Zevenhuizen Zevenhuizen blijvend omringd door polderlandschap De Diedeheimers HQS SUPmSTUHT! De Lichtaartse Kloppers 3 <1/1 Programma PARKEREN folkloristische steltloopvereniging uit Didam P. VISSER EN ZN. Oogstfeestkrant 3 september 2003 pagina 1 _1_J Uj Zie pagina 23 Zevenhuizen LET OP ONZE ADVERTENTIE OP PAGINA 21 Dorpsstraat 167 Zevenhuizen met een daverende dorsvlegelshow 1 '1 !S pe plannen over de toekomst en de bestemming van de pol ders rond ons dorp gaan de goede kant op. De Eendragts- oolder blijft open en ook voor de Tweemanspolder gaat de opzet in die richting. Beide polders grenzen aan de Rotte met daarin de molenviergang. Dit unieke natuurgebied zal ie liefhebbers blijven boeien en is nu voor de toekomst vei lig gesteld. In de Zuidplaspolder komen kassen. Waar pre cies is nog niet bekend, maar als het deel van deze wijdse polder rond de dorpskern open blijft, maakt een gelukzalig gevoel zich van ons meester. Zevenhuizen blijft hierdoor een echt polderdorp. De polders rondom Midden in het mooie polderland- jchap ligt Zevenhuizen. Een dorp met een rijke traditie, waarvan de viering van bijzondere dagen en gebeurtenissen kenmerkend is. Het jaarlijkse Oogstfeest, altijd op de eerste zaterdag van september, houdt deze traditie in ere. Het Oogstfeest is een evenement dat veel bezoekers aangrijpen om de familie, oude dorpsgenoten, vrien den en kennissen weef eens te ont moeten. Andere bezoekers komen gewoon voor de ongedwongen pure gezelligheid. De rijke historie van ons dorp en deze gezelligheid willen wij, als Oogstfeestcomité, graag in ere houden. Ook dit jaar hebben we weer een aantal vaste programma-onderde len voor u in petto, aangevuld met speciale attracties, demonstraties en wetenswaardigheden die u als bezoeker bijzonder zullen verras sen. Wij nodigen u dan ook van harte uit om op zaterdag 6 sep tember aanwezig te zijn. Tevens willen wij vanaf deze plaats onze dank uit spreken voor de volledige medewerking van de Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelie. de Mid denstandsvereniging, het vereni gingsleven en in het bijzonder het bedrijfsleven uit Zevenhuizen, Moerkapelle en omgeving. Zonder deze medewerking is het organise ren van een Oogstfeest niet moge- lijk. Een Oogstfeest maak je sa men! Het Oogstfeest: een promo tie voor Zevenhuizen en de regio. Het steltlopen van het vorige Oogstfeest was een doorslaand succes Zoiets smaakt naar meer en dat gebeurt dan ook met "De Diedeheimers" uit Didam. Ze zijn anders van uitstraling dan de Bel gische groep van vorig jaar, maar natuurlijk ook met een bijzondere attractie: een demonstratie van de wereldkampioen steltlopen op de 100 meter, Roy Luiking. "Didam op Stelten" beleefde eind mei z'n 25e editie. Met dit jubileum is ook hier sprake van een jaren lange traditie in de kunst van het steltenlopen. De naam "De Diede heimers" is afgeleid van de middel eeuwse naam van Didam, namelijk Diedeheim. Deze historische naam blijft zo met de plaats Didam ver bonden. Het steltlopen leeft tijdens deze speciale jaarlijkse dag echt met steltloopwedstrijden voor de jeugd van de basisscholen. Derge lijke wedstrijden worden nu ook tij dens het Oogstfeest gehouden. Onder leiding van Roy Luiking kan de Zevenhuizense schooljeugd tot 12 jaar deelnemen aan de stelt loopwedstrijden. Zo snel als Roy Luiking zal er niet gelopen wor den, want hij liep op 28 mei 1992, de dag van het wereldrecord, 100 meter in 13.01 seconde. De Lichtaartse Kloppers uit Vlaan deren vertellen u het verhaal van de Kempense boer in leven en werk onder de titel "Van graan tot brood". Sinds 1970 is deze folklo ristische groep uit het Kempense dorp Lichtaart, behorend tot de ge meente Kasterlee actief. De groep bestaat hoofdzakelijk uit een 25-tal mannelijke vlegeldorsers. De vrou welijke leden van de vereniging gin gen zich bekwamen in strovlech- ten. Begin 1999 overleed 'Jefke', de ouderdomsdeken van 'de klop- pers'. Hij was een simpele boer, ge boren in 1900, maar een authen tiek verteller en een echte volksfi guur. In zijn verhalen schetste hij op een treffende wijze de leefwereld van zijn dorp in 'de stille Kempen'. Zijn vertellingen werden opgete kend en gebundeld in een zeer sfeervol boek. Tijdens hun optre den brengen de vlegeldorsers deze verhalen van de kleine Kempense boer weer tot leven. 10.00 uur: Opening en tevens startschot steltloopwedstrij den voor de jeugd in de Burgemeester Boerstraat Dorpsstraat - zuidzijde - hoek Weth. Kreftlaan (locatie Vos), de zogenaamde poort van de Dorpsstraat Oude ambachten en veel braderie-kramen in de gehele Dorpsstraat Het stoomtreintje van Bram Hey voor de kinderen en miniatuurkraam. Plein bij de Gereformeerde Kerk bij Dorpsstraat 106 Het boerenerf met o.a. een presentatie van bijzondere hoenderrassen en raskonijnen; een boerenkoffietafel met veel ruimte voor aaibare dieren voor de kinderen. Plein achter het gemeentehuis: Country-plein: met o.a.line-dancing met The North Hill Country Dancers.. Bijzondere gebeurtenis (zie ook Dorpsplein) om 11.20 uur. Palingrokerij Dorpsplein - Burg. Boerstraat: 10.00-10.30: Voorronde steltloopwedstrijden voor de jeugd 10.30-11.00: Demo steltlopen door De Diedeheimers 11.00-12.00: BIJZONDERE (NOG GEHEIME) GEBEURTENIS 11.15-11.35: Demo vlegeldorsen door de Lichtaartse Kloppers 12.30-13.00: Finale steltloopwedstrijden voor de jeugd en een demonstratie van de wereldkampioen steltlopen 13.00-13.20: Demo vlegeldorsen door de Lichtaartse Kloppers 13.30-13.50: Demo steltlopen in de richting van Hotel Vos 13.50-14.15: Demo hondendressuur 14.15-14.35: Demo vlegeldorsen door de Lichtaartse Kloppers 14.35-15.00: Demo steltlopen in de richting van de Catgesbrug 15.00-15.20: Demo vlegeldorsen door de Lichtaartse Kloppers Podium Dorpsplein: 12.00-12.30: Het jeugdorkest en de slagwerkkids van DKT. 12.45-13.00: Demonstratie Tai-Chi door sportvereniging OSS Be Fit 15.30-17.15: Back to the sixties met "The Thunderbirds" Rock 'n roll uit de jaren vijftig t/m tachtig. Gezellige bar met terrassen en kermisattractie. Kinderplein (naast het politiebureau): Dit plein is geheel ingericht voor de kinderen met o.a. een spring kussen, draaimolen, enz. Voor en naast de Nederlands Hervormde Kerk: De gehele dag is er voor de kerk een gezellige, grote rommelmarkt. Op het grasveld naast de kerk geeft de stichting hondenschool Zoe- termeer honden-gehoorzaamheidscursussen om 11.00, 12.00 en 15.15 uur. Om 14.00 uur wordt er een politiehondendemonstratie gegeven.Te bereiken via het kinderplein of de rommelmarkt. Dorpsstraat-noordzijde Tentoonstelling oude motorfietsen van Willem Boode naast de winkel van Boode Bike Totaal Het "Rad van Avontuur" van v.v. Groeneweg naast Outfit Mode. Verder heel veel oude ambachten in de gehele Dorpsstraat Voor en in de Rabobank: Kunst en Kitsch: in de Conferenceroom. te bereiken via de aangege ven route langs de zijkant van de bank. Vanaf 11.00 tot 14.00 uur. Bekend van de TV, waarin een deskundige de eigenaren alles vertelt over de wetenswaardigheden en de waarde van de door hen gepresen teerde voorwerpen. Aanmelden vanaf 10.00 uur. 14.30 uur: veiling van 'dubbele voorwerpen' uit het museum "Ons Verleden". Organisatie: Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelie. Buiten de stands van de Vereniging Molenvrienden en de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelie. Albert Heijn-plein Gezellige bar en warme snacks verzorgd door de jeugdafdeling van v.v. Groeneweg en een gelegenheidspodium met optredens van: - 14.30 uur: De Rock Vocals (zangvereniging uit Waddinxveen) Over de brug (noordzijde) en Catgesplein: Dorpsstraat: De altijd succesvolle, traditionele tentoonstelling van oude landbouwtractoren- en machines met dit jaar o.a. een Allis-Chal- mers D21. E.e.a. georganiseerd door de firma Visser. Het organisatie-comité verzoekt een ieder om vanaf vrijdag 17.00 uur alle parkeerplaatsen in en rond de Dorpsstraat, het Catgesplein, de Bur gemeester Boerstraat, enzovoort AUTOVRIJ te houden. Bezoekers kunnen parkeren aan het Noordeinde (waterzijde), op de Tweemanspol der (richting Rottemeren), op het Industrieterrein, op het Dorpshuisplein en langs de Swanlaweg. De parkeerplaatsen worden met borden aange geven. dit in overleg met de politie. De Dorpsstraat zal op vrijdagavond vanaf 18.30 uur voor alle verkeer afgesloten zijn (Albert Heijn is via de noordzij de bereikbaar). Op zaterdag is de gehele Dorpsstraat voor alle verkeer afgesloten. Speciale uitgave van het Oogstfeestcomité Zevenhuizen, bestaande uit: Jan Dijkshoorn, Dick van der Horst, Marco Hoogendoorn, Willem Visser en Kees Wiggers, t.b.v. het Oogstfeest/ braderie op zaterdag 6 september. Huis-aan-huis in combinatie met het Hart van Holland te Zevenhuizen, Oud-Verlaat, Moerkapelle, Kruisweg, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Moordrecht, Waddinxveen, Boskoop, Rotterdam-Nesselande en Benthuizen. Redactie: Willem Visser en Marco Hoogendoorn. Lay-out redactie-pagina's Oogstfeestgedeelte: Graphic Plus Zevenhuizen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 21