BE FAIR VOLLEYBAL 45 JAAR 3 FLYERS OPENT SEIZOEN MET OUDER-KIND TOERNOOI MOERKAPELSE JUNIOREN BEHALEN VOLLE WINST NEGENDE WEDSTRIJD ZOMERCOMPETITIE HSW MOERKAPELLE KENT STERKE COMPETITIESTART ERIC GRAS TWEEDE TRAINER NESSELANDE ZOMERCOM PETITIE H.Z.M. SUCCES ZWEMMERS OP EK GOEDE COMPETITIESTART WSE BI GROENEWEG AFGETROEFD pagina 14 Hart van Holland 3 september 2003 SPORT Basketbal voetbal Voetbal Volleybal Zwemmen Voetbal Voetbal Waddinxveen - Be Fair Volleybal opende woensdagavond 3 septem ber het 45e seizoen in het competi tieve en recreatieve volleybal. Deze mijlpaal werd gevierd in een druk ke Sportzaal de Groenswaard met alle leden, sponsors en genodig den. Voorzitter Annemarie Diouf sprak in haar speech over het heden en verleden van Be Fair. "De vereniging moet groeien, de rek is er nog lang niet uit. Terugkeer naar de derde divisie is een ander doel." Ook sprak zij haar dank uit richting de oude en nieuwe sponsors voor de niet-aflatende steun aan de ver eniging. Ook werden woensdag de selecties en hun trainers voorgesteld. Be Fair start dit jaar niet alleen in een nieu we outfit, ook wordt thuishaven De Groenswaard dit jaar gereno veerd. De competitiewedstrijden beginnen op 27 september, de voorbereidingen zijn inmiddels in volle gang. Er is nog plaats voor nieuwe leden, zowel bij mini's, jeugd, senioren als recreanten. Voor meer informatie: www.be- fair.nl Moerkapelle - Voor de Moerkapel- se jeugdafdeling was de competi tieouverture afgelopen zaterdag redelijk succesvol. Uit het maximale van 21 punten (D1 en E2 waren vrij) bleven er 13 in eigen huis. A1, B1 en C1 behaalden zelfs alle drie de volle winst. A1 vocht tegen Bodegraven een pittig maar niet al te best duel uit. De teams waren redelijk tegen el kaar opgewassen, maar door goals van Wesley Switzar en Jan van Hel den bleef de volle winst in eigen huis. B1 en Waddinxveen speelden een zeer doelpuntrijke wedstrijd, bij rust was de stand al 6-2. Na rust werd vrolijk doorgegaan met sco ren, uiteindelijk bleef de teller op een ruime 9-4 winst steken. B1 liet vooral aanvallend prima spel zien. Na een 1-0 achterstand bij rust, stroopte C1 bij Gouda de mouwen extra op, waardoor de wedstrijd volledig kantelde. Door goals van Taco Drost en Mick Breedijk werd tenslotte een verdiende 2-4 winst behaald. Moerkapelle C2 liet eveneens zien, wat goed terugkomen in de wed strijd betekent. Was de ruststand met 0-2 nog in het voordeel van Stolwijk C2, daarna trokken Kevin Breedijk en Gino Lalihatu de zaken recht en werd de eindstand op 2-2 bepaald. E1 en Linschoten E2 waren redelijk tegen elkaar opgewassen, maar Linschoten benutte de kansen ge woon beter en won dus met 2-4. F1 was dit keer veel te sterk voor CVC Reeuwijk F3. Na een 4-0 voor sprong bij rust ging het scoren daarna nog beter, dit gezien de 10- 0 eindstand. F2 leek bij Nieuwerkerk F8 na een 1-3 voorsprong bij rust op de volle winst af te stevenen, maar daarna was de pijp bij deze hele jonge spe lertjes blijkbaar leeg. Met een 3-4 nederlaag werd naar huis terugge keerd. D1 speelde vriendschappelijk tegen het Engelse Yateley, met 0-8 bleken de jeugdige eilanders veel te sterk. Waddinxveen -Hengelsportvereni ging Waddinxveen viste afgelopen zaterdag de negende wedstrijd van de zomercompetitie in het Noord Hollandskanaal nabij Spijkerboor. De hoge vangstverwachting voor dit visrijke water werd niet waarge maakt. De uitslag was als volgt: 1. Rinus Reichard, 7.310 gr.; 2. Rob Jenner, 4.730 gr.; 3. John van Elswijk, 3.300 gr.;, 4. Martin van Leeuwen, 2.810 gr.;, 5. Jan van Egdom, 2.090 gr. Reichard bouwde zijn voorsprong verder uit en staat met 50.530 gr. - en nog één wedstrijd te gaan - fier aan kop. Van Elswijk staat met 41.860 gr. stevig op twee en gaat niettemin nog voluit voor de over winning. De plaatsen drie tot en met vijf is een aangelegenheid tus sen Rupke (33.800 gr.), A. van Leeu wen (32.040 gr.) en M. van Leeu wen (27.520 gr.), althans als zij zich niet laten verrassen door serieuze achtervolgers. De laatste wedstrijd wordt op 20 september aanstaande gevist in de Amstel. Moerkapelle - Het standaardteam van de w Moerkapelle heeft na het eerste competitietreffen dit sei zoen de eerste drie punten al in de knip. Tegen Sportief uit Woerdense Ver laat bleven de "Blauw-Witten" ruimschoots aan de positieve kant van de score. Ook nu bleek het standaardteam ten opzichte van het vorig seizoen nogal wat wijzi gingen te zijn ondergaan. Net als in de diverse bekerduels kende de ploeg nogal wat jeugdig élan, de ex- A junioren Menno Verschoor, Jurn Hoogma en Stefan van Vuuren bleken zich ook nu eenvoudig aan te passen aan het niveau in de vier de klasse. Achterin werd er onder leiding van Peter Zijderhand weinig weggegeven. Gebeurde dat toch een enkele maal, dan bleek Mark Huisman een betrouwbare sluit post. De eerste helft van de wedstrijd was voor de toeschouwers overi gens verreweg het meest aantrek kelijk. De ploeg legde bij tijd en wijle aantrekkelijke combinaties op de (eveneens in prima staat verke rende) grasmat. Bovendien werden de vleugelspitsen Gido Stuurman en Menno Verschoor goed in het spel betrokken hetgeen van meet af aan gevaarlijke situaties oplever de voor het Sportief doel. Het enige wat de ploeg verweten kan worden, was dat er te gemakzuch tig met de kansen werd omge sprongen. Jurn Hoogma, Rob van Leeuwen en de steeds sterk opko- De technische leiding van ORTEC.Nesselande heeft Eric Gras aangetrokken als tweede trainer. De 38-jarige Gras, vorig seizoen als libero actief bij de Rotterdamse ploeg, heeft een éénjarig contract getekend en zal het komend sei zoen hoofdtrainer/coach Peter Blangé assisteren. Zevenhuizen - H.Z.M. heeft afge lopen zaterdag 6 september de 11e wedstrijd van de zomercompetitie gevist in de Haarlemmer Ringvaart nabij Rijsenhout. De 11 deelnemers wisten in totaal 34.600 gram vis ter weging aan te bieden. De uitslag was als volgt: 1. Adr. van Erk, 7160 gram; 2. J. de Zwart, 5700 gram; 3. M. Huisman, 4580 gram; 4. J. Kok, 4120 gram; 5. P. Vermulm, 3500 gram. De volgende wedstrijd in deze com petitie wordt op 20 september in de Rotte gevist. Voor inlichtingen: J. Wiersma, tele foon 0180-632654 of 06-22156429. Waddinxveen - Waddinxveen Fly ers is eind augustus begonnen met de trainingen en langzaam maar zeker maken de spelers zich op voor de start van de competitie. Flyers begint deze competitie met een aantal evenementen en wel met een ouder-kind toernooi op za terdag 13 september om 13.00 uur in de Duikelaar. De bedoeling hier van is de ouders bekend te maken met de diversen onderdelen van het basketbal. De punten die wor den behandeld zijn onder andere hoe werkt de vereniging, spelregels en opbouw van trainingen etcete ra. Er wordt een voorbeeldtraining gegeven, er is een quiz om te kijken of de ouders wel goed opgelet heb ben en als klap op de vuurpijl: wed strijdjes tussen ouders en kinderen. Zaterdag 20 september begint het echte werk met de voorrondes voor het bekertoernooi. Flyers neemt met Dames 1 en Heren 1 deel aan deze bekerstrijd. De heren hebben hun voorronde in Bunschoten en treffen daar Shoo ters, de thuisploeg; Scylla uit Gro- "ningen en Ceres uit Emmeloord. De nummer één gaat door naar de eer ste ronde. De nummer twee speelt nog één extra wedstrijd voor plaat sing. De dames blijven in Waddinxveen, Om 13.00 uur wordt in de Duike laar de eerste wedstrijd gespeeld. Tegenstanders zijn Moestasj uit Groningen, Batouwe uit Bemmel en US uit Amsterdam. Bij de dames gaat alleen de nummer één door naar de volgende ronde. 26 September is de start van de competitie. Flyers is met drie teams vertegenwoordigd op het hoogste niveau van Rayon West en wel Dames 1, Heren 1 en Jongens Juni oren 1Verder zijn er nog twee he renteams, één damesteam en der tien jeugdteams. De wedstrijden worden gespeeld op vrijdagavond vanaf 19.00 uur en op zaterdag middag meestal vanaf 17.00 uur. Waddinxveen - Waar de jongere garde in de zwemwereld wat gas terugneemt, gooien de masters, - onderverdeeld vanaf 25 jaar in leef tijdsklassen met vijf jaar oplopend - er een schepje bovenop. Zo ook Ju dith van Berkel (60/65) en Nic Geers (65/70) van de Waddinxveens/Bos- koopse zwemclub "Van Uden-de Gouwe". Gedurende vorige week namen zij deel aan de Europese zwemkampioenschappen in het Franse Millau. Beiden voelen zich thuis op de langere afstanden in open water. In de jaren zestig was Judith zeven maal wereldkampioen bij de pro fessionals. Zij won nu, in een meer waar vijf kilometer was uitgezet, in haar leeftijdsklasse opnieuw goud. Nic Geers werd in zijn groep twee de, achter de Italiaan Manoni, met gering verschil. Manoni had 1 uur 25 min. en 1 sec. nodig en de Bos koper 16 sec. meer voor de 5 km. Het gebeurt niet vaak dat Geers op de vrije slag sterkere zwemmers ontmoet, maar Manoni komt vol gens hem van een andere planeet. Op de kortere afstanden behaalde Nic driemaal zilver op de 200, 400 en 800 m. en hij werd vierde op de 100 m. vrij en de 200 rug. Hij verbe terde hierbij drie Nederlandse re cords en wel op de 200 vrij tot 2.33.14, de 400 tot 5.26.79 en de 800 tot 11.22.06 in een 50 m. bad. Beide Gouwemasters winnen deze zomer voorts weer de klassements- strijdencompetitie van de KNZB in open water, waarbij zij dit jaar niet over koud water hoefden te kla gen. Tussen deze wedstrijden door zag Geers ook nog kans de natio nale titels op te eisen op de vijf en tien km. in open water. mende Danny misten steeds het doel, al was dit soms op een haar na. Halverwege de eerste helft viel dan toch de 1-0 en dat was gelijk een hele fraaie treffer. Jurn Hoogma stuurde met een kopbal Rob van Leeuwen de diepte in, deze sprint te goed door en liet vervolgens met een droge schuiver de keeper kans loos. Sportief had in die eerste helft toch ook één keer kunnen en moe ten scoren, maar mocht zich met 1- 0 ruststand bepaald gelukkig prij zen. In de tweede helft daalde het spelpeil aanzienlijk, de thuisclub paste zich steeds meer aan het ni veau van de tegenstander aan. Pas in het laatste deel zette Moerkapel le een tandje bij en liep uit naar 3- 0. Bij beide goals was Jurn Hoogma betrokken. Aanstaande zaterdag wordt debu tant Zwammerdam bezocht, een week later komt het sterke Koude kerk op bezoek. Door de brede selectie is eveneens het tweede team aanzienlijk ver sterkt. Dit team kent dan ook slechts één doelstelling, namelijk het verloren gegane terrein verove ren. In de oefenduels werden hoger ingeschaalde teams moeite loos opzij gezet, maar tegen Spor tief 4 ging het zaterdag jongstle den heel wat moeizamer. Het duel leek op 0-0 te eindigen, maar vlak voor tijd bezorgde Ron Kievit toch nog de volle winst en dus drie pun ten. Waddinxveen - WSE B1, dat dit sei zoen uitkomt in de eerste klasse, kende een sterke competitiestart. Tegenstander Alexandria B2 lever de geen enkel gevaar op. Goede combinaties van WSE zorgden er voor dat ze met 1-0 de rust in gin gen. De tweede helft was een genot om naar te kijken. Goed voetbal, wat werd beloond met drie treffers. Uitslag 4-0 winst, een goed begin. WSE A1 daarentegen startte sterk tegen Rohda '76 A1, wat resulteer de in een snelle 1-0 voorsprong, maar gaf daarna de wedstrijd uit handen. Rohda '76 nam het initia tief én de leiding over, wat tot een 1-4 nederlaag leidde voor WSE. WSE A2 zag Stavros Martina binnen 30 seconden 0-1 scoren tegen Spirit A2. De eindstand werd uiteindelijk 1-2. WSE C1 werd overklast door CVC Reeuwijk C1. Ondanks goed kee perswerk van Stefan Blom verloren zij met 2-7. De meisjes junioren kwamen met een 4-5 overwinning terug van de meisjes van Floreant. WSE D1 pakte pas in de allerlaatste minuut drie punten tegen ARC D3. Magdi Elabeidi zorgde voor beide treffers, het werd 2-1 WSE D2 kon geen vuist maken tegen Rohda '76 D2, wat resulteer de in 11-1 verlies. WSE E1 speelde een leuke wedstrijd bij CVC Reeu wijk E2. Het werd 5-2 voor de gast- club. WSE E2 bleef met lege handen ach ter, zij verloren met 0-5 van Kame- rik E1 WSE E3 won knap met 4-2 van Gouda E4. Een sterke start voor WSE F1Ricardo Snijder scoorde zesmaal tegen Rohda '76 F1. De eindstand werd 0-9. WSE F2 was kansloos tegen Linschoten F2. A verloren met 1-8. Tenslotte de allerkleinsten va.n^, F3: zij lieten de drie punten bij WD' F3. Het werd 7-3. Zevenhuizen - Als een elftal in de rust met 3-0 vóór staat en na afloop is de eindstand 4-3 in het voordeel van de tegenstander dan zal één van de redenen zijn dat het verlie zende elftal de tweede helft volle dig is afgebluft. Het gebeurt in de voetballerij niet vaak maar het overkwam Groeneweg wel in de eerste competitiewedstrijd tegen Waddinxveen. Voor de rust nam Groeneweg door twee doelpunten van Ed Boudewijn en een fantasti sche goal van Pascal Crielaard na een 1-2 combinatie met Maurice Eckhardt een 3-0 voorsprong. In die eerste helft verdoezelde deze ogenschijnlijk veilige voorsprong de zwakke verdedigende prestatie van de Zevenhuizenaren. In plaats van 3-0 vóór Groeneweg had men ook tegen minimaal twee tegen doelpunten aan kunnen lopen. Zoals ook al bleek in de beker-en oefenwedstrijden is de verdediging van Groeneweg geen sterk geüeel en dat is nog zwak uitgedrukt. Waddinxveen kwam ook voor de rust diverse keren makkelijk voor de goal van keeper Gert Haan. Het was zeker geen verdienste van de achterhoede van Groeneweg dat men naar de thee ging met het houden van de nul achterin. Dat bleek al heel snel na de rust. Op alle fronten werd Groeneweg door Waddinxveen afgetroefd. Voorin en op het middenveld werden alle duels verloren en als men niet in het bezit is van de bal kan men niet aanvallen en ook niet voor het doel van de tegenstander verschijnen, dat is in de tweede" helft dan ook niet gebeurd. De achterhoede werd door de veel meegereisde Ze- venhuizense supporters afgedaan als "geitenkaas". Elke aanval van Waddinxveen was gevaarlijk en men kon wachten op de tegengo- als. Al binnen het kwartier was de achterstand door Waddinxveen teruggebracht naar 3-2 en de be zoekers vreesden voor meer scha de. Niet één fatsoenlijke aanval werd er meer geplaatst en het in grijpen van de Zevenhuizense ver dedigers leek nergens naar. Misver standen tussen verdedigers, het over een bal maaien door ver^ gers maakte van het geheel e nerveuze, dwalende ploeg. Hetw dan ook zeker niet verrassend o Waddinxveen in de laatste 10 ro nuten ook nog eens de wi greep. Die twee doelpunten K men ook weer op een tyPeren wijze tot stand. Over de hele w strijd gezien was het een verdie nederlaag waarin ook nog werd bewezen dat in de 'e niet één wedstrijd zomaar 9ev nen is. Dat moet Groeneweg z niet denken want de klasse breekt waarschijnlijk om zelts 3-0 voorsprong winnend ove eindstreep te krijgen. Lan9 af. Groeneweg niet treuren wan gelopen dinsdag stond al we wedstrijd tegen 3e klasser V het programma in de w ronde van de beker terwijl staande zondag thuis wor speeld tegen OVS Oudewat elke wedstrijd kan geleerd w°r maar zeker van deze ver lore strijd tegen Waddinxveen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 14