AFREKENEN MET ZWERFAFVAL PIET RIETVELD, 40 JAAR EHBO-ER VERTELLEN WINNENDE DARTERS milieu-educatie BOERDERIJEN START SEIZOEN JEUGDCLUBS EXCURSIE WERKGROEP NATUUR- EN CHRISTELIJK JONGERENKOOR START SEIZOEN KINDEROPVANG IN HERFSTVAKANTIE FIETSTOCHT VOOR SENIOREN VROUWEN VAN NU UITSLAG SKR- OOGSTFEESTLOTERIJ RANGER KINDER-ACTIVITEITEN OPEN DAG HANDBOOGSPORT VERENIGING REGIO Hart van Holland 3 september 2003 pagina 17 Stichting Nederland Schoon Campagne !T SÏSXOS SCHQMËH i stelling is na Open Monumenten dag te zien van 16 september tot en met 28 november dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur en dinsdagavond van 18.30 tot 21.00 uur. Op Open Monumentendag zelf is er van 10.00 tot 16.00 uur van alles te doen in het Streekarchief. De ten toonstelling 'Boerderijen vertei len...: regionale geschiedenis van stal gehaald' is die dag voor het eerst te zien. Verder kan men de kleinste boeken en de oudste ar chiefstukken uit het bezit van het Streekarchief zien tijdens de rond leidingen door de depots om 12.00, 13.00 en 14.00 uur. In de groeps- ruimte worden tweedehands boe ken en dubbele foto's uit de collec tie verkocht. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de Stichting Vrienden van Archief en Librije. De herhalingslessen duren tot eind november. De op leiding EHBO en reanimatie volgens de nieuwe richt lijnen vqn het Oranje Kruis starten dinsdag 6 januari 2004. Voor meer informatie: 0180-631376 (niet op zondag). Zevenhuizen - Tijdens het oogstfeest is er volop gedart bij de stand van Hypotheekdesk Zevenhuizen op de Dorpsstraat 200. De winnaar van twee kaartjes voor de World Darts Trophy in Utrecht is Leendert Karreman met 140 punten. Hij heeft Kay d'Ancona net in de laatste vijf minuten versla gen. Kay had 135 punten gegooid en al zeven keer de pot gewonnen. Het totale door hem gewonnen bedrag is 75 euro. Op de foto Marina Veerman en Joke Scheffers met de winnaar. floor Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De Stichting Nederland Schoon is bezig met een grootscheepse recla mecampagne om het zwerfaval in ons land tegen te gaan. Zij doet dat samen met over heidsinstellingen, scholen, bedrijven en maat schappelijke organisaties. Ook tal van beken de Nederlanders werken aan de campagne mee. Om meer bekendheid te geven aan de acties, was de week van 1 tot en met 5 sep tember uitgeroepen tot 'Week van Nederland Schoon'. Een groot aantal gemeenten, waar onder Waddinxveen, kregen in deze week een 'Nederland Schoon Afvalbak' aangebo den. De bedoeling is dat de gemeenten de af valbak bij de ingang van het gemeentehuis plaatsen, posters ophangen en folders ver strekken. Op die manier wordt de aandacht van het publiek en het bedrijfsleven gevestigd op de campagne van de Stichting Nederland Schoon én haar doelstellingen. De gemeente Waddinxveen werkt graag aan deze actie mee. De Stichting Nederland Schoon is een onaf hankelijke stichting en werd in 1991 opgericht door het bedrijfsleven en enkele belangenor ganisaties. De Stichting hee.ft zichzelf tot doel gesteld om de hoeveelheid zwerfafval in ons land aanzienlijk te verminderen en werkt het liefst in samenwerkingsverbanden. Bijvoor beeld met belangenorganisaties, zoals de ANWB, waterschappen en natuur-, milieu- en recreatieorganisaties. Maar ook met bedrijven en overheidsinstanties, waaronder de ge meenten en scholen. 'Nederland Schoon' wil niet belerend of be schuldigend overkomen. Ze wil wel instru menten en richtlijnen aanbieden voor de wijze waarop het zwerfvuil verminderd kan worden. Zo kunnen scholen lespakketten bij de Stichting aanvragen en kunnen leerlingen informatie krijgen voor een spreekbeurt over (de overlast van) zwerfvuil. De Stichting Nederland Schoon is in augustus 2002 begonnen met een grootschalige media campagne. Uit onderzoek is namelijk geble ken dat zwerfafval een grote ergernis is van de Nederlandse consument. Grote billboards met teksten als 'Een schil op de grond zwerft nog drie jaar rond' of 'Een blikje op de grond zwerft nog 50 jaar rond' moeten de mensen bewust maken van hun eigen rol in het ver minderen van zwerfvuil. En de slogan 'Met hetzelfde gemak gooi je 't in de afvalbak' is al overal bekend. Het spoort mensen aan hun afval in een afvalbak te gooien en niet op straat. Om mensen ook meer gelegenheid te bieden om hun afval weg te gooien, staat de 'Nederland Schoon afvalbak' inmiddels bij 6500 supermarkten in Nederland. Op korte termijn zullen ook alle pompstations in Nederland zo'n speciale afvalbak krijgen. Waddinxveen - De afdeling Senio ren van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk houdt op 16 septem ber een fietstocht voor senioren. De lengte van deze tocht is 40 kilome ter. Vanaf 9.15 uur kan men in schrijven in het Anne Frankcen- trum. De start is om 10.00 uur. De kosten voor deelname bedragen €2,60. Alle enthousiaste fietsers van 50 jaar en ouder zijn welkom. De tocht gaat door bij goed fietsweer. Voor meer informatie: 0182- 615555. Zevenhuizen - Vrouwen van Nu start maandag 15 september met de eerste avond van het nieuwe sei zoen in de Zevenster. Modehuis Monique komt dan langs om met een modeshow de nieuwe herfst- en wintermode te presenteren. Na de show is er gelegenheid om de kleding te passen en eventueel te kopen. Paskamers en pinautomaat zijn aanwezig. De avond is voor leden gratis, niet-leden betalen €3,50. Aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen - De Stichting Kinder hulp Roemenië uit Moerkapelle hield tijdens het afgelopen zater dag gehouden Oogstfeest een lote rij. De trekking heeft inmiddels plaatsgevonden en de prijzen zijn als volgt gevallen: eerste prijs: Sen- seo koffiezetapparaat: nr. 362; tweede prijs: polaroid camera: nr. 151; derde prijs: bloemencheque 25 euro: nr. 418. De prijzen kunnen vanaf heden worden afgehaald bij de Fotobetiek Moerkapelle. Regio - Het Wereld Natuur Fonds houdt zaterdag 20 september in de Reeuwijkse Hout een speurtocht voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Ze gaan van 9.30 tot 12.00 uur op zoek naar bladeren, paddestoelen, enzo voorts en doen gedurende de zoek tocht enkele spelletjes. De kosten voor deelname bedragen €1,-. Op geven kan tot 17 september. Voor meer informatie: www.wwf.nl en kijk bij regioteam Gouda/Alphen aan den Rijn. Gouda - Handboogsportvereniging Gravin Jacoba van Beieren houdt zaterdag 13 september van 13.00 tot 17.00 uur open dag in de in- dooraccommodatie op het sport park Gouda-Noord aan de Groen van Prinsterersingel 48. Gedurende deze middag worden belangstel lenden in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de vereniging en de handboogsport. Onder des kundige begeleiding kunnen een aantal pijlen worden geschoten. Zevenhuizen - Tijdens de eerste herhalingsles van het seizoen van EHBO-Zevenhuizen werd Piet Rietveld in het zonnetje gezet. De heer A. Kouwenberg, regio vertegenwoordiger van EHBO-Nederland overhandig de hem de Goudvergulde Jubileumspeld in verband met zijn veertigjarig lidmaatschap. Piet Rietveld begon de EHBO-opleiding in september 1962 in Oud Verlaat, behaalde zijn dOiploma op 15 mei 1963 en werd op 1 oktober 1963 lid van de EHBO- vereniging Zevenhuizen. Zevenhuizen - In de week van 15 september starten de jeugdclubs, georganiseerd door mensen van de gereformeerde en hervormde kerk. De clubs beginnen met een bijbel verhaal en gebed. Daarna wordt er geknutseld of wordt er een spel of quiz gespeeld. Ideeën van deelne mers zijn overigens van harte wel kom. De clubs vinden plaats in het Hervormd Centrum aan de Dorps straat 156. Dinsdagavond is er van 19.00 tot 20.15 uur" club voor meis jes van groep 7 en 8; woensdag middag van 13.30 tot 14.30 uur voor jongens en meisjes van groep 2, 3 en 4; donderdagavond van 19.00 tot 20.15 uur voor jognens van groep 5 en 6; deze groep heeft om de week club, de eerste keer is op 18 september. De donderdag avondclub is bestemd voor jongens van groep 7 en 8 van 19.00 tot 20.15 uur; ook deze groep is om de week, de eerste keer op 25 septem ber. De vrijdagavond tenslotte is bestemd voor meisjes van groep 5 en 6 en duurt van 19.00 tot 20.15 uur. Tieners zijn ook welkom op de club; voor hen worden de bijeenkomsten gehouden bij iemand thuis op vrij dagavond van 20.00 tot 21.30 uur. Meer informatie hierover volgt, ledereen is van harte welkom om tijdens een van de avonden een kijkje te komen nemen. Waddinxveen - De werkgroep Na tuur- en Milieu-Educatie organi seert 17 september een excursie voor kinderen. Tijdens de excursie wordt geprobeerd zoveel mogelijk diertjes te vangen en daar dan na tuurlijk ook de juiste naam bij te zoeken met behulp van zoekkaar- ten. Deze excursie vindt plaats op woensdagmiddag om 14.00 uur. Aanmelden kan bij Janny Vermeij via telefoonnummer 0182-631082. Van 15 september tot en met 8 de cember is er een herfstexpositie in kinderboerderij Dierendal, die ver zorgd wordt door de werkgroep Natuur- en Milieu- Educatie. Er zal informatie te zien zijn over onder andere paddestoelen, vruchten en zaden en andere zaken die met de herfst te maken hebben. De kinder boerderij is geopend van maandag tot en met vrijdag van 7.30 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen - Het Christelijk Jon gerenkoor Waddinxveen gaat dins dagavond 16 september weer van start met haar tweewekelijkse re- Petitieavonden. Het koor, dat al ruim 5 jaar bestaat, gaat weer beginnen met het instu deren van een gevarieerd repertoi- re aan liederen. Elke twee weken oefent het koor, onder leiding van eter Burger, op dinsdagavond in eeBethelkerk aan de Bilderdijklaan e Waddinxveen, van 20.00 tot 22.15 uur. ledereen zin heeft om eens mee te komen zingen op een van de repetitieavonden is van harte welkom. In het voorjaar van dit jaar heeft het koor een cd opgenomen. Deze cd zal vrijdagavond 24 oktober ge presenteerd worden in de Morgen- sterkerk te Waddinxveen. ledereen wordt van harte wordt uitgeno digd deze avond bij te wonen. Waddinxveen - Het Gastouderbu reau Waddinxveen organiseert in de herfstvakantie kinderopvang voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De vakantieopvang is bedoeld als een feest voor de kinderen, een echte vakantie dus. Elke dag wor den er speciaal op de leeftijdsgroep afgestemde activiteiten georgani seerd. Voor de begeleiding van de kinderen zijn deskundige mensen aangetrokken met ervaring in het werken met groepen kinderen. Daarmee voldoet de vakantieop vang aan alle eisen die de wet en de CAO-kinderopvang eraan stel len. In de herfstvakantie is er in week 42 (13 tot en met 17 oktober) opvang, van maandag tot en met vrijdag. De vakantieopvang vindt plaats in de Koningin Beatrixschool, Zuid- plashof 3 in de wijk Zuidpias in Waddinxveen, van 8.00 uur tot 18.00 uur. De opvang is mogelijk per uur met een minimum van 5 uur per week. De begin- en eindtijd kan in overleg worden geregeld. Voor meer informatie: het Gastou derbureau, telefoon (0182)-631932 of e-mailadres info@gastouderbu- reau-waddinxveen.nl. Men kan hier ook een aanmeldingsformulier aanvragen. Regio - In de expositieruimte van het Streekarchief Hollands Midden aan de Groeneweg 30 te Gouda is van 13 september tot en met 28 no vember de tentoonstelling 'Boerde rijen vertellen...: regionale geschie denis van stal gehaald' te zien. Op 13 september zijn er ter gelegen heid van Open Monumentendag nog allerlei extra activiteiten van 10.00 tot 16.00 uur. Het thema van Open Monumenten dag 2003, 'Boerenbouw', inspireer de het Streekarchief Hollands Midden om de geschiedenis van een aantal boerderijen uit het lan delijk werkgebied van het Streekar chief te belichten in de tentoonstel ling 'Boerderijen vertellen...: regionale geschiedenis van stal ge haald'. Experts van de historische verenigingen van Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Wad dinxveen en Zevenhuizen-Moerka- pelle vertellen over de geschiedenis van 'hun' boerderijen. Daarnaast zijn er oude en nieuwe foto's, schil derijen, wandtegeltjes en allerlei voorwerpen die het landelijk leven in het Groene Hart illustreren. In de hal van het Streekarchief wordt een speciaal voor Open Monumenten dag samengestelde video met oud beeldmateriaal over boerderijen uit Moordrecht getoond. De tentoon-

Hart van Holland | 2003 | | pagina 17