RAYMOND EN JOHAN, ZE KOMEN WEL, MAAR LATER.... VERONTRUST DORPSHUIS OP MOER: "KOSTENDEKKEND? ONMOGELIJK!" NIEUWE TENTOONSTELLING OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE HiE MP HEMINK VISSER EN ZN. WEEKENDKRAKER Malse biefstuk JEUGDDIENST OUD PAPIER ACTIE INFORMATIE OVER BORSTVOEDING COLLECTANTEN GEVRAAGD C1000 Wals EELt Hl! hVJ Gezellige 'inloop' Vrouwen van Nu 30 jaar bibliotheek in Zevenhuizen Wijk- en buurbeheer in Groenswaard Wijzigingen theaterprogramma Swanla Zie pagina 9 Zie pagina 11 Zie pagina 8 Peter Don trad in Op Moer op als 'avondvoorzitter' om alle discussies in goede banen te leiden. - Ook burgemeester drs. J.D. Westendorp gaf blijk van zijn belang stelling voor dorpshuis Op Moer. verwijzen u naar onze advertentie op pagina 19 O B E D R I J F Er is vorige week een misverstand ontstaan rond de geplande voorstellingen van Johan de Ruiter, in novem ber in dorpshuis Swanla. Het gepubliceerde interview is twee maanden eerder afgenomen en als 'plank-artikel' aangeleverd. De redactie besloot vorige week tot plaat sing van het artikel, zonder op de hoogte te zijn van het bericht van de Ruiter aan het Dorpshuisbestuur, waarin hij liet weten het programma niet op tijd klaar te heb ben en vroeg om uitstel. Een wel zeer toevallige samen loop van omstandigheden.... Onze excuses hiervoor. Redactie Hart van Holland Ook kon vorige week op de valreep worden aangekon digd dat Raymond van het Groenewoud op 4 oktober niet in Zevenhuizen zal optreden. Dit bericht was juist. Inmiddels is een nieuwe datum vastgesteld: zaterdag 15 november (aanvang 20.15 uur). Alle eerder gekochte toegangsbewijzen blijven geldig. Ook is het mogelijk voor de nieuwe datum kaarten aan te schaffen via reisbureau De Zwaluw. Zevenhuizen - In de Hervormde kerk wordt op 5 oktober een jeugddienst gehouden. Deze start om 19.00 uur met als thema "Worstelen met God". Dit thema wordt uitgewerkt door Ds. De Borst uit Zevenhuizen. Deze zal naar aanleiding van het schriftge deelte waarin Jacob 'worstelt' met God, een aantal actuele geloofs vragen behandelen. De muzikale medewerking wordt verleend door de jeugddienstband. Oud Verlaat - Voor het inleveren van oud papier kan men komend weekeinde (26 en 27 september) terecht bij de container naast de Vierkap. De opbrengst is bestemd voor extra leermiddelen voor basisschool de Nessevliet. De container is open op vrijdag en zaterdag. Men wordt verzocht het oud papier gebundeld of in dozen verpakt in te leveren. Moerkapelle - Borstvoeding Orga nisatie L.L.L. houdt dinsdagavond 30 september de maandelijkse informatiebijeenkomst, dit keer M Gea Somers, W. Alexander- piarfeoen 4. Aanvang 20.00 uur. De geboorte van de baby en het geven van borstvoeding in de eer ste weken is het onderwerp. De bij eenkomst is bestemd voor zwan- geren, moeders en anderen die zijn geïnteresseerd in het geven van borstvoeding of ermee te maken krijgen. Voor meer infor- matie:079-5932689. Zevenhuizen - De jaarlijkse collec te van de Dierenbescherming 1 afdeling Gouda e.o. vindt plaats in de week van 29 september tot en met 4 oktoberDe opbrengst van de collecte komt grotendeels ten goede aan het Dierentehuis Midden-Holland te Gouda. Om een zo goed mogelijk resultaat te kunnen behalen, is het Dierente huis op zoek naar vrijwilligers voor de collecte. Voor nadere informa tie en opgave kan men contact opnemen met: Anneke Spekman, telefoon 0180-632881. ®urg. Boerstraat 22-24 - Zevenhuizen Zevenhuizen - De Stichting Oud Zeven- huizen-Moerkapelle opent zaterdag 27 september om 14.00 uur de nieuwe the matentoonstelling "Het jaar van de boerderij". Deze tentoonstelling staat in het teken van de dit jaar gehouden landelijke aandacht voor de boerderijen. Op de bovenverdieping is in de filmzaal een presentatie van kunstschilder Joh. Chr. Van Zuylen. Van Zuylen heeft in de laatste oor logsjaren, om zijn gezin met negen kinde ren aan het eten de houden, schilderijen gemaakt van boerderijen in Zevenhuizen, Moerkapelle, Moordrecht en andere plaat sen in de omgeving. De betaling vond plaats in natura, bijvoorbeeld een zak tarwe of een maand gratis melk en boter. Het commen taar komt van Joop van Zuylen, jongste zoon van de schilder. Op de foto boerderij Wei en Bouwlust aan het Noordeinde 63 te Zevenhuizen. (Foto: H. Tuinzaad). Door Frits Bromberg Moerkapelle - "We spreken elkaar nader." Dat was, samengevat, de conclusie van de gespreksavond afge lopen maandag tussen het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle en de stichting dorpshuis Op Moer. De avond in dit dorpshuis was belegd door de stichting, uitgenodigd waren verenigingen en andere gebruikers enerzijds en het gemeentebestuur ander zijds. Reden van de gespreksavond: een opmerking tij dens een raadsvergadering begin deze zomer, waarin werd gesteld dat Op Moer kostendekkend zou moeten kunnen functioneren. Een eerste spontane reactie van de stichting kon worden teruggebracht tot één woord: Onmogelijk". zou ook Op Moer in dat zware weer moeten delen. Aan munitie denkt het dorpshuis nog niet, de wapens worden al wel gepoetst, zoals tijdens de avond bleek, gebaseerd op het thema: 'Welke waarde heeft Op Moer nu en in de toekomst voor de dorpsge meenschap'. Het grootste deel van de avond werd besteed aan discussies in vier groepen, elk met een stelling. Deze waren: 1. Op Moer is winst voor de Moerkapelse gemeenschap; 2.. Soci ale activiteiten kosten geld, maar je hebt er ook wat voor terug; 3. Lie ver tien minuten nadenken hoe het kan, dan 30 minuten zeggen dat het niet kan en 4. (Een) Goede Raad is duur. Een woordvoerder van de stichting Op Moer: "Het berust allemaal op een misverstand. Het gemeentebe stuur moet inzien, dat een dorpshuis een sociale functie heeft en nóóit kostendekkend kan werken. Er zal altijd een subsidie van de gemeente Tijdens de gespreksavond, geleid door avondvoorzitter Peter Don die na een aarzelend begin met lichtbeelden aantoonde hoe veelzijdig Op Moer wordt gebruikt, konden beide partijen hun gedachten over de financieel sombere toekomst laten dwalen. Zoals eerder wethou der S. de Jong de jubi lerende bibliotheek in Zevenhuizen al had laten weten dat de gemeente financieel'in zwaar weer terecht was gekomen en daarvan de gevolgen zou moeten dragen, zo nodig zijn. Alleen kan nu de vraag aan de orde komen hoe hoog die subsidie moet worden, of met ande re woorden, in hoe verre Op Moer een verlaging kan verwerken. Wat we met deze avond wilden bereiken is begrip voor ons standpunt, dat een sluitende exploitatie, zonder financiële steun van de gemeente, tot de onmogelijkheden behoort. Dat geldt niet alleen voor ons, dat gaat alle dorpshuizen in het hele land aan. Die opmerking tijdens de raadsvergadering heeft ons inziens alleen maar voor onnodige onrust gezorgd." Conclusies en standpunten staande de vergadering werden niet ver wacht. De woordvoerder: "Weder zijds zijn beide partijen in de gele genheid gesteld standpunten in te nemen en die toe te lichten. Dat is in alle rust gebeurd en als er al van een conclusie sprake is, dan komt die neer op 'we spreken elkaar nader'. Meer kon van de avond niet worden verwacht."

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1