VROUWEN VAN NU OPENEN SEIZOEN KENNISMAKEN MET DE COMPUTER: CURSUS VOOR SENIOREN BURGEMEESTER WESTENDORP BOOS NA AFVOEREN AGENDAPUNT Zevenhuizen GEEN COMPENSATIES 65+-ERS CW NESSEWEG KRIJGT LANG VERWACHT FIETSPAD HET BELANG VAN BORSTVOEDING START SCHAAK- SEIZOEN MOERKAPELLE M Moerkapelle ^EV^IHUIZEN MOERKAPELLE Hart van Holland september 2003 pagina 15 Door Karin Heeren Nog geen krediet voor onderzoek brandweer Gem. Zevenhuizen-Moerkap ?m. Zevenhuizen-Moerkapeile 1 Moerkapelle - Het belang van borstvoeding staat centraal tijdens de maandelijkse regionale bijeen komst van Borstvoedingorganisatie LLLdie wordt gehouden op maan dagavond 8 september bij Ria Kaas hoek aan de Abr. Kroesweg 10 en is bedoeld voor iedereen die is geïn teresseerd in ofte maken krijgt met het geven van borstvoeding. Borstvoeding heeft veel voordelen. Onderzoeken hebben aangetoond dat kinderen die moedermelk krij gen gezonder zijn dan kinderen die met kunstvoeding worden gevoed. Ook voor de moeder heeft het voordelen, zoals sneller herstel na de bevalling. Bovendien bevordert borstvoeding de band tussen moe der en kind en is het altijd bij de hand, op de juiste temperatuur in een 'milieuvriendelijke navulver- pakking'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De kosten bedragen 2,50 en ook baby's zijn welkom. Wie telefonisch hulp bij of informa tie over borstvoeding wil, kan bel len met Ria Kaashoek, telefoon 079-5932689. Zevenhuizen - Er zijn nog plaatsen beschikbaar bij de cursus 'Kennis maken met de computer' voor seni oren. De cursus start vrij dag 5 september om 10.45 uur. Een uitgebrei de folder met informatie over de inhoud, de duur en de kosten van deze cursus ligt tijdens ope ningstijden in de biblio theek klaar. Voor meer informatie: 0180-63 77 09 of 0180-63 83 88. Moerkapelle - Schaakvereni ging Moerkapelle start vrijdag 5 september het nieuwe schaakseizoen. De eerste club avond begint voor de volwas senen met de eerste ronde van de onderlinge competitie. Vanaf 20.00 uur is de schaak zaal in dorpshuis Op Moer voor de senioren geopend. Er wordt op verschillende nive aus geschaakt; zowel begin ners als gevorderden zijn van harte welkom. De jeugd begint om 18.45 uur. Er wordt een nieuwe begin- nersgroep gevormd. Hierin is nog plaats voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Voor meer informatie: 079- 5932238. Moerkapelle - Vrouwen van Nu, afdeling Moerkapelle, heeft het jaarprogramma voor het sei zoen 2003/2004 samengesteld en het jaarboekje is inmiddels aan de leden toegezonden. Met veel creativiteit is een aantrekkelijk programma tot stand gekomen. Op 17 september wordt het seizoen geo pend met een 'inloopavond', waar op bijgepraat kan worden en onder andere het cursusaanbod wordt toegelicht. In oktober komt de schrijfster Mar jan van den Berg en omstreeks Sin terklaastijd leert men alles over marsepein. Hoogtepunt in decem ber is de traditionele kerstavond met dit keer het toneelstuk "Een andere Kerst". De jaarvergadering wordt in janua ri gehouden, waarbij het jaarthema "water" wordt toegelicht; verder volgen lezingen over parfum en journalistiek. De laatste afdelings avond blijft voorlopig een verras sing. Naast de avonden worden diverse excursies georganiseerd en op de koffieochtenden komen onderwer pen als homeopathie en orgaando natie aan bod. Alle avonden worden gehouden in dorpshuis Op Moer en introducées zijn welkom tegen betaling van 3,40. Zevenhuizen - Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van dinsdag 26 augustus zijn direct na het zo merreces de irritaties opgelopen. Al bij agendapunt 3, het vaststellen van de agenda schorste burge meester Westendorp de vergadering nadat de meer derheid van de raad had besloten een bespreekpunt van de agenda te halen. Het voorstel ging over het beschikbaar stellen van krediet voor een onderzoek naar de organisatie van de brandweer in de ge meente. De heer Bac (SGP) was van mening dat dit nog niet behandeld kon worden omdat de commis sie nog niet in de gelegenheid is geweest daar een mening over te geven. Burgemeester Westendorp haalde fel uit en drong aan op het behandelen van het punt in het belang van de voortgang van het proces. De fracties van Christenunie, Partij van de Arbeid en GemeenteBelangen waren het eens met de stelling van de SGP en na stemming moest het punt dan ook afgevoerd worden. Burgemeester Westendorp schorste de vergadering en ging met het college in beraad. Hij had eerder een op merking gemaakt dat hij de verantwoording verder niet wilde nemen als het punt niet behandeld zou worden. De heer Bac bleef bij zijn standpunt om het punt af te voeren omdat het in zijn ogen nog onvoldoende behandeld was. Bovendien reageerde ook hij geïrriteerd door de reactie van de burgemeester. De heer Bac stelde dat agendapunt 3 (het vaststellen van de agenda - red.) dan voortaan wel van de agenda gehaald kon worden. Hij vond zichzelf in zijn recht staan het verzoek te doen om een agendapunt af te voeren en hij vond daarbij steun van mevrouw Spek man. Burgemeester Westendorp ontraadde dit als porte feuillehouder. Er bleek bij het adviesbureau dat het onderzoek moet gaan uitvoeren tijd gereserveerd te zijn en vertraging door behandeling in de commissie zal bete kenen dat niet gegarandeerd is dat er bij het adviesbu reau direct tijd vrij gemaakt kan worden. De burge meester was geïrriteerd omdat het presidium, waar de agenda voor de vergadering wordt samengesteld, het voorstel 'rijp' achtte voor bespreking in de raad. Burge meester Westendorp was in eerste instantie van mening dat de heer Bac zelf ook in het presidium zitting had gehad, wat achteraf niet zo bleek te zijn. Na de schorsing deelde de burgemeester mee dat het punt niet behandeld zou worden en dat het presidium direct na de gemeente raadsvergadering in zijn werkkamer werd verwacht. Het onderzoek dat uitgevoerd zal gaan worden moet ant woord geven op een aantal vragen rondom de organisa tie van de brandweer, welke nu nog verdeeld is over twee korpsen in twee kernen. Het takenpakket van de brand weer, het niveau van de uitvoering van de taken en of de toebedeling van middelen adequaat is, zijn vragen waar op het antwoord gezocht dient te worden. Er worden door de portefeuillehouder aanbevelingen verwacht over de mogelijkheden van huisvesting, het verantwoordelij- khedenpakket van de gemeentelijke brandweer en de po sitionering van de brandweer. Bovendien zal onderzocht worden hoe de relatie tussen brandweer en andere ge meentelijke diensten is op het gebied van brandveiligheid en of er mogelijkheden zijn om met andere gemeenten samen te gaan werken. Zevenhuizen - Nadat de raad in februari 2003 heeft ingestemd met de invoering van het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW) moest er nog een aantal beslissingen op lokaal niveau genomen wor den. Een stuurgroep heeft aanbevelingen gedaan over het invullen van het CW op lokaal niveau en hierover heeft de gemeenteraad zich 26 augustus uitgesproken. Een van de aanbevelingen van de stuurgroep was om ouderen boven de 65 te compenseren, die niet WVG- gerechtigd zijn. Met de compensatie zouden ouderen dan de eerste zone binnen de eigen gemeente van deur tot deur kunnen reizen tegen het Openbaar vervoertarief van 0,84. De wethouder had de raad echter geadviseerd niet in te stemmen met deze aanbeveling van de stuur groep, zodat ouderen boven de 65 het veel duurdere deur tot deur tarief van 8,40 binnen de eigen kern of 12,60 binnen de gemeente, van kern naar kern, moeten betalen. Een ingediend amendement van de fractie van de Partij van de Arbeid om ouderen boven de 65 wel te compense ren haalde het niet. De heer Bac (SGP) vroeg zich nog wel af hoe dit in omliggende gemeenten is geregeld. Hierop gaf wethouder Zijderhand aan dat bij drie van de dertien gemeenten waar het CW is ingevoerd ervoor gekozen is om ouderen wel te compenseren. Ondanks het pleidooi van mevrouw Spekman (PvdA) die de raad voorrekende dat de maatregel niet zoveel kost omdat het uitsluitend om overdag-ritten gaat ('s avonds geldt een andere rege ling omdat er dan geen regulier openbaar vervoer meer rijdt - red.) en dat het hier heel vaak ouderen betreft die een partner hebben die wel een WVG-indicatie hebben en die dus graag samen willen reizen. De PvdA stelde zich op het standpunt dat het voor deze groep mensen mogelijk gemaakt moet worden een normaal sociaal leven te lei den. Naar aanleiding van het CW was er tevens discussie tussen mevrouw Spekman en wethouder Zijderhand of het nu wel of niet mogelijk is afgezet te worden bij de sterhalte van het metrostation De Tochten in Rotterdam Zeven kamp. Wethouder Zijderhand had berichten gehoord dat dit wel het geval is, terwijl mevrouw Spekman klachten heeft ontvangen van reizigers die gezegd hebben dat het niet kan. Zevenhuizen - De gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapeile is tijdens de raadsvergadering van gisteravond in meerderheid akkoord gegaan met het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan eg van een fietspad langs de Nesseweg te Oud Ver laat. De aanleg is een project dat gefinancierd wordt door de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapeile en Rotterdam, met name de deelgemeente Alexander, en bet recreatieschap Rottemeren. Het recreatie schap draagt minder middelen bij maar is verant woordelijk voor de uitvoering, beheer en onder houd. Met de aanleg van het fietspad gaat een Jarenlange wens van de bewoners van Oud Verlaat in vervulling. Hiermee zal er ook een einde komen aan verschillende verkeersonveilige situaties. was ook kritiek op het voorstel tijdens de behandeling ln de gemeenteraad. De heer Aalderink (WD) had bij de vaststelling van de agenda ook bij dit punt gepleit voor af voering van de agenda omdat tijdens de behandeling in de commissie was toegezegd dat er een beter voorstel zou komen dan het behandelde voorstel in de commissiever gadering. Het voorstel dat behandeld werd tijdens de ge meenteraadsvergadering was echter gewoon hetzelfde voorstel. De heer Aalderink had er geen goed woord voor over: "Dit voorstel is geen voorstel, het is beschamend, De kosten zijn een voorlopige schatting en in september volgt een echte schatting? En voor september 2003 zou het ge realiseerd zijn? Stuur dan maar gewoon een rekening! Er lag al een raadsbesluit voor het fietspad en inmiddels zijn de kosten met zo'n 75% gestegen. Ik ben een groot voor stander van het fietspad maar dit voorstel is nauwelijks onderbouwd en dat kan gewoon niet. Ik was van plan eens goed te mopperen op het college maar dat is van avond al gedaan door mevrouw Spekman dus dat doe ik maar niet meer" aldus de heer Aalderink. Wethouder De Jong was het met de heer Aalderink eens dat het stuk inderdaad geen schoonheidsprijs verdient. Hij lichtte toe dat sinds eind vorig jaar al heen en weer ge praat wordt met alle betrokken partijen. Destijds zag het er nog naar uit dat de aanleg veel duurder zou worden omdat na heroverweging de deelraad van Alexander had besloten toch niet mee te doen met het financieren van de aanleg. Overleg op hoog niveau heeft uiteindelijk gere sulteerd in de toezegging van de deelgemeente toch een deel van de kosten op zich te nemen. Een andere ondui delijkheid op dit moment is nog of er subsidie verleend zal worden voor het project. Als dat zo is zal een deel van de nu beschikbaar gestelde 55.000,= niet gebruikt hoeven worden en die toezegging is mondeling door Gedepu teerde Staten al gegeven. Na deze uitleg ging de gehele raad met uitzondering van de fractie van de WD akkoord met het voorstel.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15