WIJK- EN BUURTBEHEER IN GROENSWAARD I TIEN JAAR VRIENDSCHAPSBAND WADDINXVEEN EN PELHRIMOV 0 DISCUSSIEAVOND PRIVÉ GEWEID - PUBLIEKE ZAAK 'DAG VAN DE GASTOUDER' VERKIEZINGEN JEUGDADVIESRAAD BINGO CORMULA'S SCHENKEN CONCORDIA 500 EURO KOPPELKLAVERJAS- SEN IN DE BOOG WADDINXVEEN/ BOSKOOP Hart van Holland 24 september 2003 Gastsprekers Pe procedure Waarom? Vol programma Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De gemeente riep on langs alle bewoners van de wijk Groenswaard op deel te nemen aan een informatie/discussieavond over de leefbaar- heid in de wijk. De ge meente is op zoek naar bewoners die zich actief willen inzetten voor het wijk- en buurtbeheer en willen plaat snemen in een gelijknamige commis sie. De avond vond vorige week dins dag plaats in het Anne Frankcentrum. De opkomst was overweldigend. An- nemieke Daling van de gemeente Waddinxveen: "Er kwamen meer dan tachtig mensen op de bijeenkomst af. Wij wisten wel dat deze bewoners een grote betrokkenheid hadden bij hun wijk, maar dat er zo veel mensen zouden komen was voor ons verrassend. Het biedt uiteraard wel voldoende perspec tief om actief aan de slag te gaan. Er zijn naar aanleiding van reacties van de be woners nu al een aantal prioriteiten te stellen. Het betreft hier onder meer soci ale veiligheid, verkeerssituaties en groen voorzieningen. In de komende weken moet de commissie 'Wijk- en buurtbeheer Groenswaard' verder ingericht worden." Tijdens de bewonersbijeenkomst trad een aantal gastsprekers op. Wethouder Lont legde uit wat wijk- en buurtbeheer pre cies inhoudt en wat de rol van de ge meente is. "Het is belangrijk dat mensen invloed uitoefenen op hun leefomgeving. Dat kan iedereen natuurlijk voor zichzelf doen, maar het is veel beter is om je met andere vrijwilligers te organiseren. Als gemeente willen we daar graag bij ondersteunen. We doen dat door midde len beschikbaar te stellen en gemeente lijke medewerkers met groepen vrijwilli gers in contact te brengen. En door wederzijdse activiteiten op elkaar af te stemmen. Trefwoorden daarbij zijn, goed met elkaar communiceren, afspraken maken én nakomen." Na de wethouder kwam de heer Slootjes aan het woord. Hij is voorzitter van Wijk- en buurtbeheer van de wijk Zuid en mede-initiatiefnemer van de Brede School in zijn wijk. Tegelijk met het inrichten van een commissie Wijk- en buurtbeheer wil de gemeente ook in de wijk Groenswaard starten met een Brede School. Binnen een Brede School wordt intensief samengewerkt op het gebied van onder meer onderwijs en welzijn. Slootjes: "Uit de ervaringen in wijk Zuid is gebleken dat het Wijk- en Buurtbeheer en de Brede Schooi elkaar in positieve zin versterken. Als georgani seerde groepen binnen de wijk kunnen ze grote invloed uitoefenen op de gemeen telijke besluitvormingen. Zowel Wijk- en Buurtbeheer als de Brede School zijn van grote meerwaarde voor een wijk ten aan zien van de sociale samenhang, leefbaar heid en woongenot." Bewoners uit'de wijk Groenswaard kun nen voor meer informatie contact opne men met Annemieke Daling: 0182-624506 (dinsdag tot en vrijdag) of via e-mail a.da- ling@waddinxveen.nl Waddinxveen - De voormalige stichting drumband Cormula's Waddinxveen, die in februari allee activiteiten heeft stilgelegd, heeft aan Concordia een bedrag van 500,- geschonken. Deze schenking komt voort uit een positief saldo,ontstaan uit de opbrengst van instrumenten en uniformen. Concordia is voornemens de schen king te gebruiken voor de verdere muzikale ontwikkeling van de vere niging. Zo heeft de vereniging gW\en de muzikale activiteiten uit te breiden met bijvoorjbeeld een twirl- en/of slagwerk-pijper- groep. Voor meer informatie: 0182- 612623. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 26 september een koppelklaverjasavond gehou den. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. ledereen is welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygen- slaan 2. Waddinxveen - Binnenkort vinden de eerste verkiezingen plaats voor de jeugdadviesraad. Alle jongeren van 12 tot en met 23 jaar ontvan gen een brief met de vraag of zij zich kandidaat willen stellen. Na opstelling van de kandidatenlijst ontvangen zij een stembiljet. In de week van 8 december worden de gekozen leden bekend gemaakt en lr) januari 2004 gaat de jeugdad viesraad van start. Wat doet de jeugdadviesraad De jeugdadviesraad wordt het ad viesorgaan voor het gemeentelijke jeugdbeleid in Waddinxveen. De raad is het officiële communicatie kanaal tussen de jongeren en de gemeente. In de jeugdadviesraad hebben negen jongeren zitting tus- sen 12 en 23 jaar. De jongeren kie zen de raadsleden uit hun midden. De raad wordt voor de duur van wee jaar ingesteld. 'nde week van zes oktober krijgen inwoners van Waddinxveen tussen 12 en 23 jaar een brief thuis- 9estuurd met de vraag of zij zich kandidaat willen stellen voor de leugdadviesraad. In de week van 6 november worden alle kandidaten geïnventariseerd, waarna een kandidatenlijst wordt opgesteld. Iedere jongere tussen 12 en 23 jaar ontvangt dan de kandi datenlijst met een bijbehorend stembiljet, waarop zij de kandidaat van hun keuze kunnen aangeven. In de week van 8 december worden de gekozen leden bekend gemaakt zodat in januari het jaar goed ge start kan worden met de instelling van de jeugdadviesraad. Vorig jaar heeft er een succesvol verlopen jeugdgemeenteraadsdag plaatsgevonden. Bij het ontbreken van een goed vertegenwoordigd orgaan voor jongeren heeft de ge meentelijke stuurgroep jongeren beleid i.s.m. Bastiaan de Jong, een leerling van het Coenecoopcollege, een plan gemaakt voor het instel len van een jeugdadviesraad. De gemeente hoopt dat door het be trekken van jongeren bij het beslis singsproces het draagvlak van de jeugd voor die beslissingen wordt vergroot. Daarnaast wil de ge meente inzicht in wat de jeugd wil, denkt en wenst als het gaat om ge meentelijke jeugdbeleid. De gemeente Waddinxveen houdt 29 september vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis een discussieavond over "Ge weld binnen Relaties". 'Privé geweld - publieke zaak' is het landelijke motto waarmee het ge weld binnen relaties maatschappe lijk bespreekbaar wordt gemaakt. Ook in Waddinxveen is geweld binnen relaties een van de thema's die extra aandacht krijgen van de politie. Dit onderwerp zal tevens onderdeel uitmaken van het nieuw vast te stellen Integraal Veiligheids beleid. Te vaak komt geweld voor binnen relaties. Slachtoffers, vooral vrouwen en kinderen, blijven veelal anoniem. Hierdoor is het onmoge lijk om goede hulp te bieden. Het is daarom van belang deze slachtof fers uit de anonimiteit te halen. Enerzijds om adequate hulp te bie den en anderzijds om te voorko men dat de dader ongestraft blijft rondlopen. Al met al een onderwerp dat niet onderbelicht mag blijven. Om deze reden heeft burgemeester Jonk man in overleg met de teamchef van het politieteam Waddinx- veen/Boskoop, de heer F.J. Penders, besloten een discussieavond te or ganiseren. Het doel van deze dis-< cussieavond is om te kijken wat in stanties in samenwerking met elkaar kunnen doen om huiselijk geweld te voorkomen dan wel ade quate hulp te bieden aan slachtof fers en mogelijk ook daders. Voor deze discussieavond zijn alle huisartsen, schooldirecteuren en kerkbesturen in Waddinxveen uit genodigd. Daarnaast zijn artsen van hulpinstanties in deze regio en nog een aantal overige functiona rissen uitgenodigd. Het eerste deel van de avond be staat uit een drietal presentaties van vertegenwoordigers van de po litie Hollands Midden, De Vier- stroom en De Waag. Na een korte pauze vindt een paneldiscussie plaats. KERKDIENSTEN - 287 septem ber Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor W. v.d. Meer. Ontmoetingskerk 9.30 uur drs. T.H. Prins; 11.15 uur Eucharistie viering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 en 18.30 (Vesper) uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. H. ten Brinke; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Herv. gemeente 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdiensten. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. D.C. Peters. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P.Stolk. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby He- tyey. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdiest; 16.30 uur ds. H. Paul. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. P.J. Krijgsman; 18.00 uur ds. J. Boer. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 27 september een bingo gehouden. Er worden negen rondes gespeeld en één superronde met superprij- zen. De zaal gaat open om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Jeugd alleen toegang onder bege leiding van volwassenen, ledereen is welkom. ^addinxveen - Gastouderopvang is misschien wel de minst bekende ?rm van kinderopvang in Nederland. Toch is het voor veel ouders een ''komst. Deze vorm van kinderopvang is heel flexibel en heel persoon- 'lk- Het kind wordt niet in een kinderdagverblijf of peuterspeelzaal op gevangen maar bij mensen thuis, de zogenaamde gastouders. De men- n die opvang voor hun kind zoeken, de zogenaamde vraagouders, unnen geheel op basis van hun eigen, situatie en wensen afspraken aken over de opvang. Dat kan dus op hele afwijkende tijden en dagen Jn> daarnaast kunnen persoonlijke wensen betreffende de opvoeding kind worden meegenomen bij het zoeken naar een geschikte Ijoewel de gastouders worden betaald voor hun werk, wil het Gastou- Zo eau Waddinxveen e.o. toch deze mensen graag een keer in het inetje zetten. Daarom is er op 17 september, op de landelijke 'Dag van Ij .Sastouder' een feestavond georganiseerd voor al die mensen die dit angcijke werk doen. De heer Ritsema, voorzitter van de Stichting stouderbureau, sprak de aanwezige gastouders kort toe en gaf daar- Beh i startsein voor een gezellige avond. van een ^aPje een drankje konden de gastouders ook genieten (CHeen demonstratie country-line dans waaraan bijna iedereen mee- a. Voor meer informatie: www.gastouderbureau-waddinxveen.nl of "iet het Gastouderbureau in Waddinxveen 0182-619591. Door Martine Jongbloed fTekstUeell Waddinxveen - In 1993 onderte kenden de burgemeesters van Waddinxveen en het Tsjechische Pelhrimov een intentieverklaring over de vriendschapsband tussen 'hun' gemeenten. In deze verkla ring stond onder meer, dat 'het ontwikkelen en onderhouden van gemeenschappelijke relaties tussen de inwoners van beide gemeenten zinvol en belangrijk is'. In de afge lopen jaren hebben diverse uitwis selingen plaatsgevonden op cultu reel en sportief gebied. Ook werden activiteiten ontplooid op het gebied van gezondheidszorg, milieu en in het bedrijfsleven. Op 18 september bestond de vriend schapsband 10 jaar. Om dit jubi leum te vieren kwamen de burge meester van Pelhrimov, de heer Bambula, wethouder Brezina en huisadvocaat de heer Kubanek voor een week naar Nederland. De bezoekers uit Pelhrimov hadden een druk programma. Na aankomst op maandagavond stond de vol gende ochtend een sightseeing door Waddinxveen op het pro gramma. Vervolgens werden de Tsjechen op het gemeentehuis offi cieel door het college ontvangen. In de middaguren was de delegatie uit Tsjechië te gast in het gebouw van Kreater. Directeur Aad Kore- mans gaf een presentatie over het Waddinxveense Centrum voor Kunstzinnige vorming. Na afloop sprak hij met de delegatieleden over zijn wens om bij een volgend bezoek ook enkele leden van het culturele centrum uit Pelhromiv te ontmoeten. Wethouder mevrouw Gerts hield vervolgens een lezing over de sportinstellingen en vereni gingen in Waddinxveen. Op woens dag werd een bezoek gebracht aan Amsterdam. Op donderdag be zocht de delegatie onder meer zorgcentrum Souburgh en de paro chie St Victor. Wethouder Lont gaf in de raadszaal een lezing over Wijk- en Buurtbeheer. Afgelopen vrijdag vertrok de delegatie weer naar Pelhrimov.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11