Controle Effectendossiers Kunst en Kitsch" en "Veiling oude voorwerpen" Introductie Rabo S&P 500 Garantiecertificaten Rabobank helpt studenten overleven f TI Effecten Dollar neemt beurzen op sleeptouw Rabobank De bank waar je lid van wordt Weeknieuws Agenda pagina 2 Hart van Holland 27 augustus 2003 5e jaargang nummer 229 Telefoonnummer Algemeen: Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Rabo Securities introduceert Rabo S&P 500 Garantiecertificaten, een nieuw beleggingsproduct voor particuliere beleggers van de Rabo bank. Dit product is geschikt voor beleggers die de visie delen dat de Standard and Poor's 500 Index op de middellange termijn gaat stij gen, maar bescherming willen als de index daalt. Het Garantiecertificaat geeft de beleg ger de mogelijkheid om te profiteren van 150% van de stijging van 500 Amerikaanse topfondsen en tevens de zekerheid dat hij op de einddatum 100% van de nominale waarde krijgt terugbetaald. De looptijd van het product is 6 jaar. De inschrijvingsperiode begint op maandag 25 augustus 2003 en zal naar verwachting eindigen op 12 sep tember 2003 om 15.00 uur. Indien u interesse heeft in dit product, kunt u contact opnemen met Rabo Beleg gingsadvies op telefoonnummer: (0180) 391593. Studenten die de komende maan den een Studentenrekening afslui ten met een inboedelverzekering, krijgen een Rabo Studentenkamer Overlevingspakket. 'Omdat de eerste weken het zwaarst zijn.' Dat is het thema van de reclame campagne die nu te horen is op Radio 538. Het gratis pakket zit vol met levensmiddelen en andere handighe den, zoals macaroni, afwasmiddel, koekjes, thee en cornflakes. De actie loopt alleen bij de 38 Rabobanken in de studentensteden. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De stemming op de wereldwijde aandelenmarkten was afgelopen week positief. De winsten van de belangrijkste indices werden voor een groot deel gedragen door de stijgende dollar en een positieve stemming in de technologiesector. De dollargevoelige AEX-index kon een winst van 3.4% bijschrijven tot een niveau van 326 punten. De dollar boekte afgelopen week flink wat winst ten opzichte van de euro. Dat betekent een stijging van de waarde van de omzetten die Europese concerns in de VS halen en een betere concurrentiepositie voor exporteurs. Van alle Europese beurzen is de Amsterdamse het meest dollargevoe- lig, omdat veel bedrijven in de AEX grote belangen hebben in de VS. De dollar wint aan terrein dankzij toene mende signalen over het aantrekken van de Amerikaanse economie. Nederlandse ondernemingen die pro fiteerden waren o.a. Ahold (+12.8%), ASML (+10%) en Buhrmann (+9.1%). ASML profiteerde naast de hogere dollar ook van gunstige berichten uit de chipsector. Deze week komen twee hoofdfond sen met halfjaarcijfers. Op maandag is het de beurt aan offshorebedrijf IHC Caland, op donderdag volgt bankver zekeraar Fortis. Voor IHC Caland ver wachten wij een WPA van EUR 1.46 (+11% ten opzichte van eerste halfjaar 2002). Fortis presenteert naar ver wachting een WPA van EUR 0.38 (- 24%). Op macrogebied zijn er de nodi ge cijfers die invloed kunnen hebben op de beursstemming. In de VS wordt dinsdag het cijfer van de orders van duurzame goederen over de maand juli bekendgemaakt. Wij verwachten een stijging van 0.9% ten opzichte van juni. Op dezelfde dag staat het cijfer van de index voor het consumenten vertrouwen in augustus op de rol. Wij verwachten een stijging van 76.6 tot 80. Donderdag wordt het bijgestelde cijfer van de economische groei in het tweede kwartaal bekendgemaakt. Wij verwachten dat het groeicijfer van 2.4% verhoogd wordt tot 2.9%. Zoals een aantal klanten heeft gemerkt, is de bank de afgelopen maanden druk bezig geweest met de controle van alle effectendos siers. Vanuit de Wet op de Effecten dienstverlening en de zorgplicht van de Rabobank is de bank hiertoe verplicht. Er worden namelijk stren gere eisen gesteld aan de dossier vorming. Uit onze controles is gebleken dat sommige dossiers niet aan de gestel de eisen voldoen. In alle gevallen blijkt dat er bepaalde documentatie in het dossier ontbreekt. Het gaat dan voor namelijk om een geldige overeen komst Rabobank Effectenrekening en om een fotokopie van een geldig legi timatiebewijs. Om de dossiers up to date te krijgen, is aan de rekeninghouders een brief ver stuurd met daarin een opsomming van de documentatie die in het des betreffende dossier ontbreekt. In de brief werd tevens het verzoek gedaan om de ontbrekende documentatie aan te leveren. Vele rekeninghouders hebben inmid dels aan dit verzoek voldaan. Maar helaas nog niet iedereen. De bank ver zoekt langs deze weg nogmaals de desbetreffende rekeninghouders om gehoor te geven aan het verzoek en de gevraagde documentatie alsnog in te leveren. Een kleine moeite, een groot plezier. Alvast bedankt voor uw medewerking. Tijdens het Oogstfeest, op 6 sep tember, zal er evenals voorgaande jaren in de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle van 11.00 uur tot 14.00 uur zitting worden gehouden door de heer J. Hordijk, directeur van het Vendu Notarishuis te Rot terdam. Hij is beëdigd make laar/taxateur in kunst, antiek en inboedelgoederen. Het Vendu Notarishuis, opgericht in 1936 is één van de oudste veilinghui zen in Rotterdam en omstreken. Zoals de naam al aangeeft, heeft het Vendu Notarishuis van oudsher een nauwe band met het notariaat. Het Vendu Notarishuis werd indertijd opgericht om de notarissen in Rotterdam en directe omgeving te ontlasten van een aantal specialistische werkzaam heden, waarvoor men zelf de man kracht of deskundigheid miste. Het Vendu Notarishuis staat op de eerste plaats bekend vanwege de periodieke veilingen van kunst, antiek en inboe dels. "Kunst en Kitsch" tijdens het Oogst feest is wederom een gezamenlijk ini tiatiefvan de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle en Stichting Oud Zeven- huizen/Moerkapelle en wordt gehou den in de Conference Room van de bank. De ervaren taxateur beoordeelt de aangeboden oude voorwerpen en kan door zijn grote ervaring snel waarde bepalen. Van grote voorwer pen zoals een antieke klok, een schil derij of een meubelstuk is een foto voldoende om een indicatie van de waarde te geven. Na afloop van "Kunst en Kitsch"zal een veiling plaatsvinden van Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle. Vanaf 10.00 uur liggen de voorwerpen te kijk in de Rabobank. Om exact 14.30 uur start de veiling. De gekochte voor werpen kunnen direct afgerekend en meegenomen worden. De opbrengst van deze bijzondere en ludieke veiling komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle en zal direct na afloop bekend gemaakt wor den. Hieronder volgt een lijst van een aan tal voorwerpen die onder andere wor den geveild: - Rietdekkersstoel - Kinderspelen - Pendule -Verzameling sigarenbandjes - Wasstamper - Schoolbank voor 2 kinderen - Bascule met gewichten - Staartbankschroef - 3 pits oliestel Haller - Potkacheltje Degene die het hoogste reële bod doet op het geveilde voorwerp zal een leuke attentie ontvangen. Dit alles zal geschieden onder het toeziend oog van een notaris. De SubsidieWijzer De SubsidieWijzer voor zake lijke klanten, een box met daar in een handig boekje over de werking van subsidies en fiscale regelingen, is een bestseller bij de Rabobank. Dat zegt Peter Oei van het direc toraat Duurzaamheid en Maat schappelijke Ontwikkelingen. 'Ondanks de rustige zomer maanden werden er meer dan 1.500 boxen afgenomen.' De SubsidieWijzer werd in juli jongstleden geïntroduceerd voor zakelijke klanten. Naast het boekje krijgen onder nemers ook één maand toe gang tot alle onderdelen van de SubsidieWijzer op internet, www.zibb.nl/subsidie. Heeft u ook interesse in de SubsidieWij zer neem contact op met onze Bedrijvenadviseur mevrouw C. Spekman, telefoonnummer (0180) 63 73 76. Woningbouw in Nederland daalt tot laagste niveau in 50 jaar De bouw van nieuwe woningen in Nederland blijft ver achter bij de vraag. In 2003 zullen naar verwachting circa 60.000 woningen worden opgeleverd, het laagste aantal sinds 1953. Bovendien blijkt de gemiddelde bouwtijd fors te zijn gestegen: in 2002 bedroeg deze voor 35% van de woningen meer dan twee jaar, in 1995 gold dit nog slechts voor 5% van de woningen. Vo.lgens Hugo Priemus, direc teur van het Onderzoeksinsti tuut OTB van de Technische Universiteit in Delft, ligt de oor zaak van de problemen voor een groot deel bij de overheid. Deze stelt onduidelijke en tegenstrijdige eisen aan de woningbouwcorporaties en treuzelt lang met het aanwijzen van nieuwe bouwlocaties. Bovendien werd tot voor kort een overdreven nadruk gelegd op de bouw van dure koopwo ningen, terwijl er juist veel behoefte bestaat aan woningen in lagere prijssegmenten. Heren winnen Champions Trophy Begin augustus is de RabobanK met haar grootscheepse hockey campagne gestart. Inmiddels is het eerste succes binnen met het winnen van de Champions Trophy door het heren hockey team. Op naar het volgende succes bij het Europees Kampi oenschap! Oogstfeest 6 september Bezoekadressen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderlijn: Service centrum verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2