Open dag Van Hasseltweg druk bezocht ;:1 7 Rustmoment op beurzen Rabobank Hypotheekbescherming Opening nieuwe Geldwinkel Geldwinkel Zevenhuizen vrijdag 26 september gesloten Rabobank rj De bank waar je lid van wordt 5e jaargang j nummer 233 mMk&£Ld£BËÈSÊËBBËÈ Weeknieuws r pagina 2 Hart van Holland 24 september 2003 Vlot, makkelijk en persoonlijk Dat is uw Rabobank HBlIes JSPTg ij xfcor het gro Rabobank Zevenhuizen - MoerkapJ"""" Afgelopen zaterdag werd er een open dag georganiseerd op een viertal bedrijven aan de Van Has seltweg in Moerkapelle. Rozenkwekerij Zevenrozenhof, Gerbe- rakwekerij de Zuidpias, Trostomaten-" .kwekerij Van Eeden Petersman, Bro- meliakwekerij LKP Plants en de ener gieleverancier Hasselt Energy hadden hun bedrijven geopend voor publiek. De reacties van de circa 3.500 bezoe kers waren zeer positief. De doelstelling van de geopende bedrij ven om zoveel mogelijk geïnteres seerden kennis te laten maken met hun bedrijfsactiviteiten is zeker geslaagd! Het centrale punt van de open dag was de kwekerij van de gebroeders Wim, Hans en Marco Kool haas (LKP Plants). De trotse onderne mers hebben deze dag tévens aange grepen om hun hypermoderne kwe kerij officieel te openen. Hierbij nog maals de felicitaties namens Rabo bank Gouwezoom. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Veel richtinggevend nieuws was er afgelopen week niet op de aande- lenbeurzen. Op macrogebied stond er wel het een en ander op de rol, maar grote verrassingen bleven uit. Advieswijzigingen zetten hier en daar nog wel koersen in beweging. Aandelenbeurzen moesten het afge lopen week vooral hebben van macro- economische impulsen. In de Verenig de Staten lieten de consumentenprij zen in de maand augustus een stijging van 0.3% zien en dat was slechter dan verwacht. De industriële productie steeg afgelopen maand met 0.1% en ook dat lag onder de verwachting. Belangrijker is echter dat het produ- centenvertrouwén in augustus is gestegen naar 54.7. Dit duidt op groei in de verwerkende industrie. De Fede ral Reserve, het Amerikaanse stelsel van centrale banken, hield de rente zoals verwacht ongewijzigd. In een toelichting liet de Fed weten dat er de laatste tijd tekenen zijn van economi sche verbetering in de VS. In Europa zorgde het flink gestegen ver trouwen onder Duitse investeerders voor enig optimisme. Beleggers zien dit als een signaal dat de Duitse eco nomie opkrabbelt uit de recessie. Slecht nieuws was er echter ook. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verlaagde zijn groeiverwachtingen voor de landen binnen de eurozone voor het lopende en het komende jaar. Om het herstel in deze landen niet te hinderen, moet de Europese Centrale Bank volgens het IMF een soepeler monetair beleid voeren. Wat betreft bedrijfsnieuws bleef het rustig. In de technologiesector was het nog wel rumoerig na een serie advieswijzigingen. Zo kreeg chipma chinefabrikant ASML een opwaarde ring van JP Morgan. De zakenbank had ook een verhoging van de WPA- taxaties voor Philips in petto. De Ame rikaanse maker van chipproductieap- paratuur Applied Materials kon profi teren van een adviesverhoging van Merrill Lynch. IT-reus IBM kreeg een opwaardering van zakenbank UBS.Tot slot deed Hagemeyer goede zaken. Het handelshuis won 18.5% op een gerucht over een nakend akkoord over een nieuwe kredietfaciliteit. Bron: Iris Research U woont ongestoord en prettig in het huis van uw keuze. Zaken gaan goed. Helaas kunnen er tijden komen waarbij de financiën onder druk komen te staan. Door ziekte of het verlies van uw baan kan uw inkomen dalen. Een tijd van onrust breekt aan totdat u hersteld bent of een andere baan heeft gevonden.Om te zorgen dat u in deze moeilijke tijd toch prettig en ongestoord kunt blijven wonen in uw eigen huis, biedt de Rabobank u de Rabobank Hypotheekbescherming aan. De flexibele oplossing die u helpt deze moeilijke tijd te overbruggen met minder zorgen. Met de Rabobank Hypotheekbescher ming verzekert u uw woonlast voor ziekte en werkloosheid. Als u ziek of werkloos wordt, dan wordt in deze moeilijke tijd de woonlast aan u ver goed. U hoeft dan niet om te kijken naar uw hypotheekbetalingen. De premie kunt u maandelijks of in een keer als een koopsom betalen. Deze koopsom kunt u financieren als onderdeel van uw hypothecaire lening. De Rabobank Hypotheekbescher ming biedt u financiële zekerheid. De hypotheeklasten worden doorbetaald bij ziekte en werkloosheid.Welk deel u van de hypotheeklasten wilt dekken, bepaalt u zelf. U kunt tot 110% van uw hypothëeklasten verzekeren (mini maal 110 maximaal 2.460 als maandelijkse last). De verzekering is gemakkelijk af te sluiten. Een medi sche keuring is niet noodzakelijk. Als u tussen de 18 en 64 jaar oud bent, in goede gezondheid bent en tenminste 16 uur per week werkt, kunt u de ver zekering afsluiten. Wilt u weten wat de Hypotheekbe scherming voor u kan betekenen? Neemt u dan contact met ons op via telefoonnummer (0180) 63 73 58 om een afspraak te maken. Tsr A tgfj? ereg otste eld, i gemak Het is tijd voor de Rabobank Er gaat wat veranderen bij de Rabobank. Zoals u wel licht al heeft vernomen worden de traditionele geldbalies op onze kanto ren in Zevenhuizen en Moerkapelle vervangen door twee nieuwe Geldwin- kels. Hiernaast ziet u de voorkant van de brochure die elke klant de komende week thuis zal ontvangen met daarin het overzicht van de veranderingen. Twee weken geleden kondigden wij aan dat op maandag 29 september de nieuwe geldwinkel in Zevenhui zen in gebruik genomen wordt. Omdat wij een aantal voorzieningen intern moeten verhuizen is op vrijdag de kasbalie gesloten. Dat betekent dat op die dag alleen geld uit de geldau tomaat opgenomen kan worden. Om dit ongemak enigszins op te vangen is ons bijkantoor in Moerkapelle ook 's middags geopend. Het is op vrijdag ook niet mogelijk om overdag sealbags in Zevenhuizen af te storten. Ook hiervoor kunt u uitwijken naar Moerkapelle. Wij verwachten dat de sealbagautomaat na 16.00 uur weer beschikbaar is, echter wel op een andere plaats, namelijk aan de voor kant van ons pand, rechts van de entree. Indien u vragen heeft, dan kunt u tele fonisch contact met ons opnemen, telefoonnummer (0180) 63 73 83. Duurzaamheidsrating SAM Rabobank eerste in Europese bankensector De Rabobank Groep behoort tot de internationale top op het gebied van duurzaam ondernemen door banken. Dat blijkt uit een analyse van de in Zwitserland gevestigde Sustainable Asset Management Group (SAM) dat bedrijven beoor deelt op hun prestaties als duurza me onderneming. De Rabobank Groep heeft de hoogste score in de Europese bankensector en wereld wijd komt zij op de tweede plaats. De Groep scoort 74 procent, het geen 10% beter is dan de eerste beoordeling in 2001, toen zij ook behoorde tot de internationale banktop. De beoordeling op duur zaamheid door SAM van de Rabo bank Groep kan worden vergele ken met dezelfde beoordeling door SAM van de 32 meest duurzame banken uit de Dow Jones Global Index. Van die banken scoort alleen Westpac Banking Corp, met een score van 79%, hoger. Ziekteverzuim-plannen onbekend bij ondernemers Ondernemers zijn slecht op de hoogte van de kabinetsplannen op het gebied van ziekteverzuim. Dat blijkt uit een TSN NIPO-onderzoek in opdracht van Marktmanagement Bedrijven. De wet 'Poortwachter' regelt het ziekteverzuim. De voorgenomen veranderingen in deze wet hebben grote gevolgen voor ondernemers. Een paar dagen na Prinsjesdag blijkt driekwart van de onderne mers met een bedrijf van 2 tot 20 werknemers hierover niets gehoord of gelezen te hebben. Van de ondervraagde bedrijven is 85 procent bijvoorbeeld niet op de hoogte van de verplichting om de zieke medewerker tijdens de eerste twee ziektejaren het salaris door te betalen.Als een ondernemer geen maatregelen heeft genomen is de continuïteit van het bedrijf in het geding. De conclusies van het onderzoek zijn gepubliceerd op de bedrijvensite van www.rabobank.nl. Stijging werkloosheid De werkloosheid steeg volgens het Centrum voor Werk en Inkomen in augustus met 1,7% tot 622.500 mensen. De toename wordt deels veroorzaakt door schoolverlaters en afgestudeerden. Het aant^ werklozen nam vooral toe in de regio's Noordoost-Brabant, Amers foort én IJssel-Vecht. Het aantal werkzoekenden was in augustus 8,3% van de beroepsbevolking. (Bron: Het Financieele Dagblad) Bezoekadressen: Telefoonnummer Alaemeen: Service centrum verzekerinaen: Helodesk Telebankieren: Openinastiiden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Beleoainasadvies: Raboliin: Blokkeren passen/cards: HelDdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Openinastijden: kantoor Moerkapelle Rabofoon: Rabo orderli jn: Helpdesk Intemetbankieren: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2