Nieuws Zevenhuizen - Moerkapelle 'De Derde Week van September' Effecten Goede beursstemming houdt aan Rabobank verlaagt variabele rentetarieven Kunst Kitsch en Veiling groot succes! Openingsdata nieuwe geldhandelingsruimtes Rabobank De bank waar je lid van wordt Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 10 september 2003 HaooDanK voor u, van en door uw bank 5e jaargang nummer 231 Kan ik mijn huidige levensstijl handhaven, kan ik mijn plannen voor de toekomst nog wel realise ren? Deze vraag houdt steeds meer klanten bezig. Prijzen zijn massaal gaan stijgen en de economische vooruitzichten zijn niet gunstig. Zoals bekend zal Balkenende II een miljoenennota presenteren met voor al bezuinigingen. Zo staat de hypo theekrenteaftrek ter discussie en staan de pensioenvoorzieningen onder druk. Dit zijn regeringsbesluiten die verstrekkende gevolgen kunnen hebben voor uw financiële huishou ding! Maar betekent dit dat u uw wensen en ambities opzij moet zetten? Nee, niet als u weet wat Prinsjesdag voor uw persoonlijke situatie betekent. Want of het nu gaat om inzicht in uw finan ciën, de aanschaf van een nieuwe auto, het afsluiten van een hypotheek of het veiligstellen van uw toekomst: de Rabobank biedt u een passende oplossing. Met de campagne'De Derde Week van September' haakt de Rabobank van 9 tot en met 20 september aan bij pun ten uit de miljoenennota die van belang zijn voor uw persoonlijke financiële situatie. Wij stellen u in de gelegenheid om uw eigen financiële balans op te maken.Of het nu gaat om een hypotheek, een toekomstvoorzie ning, een beleggingsportefeuille of een doorlopend krediet. Bovendien zijn er in deze periode een paar mooie productaanbiedingen met interessant voordeel. Op www.rabobank.nl vindt u meer infor matie rond de troonrede, de miljoe nennota en de actieaanbiedingen. Verder kunt u uw inzicht in uw finan ciële situatie vergroten via diverse rekenmodules. Een afspraak voor een adviesgesprek kan via www.rabobank.nl worden gemaakt of via telefoonnummer (0180) 63 73 83. Rob Beentjes. Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Het was opnieuw Amerikaans macronieuws dat de beurzen in beweging zette. Zo bleek de inkoopmanagersindex voor de ver werkende industrie in augustus gestegen tot 54.7, de hoogste stand sinds december vorig jaar. Analisten rekenden op een toename tot 53.8. Een stijging tot meer dan 50 punten duidt op economische groei. Bovendien bleek de Amerikaanse eco nomie in het tweede kwartaal harder gegroeid dan eerder gerapporteerd: 3.1% versus 2.4%. Een en ander vertaalde zich in breed gedragen koersstijgingen. Bovendien won de dollar flink terrein op de euro. Technologiefondsen behoorden tot de grotere winnaars. Veei zakenban ken, waaronder Goldman Sachs en Morgan Stanley, lieten zich positief uit over de vooruitzichten voor Europese en Amerikaanse IT-fondsen en ver hoogden het advies voor een groot aantal ondernemingen. Over soft- waremakers en IT-dienstverleners zijn de analisten het meest positief. Fond sen als SAP en Atos-Origin wonnen op Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: kantoor Moerkapelle de adviesverhogingen meer dan 10% op één dag. Ook rond chipfondsen was er nieuws. Brancheorganisatie Semiconductor Industry Association meldde dat de wereldwijde chipver kopen in juli stegen tot USD 12.9 mil jard, tegen USD 12.54 miljard in juni. Het is de vijfde achtereenvolgende maand van stijging, die wel wat min der groot uitviel dan beleggers had den gehoopt. Ook Ahold was in het nieuws. Er gin gen geruchten (die later bevestigd werden) dat de grootgrutter honder den banen gaat schrappen op het hoofdkantoor. Verder meldde de Financial Times dat Ahold mogelijk met een claimemissie van EUR 2 mil jard komt om de schuldenberg te ver lichten. Ook ging de nodige aandacht naar de ingelaste vergadering van aandeelhouders.Tot slot waren er nog de nodige cijfers, vooral van lokale fondsen. LogicaCMG kwam als enige hoofdfonds met resultaten, en die vie len beleggers niet tegen: de koers van de IT-dienstverlener steeg ruim 20%. Bron: Iris Research Telefoonnummer Algemeen: Telef tier Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderliin: Marktontwikkelingen hebben aan leiding gegeven tot bijstelling van enkele variable rentetarieven. Het betreft de tarieven voor variabel- rentende leningen en variabelrenten- de spaarvormen. Per 3 september 2003 is het rentetarief voor variabel- rentende leningen aan bedrijven en particulieren met 0,20% te verlaagd. Stichting Oud Zevenhuizen/Moer- kapelle heeft ook dit jaar weer het concept van "Kunst en Kitsch" naar het Oogstfeest gehaald. Een paar uur lang heeft de heer Hordijk, directeur van het Vendu-notaris- huis uit Rotterdam zitting gehou den in de Rabobank. Ook dit jaar was de belangstelling weer groot. Vele bezoekers kwamen langs om hun veelal oude voorwer pen te laten taxeren. Sommigen toon den een mooi bord of een antieke vaas. Er zaten enkele mooie en waardevolle zaken bij, zoals een schil derij dat 7.000,00 waard bleek te zijn. Bij de taxatie werd bepaald uit welke periode het getoonde voor werp kwam, of het echt was en of het voorwerp beschadigd was. Bij elk voorwerp hoorde weer een ander, eigen verhaal. Via deze Hart van Holland pagina hebben we u al eerder geïnfor meerd over de op handen zijnde verandering in onze dienstverle ning op het gebied van geldhande lingen. Op dit moment wordt in Zevenhuizen en Moerkapelle de laatste hand gelegd aan verbouwingen van de oude reiswinkel en ons nieuwe pand in 'Moerstaete'. In de komende weken zal de bestelde apparatuur geplaatst worden. Naast de ondertussen ver trouwde geldautomaat en het chip knip oplaadpunt zullen we op beide locaties een apparaat plaatsen dat rol len muntgeld uitgeeft en een appa raat waarmee onze klanten zowel bankbiljetten als muntgeld op de Daarnaast zijn ook de tarieven voor variabelrentende particuliere spaar vormen met ingang van 4 september 2003 met 0,20% neerwaarts bijge steld. Tenslotte zijn per 4 september 2003 de basistarieven, dat zijn de lage percentages in het schijvensysteem, voor zakelijke reserveringsrekeningen met 0,25% verlaagd. Na afloop van Kunst Kitsch werd dit jaar voor het eerst door Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle een veiling gehouden van spullen die de stichting "dubbel" in haar bezit had. Ook deze veiling was een succes en ongeveer 90% van de oude voorwerpen werd verkocht. De opbrengst van de veiling ad 460,00 kwam geheel ten goede aan de stichting zelf. De gehele dag werd gepresenteerd door de heer Boertje. rekening kunnen storten. Deze laatst genoemde apparaten zullen op werk dagen van 9 tot 17 uur beschikbaar zijn. In Zevenhuizen zullen we de nieuwe ruimte op 29 september in gebruik nemen, in Moerkapelle zal dit op 15 oktober gebeuren. In de week van 24 september zullen wij al onze klanten middels een brief en folder uitgebreid informeren over de veranderingen. Op beide locaties zal er tot 31 januari 2004 tijdens ope ningstijden een gastvrouw aanwezig zijn die het gebruiksgemak van de nieuwe apparatuur persoonlijk aan u uitlegt. Heeft u voordat het zover is nog vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met Alexander Faber, manager CliëntenAdvies. Loon stijgt flink Volgens onderzoek van advies groep Deloitte Touche en salaris verwerker ADP stegen de brutosa larissen dit jaar in Nederland met gemiddeld 4,3%. Dat is ruim 1% meer dan het CPB in het voorjaar raamde voor 2003. De sterkste groei wordt volgens het onderzoek gerealiseerd in de bank- en verze keringswereld en de zakelijke dienstverlening. Daar stijgen de salarissen gemiddeld met 5%. (Bron: De Limburger) Veel valse euro's Volgens de Europese Centrale Bank zijn er in de eerste zes maanden van 2003 in de eurolanden in totaal 230.534 valse bankbiljetten onder schept. In de voorafgaande zes maanden waren dat er 145.153. Woordvoerders van de Nederland se Bank en het Korps Landelijke Politiediensten melden dat de kwa liteit van de vervalsingen steeds beter wordt.Vooral briefjes van vijftig euro zijn populair bij valsmunters. Doorbraak Rabo Direct Betalen Steeds meer internetwinkels kun nen Rabo Direct Betalen aanbie den. Via de meeste aanbieders van betaaldiensten op internet is deze dienst nu beschikbaar. De ver nieuwde software en wijze van tari- feren hebben volgens Bert van Dijk van Elektronisch Giraal Betalings verkeer gezorgd voor een door braak. 'Rabo Direct Betalen is een belangrijke aanvulling op Rabo Internetbankieren. Na het aanklik ken van het nieuwe Rabo Direct Betalen logo in de internetkassa van de webwinkel wordt de beta ling automatisch ingevuld. Daarna hoeft alleen nog met de random reader en bankpas de beveiligings code te worden berekend en inge vuld. Het lijkt daardoor sterk op 'pinnen'.'De betalingen worden via de volledig vernieuwde Rabo Inter netkassa na enkele seconden bijge schreven op een Rabo Rekening Courant. Ondernemers zijn zo ver zekerd van betaling.' Service centrum verzekerinaen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Telebankieren: Helodesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Helodesk Internetbankieren: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2