K OP BEZOEK BIJ DE BIOLOGISCHE BOER 25E B0SK00PSE BRADERIE SPEELWERKTUIGEN „BOOM KLIMOPGROEP ZEILT NAAR PRIJZEN NIEUW SPEELTOESTEL REH0B0THSCH00L ROEMEENS ORKEST OP KOFFIECONCERT OPENING SEIZOEN KW GAARD" WEER IN GEBRUIK BELANGRIJKE THUISZEGE VOOR DE TREKVOGELS PAROUSIA SCHMINKT CONCORDIA'S JUBILEUM KOMT DICHTERBIJ WAD DI NXVHN78SKOOP Hart van Holland 17 september 2003 Biggetjes in het stro, paddestoelen en bloemenstroken, proeverijen en fietstochten Jubileumactiviteiten Opening Fondsen Boskoop - Met een heuse yell hebben de kinderen van de Re- hobothschool afgelopen don derdag het nieuwe speeltoestel op het plein in gebruik geno men. De plaatsing van het speeltoestel was de voltooiing van de renovatie van het gehe le schoolplein. Het plein was in de loop der jaren verzakt en door de boomwortels waren veel te gelsomhoog gedrukt. Nadat de ge meente Boskoop groen licht gaf, is in de zomervakantie het plein ge renoveerd. Daarbij is een oud speelhuisje afgebroken en een nieuw speeltoestel voor in de plaats gekomen; een 'rovershol', voorzien van glijbaan, glijstang en een zitgroep in het binnenste ge deelte. Uren speelplezier gegaran deerd. Financieel werd dit project mogelijk gemaakt door sponsors en ouders van leerlingen. Het speelhuis werd officieel in ge bruik genomen door de oudste (50+) en jongste (net 4) aanwezige Rehoboth'er. Juf Corry den Duik en Richard Kroesmeijer waren de eer sten die van de glijbaan afroetsj- ten, onder het gejuich van alle kin deren, die hier een heuse yell voor hadden bedacht: 'Hop, hop, hop, langs de trap erop. Glij, glij, glij, ik voel me vrij en blij!'. Regio/Boskoop - Biologica houdt zaterdag 20 en zondag 21 september voor de zesde keer de landelijke Open Dagen bij de biologische boer en tuinder. In alle provincies zullen 220 biolo gische bedrijven hun deuren openzetten voor het publiek. Dit jaar met speciale aandacht voor natuur op het boerenbe drijf. Een informatief dagje uit op het platteland voor gezin nen, natuurliefhebbers en men sen met interesse voor gezonde voeding. Op zondag 21 september zet Praktijkonderzoek Plant Omgeving aan het Rijneveld 153 in Boskoop van 10.00 tot 16.00 uur de deur open voor belangstel lenden. Tijdens deze open dag staan de 'Biologische boomteelt en natuur op de kwekerij' centraal. Op deze open dag kan men zien hoe een boom gekweekt wordt zonder chemische hulpmiddelen. De natuur is voor de biologische kweker erg nuttig. Zo eten koolme zen rupsen en lieveheersbeestjes bladluizen. Dit en nog veel meer wordt er verteld tijdens een rond leiding op het biologisch onder- zoeksbedrijf en langs de natuur vriendelijke oevers. Voor gezinnen is de open dag een educatief dagje uit. Kinderen kun nen aan de slag met een kleurplaat. De open dag wordt georganiseerd in samenwerking met Biologica, de beleids- en promotieorganisatie voor biologische landbouw en voe ding. Boskoop - Het begrip Braderie is de laatste 10 jaar erg algemeen ge worden. Om de Boskoopse Brade rie jaarlijks toch weer iets anders te laten zijn, wordt er de laatste jaren telkens voor een wisselend thema gekozen. Dit jaar is gekozen voor het thema clown. Zowel op vrijdag als zaterdag zullen clowns de bra deriebezoekers vermaken. Dit jaar zijn er natuurlijk ook een aantal extra jubileumactiviteiten. Zo wordt er op woensdagavond vanaf 19.00 uur een lampionop tocht gehouden. Start- en eindpunt is het Gouwe plein. Ook tijdens deze optocht zal aandacht gege ven worden aan het thema clown. Op vrijdagavond 19 september zal er een gondelvaart over de Gouwe wen. De gondelvaart zal vanaf 20.00 uur vertrekken vanaf de Otweg. Aanmelden kan via Piet Stolk, telefoon 0172-213680. Na af loop van de gondelvaart wordt een groots vuurwerk afgestoken. Op zaterdag zal het gebied rond om het Kerkplein geheel in het teken staan van de groene sector. De gehele dag zullen er op dit plein kramen staan waar men gein- formeerd kan worden over aanleg van tuinen, wetenswaardigheden over de boomkwekerij en kennis van collectiehouders. Ook is er een groot aanbod van boeken en plan ten en zijn er demonstraties van tuingereedschap. Maar er staan natuurlijk ook weer veel marktkramen met een grote verscheidenheid in aanbod. Ruim 50 Boskoopse bedrijven, 30 ambu lante handelaren en 20 verenigin gen zullen zich weer presenteren tijdens de Braderiedagen. Een aan bod goed voor 100 marktkramen, ofwel bijna een halve kilometer met een keur van koopjesaanbod. De muziek wordt deze dagen ver zorgd door de popgroep Fascina tion, Terry Mann, het shantykoor de Kreunende Sluisdeuren en het jeugdorkest van harmonie Excelsi- Kinderen kunnen zich tijdens de braderiedagen volop vermaken in een nostalgisch carrousel, op een groot springkussen en ze kunnen zowel op vrijdag als op zaterdag een openluchtvoorstelling bijwo nen van het kindertheater Ali-Ali en Suleika. Deze voorstelling vindt plaats achter de voormalige Rabo bank, gelegen aan de Burge meester Colijnstraat. Hier wordt te vens, traditiegetrouw, de kinderrommelmarkt gehouden. Traditioneel wordt de Braderie ieder jaar op vrijdagmiddag om 14.00 uur officieel geopend. Dit jaar zal de opening worden ver richt door burgemeester Rijsdijk. De opening vindt plaats aan het begin van de Burgemeester Colijn straat, ter hoogte van restaurant De Heeren Hoogwerf! De Braderie is op vrijdag geopend van 14.00 tot en met 21.30 uur. Za terdagochtend start de Braderie om 10.00 uur en zal eindigen om 17.00 uur. Boskoop - Het Roemeens Orkest Pirvu treedt zondagochtend 21 september op in het Praathuis, dat dan 20 jaar in zijn huidige vorm be staat. Met het Orkest Pirvu haalt de Stichting Ontmoetings Centrum Snijdelwijk de opgewekte levens- lust en de dromerige melancholie van het Oost-Europese tempera ment naar Boskoop. Het Orkest Pirvu werd opgericht in '987. Panfluitist Nicolai Pirvu wilde uitdragen welk een eigen wereld schuil gaat in de authentieke volks muziek van het Roemeense platte land. Als panfluitspeler had hij in Roemenie na zijn conservatorium opleiding al grote faam verworven. De Roemeense volksmuziek is de inspiratiebron geweest voor menig klassiek geschoold componist, maar de originele muziek kan niet zonder de authentieke instrumen ten en de bevlogenheid en meesle pendheid waarmee die moeten worden bespeeld. In het Orkest Pirvu zijn dan ook behalve de pan fluit tevens de viool, het accorde on, de cymbaal en de contrabas vertegenwoordigd. Het concert be gint om 11.30 uur. Boskoop - De Katholieke Vrou wen Vereniging begint op dins dag 23 september aan een nieuw seizoen met een viering in de Pa rochiekerk om 19.00 uur. Daarna is er een "Schotse avond" in de Loods, met alles over Schotse rui ten, muziek, verhalen, clans en tartans. Ook introducées zijn van harte welkom. Waddinxveen - Op de Reeuwijk- Se ?'assen z''n af9e'°Pen week end de jaarlijkse regionale Routing zeilwedstrijden ge houden. Deze wedstrijd voor le- jevletten werd georganiseerd «oor scoutinggroep St. Willi- orordus uit Reeuwijk en was °k gelijk een mogelijkheid or kwalificatie voor het NK. Scouting Klimopgroep uit Wad- oinxveen deed dit jaar met zes boten mee: vier boten in de usse voor 17 jaar en jonger en oi h6 01:en 'n de klasse 18 jaar en oer. Op zaterdagochtend wer- n er op de Elfhoeven in twee vel- d n 9esta|t, waarbij de boten van klimopgroep hier gelijk over de ee velden verdeeld waren. Aan '12 ode van de dag stond de boot lein met a's bootsvrouw .Marjo- snoi +an '-'corn, als tweede van het Irwj ve'b- De '156', waar de hsHjen de helmstok in handen aar, v°erde het langzame veld Waar de.'153', de wildevaart boot, als derde geplaatst stond. Zondagochtend werd er om 10.00 uur begonnen met de laatste wed strijd op de Vrijhoef. Na een vrij korte wedstrijd, met iets meer wind dan zaterdag, werd het wachten op de einduitslag. Deze was precies hetzelfde als zaterdag, waardoor de '1259' zich had gekwalificeerd voor het NK in Harderwijk, wat over twee weken gehouden wordt. De '156' won de eerste prijs van het tweede veld, de '153' werd derde. Voor meer informatie over de Klim opgroep: www.klimopgroep.nl. (Foto: Klimopgroep) Boskoop - De geestelijk en lichame lijk gehandicapte kinderen van de „Boomgaard" kunnen weer ge bruik maken van de speelwerktui- gen in hun speeltuin. De wippen, schommels en de speellocomotief zijn opgeknapt door leden van de Rotarydub Boskoop en zien er weer als nieuw uit. In de afgelopen maanden zijn de leden van de club bezig geweest met schuren, schilderen, schuren, schilderen tot uiteindelijk de mon tage van de uit elkaar gehaalde onderdelen weer kon plaatsvinden. Doordat sommige onderdelen aan vervanging toe waren en in Dene marken besteld moesten worden,- heeft de actie wat langer geduurd dan verwacht. Het resultaat mag er echter zijn. De kinderen van de „Boomgaard", die in deze beschermde omgeving een veilig thuis wordt geboden, kunnen er weer een tijdje tegen. Boskoop - Met nog drie wedstrij den voor de boeg, was het voor het eerste team van De Trekvogels noodzakelijk geworden om de her vatting van de competitie goed te beginnen. Voor de zomer werden de eerste zeven wedstrijden ge speeld en na die zeven wedstrijden lagen de Boskopers op een vierde plaats met 8,5 punt. De teamscore kwam uiteindelijk op 91 en daarmee bracht de thuis ploeg het eindtotaal op 389 slagen. Amigo kwam daar niet in de buurt en bleef steken op 416 slagen. Aan Boskoopse zijde waren de scores 104 voor Leo Jansen, 99 voor Marco Slomp, 94 voor Ed van Voskuilen en 91 voor Jan-Kees van Voskuilen. Arie van der Kooij was wisselspeler en had er 108. Door dit resultaat heeft De Trekvo gels nog geen plaats gewonnen, maar staat het in puntenaantal ge lijk met Rotterdam op 11.5. Volgen de week speelt De Trekvogels 1 uit tegen Hole Ridders 1 uit Ridder kerk. Boskoop - leder jaar probeert de Evangelische Gemeente 'Parousia' iets leuks te doen met het thema van de Boskoopse braderie. Ook dit jaar wordt alles uit de kast gehaald om het thema 'clowns' in de kraam van de Evangelische gemeente te verwerken. Dit jaar zullen de kinderen die de braderie bezoeken worden ver wend. Ze kunnen een kleurplaat komen ophalen, ze krijgen een bal lon en als ze dat willen kunnen ze worden geschminkt, om daarna zelf als clown de braderie op te vro lijken. Er zal worden geschminkt op vrij dag tussen 16.00 en 20.00 uur en op zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Boskoop - Nog enkele weken en dan is het zover: het honderdjarig bestaan de Christelijke Muziekvere niging Concordia Boskoop. Binnen de vereniging wordt momenteel hard gewerkt om in het jubileum weekend van 10 tot en met 12 ok tober goed voor de dag te komen. Onder andere op muzikaal gebied tijdens het grote Jubileumconcert op 11 oktober in de Plantariumhal aan de Italiëlaan op het ITC terrein. Dit concert begint om 19.30 uur, de deuren staan vanaf 18.30 uur open. Op vrijdag 10 oktober, de dag dat Concordia precies honderd jaar be staat, vindt er in het verenigingsge bouw aan de A.P. van Neslaan een receptie plaats. Deze jubileumre ceptie begint vrijdag 10 oktober om 19.00 uur. Net als veel andere plaatselijke ver enigingen zal ook Concordia aan wezig zijn op de Boskoopse Brade rie, die het komende weekend plaatsvindt. Naast de forse bijdrage van het Jongerenfonds Boskoop, €7500,-, mocht Concordia in het kader van het honderdjarig jubileum even eens bijdragen ontvangen van het Concordra mesmanfonds, €1815,- en het C. Verboomfonds, €3000,-. Dit alles als een bijdrage voor de aanschaf van nieuwe uniformen en ter aanvulling van het instrumenta rium. Hiervoor zegt de muziekvere niging heel hartelijk dank. Ook dank voor de vele andere bijdragen die via de Club van Vijftig en ande re vormen van sponsoring c.q. een malige privé-bijdragen met grote regelmaat op de jubileumbankre keningnummers worden gestort.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15