Bruiloft collega Astrid 3 f TM3B3ÈÊÈÈÈA i Adempauze op aandelenbeurzen Fraai resultaat eerste halfjaar Villa Floor: Unieke locatie aan de Hollandse IJssel KUlfl Rabobank ti f WÊÊÊÊÊ pagina 2 Hart van Holland 3 september 2003 De dank waar je lid van wordt 5e jaargang nummer 230 Weeknieuws Telefoonnummer Algemeen: ïamt-iii Rabobank Zevenhuizen - Moerkap i Afgelopen vrijdag was onze collega Astrid Krijgsman, voor velen een bekend gezicht van onze bank, het zonnetje in de Dorpsstraat te Zevenhuizen. Zij trad die dag in het huwelijk met 'haar Prins' Bob, waarmee ze op dit moment van een heerlijke huwelijks reis geniet. Vele collega's waren tussen de buien door getuige van een schit terend en stralend bruidspaar. Wij wensen hen via deze pagina nog maals een gezond en gelukkig leven toe! m l 'mm Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Beleggers bliezen de afgelopen dagen duidelijk stoom af na de forse koersstijgingen van de afge lopen tijd. Het besef dat de aande lenkoersen wel erg hard zijn geste gen, gegeven de winstvooruitzich ten, zorgde wereldwijd voor een bezinningsmoment. Chipaandelen deden het wel goed na goed nieuws rond Intel. De AEX-index won per saldo toch 1.6% tot 331 punten. Na het cijfergeweld dat de laatste tijd op de aandelenmarkten is neerge daald, bleef het afgelopen week rela tief rustig aan het cijferfront. Van de Amsterdamse hoofdfondsen gaven alleen telecombedrijf KPN, handels huis Hagemeyer, scheepsbouw- en offshorebedrijf IHC Caland en bank verzekeraar Fortis openheid van zaken over de afgelopen jaarhelft. Afgezien van de aangekondigde opsplitsing van IHC Caland bevatten de gepresenteerde cijfers weinig grote verrassingen en beleggers had den dan ook vooral oog voor andere zaken. Voor de inmiddels fors opge lopen waardering van veel aandelen bijvoorbeeld. De afgelopen maanden zijn beleggers vooruitgelopen op de aantrekkende economie en de verbeterende voor bedrijven. winstvooruitzichten Vooruitblik Langzaam maar zeker loopt het cijfer- seizoen op zijn einde. Deze week pre senteert welgeteld één hoofdfonds haar halfjaarcijfers. Op woensdag 3 september maakt ICT-dienstverlener LogicaCMG cijfers over het afgelopen halfjaar bekend. Op macrogebied staan er meer cijfers op de rol. In Amerika wordt op dins dag het cijfer van het ondernemers- vertrouwen voor de verwerkende industrie bekendgemaakt. Wij gaan uit van een indexcijfer van 53.1 voor de maand augustus. In juli kwam er nog een cijfer van 51.8 uit de bus. Een dag later zal Alan Greenspan, de voor zitter van het Amerikaanse stelsel van centrale banken, een toespraak hou den over de verwachtingen voor de economie. Op donderdag wordt het cijfer van het ondernemersvertrou- wen voor de dienstverlenende industrie bekendgemaakt. Hier ver wachten wij na de enorme stijging tot 65.1 in juli een lichte daling tot 63 in augustus. Bron: Iris Research Onder moeilijke marktomstandig heden heeft de Rabobank Groep een stijging van de inkomsten gere aliseerd. Ook zijn de kosten onder controle. In het eerste halfjaar is de nettowinst met 8% gestegen. Volgens bestuurs voorzitter Bert Heemskerk 'een fraai resultaat', zeker in een jaar met een oorlog, epidemieën en een recessie.'ln vergelijking met grootbanken als ABN Amro en ING heeft de Rabobank het ook heel goed gedaan', aldus Heems- kerk.'Ook deze banken konden goede cijfers laten zien. Maar dat was ten opzichte van een jaar waarin ze het slechter deden. De Rabobank groeide gestaag verder.' De kredietverlening aan de private sector groeide in de eerste helft van dit jaar met 4% en komt daarmee op 222 miljard. Deze stijging is voor het grootste deel toe te schrijven aan par ticulieren. Zij leenden 7% meer. De kredietverlening aan de agrarische sector nam toe met 1 De kredietver lening aan handel, industrie en dienst verlening groeide met 3%. De toevertrouwde middelen stegen met 5% en namen daarmee toe tot 181 miljard. De spaargelden groei den relatief sterk met 4%. Een laag consumentenvertrouwen en het slechte beursklimaat waren daar debet aan. De Rabobank blijft met afstand markt leider op het gebied van particuliere hypotheken. Eind juni bedroeg het marktaandeel 25%. De lokale banken nemen daarvan 21% voor hun reke ning. Heemskerk is optimistisch over het te verwachten jaarresultaat. Al blijft het volgens hem bij de onzekere econo mische omstandigheden moeilijk concrete uitspraken te doen over de winstprognose voor het hele jaar. Wel verwacht hij een duidelijke stijging van het operationele resultaat. Boven dien verwacht hij bij het huidige beursniveau, onvoorziene omstandig heden voorbehouden, een duidelijke groei van het nettoresultaat. Een locatie met uitstraling, voor een bedrijfspresentatie of vergadering of een sfeervol decor voor een feest, jubileum of party, Villa Floor is dé locatie voor een onge dwongen, huiselijke, bijzondere sfeer. Villa Floor is gevestigd in een rijksmo numentaal pand in het gezellige oude centrum van Moordrecht, aan de Hol landse IJssel. Eigenaresse Petrouchka de Jager is trots op haar bedrijf. Na jarenlang in het bedrijfsleven werk zaam te zijn geweest heeft zij een jaar geleden besloten haar ideaal te vol gen en een eigen bedrijf te starten. Het blijkt een succesformule te zijn. Villa Floor is anders dan anders en heet een ieder van harte welkom voor zowel zakelijke als particuliere doel einden. Ook worden door de eigena resse vele verschillende workshops georganiseerd zoals het maken van sieraden en tuinbeelden. Op 2 oktober aanstaande opent Villa Floor zelfs een kunstuitleen c.q. galerie. Oftewel, dit bedrijf staat -open voor vele ideeën. Wij zijn als bank verheugd zo'n veelzij dig bedrijf als klant te mogen hebben en wensen Villa Floor veel succes voor de verdere toekomst. Nieuwe wet biedt huizenkoper meer rechten Vanaf vandaag treedt de nieuwe wet 'Koop van onroerende zaken en aanneming van werk' in wer king. Deze wet geeft consumenten het recht op drie dagen extra bedenktijd na de aankoop van een woning. Bovendien worden koper en verkoper officieel verplicht om de overeenkomst schriftelijk vast te leggen. De Vereniging Eigen Huis (VEH) en de Consumentenbond hebben posi tief gereageerd op de nieuwe wet Volgens beide organisaties biedt de wet de consument de mogelijkheid om op een verkeerde of overhaaste beslissing terug te komen: 'Kopers staan vaak onder grote tijdsdruk en nemen wellicht de grootste financië le beslissing van hun leven binnen een paar uur.' Woningbouw in Nederland daalt tot laagste niveau in 50 jaar De bouw van nieuwe woningen in Nederland blijft ver achter bij de vraag. In 2003 zullen naar verwach ting circa 60.000 woningen worden opgeleverd, het laagste aantal sinds 1953. Bovendien blijkt de gemiddelde bouwtijd fors te zijn gestegen: in 2002 bedroeg deze voor 35% van de woningen meer dan twee jaar, in 1995 gold dit nog slechts voor 5% van de woningen. De Amsterdamse wethouder Sta dig spreekt zelfs over een nieuwe woningnood' in zijn stad:de wacht tijd voor een huurwoning is opge lopen tot minimaal 10 jaar, de door stroming van goedkope naar duur dere huurwoningen is vrijwel tot stilstand gekomen en duurdere koopwoningen (bijvoorbeeld in IJburg) blijven deels onverkocht. Volgens Hugo Priemus, directeur van het Onderzoeksinstituut 0TB van de Technische Universiteit in Delft, ligt de oorzaak van de proble men voor een groot deel bij overheid. Deze stelt onduidelijke en de tegenstrijdige eisen aan woningbouwcorporaties en treu zelt lang met het aanwijzen >an nieuwe bouwlocaties. Bovendien werd tot voor kort een overdreven nadruk gelegd op de bouw van dure koopwoningen, terwijl er juist veel behoefte bestaat aan wonin gen in lagere prijssegmenten. Oogstfeest 6 september Bezoekadressen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Openingstijden: kantoon Zevenhuizen BB „M|n; Service centrum verzekeringen: Rabofoon Oneninastiiden: kantoor Moerkapelle Rabo orderliin Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2