Zevenhuizen - Moer kapel Ie Ondernemers nieuwe tuinbouwlocatie kiezen voor Rabobank! Beleggers nemen winst Open dag hypermoderne kwekerij Geldwinkel Zevenhuizen vrijdag 26 september gesloten Rabobank De bank waar je lid van wordt pagina 2 Hart van Holland 17 september 2003 voor u, van en door uw l 5e jaargang nummer 232 Rabobank V5f - -'S-Ï** 'jWg r- - i 4 f Aan de Bredeweg te Zevenhuizen wordt, tussen het Oogstpad en het Zaaipad, een nieuwe tuinbouwloca tie ontwikkeld. Het is de bedoeling dat zich hier, in 2004, zes bedrijven (variërend in grootte van 40.000 m2 tot maar liefst 130.000 m2) gaan vestigen met een totale glasopper vlakte van circa 50 hectare. Daar naast zullen de betrokken onderne mers gaan investeren in een gemeenschappelijk energiecluster. De verkoop van de kavels wordt ver zorgd door Agro Adviesbureau Van Marrewijk uit Den Hoorn. Inmiddels zijn de eerste drie van de zes kavels verkocht. Wij zijn er trots op dat deze drie kopers (alstroemeria's, rozen en tomaten) ervoor hebben gekozen hun totale bancaire dienstverlening (finan cieringen, verzekeringen, betalings verkeer, treasury etc.) bij de Rabobank Groep onder te brengen. Dit succes is bereikt door een nauwe samenwer king van onze bank met de Raboban- ken 3B-hoek, Midden-Westland en de Rabo Groenbank. Rob Beentjes,Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Tegenvallende Amerikaanse werk gelegenheidscijfers zorgden afge lopen week voor winstnemingen op de wereldwijde aandelenmarkten. Verder stelden kwartaalupdates van onder meer Nokia en Texas Instruments teleur. Goed nieuws kwam van Intel, dat de omzetprog- noses opnieuw verhoogde. De meeste aandacht ging afgelopen week uit naar technologiegerelateer- de aandelen. Beleggers en analisten keken met spanning uit naar de kwar taalupdates van Nokia en Texas Instru ments. De uitkomst viel echter een beetje tegen. Hoewel Nokia verwacht dat de winst in het derde kwartaal aan de bovenkant van de eerdere progno se uitkomt, wellicht zelfs hoger, waren marktpartijen teleurgesteld in het feit dat de verwachting voor de verkoop van mobieltjes niet werd verhoogd. De winstmarges staan onder druk en de omzet lijdt onder de hoge koers van de euro. Hetzelfde beeld bij Texas Instruments. Het bedrijf verhoogde de omzet- en winsttaxaties licht, maar beleggers hadden op meer gerekend. Belangrijke afnemers als Nokia eisen lagere prijzen. Toch was er ook goed nieuws. Zo liet de Taiwanese TSMC weten dat de omzet in augustus met 35% op jaarba sis is gegroeid. Positief was verder dat de verwachting voor de rest van het jaar naar boven toe is bijgesteld. Phi lips heeft een belang van ruim 20% in de chipmaker. En ook Intel verraste de markt door de omzetverwachting voor de tweede maal in twee weken tijd te verhogen. Bovendien verhoog de Citigroup het advies voor chip- apparatuurproducenten en kreeg onder meer ASMI een adviesverho ging van UBS. Ook het macro-economische nieuws was verdeeld. Positief nieuws kwam er uit Japan waar de overheid de econo mische groeicijfers voor het tweede kwartaal naar boven toe bijstelde. Negatief waren dan weer de Ameri kaanse werkgelegenheidscijfers die duidelijk tegenvielen bij de verwach ting. Dat laatste cijfer drukte de markt, omdat bij beleggers het besef door drong dat de laatste tijd wel erg snel is geredeneerd dat het economisch-her- stel-scenario is ingezet. Bron: Iris Research Op zaterdag 20 september aanstaan de opent LKP Potplanten tussen 10.00 uur en 16.00 uur voor het grote publiek de deuren van haar nieuwe bedrijf aan de Van Hasseltweg 26 in Moerkapelle. De trotse "onderne mers van nature" Wim, Hans en Marco Koolhaas beschikken hiermee over een van de modernste potplan tenkwekerijen van Nederland. Het ultramoderne project aan de Van Hasseltweg is ontwikkeld in nauwe samenwerking met onder meer Ton van Marrewijk en Arne Bac; adviseurs van het Agrarisch Adviesteam in dienst van Rabobank Gouwezoom. Klant en bank maakten de plannen, werkten die uit en zetten zich geza menlijk in voor het beste resultaat. En met succes. In de glastuinbouw is het gebruikelijk dat collega-ondernemers, belangstel lenden uit de sector, omwonenden en alle andere geïnteresseerden een In het midden Wim, Hans en Marco Koolhaas, links en rechts, hun aanspreekpunten bij de bank, Arne Bac en Ton van Marrewijk Vorige week kondigden wij aan dat op maandag 29 september de nieu we geldwinkel in Zevenhuizen in gebruik genomen wordt. Omdat wij een aantal voorzieningen intern moeten verhuizen is op vrijdag de kasbalie gesloten. Dat betekent dat op die dag alleen geld uit de geldau tomaat opgenomen kan worden. Om dit ongemak enigszins op te vangen is ons bijkantoor in Moerkapelle ook 's middags geopend. Het is op vrijdag ook niet mogelijk om overdag sealbags in Zevenhuizen af te storten. Ook hiervoor kunt u uitwijken naar Moerkapelle. Wij verwachten dat de sealbagautomaat in Zevenhuizen na 16 uur weer beschikbaar is, echter wel op een andere plaats, namelijk aan de voorkant van ons pand, rechts van de entree. Indien u vragen heeft, dan kunt u tele fonisch contact met ons opnemen via telefoonnummer (0180) 63 73 83. kijkje nemen bij vooruitstrevende en innoverende nieuwbouwprojecten als dat van LKP Potplanten. Naast LKP Pot planten zijn ook de navolgende bedrijven voor het publiek gratis toe gankelijk: - Hasselt Energy (één van de eerste vormen van energieclustering in de tuinbouwwereld) - Tomaten kwekerij Van Eeden Petersman, - Gerbera kwekerij Zuidpias - Frank Olieman Rozen. Vanwege de verwachte grote toe stroom van bezoekers, is de Van Has seltweg die dag voor het autoverkeer afgesloten. Bezoekers kunnen hun auto's parkeren bij het TruckCentrum Zevenhuizen langs de Al 2, vanwaar zij gebruik kunnen maken van een bus pendeldienst. Rabobank Gouwezoom feliciteert LKP Potplanten! Record toename spaargeld Nederlanders hebben de afge lopen twee jaar €33 miljard gespaard. Daarmee kwam het totaal aan spaargeld van de bijna zeven miljoen huishou dens eind vorig jaar uit op €167 miljard tegen €135 eind 2000. De toename van bijna 25% is volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek een record. (Bron: De Limburger) Positief over economie De ministers van financiën van de Europese Unie zijn voor het eerst sinds tijden weer opti mistisch over de kansen voor economisch herstel. Dit bleek op hun halfjaarlijkse vergade ring. Ook de tien ministers van financiën van de toetredende landen waren aanwezig. Presi dent Duisenberg van de ECB verwacht dat nu een positieve trend inzet, met een nog beter vooruitzicht in het vierde kwar taal. De EU zou moeten profite ren van de goede ontwikkelin gen in de VS en Japan. (Bron: Het Financieele Dagblad) Hockeysucces De Nederlandse hockeydames werden het afgelopen weekend Europees kampioen. Ze zijn nu zeker van deelname aan de Olympische Spelen. Jos Rovers segmentmanager Huis- Hypo theekadvies, was in Barcelona met de winnaars van een slagzin wedstrijd op www.rabobank.nl- Binnenkort zetten KNHB en Rabobank het team uitgebreid in het zonnetje. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: kantoor Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderlijn: Service centrum verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2