Het Opleidingsorkest van DKT en "De Slagwerkkits y OOGSTFEEST J^\ AANBIEDINGEN Rundergehakt Heinken bier wenst iedereen een gezellig oogstfeest toe ket ftiekka AMBItMNr.FN^r .1 vander Wend Een heerlijk broodje warme beenham en grote oliebollen en natuurlijk" Waarom is het Oogstfeest in Zevenhuizen toch al vele vele jaren zo'n groot succes? C1000 Wals Zevenhuizen VERSMARKT krat 24 fles a 30 cl (exclusief statiegeld) krat Ook dit iaar kunt u bij uw C1000 weer terecht voor een heerlijk portie saté, broodje beenham of broo |e hamburger. Oogstfeestkrant 3 september 2003 99 De meesten van u zullen al wel eens wat gezien of beter gezegd gehoord hebben van het oplei dingsorkest van De Kleine Trompetter. Het inmiddels zo'n 40 leden tellende opleidingsorkest, met muzikanten uit o.a. Zevenhui zen, Moerkapelle, Nieuwerkerk a/ d IJssel, Waddinxveen en Hazers- woude, heeft dan ook al heel wat concerten mogen geven de afgelo pen tijd. En dit jaar zullen zij alweer voor de 4e keer te horen zijn op het Oogstfeest. Dit jaar in samenwer king met de "jeugd" van de slag werkgroep van De Kleine Trompetter: "De Slagwerkkits" Zij zullen u afwisselend een leuk pro gramma ten gehore brengen. Kom kijken en luisteren op zaterdag 6 september om 12.00 uur op het Dorpsplein. Maar wie zitten er nu in het opleidingsorkest zult u zich afvragen? Dit zijn de muzikanten in oplei ding, die volgens hun muziekleraar eraan toe zijn om gezamenlijk mu ziek te gaan spelen. Meestal zo'n 6 maanden na aanvang van de le les. (Dit kan per leerling of instru ment verschillen) Het zijn dus niet alleen maar jongeren, we hebben ook de wat "oudere" jongeren in opleiding in dit orkest zitten. En wie zitten er in "De Slag werkkits"? De naam zegt het eigenlijk al, de jongere van de slagwerkgroep. De jeugdigen in opleiding. Ook bij deze groep wordt er direct al ge werkt aan het samenspel buiten de "gewone" lessen om. In de gewo ne lessen wordt in kleine groepjes gewerkt aan ritmes, theorie etc. In de groepsles is dus het samenspel het aller belangrijkst. Wanneer mag je naar de Harmonie? Is de volgende vraag die u te binnen schiet, toch? Wij proberen in ongeveer twee jaar tijd, zowel op theorie als in de praktijk, op een muzikaal A-ni- veau, volgens de KNFM (Koninklij ke Nederlandse Federatie voor Muziek) normen te komen. Dit wordt getoetst door middel van af name van een examen bij de KNFM op landelijk niveau. Voor ambitieuze mensen kan men zelfs doorstuderen tot diploma D. En wanneer mag je dan naar de "grote" slagwerkgroep "Afslag 9" Dit is een beetje afhankelijk van de leeftijd en het niveau. Ook voor slagwerkers bestaat een landelijk examen, volgens normen van de KNFM. Maar omdat de groep klei ner is en onze docent vaak zelf de stukken verzorgt voor de groep is een aanpassing links of rechtsom niet echt een probleem, dus ook de wat oudere jongere met een be perkte slagwerkopleiding voelt zich al gauw thuis in de groep. Men krijgt dan ook de kans om lang zaam ervaring en theorie op te doen om uiteindelijk toch het ge wenste niveau te bereiken. Wat wordt er zoal gespeeld door het opleidingsorkest? Tijdens de repetities wordt heel wat af gestudeerd op diverse stuk ken. De stukken worden door zo wel de muzikanten, de dirigent als het onderwerp van het concert be paald. Een aantal stukken welke de afgelopen tijd op de lessenaar heb ben gestaan zijn: Titanic, Kabouter Plop Dans, Que Si que No en Pink Panter. Wat spelen "De slagwerk kits"? Over het algemeen zijn deze stuk ken speciaal voor de kinderen ge maakt zodat zij door middel van Van de Burgemeester: Het vieren van het binnenhalen van de oogst is natuurlijk al een zeer oude traditie, een jaarlijks hoogtepunt in het boerenleven. De tijden zijn echter wel veranderd. Oogsten in 1903 of in 2003 is wel iets heel anders. Maar het principe blijft overeind. En ons Oogstfeest sluit daar op aan door de traditie in stand te houden en de waarden vast te houden. Dat staat de organisatoren vast voor ogen. Voor traditie en folklore zal menigeen ook dit jaar weer naar ons mooie dorp Zeven huizen komen. Waardevol en waardevast! Dank aan allen die zich ook dit jaar weer de vonken uit de klompen gelopen hebben om ons Oogstfeest tot een geweldig succes te maken Ik wens iedereen een fantastisch Oogstfeest. Drs. J.D.Westendorp Burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle bepaalde woorden de ritmes beter kunnen onthouden en spelen. Een aantal voorbeelden van deze stuk ken zijn: Pannenkoekensamba, Feal the beat en FF Knalluh Mess- unalluh. Wanneer repeteert het oplei dingsorkest? Het opleidingsorkest van de har monie is net als de harmonie op maandagavond in het dorpshuis Swanla te Zevenhuizen actief. Van 18.30 tot 19.15 uur wordt er on der leiding van Wenceslaus Scheepmaker, ook dirigent van de harmonie, geprobeerd gezamen lijk muziek te maken. Wanneer repeteren de slag werkkits? Op woensdagavond wordt er door de slagwerkkits geoefend van 18.30 tot 19.45 uur onder leiding van Hans van Gennip, vooraf gaand aan de "grotere" slagwer kers. Dit is ook in het dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Wat moet je doen als je al een instrument bezit, of als je aj kunt spelen en geen instru ment bezit? Kom dan eens bij ons langs en laat je informeren over de verschillen de kanten van de vereniging. hebben in de loop der jaren al heel wat gezamenlijk ondernomen. Een aantal voorbeelden zijn een con cert met Angela Groothuizen, het Volendams Operakoor en de Ko ninklijke Militaire Kapel. Ook spe len in een pretpark hoort in de rij van gegeven concerten. En voor de toekomst zijn er nog plannen en ideeën genoeg. Wat is dus de eindconclusie voor iedere muzikant of aan staand muzikant die dit leest? Kom eens langs, laat van je horen zodat niet alleen de buren maar ie dereen van uw muzikaal talent kan en mag genieten. Ben je 10 jaar of ouder meld je aan. We horen graag van u. Voor informatie 0180- 633704 (jeugdbegeleidster) of 0180-632484 (voorzitter) Burg. Boerstraat22-24 Gewijzigde Oogstfeest openingstijden Maandag t/m 08.00-20.00 uur woensdag Q0 uur Donderdag 08.0o-18.00 uur Zaterdag 08.00-12.00 uur Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle a/d IJssel TeI-: (010) 2204400 Wipen VeHfpeei&lUeiten Lld van de coop. 4&{tK>Uino en ADVOCATEN

Hart van Holland | 2003 | | pagina 32