WWWMWWWWWWWWi uimil iiii)iiiiiiiiiiiiiiii ii' iin' rnjwwnrwiTW i—A Close racing w H j Zesin^sterren programma op zondag 7 september WK Superbike t Extra aandacht voor motorrijders laak kans op een GRATIS ticket Paddock-tickets en Pitwalk pagina 22 Holland 27 augustus 2003 6 Races voor slechts 40 euro KNMV Verzekeringen Safe Parking Publiek ontmoet topcoureurs tijdens GRATIS Open Paddock Voorverkoop voorkomt kassafiles De populariteit van het WK Superbike blijft groot en zal op zondag 7 september zonder twijfel weer zo'n 50.000 bezoekers naar het TT Circuit Assen trekken. Het wereldkampioenschap voor zware viertaktmotoren bevindt zich namelijk in de beslissende fase, want WK-leider Neil Hodgson (GB) heeft nog 11 WK-punten nodig voor het binnenhalen van de titel. Na de Nederlandse ronde van het WK Superbike volgen nog twee WK-races, waardoor Assen wederom de 'scherprechter' is in de titelstrijd, ditmaal tussen Hodgson en Ruben Xaus (E). De coureurs staan op scherp en wellicht kan er in Assen wederom een nieuwe wereldkampioen worden gehuldigd. En wat te denken van het 'Wilhelmus' na de WK Supersport race, waarin Jurgen van den Goorbergh (die momenteel 2e staat in de WK-tussenstand met nog 3 races te gaan) op zijn thuiscircuit tot absolute favoriet gerekend mag worden! De unieke sfeervolle en toegan- Assen. Want het 6-Sterren pro- kelijke ambiance die het WK Superbike evenement uitstraalt, trekt op de 1e zondag in septem ber niet alleen motorliefhebbers, maar ook tal van vriendenclubs en gezinnen naar het TT Circuit gramma biedt maar liefst zes spectaculaire races die meetel len voor het wereldkampioen schap (of EK), waarbij de WK Superbike-coureurs en ook de WK Zijspan coureurs zelfs twee keer aan de start verschijnen en zich in één weekeinde nog kunnen revancheren. Naast de Superbikes komen ook de WK Supersport-, WK Superside- (de zijspannen rijden hun race op zaterdagmiddag en zondagmid dag) en EK Superstock-rijders aan de start. In totaal komen er met de vaste deelnemers Jurgen van den Goorbergh, Barry Veneman en het Van Gils-duo bijna 40 Nederlandse coureurs met een wild-card aan de start. Daarnaast heeft de TT- organisatie Buell-stuntrijder Craig Jones ingehuurd, die zondag 7 september tijdens de pauze wheelies, burn-outs, donuts, sli des en ander spektakel ten toon zal spreiden voor de tribunes. Als extra aanvulling wordt er een EK Supersport race gereden als slotstuk van de race-dag. Het WK Superbike blijft aantrekkelijk en maakt een enorme evolutie door, waarbinnen de Suzuki en Kawasaki, de nieuwe Petronas viercilinders en de Italiaanse twins qua snelheid, bijna niets onderdoen voor de Grand Prix fabrieksmachines. Het kampioenschap zorgt voor veel spanning en 'close racing' bij het WK Superbikes. Ducati (Neil Hodgson-GB, Ruben Xaus-E, James Toseland- GB en Pierfrancesco Chili-I), Suzuki (Jim Reynolds-GB; Kagayama- Jap, Gregorio Lavilla-E), Kawasaki (Ivan Clementi-I) en Petronas (Troy Corser- Aus en James Haydon-GB) zijn met regelmaat in het voorste gelid te vinden. Hodgson superieur De Engelse Ducati-cou- reur Neil Hodgson is dit jaar superieur. Hij won dit jaar al 11 WK-races en leidt de dans bij de Superbikes. Zijn enige concurrent is teamgenoot Ruben Xaus, maar Hodgson kan zich met 11 WK-punten in 2 races op het TT Circuit Assen vrijwel zeker tot wereldkampioen laten kronen. Maar de podiumgangers van dit seizoen: Toseland, Jurgen van den Goorbergh switchte eind vorig jaar van de MotoGP naar de WK Supersport-klasse, maar zal tijdens de WK Supersport-race, net als Barry Veneman (Dalfsen) en wildcard rijders Torleif Hartelman (Hengelo Gld) en René Winkel (Vriezenveen) alles in het werk stellen voor een top- klassering, Jurgen van den Goorbergh is de revelatie van het WK Supersport seizoen. De overstap van de tweetakt GP-racer naar de viertakt Supersport Yamaha kende in het begin van het seizoen wat strub belingen, maar met vier podiumplaatsen, waaron der 3x een tweede plaats, Laconi, Lavilla, Chili, Walker en de Britse wild card rijder Shane Byrne, kunnen ook dit jaar in Assen voor verrassingen zorgen. Nederlanders azen op dagsucces De vloeiende bochtencom binaties van het TT Circuit Assen vergen veel circuit kennis. En op dat gebied hebben de Nederlandse coureurs een voordeel ten opzichte van hun concurrenten. Bredanaar is Jurgen de terechte num mer 2 in de WK-stand. Dat Jurgen het in deze nieuwe klasse prima naar zijn zin heeft bleek onlangs uit het 's Werelds beste race-asfalt, de schuin oplopende boch ten en het feit dat de race fans de stuurmanskunsten van de coureurs nergens ter wereld van zo dichtbij kun nen aanschouwen, zorgen voor een supersfeer en stee vast voor de meest specta culaire en spannende races van het seizoen. De uiterst billijke entreeprijzen, een tribunekaart voor een hele dag Superbike spektakel is er al voor 40,-, vormen een ander pluspunt in de succes formule van het 6*""*ster- ren Superbike-programma (met 6 top-klassen) van het WK Superbike. Er zijn dit jaar 2 soorten toegangskaarten: Hoofdtribune (a 50,-) en feit dat hij nu al zijn con tract voor volgend jaar in de SS600 heeft verlengd, met een optie om voor Yamaha in 2005 in het WK Superbike te gaan rijden... De aan- en afvoer van de motorparkeerplaatsen krijgt tijdens de komende WK Superbike races extra aandacht van de TT-organisatie. Daar waar in het verleden bepaalde verkeersstromen elkaar kruisten, worden nu extra ver- keersbegeleiders ingezet en meer afscheidingen geplaatst, waardoor de aan- en afvoer van de motorrijders van en naar de KNMV Verzekeringen Safe Parkings beter geregeld wordt. 0p de motorparkeerplaatsen achter de Hoofdtribune en bij de Stekkenwal draagt KNMV Verzekeringen zorg voor de bewaking van uw motorfiets in de GRATIS motorstaliing. Alle motoren die op de KNMV Verzekeringen Safe Parking staan zijn verzekerd tegen diefstal, dmv een secundaire dekking. Met andere woorden: ben je zelf verzekerd tegen diefstal, dan is je eigen risico gedekt en is je motor niet tegen diefstal verzekerd, dan wordt hij door KNMV Verzekeringen bij diefstal verzekerd tegen de dagwaarde. Overigens is van de twee grote bewaakte KNMV Verzekeringen Safe Parkings op het TT Circuit Assen de afgelopen jaren nog nooit een motorfiets gestolen. Let op het spe ciale KNMV Verzekeringen Safe Parking logo. VERZEKERINGEN SAFE PARKING overige tribunes 40,-), waarmee men op alle andere tribunes voor een Big Screen kan plaatsnemen. Omdat ie dereen een zitplaats heeft, is de Noordlus afgesloten voor het publiek. Met het grote scala aan randactiviteiten op het circuit, de 5 Big Screen Vidiwalls voor de tribunes, Buell stuntman Craig Jones, het promodorp achter de Hoofdtribune en het Su perbike UIT-weekeinde met optredens van diverse bands op verschillende podia in de binnenstad van Assen, blijft het fenomeen WK Superbike nog steeds het steeds groter wordende broertje van de Gauloises Dutch TT. Het TT Circuit Assen en deze derdag 4 september naar krant geven enkele vrijkaarten sbkprijsvraag@tt-assen.com. weg voor het WK Superbike. Zorg ook dat je naam, volledig Wat je moet doen is de volgende adres en telefoonnummer in de vraag goed beantwoorden en je e-mail vermeld staan, en één antwoord verzenden per e-mail. mailtje volstaat. In de gratis Welke Nederlandse coureur Pole Position Nieuwsbrief die je stond dit jaar vier keer op het daarna krijgt worden de prijswin- podium in het WK Supersport? naars bekend gemaakt. Dubbele Stuur je antwoord vóór don- inzendingen zijn uitgesloten. Het TT Circuit Assen biedt het publiek tijdens het WK Superbike weer de unieke mogelijkheid om eens een 'echte blik in de keuken' van de heren coureurs te werpen. Zo is er in navolging van vorig jaar een GRATIS Open Paddock op donderdagmiddag 4 september van 2 tot 6 uur, waarbij alle racefans via de Paddock-ingang en de tunnel het WK-rennerskwartier kunnen bezoeken. Op de dag voordat de trainingen beginnen, staat in het paddock de SBK-Ring, een soort boksring waarin fraaie dames de heren WK-coureurs introduceren die interviews geven, handteke ningen sessies doen en posters en caps weggeven. Ook tijdens de trainingsdagen en op de wedstrijddag kunnen de toeschouwers tegen geringe bijbe taling een bezoek brengen aan het Paddock, de zogenaamde Working Area op het binnenterrein. Om de echte Superbike-sfeer te proeven kan men met een PADDOCtf- TICKET bij de werkunits, vracht wagens en motorhomes van de Superbike en Supersport teams kijken. Ook kunnen de racefans op zaterdag en zondag deelnemen aan de PITWALK, waarbij alle fabrieksmotoren en 's werelds top coureurs van alle WK Superbike en Supersport topteams in de pitstraat zijn opgesteld. De speciale kaarten voor de Pitwalk en de Paddock-tickets zijn te koop aan de kassa's onder de Hoofdtribune. Voor de Pitwalk op zondagmorgen (11.10 - 11.30 uur) betaald men 15,-, op zaterdag (12.55 - 13.25 uur) 10,-. De Paddock-tickets kosten vrijdag 15,-, zaterdag 20,- en voor de wedstrijddag 25,- Op vrijdag 5 en zaterdag 6 september starten de trainingen om 09.00 uur en duren tot 18.00 uur. Op zaterdag staat tevens voor de eerste 16 Superbike-rijders vanaf 16.00 uur de super- spannende Superpole op het programma die de uiteindelijke startpositie van deze rijders zal bepalen. De eerste race van 13 ronden die het WK Superside (zijspannen) maakt, wordt al op zaterdagmiddag verreden, en wel om 17.10 uur, direct na de trainingen en de Superpole. Zondag 7 september Races Ronden Warm up trainingen 09.00 - 10.10 uur EK Superstock 10.40 uur 11 ronden PitWalk 11.10 -11.30 uur 17 ronden World Superbike Race 1 12.00 uur 16 ronden Corona Extra WK Supersport 13.20 uur 16 ronden I BueB stuntrijder Craig Jones 14.35 -15.00 uur I World Superbike Race 2 15.30 uur 16 ronden WK Superside Race 2 16.30 uur 13 ronden 1 EK Superstock race 17.20 uur 14 ronden Kaarten zijn nog volop verkrijgbaar bij de diverse voorverkoopadressen en aan de kassa's. Verder onder andere bij alle 21 Motoport M°t°rza en (www.motoport.nl), de WV, Sigaren Klaassie en Tabak Lectuur i w in Assen. Via de TT-infolijn 0900-Dutch TT ofwel (0900-388 2 488,4ü p/m/) en op www.tt-assen.com zijn alle voorverkoopadressen te vin e De toegangsprijzen zijn: Op vrijdag 5 september 20,- voor volwas senen en kinderen betalen 5,-. Op zaterdag 6 september: volwassen €,20,- en kinderen t/m 12 jaar 5,-. Toeslag voor Hoofdtribune (ir zicht op Big Screen Vidiwall) 5,-. Een paddock-kaart op zaterdag 20,- en op vrijdag 15,-. De pitwalk op zaterdag 10,-. pitwalk zon ag 15,- (kaarten verkrijgbaar aan kassa onder Hoofdtribune). Op zon y 7 september,' de wedstrijddag, zijn Hoofdtribuneplaatsen (met zicht op 9 Screen Vidiwall) verkrijgbaar voor 50,- en alle overige tribunes u kunt kiezen voor Stekkenwal-, Finish-, Winterdijk-, Strubben- o en S-Bocht tribune kosten p.p. 40,-. Kinderen t/m 12 jaar betalen o racedag slechts 5,-.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 22