MOLENVIERGANG IN DE LAMPEN PLAN FIETSPAD AFGEWEZEN DOOR OMWONENDEN BEN VAN GEFFEN NIEUWE KOPLOPER BIJ SCHAKERS WISSELENDE RESULTATEN JEUGDAFDELING W MOERKAPELLE EERSTE AVOND M0DELTREI NENBEURS IN OP MOER 0UDERENC0MPETITIE HENGELVERENIGING OPEN DAG VAN HASSELTWEG pagina 14 Hart van Holland 24 september 2003 <MÜSmS3£ tesÈsl zevenhuizen-moe'rkaTË^^ Clubkampioenschap Moerkapelle - In het afgelopen jaar is het fietspad Molengangenpad aangelegd; langs de Rotte, van Moerkapelle naar het fietspad langs de A12. Het is nog niet in gebruik genomen omdat de oversteek op de kruising met de Moerkapelse Zijde nu nog te gevaarlijk is. De gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle heeft in samenwer king met het GZH (Groenvoorziening Zuid-Holland) een plan gemaakt om de situatie veiliger te maken. Het fietspad moet aansluiten op de Rottekade bij Moerka pelle. Vanaf de Rottekade zal het fietspad linksaf een aantal me ters over de Moerkapelse Zijde lopen en vervolgens een rechte oversteek maken naar het nieuwe fietspad. Het gedeelte van het fietspad dat over de weg gaat, zal worden afgezet met betonnen ran den om te voorkomen dat fietsers schuin zullen oversteken. Op de Hollevoeterbrug komen wegver smallingen en de maximale snel- huidige situatie Moerka worden fgesloten fietspad tot 50 km p/u. Vlak voor en na de oversteekplaats zullen verkeers drempels aangelegd worden. Vanaf de bebouwde kom wordt de maximale snelheid verlaagd naar 30 km per uur. Op woensdagavond 17 september werd in dorpshuis Op Moer voor omwonenden en belangstellenden een informatieavond ge houden om het plan toe te lichten. De opkomst was zo groot en er waren zoveel vragen en opmer kingen dat het ondoen lijk werd iedereen apart te woord te staan. Daar om kreeg men de moge lijkheid om centraal vra gen te stellen, welke door de heer E. Rumpff van het GZH werden be antwoord. Suggesties en bezwaren werden door de heer Gerritsen van de gemeente genotuleerd. om deze verder te bespreken. De algemene tendens van de avond was niet positief. Omwonen den waren boos, omdat er niet voordat het fietspad werd aange legd een inspraakavond gehouden is. De meeste aanwezigen hadden grote bezwaren tegen de geplande verkeersremmende maatregelen, omdat volgens hen de situatie niet veiliger wordt. Ook werden veel suggesties aangereikt om het fiets pad op de bestaande situatie bij het Westland aan te sluiten. Omdat er zoveel tegenstand was, hebben gemeente en GZH besloten het huidige plan in te trekken. Zij zullen proberen om de ingebrachte bezwaren en suggesties zo veel mogelijk in te passen in een nieuw plan. Te zijner tijd zal weer een in formatieavond worden georgani seerd om het nieuwe plan te pre senteren. Moerkapelle - De derde ronde van de onderlinge competitie van schaakvereniging Moerkapelle werd vrijdag 19 september ge speeld. Door de afmelding van kop loper Arno Luinenburg, kon Ben van Geffen bij winst op één van de talenten van Moerka pelle - Boudewijn Weijermars - de koppositie veroveren. Boudewijn koos met zwart voor de Scandinavi sche opening. In beginsel ging dat volgens de regels maar een wat op timistische paardzet van Boudewijn werd door Ben adequaat aange pakt. Het leverde Boudewijn pion- verlies op en een mindere stelling. Vervolgens probeerde hij het nog wel, maar kreeg geen enkele kans meer. Zo passeerde Ben, die de za terdag daarvoor ook al prima ac teerde op het Open Kampioen schap van Gouda, Arno Luinenburg. In de subtop hadden "Hugo van Elteren en Maarten Vroegindeweij een makkelijke avond. Hun beide tegenstanders blunderden met de zwarte stukken al snel in de opening een stuk weg. Voor een beetje schaker is het dan einde verhaal en zo geschiedde. De huidige clubkampioen Gerard van Ommeren kreeg een pittiger oppo nent voorgeschoteld in Wouter Vroegindeweij. De met de witte stukken opererende Gerard koos voor het verassende e4, terwijl hij normaal toch altijd met d4 opent. Er kwam een zelden gespeelde va riant van het Frans op het bord. Ge- Zevenhuizen - De molens van de Molenviergang zullen op 24, 25 en 26 september van 19.30 tot 22.00 uur letterlijk volop in de schijnwerpers staan. Dit schouwspel trekt elk jaar meer publiek. Zo waren er vorig jaar tijdens de door de Vereniging Molenvrienden in het Rottemerengebied georgani seerde fotowedstrijd, vele tiental len op de been een mooi plaatje te schieten. Toch viel het aantal inzen dingen vorig jaar tegen. Moerkapelle - Dat het niet elke week 'sportief feest' kan zijn, bewezen de uitslagen van afge lopen zaterdag bij de Moerka pelse voetbaljeugd. Aan een score van 50% was men de laat ste tijd niet meer gewend. A1 leed thuis tegen Jodan Boys A2 het eerste puntverlies van Daniel v.d. Hoven voor de toch wel verdiende 1-1. B1 schoot voor de derde successie enorm uit haar slof, tegen Schoonhoven werd met 10-0 dit keer zelfs de dubbele cijfers bereikt. Het zou niet verba zen, als B1 hoger wordt ingedeeld. vooral gelet op de al gemaakte 28 treffers. C1 liep bij Stolwijk C1 zelfs tegen de eerste nederlaag aan. Met 4-1 werd dat direct een rede lijk forse. C2 leed bij Bodegraven eveneens een grote nederlaag. De 8-0 ruststand deed zelfs dubbele cijfers vrezen. In de tweede helft ging het stukken beter, 9-2 verlies was echter onontkoombaar. D deed tegen Capelle D4 wel goede zaken en nestelde zich na de 6-1 winst bovenin, Remon de Bruin scoorde maar liefst vier keer. E1 en Nieuwerkerk E4 vochten een leuk en spannend duel uit. Na de 0-0 ruststand werd over en weer ge- rard leek snel het initiatief te grij pen, maar Wouter reageerde goed. Sterker nog even later moest Ge rard de afruil van zijn sterke witte loper toestaan leek zijn stelling iets minder doordat hij met een verve lende geïsoleerde pion opgezadeld zat. Creatief loste hij dat echter op het juiste moment op en door een minder voorzetting van Wouter veroverde hij een pion. Wouter had in een open stelling echter het lo- perpaar ten opzichte van de 2 paarden van Gerard en dat com penseerde het pionverlies. Nadat beide richting de tijdnoodfase een iets mindere zet hadden gedaan, ontstond er een scherpe stelling. Hoewel Wouter kansen leek te heb ben, nam hij het remiseaanbod van Gerard aan. In de stelling met zo weinig tijd over is ieder foutje do delijk en wordt het meer en meer een loterij. Beide spelers hadden daar geen trek in. Stand aan kop; 1. Ben van Geffen; 2. Arno Luinenbug; 3. Maarten Vroegindeweij; 4. Hugo van Elte ren; 5. Wouter Vroegindeweij. Bij de jeugd troffen de nummers 1 en 2 elkaar. Jojanneke Weijermars moest met wit haar meerdere er kennen in Daniël Noorland, die daardoor de koppositie overnam. Stand aan kop: 1. Daniël Noorland; 2. Job Noorland; 3. John Noorland; 4. Jojanneke Weijermars; 5. Dirk- Jan v/d Berg. Moerkapelle - In dorpshuis Op Moer wordt donderdag 25 septem ber voor de eerste keer aan Avond- Modeltreinenbeurs gehouden. Van 16.30 tot 21.30 uur kunnen bezoe kers kijken en bijpraten over deze hobby, die de laatste jaren aan be langstelling wint. Er zijn veel deel nemers, zodat er een ruim aanbod is van gebruikte treintjes en toebe horen. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: 0616-392892. Hoewel de molenaars van de Mo lenviergang een ieder wederom uitnodigen om te komen kijken en te fotograferen, is er dit jaar geen fotowedstrijd aan het evenement verbonden. Zevenhuizen - In het Balkegat (Rotte) werd op dinsdag 16 septem ber de één na laatste wedstrijd van de ouderencompetitie gevist. Er deden 10 deelnemers aan mee, samen zorgden ze voor een vangst van 25.650 gr. vis. Eerste werd W. Berkelaar met een gewicht van 5.100 gr. vis, tweede werd J. Klomp met 3.550 gr. vis en derde werd J. Visser met 3000 gr. vis. Dinsdag 23 september wordt de laatste wedstrijd van deze competi tie gevist, maar aan de eindstand kan weinig meer veranderen. W. Berkelaar staat ruim op kop met 85.150 gr., de tweede plaats is voor J. Klomp met 73.200 gr. en derde staat mevrouw C. de Zwart met 60.800 gr. Op zaterdag 20 sept werd de twaalfde wedstrijd het dubkampi- oenschap gevist in de Rotte bij oe Roerdomp. De vangst was matig tot slecht te noemen.Er deden 13 deelnemers mee aan deze wed strijd en er werd in totaal 26.380 gr. vis gevangen. Adr. van Erk deed weer goede zaken, hij werd eerste met een ge wicht van 4.860 gr. Tweede werdJ Kok met een gewicht van 4.020 gr en derde werd J. de Zwart met 3.400 gr. De tussenstand, met nog drie wed strijden te gaan, is als volgt: 1. Adr. van Erk met een gewicht van 51.960 gr., 2. J de Zwart met 47.28" gr. en 3. C. van Pelt met 31.660 gr De volgende wedstrijd van deze competitie is op zaterdag 4 okto ber, vertrek om 6.30 uur. Voor inlichtingen: J. Wiersma, tel foon 0180-632654 of 06-22156429. scoord, in de slotfase trok E1 met 3- 2 door Frank van der Bas toch wel verdiend aan het langste eind. Even spannend was de wedstrijd van E2 tegen Floreant E3, ook hier was een boeiend scoreverloop. De strijd leek op een terechte 3-3 te eindigen, maar vlak voor tijd be sliste Floreant de partij met 4-3 in haar voordeel. Moerkapelle F1 had het bij Jodan Boys F3 niet al te moeilijk. Na een 0-4 ruststand bleef de teller tenslotte op 2-7 steken. Moerkapelle F2 daarentegen moest de punten aan de tegenstander laten, met 1-3 bleek Soccer Boys F2 te sterk. Moerkapelle - Mede dankzij het mooie weer bezochten de dag zo'n 3.500 bezoekers de open dag van verschillende kwerei Van Hasseltweg.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 14