OPEN HUIS VAN HASSELTWEG OP 20 SEPTEMBER DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPEILE START ALPHA-CURSUS DUIVENSPORT NATURISTISCH ZWEMMEN **égr ER-OP-UIT TIJDENS WEEK VAN HET LANDSCHAP Rechtsbuiten of buitenbeentje? pagina 22 Hart van Holland 17 september 2003 ZEVENHUIZEN moerkapelle! Een kennismakingscursus over het christelijk geloof NSGK. Elk kind speelt mee. Gratis fietsroute Wandelexcursies Vorige keer Deze keer Moerkapelle - Enkele kwekers aan de Van Hasseltweg houden zaterdag 20 september een open huis voor kwekers, maar ook voor de bewoners van de regio. Rozenkwekerij Rozenhof, bro- meliakwekerij LKP Plants III, trostomatenkwekerij Van Eeden Petersman en geberakweke- rij 'de Zuidpias', openen hun deu ren van 10.00 tot 16.00 uur. Gedu rende de openstelling presenteren verschillende toeleveranciers zich en wordt het publiek in de gele genheid gesteld de moderne instal laties en systemen in werking te zien. Ook worden er verschillende bloembinddemonstraties gegeven en zijn er kinderattracties aanwe zig. Alle bezoekers van LKP Plants III op de Van Hasseltweg 26 krijgen bij vertrek een leuke attentie mee. Enkele van de kwekerijen die hun bedrijf openstellen, produceren ge zamenlijk energie en C02 voor eigen gebruik. Een stuk technisch vernuft. Dit unieke project aan de Van Hasseltweg 15 wordt slechts eenmalig opengesteld voor het al gemene publiek. In een ruimte bij dit project wordt elk uur een pro fessioneel poppentheaterspel ge speeld, geschikt voor kinderen en volwassenen. De Van Hasseltweg wordt op zater dag 20 september afgesloten voor autoverkeer. Alle auto's worden doorverwezen naar het parkeerter rein van het Truck Centrum, noord van de A12 (afrit 9). Van daaruit rij den bussen continue van en naar de Van Hasseltweg, tussen 10.00 tot 16.30 uur. Zevenhuizen - De Alpha-cursus is een eigentijdse manier om kennis te maken met het christelijk geloof. In een twaalftal avonden wordt de essentie van het christelijk geloof duidelijk uiteengezet. Voor de één is het een eerste kennismaking met het christelijk geloof. Voor de ander meer een eigentijdse 'opfris- ser'. Elke cursusavond staat één onder werp centraal. Er is geen voorken nis nodig. En er is vooral ruimte voor persoonlijke vragen. In Zevenhuizen volgden inmiddels al ruim 220 mensen de Alpha-cur sus. In de Alpha-cursus komen verschil lende onderwerpen aan bod, zoals o.a.: *Wie is Jezus? Waarom stierf Jezus aan het kruis? Waarom zou ik de bijbel lezen? Hoe kan ik zeker zijn van mijn geloof? «Bid- den:waarom en hoe? «Wie is de Heilige Geest? Hoe leidt God ons leven? Geneest God vandaag de dag ook nog mensen? Wat heeft de kerk er mee te maken? Geïnteresseerd? Op woensdag 17 september is er een informatiea vond in het Hervormd Centrum van 20.00 tot 21.30 uur. Op woensdag 24 september om 19.45 uur is de eerste cursusavond, in het Hervormd Centrum, verder steeds op de woensdagavond. Bel voor inlichtingen: Cher Hoog- endoorn (079-5931747) of Ad van Heijningen (0180-633784). Zevenhuizen - Postduivenvereni ging De Stormvliegers had afge lopen zaterdag een concours vanuit het Noord Franse Niergnies, 227 km. De 411 duiven werden om 11.40 uur gelost. Was het de laatste weken Joh. Stofberg die de mooiste uitslagen maakte, afge lopen zaterdag was de dag van Cees Nobel. Zijn eerste duif was er om 14.45 uur, wat een snelheid in hield van 75 km p/u. Een prachtige uitslag volgde, van zijn 30 ingezet te duiven vielen er 25 in de prijzen. Ook B. Hertog, met 8 van de 11 duiven in de prijzen, kon tevreden terugkijken op deze vlucht. Uitslag: 1-2-3-9-11. C. Nobel, 4. L. van Wensem, 5. B. Hertog, 6-14. D.C. Brem, 7. Jeffry v.d. Haak, 8-10- 13. Joh. Stofberg, 12. D.C. den Her tog, 15. Joh. Heykoop. Zevenhuizen - In zwembad 'De Koornmolen' wordt elke zaterdag van 16.15 tot 17.45 uur naturistisch gezwommen. Informatie is te vinden op de website van de NPN: H tt p ://www. nf nn l/n p n nedertandse stichting voor bet gehandicapte kind giro 55 2000 Amsterdam www.nsgk.nl De week van 20 t/m 28 septem ber staat ook dit jaar weer vol ledig in het teken van 'juwelen in het land'. Voor de 23e keer organiseren de 12 provinciale Landschappen in Nederland de Week van het Landschap. Het Zuid-Hollands Landschap richt haar pijlen op de Krimpener- waard. Men kan hier de hele week genieten van een 34 kilo meter lange fietsroute langs de mooiste boerderijen in de Krim- penerwaard. "Boerderijen nemen een bijzonde re plek in ons landschap in," vertelt Marie-Louise Govers van het Zuid- Hollands Landschap. "Aan de boer derijen is de historie van de streek als het ware af te lezen. Daar komt bij dat het dit jaar het 'Jaar van de Boerderij' is. Al met al genoeg re denen om hier tijdens de Week van het Landschap aandacht aan te be steden." De fietsroute geeft dan ook aan waar men bij de boerderij en langs de weg specifiek op kan letten. Zijn de gevels bijzonder, of de plaatsing van de raamkozijnen? Waarom staat de schuur naast de boerderij en niet erachter, en hoe komt die boerderij aan twee schoorstenen? "Je komt er al fiet send achter," aldus Govers. De gratis fietsroute langs de histori sche boerderijen in de Krimpener- waard is tijdens de Week van het Landschap af te halen bij Café restaurant 'De Loet', gelegen langs de provinciale weg N210 Krimpe" aan den IJssel - Bergambacht ter hoogte van Lekkerkerk (Kerkweg 279, 2941 LA Lekkerkerk). Cate- restaurant 'De Loet' is de hele wee vanaf 9.00 uur geopend. Op a|n dag is De Loet gesloten. Het Zuid-Hollands Landschap orga niseert tijdens de Week van Landschap ook een aantal natp excursies. Onder meer in Klein r fijt, het Staelduinse Bos, de KrirnP nerwaard, het Zouwebo ezem gebied, de Duinen van Oostvoorne en de Slikken van Voorne. Kijk v een volledig programma www.zuidhollandslandschap.n Op de klassenfoto van de vorige keer (foto onder) zijn geen reacties binnen gekomen. Dit betekent dat een aantal namen onbekend blijft. Weet u ze? De foto van de vorige keer betrof de foto van kleuterschool "prinses Marijke" uit Zevenhuizen zo rond 1948. Op de bovenste rij van links naar rechts: Wim van der Wiel, Wim van Erk, Marina Groeneveld, Riet van der Heiden, Marrie Potuijt, Arie Biemond, Piet Lok, Margriet van Rijs en Willie van den Dool met achter deze rij juf frouw De Vaal. Op de tweede rij van links naar rechts: Corrie van den Akker, Fred Visser, Wim van den Hoek, Sijnie van der Broek, Annie Bac, Rien Koren, Nel Stormbroek, Ab de Beukelaar, de Jager en Teus van den Dool. Op de onderste rij van links naar rechts: Sjaan van der Wei, onbe kend, Hans Visser, Truus Meijer, Marrie van Driel, Janneke Stuurman, Jan van Reeuwijk, Ria Oomen? en Jan de Graaf. Deze keer een behoorlijk oude foto van de openbare lagere school te Moerkapelle. De foto dateert van omstreeks 1924. Veel namen zijn be kend; een enkeling ontbreekt. Reacties zijn van harte welkom. Op de bo venste rij van links naar rechts: Henk Roodzand, Daan van Leeuwen, Brandhorst, Rinus de Ruiter, Jan Ottevanger, Wout Immerzeel, Mas Bik, f Mijntje van Helden en Antje Immerzeel. Op de tweede rij van links naar rechts: juffrouw Torreman, Maaike (of Mien?) van Tilburg, Ploon van Hel den, Brandhorst, Antje Huisman, Marie van der Vlist, Maaike van der Giessen (dochter van de onderwijzer), Marrie Hertog, Liesbeth Huisman en meester van der Giessen. Op de derde rij van links naar rechts: Gon Bak ker, Katarien (Trien) Bakker, Martha (of Corrie?) Brandhorst, Annie de Loos, Pauline van Leeuwe, Marie Zijderhand, Pietje Hofman, Pietje Mon ster en Janie de Ruiter? Op de onderste rij van links naar rechts: Thijs van Erk, Cor Boevée, Siem Versloot en Freek Boevée. Van iedere gepubliceerde klassenfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs vermeerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen/Moerkapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tussen 20.00 en 22.00uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: wvdzalm@box.nl

Hart van Holland | 2003 | | pagina 22