iiiiüll OOGSTFEEST TREKT OPNIEUW VELE BEZOEKERS pagina 8 Hart van Holland 3 september 2003 ZEVENHUIZEN MOERKApTn?] I Door Karin Heeren Zevenhuizen - Het oogstfeest in Zevenhuizen, sinds vele jaren gevierd op de eerste zaterdag in september, is op nieuw een groot succes geweest. Vele bezoekers uit de ge meente en de verre omtrek hebben hun weg gevonden naar de kern Zevenhuizen om daar de gezellige sfeer in en om de Dorpsstraat mee te beleven. Van oudsher is het oogstfeest bedoeld om het binnenhalen van de oogst te vieren en ook nu is de invloed van het plattelandsleven on miskenbaar. Oude ambachten en demonstraties gaven een indruk van het leven van weleer. A capella groep Five Times Only zorgde, samen met De Kleine Trompetter en Mikado, voor een spetterend begin van het Oogstfeest: The Night of Flarmony op vrijdagavond op het Dorpsplein (Foto Martin Droog). Even traditioneel is in middels de Night of Harmo ny, de avond voorafgaand aan het oogstfeest. Het grote podium voor het gemeentehuis is deze avond gevuld met mu ziek en het plein vol met gezel ligheid. Ondanks de wat som bere weerberichten bleef het droog en was de sfeer op het plein goed. De stemming zat er al snel in bij de optredens van De Kleine Trompetter, de har monie die al vele jaren de basis vormt voor de invulling van de Night of Harmony. Samen met a capella groep Five Times Only en het popkoor Mikado een ga rantie voor succes. De zaterdag begon voor de organi satie van het oogstfeest vroeg. De kramen werden in de vroege och tend in gereedheid gebracht en de voorbereidingen voor de vele shows en demonstraties werden getroffen. Naast de vele braderie- kramen, het stoomtreintje van Bram Heij en het kinderplein waren er ook dit jaar weer vele bijzonde re gasten. Het dorsen van het koren met de vlegel, zoals "gede monstreerd door de Lichtaartse Kloppers, was prachtig om te zien. Met de 'kloppers' kwamen ook de 'vlechters' mee uit Lichtaart. De Lichtaartse Strovlechtsters lieten het publiek zien wat er allemaal van stro van het land gevlochten kan worden. Het steltlopen van vorig jaar was een groot succes en zodoende waren er dit jaar op nieuw mensen op lange stelten, de Diedelheimers, die letterlijk met kop en schouders boven het pu bliek uit staken. Twaalf ambachten waren er te vin den in de Dorpsstraat. Dit was wel even zoeken omdat ze 'verstopt' zaten tussen de braderiekramen. Spinnen op het spinnenwiel, hou ten klompen maken, de bijenimker en de zeilmaker zijn slechts voor beelden van de vele oude ambach ten die te zien waren tijdens het oogstfeest. Ook de hondenshow op het dorpsplein trok veel bezoe kers. Het jaarlijkse optreden van de Line-dancers was opnieuw een suc ces. Het publiek is in groten getale komen meegenieten van het oogstfeest. Inmiddels lijkt het erop dat er rekening gehouden moet worden met opstopping in^ de route. Hier en daar stond het 'ver keer' zo vast dat het lijkt of de or ganisatie rekening moet houden met andere looproutes. Vooral bocht bij de bibliotheek gaf aanlei ding tot het enige 'gemopper' van de dag. Vooralsnog lijkt dit alleen een luxe probleem dat bewijst dat net oogstfeest nog elk jaar aan popula riteit wint.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 8