Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente AFVALBRENGSTATION DICHT TIJDENS OOGSTFEEST GEMEENTEHUIS GESLOTEN VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES BESLUITENLIJST RAADSVERGADERING 26 AUGUSTUS 2003 VERGUNNINGEN BOUWEN VERKEER Gemeentenieuws 3 september 2003 WEEK 36 DONKERPERIODE ASSIMILATIEBELICH TING IN KASSEN ^WW^VENHUIZEN-MOERKAPELLÈm Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Op zaterdag 6 september aanstaande is het gemeentelijk Afvalbrengstation aan de Zuidplasweg gesloten in verband met het jaarlijkse Oogstfeest. 0p vrijdag 5 september aanstaande zijn alle gemeentelijke diensten gesloten van wege de jaarlijkse uitgaansdag van het gemeentelijk personeel. Op dinsdag 9 sep tember aanstaande zijn van 10.00- 12.00 uur tevens alle gemeentelijke diensten in verband met een organisatiebijeenkomst gesloten voor publiek. De Dorpsstraat en de Burg. Boerstraat ter hoogte van de Boslaan zijn op vrijdag 5 september vanaf 19.00 uur en 6 september 2003 de gehele dag afgesloten voor alle verkeer. land en de politie. Op 1 september 2003 is de donkerperiode in kassen weer ingegaan. Deze periode duurt tot 1 mei 2004. Tijdens deze periode is assimilatiebelichting van 20.00 uur tot 24.00 uur niet toegestaan, tenzij de zij- en bovenkant van de kas waarin de assimila tiebelichting wordt toegepast zodanig zijn afgeschermd dat de lichtuitstraling met tenminste 95% wordt gereduceerd. De toepassing van assimilatiebelichting zal ook dit jaar regelmatig worden gecontro leerd door de Milieudienst Midden-Hol- Raad Commissie I Commissie II 23 september 2003 8 september 2003 9 september 2003 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeente huis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Ver laat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website Agendapunten Commissie I Presentatie haalbaarheidsonderzoek scholen- en woningbouw Door BM Managers wordt een presen tatie gegeven over het haalbaarheids onderzoek scholen- en woningbouw te Zevenhuizen. Ingekomen stukken en mededelingen Terugkoppeling vanuit gemeenschap pelijke regelingen Tijdens de vergadering vindt er vanuit vertegenwoordigingen in gemeen schappelijke regelingen terugkoppe ling plaats. Stand van zaken toezeggingen Afwikkeling planschadeverzoeken wij zigingsplan Herenweg/Beatrixlaan te Moerkapelle In de periode 1999/2001 is door een 14- tal belanghebbenden een planschade- verzoek ingediend in verband met het wijzigingsplan Herenweg/Beatrixlaan te Moerkapelle. Door de raad is op 23 april 2002 besloten de planschadever zoeken af te wijzen. Tegen dit besluit is bezwaar gemaakt. 0p basis van een uitgebracht advies door de commissie voor bezwaar- en beroepschriften, stelt het college van burgemeester en wethouders de raad voor om de ingediende bezwaren gegrond te verklaren en planschade toe te kennen. Nota "Bodemkwaliteit bij bouwen" en wijziging van de Bouwverordening Door het wijzigen van de Woningwet Per 1 januari 2003 heeft er tevens een wijziging plaatsgevonden van de regel geving voor het uitvoeren van bode monderzoeken bij bouwaanvragen. In verband hiermee is er in regionaal verband de nota "Bodemkwaliteit bij bouwen" opgesteld. net college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de nota "Bodemkwaliteit bij bouwen" vast te stellen en in verband daarmee tevens de wijziging van de Bouwverordening vast te stellen. Aanpassen scholen in verband met het verkrijgen van een gebruiksvergun ning Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor een krediet beschikbaar te stellen van 128.000,- voor het aanpassen van de scholen de Eendragt, de Nessevliet, Rehoboth- school en Keijzerschool, in verband met het verkrijgen van een gebruiksvergun ning. Bestemmingsplan omleidingsweg N219 In het kader van de realisering van de omleidingsweg N219 is het vooront werp bestemmings-plan omleidings weg N219 opgesteld. Na vaststelling door de raad kan het overleg op grond van artikel 10 van het Besluit Ruimte lijke Ordening en de inspraak worden gestart. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor het voorontwerp bestemmingsplan omlei dingsweg N219 vast te stellen. Jaarrekening 2002 en begroting 2003 van de Stichting en BV Dorpshuis Moerkapelle Van het bestuur van de Stichting en BV Dorpshuis Moerkapelle zijn de jaarreke ning en de begroting 2003 ontvangen. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de jaarreke ning 2002 en de begroting 2003 goed te keuren. Milieujaarverslag 2002 Op grond van het bepaalde in de Wet milieubeheer is het Milieujaarverslag 2002 opgesteld. Het college van burge meester en wethouders stelt de raad voor het jaarverslag vast te stellen. Productrekening 2002 Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de Product rekening 2002 vastte stellen. Rondvraag Sluiting Agendapunten Commissie II Onderzoeksopdracht organisatie brandweer Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor in te stem men met de onderzoeksopdracht orga nisatie brandweer en hiertoe het beno digde krediet beschikbaar te stellen. Ingekomen stukken en mededelingen Terugkoppeling vanuit gemeenschap pelijke regelingen Tijdens de vergadering vindt er vanuit vertegenwoordigingen in gemeen schappelijke regelingen terugkoppe ling plaats. 1 Stand van zaken toezeggingen Verkeersmaatregel Korenbloemstraat te Moerkapelle Het sluipverkeer in de Korenbloem straat te Moerkapelle leidt tot steeds verdergaande problemen. Door de bewoners is gevraagd de straat voor doorgaand verkeer af te sluiten. Met de hulpverleningsdiensten is overleg gevoerd. Tijdens de commissievergade ring van 8 april j.l. is dit punt - in ver band met een tegenstrijdigheid in de advisering - van de agenda afgevoerd. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor een ver keersmaatregel te nemen. Wijziging grenzen bebouwde kom In het kader van de verkeershandha ving in onze gemeente, vindt er bin nenkort een structurele inzet plaats van het Regionaal Verkeers Handha- vingsteam Midden-Holland. Dit team zal gedurende jaren structureel contro les gaan uitvoeren op diverse wegen binnen de gemeente. Ter voorberei ding van de campagne dienen er een aantal werkzaamheden te worden ver richt, waaronder een wijziging van de grenzen van de bebouwde kom. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor tot een wij ziging van de grenzen van de bebouwde kom te besluiten. Wijzigen Verordening Programmaraad Bij besluit van de raad van 6 mei 2003 is de Verordening Programmaraad Berg- schenhoek, Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zeven huizen-Moerkapelle vastgesteld. Bij de behandeling van de verordening door de raden van de gemeenten Berg- schenhoek en Nieuwerkerk aan den IJs sel is voorgesteld om aan de verorde ning een bepaling toe te voegen over het door de Programmaraad eenmaal per jaar ongevraagd advies uitbrengen over de kwaliteit van het basispakket. Besluiten over het uitbrengen van een advies dienen bij 2/3 meerderheid te worden genomen. Het college van bur gemeester en wethouders stelt de raad voor de Verordening Programmaraad conform het ter inzage liggende besluit te wijzigen. Productrekening 2002 Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de Product rekening 2002 vast te stellen. Rondvraag Sluiting Ik-, «v.yc.Mvv.jic.1 S5-M wc L MJUCII3 UC vci yauei 111y VII lUi Cl VdflUll Vragenuur De heer Bac (SGP) stelt vragen over de oversteek fietspad op de Moerkapelse Aijde. Mevrouw Spekman (PvdA) stelt vragen over het burgerjaarverslag en iet extraatje voor de minima. Agenda Spreekrecht voor belangstellenden. Hiervan wordt geen gebruik gemaakt. ^Vaststellen van de agenda, voorstel van de heer Bac (SGP) om agendapunt 10 (onderzoeksopdracht organisatie brandweer) van de agenda .te voeren en te agenderen voor com missie II. Voor het voorstel stemmen de rract'e van de SGP, Christenunie, PVDA ri Gemeentebelangen. Tegen het voor- het ?emmen de fracties van de WD en y ^A. Voorstel aangenomen. oorstel van de heer Aalderink (WD) vn1 a9en^aPunt 14 (aanvullend krediet j °.r de aanleg van een fietspad langs Nesseweg) van de agenda af te voe- ,00r het voorstel stemt de fractie m VVD en tegen het voorstel stem- CDa ^ract'es van SGP, ChristenUnie, ^^^fjTreentebelangen en PVDA. Voorstel afgewezen. 12. 4. Vaststellen van de notulen van de ver gadering van 17 juni 2003. Vastgesteld 5. Ingekomen stukken.Voor kennisgeving aangenomen 6. Voorstel tot het nemen van voorberei- dingsbesluiten. Conform besloten 7. Voorstel tot het nemen van een beslis- 13. sing op een ingediend bezwaarschrift tegen de weigering om een voorberei- dingsbesluit te nemen voor het perceel Rottekade 39 te Zevenhuizen. Conform besloten 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het bestemmingsplan Omleidingsweg N219. Conform besloten 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een cv-installatie in de woning Dorps straat 152 te Zevenhuizen. Conform besloten 10. Voorstel tot het instemmen met een onderzoeksopdracht organisatie brand weer en het beschikbaar stellen van het 14. benodigde krediet, (afgevoerd van de agenda) 11. Ingekomen stukken. Conform besloten. Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 i.-Jcre eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur I Brandweer 0182 550550 Voorstel tot het aanwijzen van twee leden en twee plaatsvervangende leden uit de raad in de commissie bezwaar schriften. Als leden worden aangewe zen de heer Bac en mevrouw Te Meij en als plaatsvervangende leden de heer Rooker en mevrouw Huizenga. Voorstel inzake de lokale beslispunten Collectief Vraagafhankelijk Vervoer. Een amendement van de fractie van de PVDA om wel in te stemmen met de aanbeveling van de Stuurgroep om ouderen boven de 65, die niet Wvg- gerechtigd zijn, te compenseren in die zin dat zij de 1e zone binnen de eigen gemeente van deur tot deur kunnen reizen tegen het daarvoor geldende tarief 0,84 wordt niet aangeno men. Voor stemt de fractie van de PVDA. Tegen stemmen de fracties van Gemeentebelangen, WD, CDA, Chris tenunie en SGP. Het voorstel CW wordt vervolgens aangenomen met de stem van de fractie van de PVDA tegen. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van een fietspad langs de Nesseweg te Oud Verlaat. Conform besloten. Verleende bouwvergunningen Ingekomen aanvragen bouwvergunningen aanvraagdatum: 26 augustus 2003, BR/2003/0048: J. van Hoven voor het vergroten van de woning d.m.v. een uitbouw aan de voorzijde op het perceel Rehobothplantsoen 14 te Moerka pelle; aanvraagdatum: 26 augustus 2003, BR/2003/0049: Dana Inter national bv voor het plaatsen van een vrieshuis aan de Brede- weg te Moerkapelle; aanvraagdatum: 26 augustus 2003, BR/2003/0050: Dana Inter national bv voor het bouwen van twee woningen op de perce len Bredeweg 27-29 te Moerkapelle; Vergunningen Algemene Plaatselijke Verordening Het Oogstfeest comité 7-Huizen voor de organisatie van diverse activiteiten op 5 en 6 september 2003, het vers trekken van zwak-alcoholhoudende drank op 5 en 6 sep tember 2003, het in gebruik nemen van de geluidsinstalla tie en het afsluiten van de Dorpsstraat en de Burg. Boer straat ter hoogte van de Boslaan op 5 september vanaf 19.00 uur en 6 september 2003 de gehele dag af te sluiten voor alle verkeer. Bezwaar vergunningen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouw vergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvra gen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemees ter en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlo pige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Tervisietegging bouwplan Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf 4 september 2003 gedu rende vier weken in het gemeentehuis bij de sectie V.R.O.M., het volgende bouwplan ter inzage ligt: P. Houweting voor de bouw van 2 woningen op het perceel gelegen tussen Julianastraat 94 en 98 te Moerkapelle. Het college is voornemens om op grond van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van de bouw voornemens vrijstelling te verlenen van de voorschriften van de ter plaatse geldende bestemmingsplan "Bedrijfsterrein, herzie ning 1984". Voordat hierover een beslissing wordt genomen is het mogelijk om gedurende de termijn van de tervisie legging i.e. van 4 september 2003 tot en met 1 oktober 2003 om tegen het verlenen van de vrijstelling zienswijzen bij het college in te die nen. Voorbereidingsbesluit Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat in het gemeentehuis bij de sectie V.R.O.M., voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 26 augustus 2003, waar bij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van de bestemmingsplannen: "Landelijk Gebied 1990"voor het perceel nabij het Zuideinde 9 te Zevenhuizen ten behoeve van de bouw van een woning op het perceel; "Landelijk Gebied !983"voor percelen grond in het verlengde van de Van Hasseltweg ten behoeve van glastuinbouwontwik- keiing in het gebied; "Bedrijfsterrein, herziening 1984" voor het perceel tussen Julia nastraat 94 en 98 te Moerkapelle ten behoeve van de bouw van twee woningen op het perceel. een en ander zoals is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Het besluit treedt in werking met ingang van donderdag 4 september 2003. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan binnen zes weken na datum van inwerkingtreding van het besluit hiertegen een bezwaarschrift worden ingediend bij de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle. Bij de Arrondissementsrechtbank te Den Haag kan tegen het besluit tevens een verzoek om voorlo pige voorziening worden ingediend. INSTELLEN INVALIDENPARKEERPLAATS De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat het college van burgemeester en wethouders in zijn vergade ring van 26 augustus 2003 heeft besloten tot het instellen van een invalidenparkeerplaats: krachtens artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens 1990: voor het instellen van een invalidenparkeerplaats aan de Van Hogendorpstraat (parkeerplaats Van Hogendorpstraat naast Raadhuisstraat 41) te Moerkapelle; door middel van plaatsing van het bord E6 van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, aangevuld met een onderbord voorzien van het kenteken ten behoeve van een parkeerplaats aan de Van Hogendorpstraat. Dit besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf don derdag 4 september 2003, gedurende zes weken, voor een ieder ter inzage bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeiie, afdeling Grondgebiedzaken, sectie C.C.T.R., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan binnen de termijn van de terinzagelegging een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage. Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 5