Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente VERGUNNINGEN INFORMATIEBIJEENKOMST OP 17 SEPTEMBER OVER AANPASSING KRUISING NIEUW FIETSPAD INFORMATIE OVER HUURSUBSIDIE? OOGSTFEEST 2003 OPENBARE VERGADERINGEN WELSTANDSCOMMISSIES VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES AGENDA RAADSVERGADERING MELDINGSFORMULIER ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN pagina 4 Gemeentenieuws 17 september 2003 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPFI i r Het nieuw aangelegde fietspad Molengangenpad is een aanwinst voor fietsers binnen het recreatiegebied Rottemeren. Helaas is het fietspad nog niet in gebruik genomen, omdat de oversteek op de huidige kruising met de Moerkapelse Zijde te gevaarlijk is. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en het Recreatieschap Rottemeren hebben besloten hier gezamenlijk actie op te ondernemen! Aanpassing kruising Rondom en ter hoogte van de kruising van fietspad Molengangenpad en Moerkapelse Zijde worden verkeersmaatregelen getrof fen die de verkeersveiligheid verbeteren, onder meer door het wegverkeer op de Moerkapelse Zijde af te remmen. Er wordt naar gestreefd de werkzaamhe den plaats te laten vinden in de laatste maanden van dit jaar. Daarna zal het fiets pad worden opengesteld. Informatieavond Om omwonenden goed te informeren over de plannen, organiseren de gemeente en het Recreatieschap een informatieavond. Op deze avond wordt het plan getoond en worden eventuele vragen beantwoord. De avond wordt gehouden op woensdag 17 september 2003 in Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40, 2751 AW te Moerka- pelle. U kunt tussen 20:00-21:00 uur bin nenlopen voor informatie. Kijk op het internet of loop binnen bij een Huursubsidie Informatiepunt (HIP) Ontvangt u huursubsidie of heeft u huursubsidie aangevraagd? En wilt u precies weten wat er speelt rond uw huursubsidie Het ministerie van VROM geeft u daarover informatie, bijvoorbeeld via het Huursubsidiebericht. Daarnaast kunt u ook terecht bij een Huursubsidie Informatiepunt (HIP) voor al uw vragen over uw huursubsidie of de gemeente. Internetsite Op de internetsite van het ministerie van VROM, www.vrom.nl/huursubsidie, vindt u alle informatie over huursubsidie. Zoals vragen en antwoorden over het ontvan gen van huursubsidie en een proefbere- kening waarmee u zelf kunt (laten) uitre kenen hoeveel huursubsidie u zou kun nen ontvangen. Huursubsidie Informatie Punt Heeft u thuis geen internet en geeft u de voorkeur aan persoonlijk contact, dan kunt u ook terecht bij een Huursubsidie Informatiepunt bij u in de buurt. Een Huursubsidie Informatiepunt heeft toe gang tot de huursubsidiegegevens van VROM, met alle relevante informatie over een aanvraag of toekenning van huursub sidie. De medewerkers van een Huursubsi die Informatiepunt kunnen via internet uw dossier inkijken bij VROM. Zij geven u bijvoorbeeld informatie over de status van een aanvraag: is uw aanvraag ontvan gen, is er al een beslissing genomen, en Het college van burgemeester en wet houders spreekt langs deze weg grote dank en bewondering uit voor de orga nisatie van het Oogstfeest op zaterdag 6 september jongstleden. Het was wederom een zeer geslaagde dag I Dankzij de professionele organisatie van het Comité Oogstfeest 7-Huizen bezoeken duizenden bezoekers - ook uit de regio - keer op keer dit authen tieke feest. zo ja wat voor bedrag u maandelijks krijgt? Is uw aanvraag afgewezen? Dan kan de medewerker samen met u nagaan of er nog andere mogelijkheden zijn. Daarnaast krijgt u bij het Huursubsidie InformatiePunt uitleg en advies over alle correspondentie tussen het ministerie van VROM en u. Een medewerker van een Huursubsidie InformatiePunt: "Mensen komen hier vaak met vragen over de procedure; hoe staat het ermee, is mijn aanvraag al bin nen, is al berekend hoeveel subsidie ik krijg, welke bedrag krijg ik? Er zijn ook mensen die een brief niet begrijpen, of zich afvragen wanneer nou het bedrag wordt gestort. Dan kunnen wij het sys teem raadplegen en gelijk antwoord geven". In totaal zijn er nu 300 Huursubsidie Informatiepunten in Nederland. Er zit er waarschijnlijk wel één bij u in de buurt en er komen steeds meer Informatiepunten bij. U kunt Postbus 51 bellen, telefoon 0800-8051 (gratis), ais u wilt weten wat voor u het dichtstbijzijnde Huursubsidie Informatie Punt is. Postbus 51 kunt u ook bellen met andere vragen over huursubsi die. Kijk ook op www.vrom.nl/huursubsi- die voor de adressen. Aanvragen huursubsidie Het aanvraagformulier voor huursubsidie kunt u ophalen/opvragen bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, sec tie VROM, Woonpartners Midden-Holland of bij een Huursubsidie InformatiePunt. Dit formulier moet u invullen en opsturen naar het ministerie van VROM. Als u al huursubsidie ontvangt krijgt u automa tisch het Huursubsidiebericht (of heeft u inmiddels ontvangen) over de hoogte van uw huursubsidie voor de periode tot 1 juli 2004. Onze gemeente heeft (nog) geen Huur subsidie Informatie Punt, maar u kunt uiteraard wel altijd terecht voor uw vra gen op onze sectie VROM. Gemeentelijke Welstandscommissie Maandag 22 september 9.15 uur Gemeentehuis te Zevenhuizen De agenda ligt ter inzage op het gemeentehuis, sectie V.R.O.M. Regionale welstandscommissie Delft-8i Schieland en Göuwestreek Donderdag 25 september 15.00-17.00 uur De agenda ligt ter inzage op het gemeentehuis, sectie V.R.O.M. Gemeentehuis te Waddinxveen, Raadhuisplein 1 Raad Commissie I Commissie II 23 september 2003* 6 oktober 2003 7 oktober 2003 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Open bare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website A. Vragenuur B. Agenda Opening Spreekrecht voor belangstellenden. Voor spreekrecht dient u zich voor aan vang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Vaststellen van de agenda. Vaststellen van de notulen van de verga dering van 26 augustus 2003. Voorstellen waarover op grond van de behandeling in de commissies geen dis cussie meer wordt verwacht en direct kan worden besloten: Ingekomen stukken. Voorstel tot het vaststellen van de nota "Bodemkwaliteit bij bouwen"en het aanpassen van dè Bouwverordening (9e wijziging). Voorstel tot het wijzigen van de Veror dening Programmaraad Bergschen- hoek, Capelle aan den IJssel, Nieuwer- kerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle (1e wijziging). Voorstel tot het wijzigen van de bebouwde komgrenzen. Voorstellen waarover op grond van de behandeling in de commissies discussie wordt verwacht voordat tot besluitvor ming wordt overgegaan: Ingekomen stukken. Voorstel tot het nemen van een ver keersmaatregel voor de Korenbloem straat te Moerkapelle. Voorstel tot het nemen van een beslis sing op ingediende bezwaren tegen het weigeren van het toekennen van een planschadevergoëding wijzigingsplan Herenweg/Beatrixlaan te Moerkapelle. Voorstel tot het instemmen met een onderzoeksopdracht organisatie brand weer en het beschikbaar stellen van het benodigde krediet Voorstel tot het vaststellen van het Milieujaarverslag 2002. Voorstel tot het goedkeuren van de jaarstukken 2002 en begroting 2003 van het dorpshuis Moerkapelle. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een haalbaarheidson derzoek scholen- en woningbouw te Zevenhuizen. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanpassen van de scholen de Eendragt, de Nessevliet, de Rehobothschool en de Keijzerschool in verband met het verkrijgen van een gebruiksvergunning. Voorstel tot het vaststellen van de Pro ductrekening 2002. Sluiting. Via onderstaande meldingsbon kunt u onderhoudswerkzaamheden aan wegen, straatmeubilair, riolering, openbaar groen en straatverlichting aan de gemeente doorgeven. Let op, de meldingen worden op basis van urgentie afgehandeld en er wordt niet schriftelijk op gereageerd. U kunt ook telefonisch een melding doorgeven van maandag t/m vrijdag van 12.00-14.00 uur, 'S 0180-634275. Omschrijving van de melding: naam: adres: woonplaats: telefoon*: *ik Vtfl wel/niet teruggebeld worden (doorhalen wat niet van toepassing is) Zevenhuizen/Moerkapelle2003 Handtekening: Verleende bouwvergunningen Verleende sloopvergunningen In de periode van 4 september 2003 tot en met 10 september 2003 is de volgende sloopvergunning ver leend R. van Klaveren (SA 20030030), voor het slopen van een tuindersloods en een gedeelte van een kas op de locatie Knibbelweg 64 te Zevenhuizen (verzon den 8 september 2003). Verleende uitweg- en kapvergunning Aanvraagdatum 7 juli 2003, 2003/3435; Smaal Pot en Perklanten, Albert van 't Hartweg 52 te Bleiswijk, voor het Verbreden van de bestaande uitweg van perceel met kadasternr. 333, plaatselijk bekend als Brede- weg 46 te Moerkapelle, op de openbare weg verleggen en verbreden van een bestaande uitweg van perceel met kadasternr. 401, plaatselijk bekend als Bredeweg 48 te Moerkapelle, op de openbare weg kappen van drie populieren, welke staan tussen de voornoemde uitwegen Ingekomen aanvragen bouwvergunning aanvraagdatum: 9 september 2003, BR/2003/0053 W.Micke voor het bouwen van een werkplaats op het perceel Rottedijk 2 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 8 september 2003, BR/2003/0054: A.A. Smaal voor het bouwen van een bedrijfswo ning op het perceel Bredeweg 48 te Moerkapelle: Vergunningen Algemene Plaatselijke Verordening Amnesty International voor het houden van een collecte in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle van 15 tot en met 21 februari 2004. G&D Promotions B.V. om van 4 tot en met 17 november 2003 15 driehoeksreclameborden te plaatsen in de kernen van Zevenhuizen en Moerka pelle, om aankondiging te doen van "Holiday on Ice 2003" te Rotterdam. Tourclub Zevenhuizen '80 voor de organisatie van een "nazomertoer" döor de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle op zaterdag 13 september 2003. Bezwaar vergunningen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Tervisielegging bouwplan Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat varia: 18 september 2003 gedurende vier weken in het gemeentehuis (sectie V.R.O.M.) het volgende bouw plan ter inzage ligt van: DANA International b.v. voor het bouwen van een vrieshuis op het perceel Bredeweg 27-29 te Moer kapelle. Het bouwplan ligt in het bestemmingsplan "Dorpsge- bied Moerkapelle" en is in strijd met de bepalinger van het geldende bestemmingsplan. Het college voornemens medewerking te verlenen aan dit bouw plan via een binnenplanse vrijstellingsprocedure. Voordat het college een beslissing neemt, is ne' mogelijk om gedurende de inzagetermijn van 18 sep tember 2003 tot en met 15 oktober 2003 tegen 'e verlenen van de vrijstelling zienswijzen bij het coi e9e in te dienen. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegiro overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4