nationale ziekendag JAARREKENING BOSKOOP 2002: POSITIEF RESULTAAT 30+ DISCOAVONDEN CURSUS 'CREATIEF' VOOR VRIJWILLIGERS V00RLEESMIDDAGEN IN BIBLIOTHEEK DE WEEK VAN HET LEREN KINDERKLEDING- EN SPEELGOEDBEURS HET KERKJE EN DE BRADERIE VOORVERKOOP DISCO IN "DE PADDESTOEL" KINDERDISCO IN HET ZUIDHONK SMURFENVOETBAL Hart van Holland 3 september 2003 ^^wXddTiTxv EEN/BOSKOÓP pagina 13 Onrust nnnr Frits Bromberg Boskoop - Op een omzet van 22 miljoen euro heeft Boskoop over het jaar 2002 een positief resultaat bereikt van €66.000,-.> Maar omdat op dat resultaat nog een verplichting rust van (60.000 ten behoeve van (achterstallig) onderhoud aan scholen, blijft een bedrag van (6.000 over. Het college van B en W wil dit bedrag toevoegen aan de Algemene Reserve. De gemeenteraad neemt deze jaar rekening 25 september in be handeling. Het positieve resultaat is tot stand gekomen met aanvul lende steun uit het gemeente fonds van ruim 3,2 miljoen euro. Dit bedrag is noodzakelijk, omdat de eigen middelen van de gemeente Boskoop niet toereikend zijn om in de behoeften te voorzien. Door deze aanvullende steun kunnen achterstanden in het onderhoud van de wegen en kademuren wor den ingelopen. Voorbeeld daarvan is de reconstructie van de Zijde en het achterstallig onderhoud aan scholen. De steun zal tot 2006 wor den afgebouwd, omdat met in gang van 2006 Boskoop een slui tende begroting moet hebben. In de te behandelen jaarrekening wordt met behulp van de resulta ten, zowel financieel als prestatief, per product verantwoording afge legd. Ten opzichte van voorgaande jaarrekeningen is dat een aanzien lijke verbetering. Toch baart het financieel toekomst perspectief de gemeente enige zor gen. Met name wordt de gemeen te bij de reconstructie van wegen geconfronteerd met extra kosten van teerhoudend asfalt, die onvol doende zijn opgenomen in de aan- Boskoop ligt er vredig bij, maar intern kan het gisten. vullende steun. De gemeente heeft een beroep gedaan op een hogere bijdrage, maar is er nog niet zeker van, of die aanvraag wordt geho noreerd. Toch constateert de gemeente dat vorig jaar veel nuttige zaken tot stand zijn gekomen of in uitvoe ring zijn genomen. Gedacht wordt aan de reconstructies van de Zijde en Halve raak, de voorbereiding van de reconstructie Julianakwar- tier, voorbereiding doortrekken van de Boomgaard, aanleg drukrio- lering Rijneveld, aanleg drukriolering 2e Laag Boskoop vaststelling en aanbesteding van het Multi-functioneel centrum, de nieuwe organisatiestructuur inge voerd per 1 juli 2002 en schoolge bouwen. Een schriftelijke vraag van de frac tie GroenLinks heeft, naar mening van B en W voor onrust gezorgd binnen de kring van langdurig uit keringsgerechtigden. De partij stelt vast, dat het rijk de gemeenten geld heeft overgemaakt en dat die gemeenten de uit te keren bedra gen zouden verdubbelen. Het gaat om 450 euro voor een gezin, 400 euro voor een alleenstaande ouder en 320 euro voor een alleenstaan de. GroenLinks is bevreesd, dat Bos koop, als een van de vele gemeen ten, de bedragen niet uitkeert en daarom vraagt, 1. of de Boskoopse betrokkenen zijn uitbetaald: 2. zo nee, waarom niet en 3. is het colle ge bereid ervoor te zorgen dat de uitkering zo snel mogelijk verstrekt wordt, uiterlijk begin oktober. B en w antwoorden: 1. Neen. 2., Waddinxveen - De start van een nieuw seizoen van 30+ disco start zaterdag 13 september. Nieuw bij deze disco, die begint om 21.00 uur en eindigt om 1.00 uur, is dat disco gangers die tussen 21.00 en 21.30 uur binnen komen, gratis toegang hebben (dit is een proef die duurt tot en met december 2003). De entree bedraagt €5,00 per per soon, inclusief twee consumptie- munten. Boskoop - Voorlezen is het middel om kinderen vertrouwd te maken met boeken. Niet alleen voor kin deren die nog te jong zijn om zelf 'e 'ezen, maar ook voor grotere kinderen is het vaak de enige in gang tot al die wonderlijke, span nende, droevige of geheimzinnige verhalen die in boeken te vinden zijn. Vanaf 3 september begint het voor lezen in Bibliotheek Boskoop. Iede re woensdagmiddag, met uitzon dering van de schoolvakantie, wordt er in de bibliotheek voorge lezen van 13.30 tot 14.00 uur voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Bovendien wordt er een keer in de maand geknutseld. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk organi seert binnenkort een cursus 'Crea tief' voor vrijwilligers van buurtcentra, verenigingen, scou ting en dergelijke. De cursus is vooral bedoeld voor mensen die reeds actief zijn of willen worden bij creatieve activiteiten bij boven genoemde organisaties. Tijdens de cursus kunnen de cursisten kennis maken met allerlei (nieuwe) knut- jMkoop - |n "De Schakel" wordt Jn ma,anda9 22, dinsdag 23 en dprtVj-39 24 september een kin- toude 6n sPee'9oec"->eurs 9e" U1'6 naiaar" en winterkleding ta°°n' bee' en 'n de rnaten56- I en speelgoed (goed bruikbaar '0 comP'eet) kunnen worden inge- °P maandag 23 september y. '9.00 tot 21.00 uur en dinsdag J*Ptember van 9.00 tot 11.00 Men kan maximaal 30 stuks in leveren (tot en met maat 74 maxi maal 10 stuks) en men bepaalt zelf de verkoopprijs, eventueel in over leg. 2/3 Deel is voor de aanbieder, 1/3 deel is voor het bouwfonds van de Chr. Geref. kerk. De verkoop is op dinsdag 23 sep tember van 19.00 tot 21.00 uur en op woensdag 24 september van 9.00 tot 10.30 uur in "De Schakel" aan de Nieuwstraat 77. Voor meer informatie: telefoon 0172-587808, 0182-610360 of 0172-217548. Waddinxveen - In het kader van de landelijke actieweek 'De week van het leren' heeft bibliotheek Wad dinxveen een tentoonstelling inge richt. Er zijn onder andere boeken van de methode De Haan te zien. Dat is een methode om kinderen met dyslexie te ondersteunen bij het leren lezen en schrijven. Niet al leen in het Nederlands, maar ook in bijvoorbeeld het Engels. Deze me thode wordt door remedial tea chers gebruikt voor het taallerende kind, maar kan ook gebruikt wor den voor volwassenen die moeite hebben met foutloos lezen en schrijven. Er liggen ook wat informatiekran ten klaar voor geïnteresseerden. Naast informatie over deze metho de, zijn er ook boeken uit de collec tie van de bibliotheek te zien die met het Teren leren' te maken heb ben. De tentoonstelling is te be zichtigen van 8 tot en met 16 sep tember, tijdens de openingstijden van de bibliotheek aan de van Mecklenburg Schwerinlaan 1. Waddinxveen - De voorverkoop voor de jeugddisco van 19 september is op maandag 15 september. De voorverkoop wordt gehouden in "De Pad destoel" van 19.30 tot 20.00 uur. Kaartjes kosten €1,50. Op de avond van de disco worden geen kaartjes meer verkocht. Alleen als men in het bezit is van een disco-pasje (PaddiePas) kan men een kaartje kopen. De jeugd disco in "De Paddestoel"is bedoeld voor kinderen van 9 tot en met 14 jaar. samengevat: er is slechts 10.900 euro ontvangen, waarvan 25 geval len kunnen worden bekostigd, ter wijl de doelgroep in Boskoop mis schien wel zes keer zo groot is. Het college verwijt het rijk vol strekt onvoldoende middelen te hebben aangereikt en dat Boskoop zelf over te weinig middelen be schikt om iedereen naar behoren uit te betalen. Onderdeel 3 wordt dan ook afgedaan met 'neen'. B en W: "GroenLinks heeft met deze vragen verwachtingen ge wekt waaraan wij niet kunnen vol doen. We betreuren het dan ook, dat de vragen slechts onrust heb ben veroorzaakt. Wel zal het colle ge ervoor zorgen, dat het binnen gekomen bedrag juist wordt besteed, bij voorbeeld voor duur zame gebruiksgoederen op grond van de Materiele zorgverlening. selmaterialen en ideeën opdoen voor diverse thema's, gericht op de doelgroep. De cursus wordt gehou den in het Anne Frank-activiteiten- centrum op woensdag 1, 8, 22, 29 oktober, 5 en 12 november aan staande van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten voor deelname bedragen €45,-, inclusief lesmateriaal. Voor informatie en aanmelding: 631932 of per e-mail sww@stww.nl. KERKDIENSTEN - 14 september Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord Com munieviering werkgroep CD. Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G. Martini; 11.15 uur Eucharistie viering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong; 17.00 uur ds. M. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. H.Sj. Wiersma; 16.30 uur ds. W.J.M. Vreugdenhil. Herv. Conf. De Rank 10.00 en 17.00 uur ds. M.A. Bos. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Herv. gemeente 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Ger. kerk 9.30 uur ds. W.D. Omta. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin (ziekenzon- dag). Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby He- tyey. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00uur dhr. Beens. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P.J. Krijgsman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - Het nieuwe disco seizoen gaat weer van start in het "Zuidhonk" en zaterdag 13 september gaat het dak er af tijdens de kinderdisco. DJ Rene Koen zullen de muziek weer uit de speakers laten schallen. De kinderdisco begint om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De toegang bedraagt €1,50. Waddinxveen - Het populaire Smur fenvoetbal, voetbal voor jongens en meisjes van 3, 4 en 5 jaar, gaat weer van start bij voetbalvereni ging WSE. Alle beginselen om een goede voetballer te worden, wor den behandeld. De eerste training is op 20 septem ber, verzamelen vanaf 10.45 uur en de training duurt tot 12.00 uur. Vorig jaar hebben 86 smurfjes de training gevolgd. Ze komen overal vandaan: Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen, Benthuizen, Gouda. Voor meer informatie: 06-21295135 of 0182-614710. J?°h°P "Me* andere ogen" is dit iieko J? d"lerna van de nationale kn a9 op 14 september. De af- al0 9 Boskoop van de Zonne- ïinn Vlert de2e da9 in S3menwer- ier de Hervormde Gemeente, ereformeerde <je R00ms Sinin Parochie en de Vrij- »ieensch Pr°Testantse Geloofsge- K;fe[.da9 13 september komen ijrJ el^aar in het Zorgcentrum, letnhJ1? 16-30 uur. Zondag 14 sep- 'S-.er een 9eZ3menlijke kerk- in de Hervormde kerk aan de Kerkstraat te Boskoop, aanvang 9.30 uur. Voorganger is dominee M.D. van der Giessen. Medewer king wordt verleend door mevrouw J.A. Broström-Bruin van de Vrij zinnig Protestantse Geloofsge meenschap en mevrouw M. Ame- ling, pastor van de Rooms Katholieke kerk, mevrouw J. van Bockel-Loef namens de Gerefor meerde kerk, alsmede het hervorm de kerkkoor onder leiding van Jo- chanan van Driel en de organist Bert Langeveld. ledereen is van harte welkom. Boskoop - Tijdens de 25e Braderie op vrijdag 19 en zaterdag 20 sep tember is er ook in en rond de re monstrantse kerk aan de Burge meester Colijnstraat weer van alles te beleven: er worden tweede hands boeken en andere spullen verkocht, evenals rode en witte "huiswijnen", pompoenen en nog veel meer. Er zijn verschillende activiteiten, zoals een sjoelbakwedstrijd voor de groten, een grabbelmand voor de kinderen en men kan mee raden naar de juiste "prijs" van een mand met boodschappen. Achter in de kerk kan men bijko men met een kopje koffie/thee of limonade met verse eigengebak ken cake, koek of taart. Zoals elk jaar is er in die ontmoe tingsruimte ook weer een schilde rijententoonstelling. Dit jaar, het jaar van de verstandelijk gehandi capten, wordt het werk geëxpo seerd van Sjoerd Kouwenhoven en Ronald Letschert, bewoners van de woonvoorziening "De Kniek" in Waddinxveen, een dependance van "De Bruggen" de vroegere Hooge Burcht). Ronald en Sjoerd schilde ren onder begeleiding van Co Gerts uit Waddinxveen, die enkele jaren geleden ook zijn werk in de remon strantse kerk tentoonstelde tijdens de Braderiedagen. De opbrengst is ook dit jaar voor een deel bestemd voor de Stichting Tilapia, die mensen in ontwikke lingslanden helpt vijvers aan'te leg gen om hier vis in te kweken; een vis die zeer eiwitrijk is en zich snel vermeerdert, zodat het een uitste kende voedingsbron vormt. Een ander deel komt terecht in het or gelfonds van de kerk. De kerk is vrijdag 19 september ge opend van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 20 september van 9.00 uur tot 16.00 uur. ledereen is wel kom.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13