Zevenhuizen-Moerkapelle KLEINTJE Gemeente VACATURES REGIONALE WELSTANDSCOMMISSIE DELFT-& SCHIELAND EN GOUWESTREEK PROFESSIONALISERING MILIEUHANDHAVING IN STROOMVERSNELLING VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES ACTUELE GEGEVENS GEMEENTEGIDS 2004 VERGUNNINGEN BON VOOR GRATIS DE MILIEU EXPRESS BOUWT NIEUWE VESTIGING IN ZOETERMEER Gemeentenieuws 24 september 2003 Kijk voor het vacature overzicht op de website van de gemeente: www.zevenhuizen-moerkapelle .nl/bestuurenorganisatie/vaca- Op dit moment is de gemeente op zoek naar een medewerker communicatie (18 uur) en een medewerker openbare orde en veiligheid (24 uur). Ook is er een vacature voor een lid van de klachtencommissie. Officiële opening en Open Huis op zaterdag 4 oktober Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MQERKAPEL.LENI WEEK 39 - Donderdag 25 september 15.00-17.00 uur De agenda ligt ter inzage op het gemeentehuis, sectie V.R.O.M. Gemeentehuis te Waddinxveen, Raadhuisplein 1 De veertien deelnemende gemeenten van de Milieudienst Midden-Holland waaronder Zevenhuizen-Moerkapelle hebben woensdag 17 september jongstleden het Verbeterplan Profes sionalisering Handhaving goedge keurd. Dit verbeterplan is een vervolg op de resultaten van de nulmeting voor de milieuhandhaving uitgevoerd in opdracht van het ministerie van VROM. Met het vervolg op de nulme ting komt de verbeterslag van de Milieudienst Midden-Holland, die eind 2002 is gestart, in een stroomversnel ling. De nulmeting van de milieuhandha ving is gericht op de organisatie van de controles bij bedrijven op het nale- ven van milieuvoorschriften en het dekkend zijn van milieuvergunningen of voorschriften. De nulmeting, die begin 2003 is uitgevoerd, is gebaseerd op een aantal kwaliteitscriteria voor de professionalisering. Hierin zijn eisen opgenomen waaraan een orga nisatie die handhavingstaken uitvoert moet voldoen. De resultaten van de nulmeting zijn gebaseerd op de situ atie in 2002. De lage uitkomst van deze nulmeting komt niet als een ver rassing. Sinds 2002 heeft een flinke uitbreiding van de capaciteit van de Milieudienst plaatsgevonden 15 fte's), waardoor onder andere de con troles op bedrijven en opvolging van klachten zijn verbeterd. De kwaliteits criteria bieden de Milieudienst Mid den-Holland een concreet handvat om verbeterslag verder uit te werken. De acties om aan de criteria te kunnen voldoen zijn opgenomen in het recent opgesteld en goedgekeurd verbeter plan, waaraan de Milieudienst en de gemeenten samen gaan werken. Eind 2004 verwacht de Milieudienst Mid den-Holland de verbeteringen groten deels te hebben afgerond. De veertien; deelnemende gemeenten zijn: Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Neder- lek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouderkerk, Oudewater, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. Raad Commissie I Commissie II 21 oktober 2003 6 oktober 2003 7 oktober 2003 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swania" te Zevenhui zen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zeven huizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website Volgend jaar verschijnt er weer een nieuwe uitgave van de gemeente- gids. Om er voor te zorgen dat uw vereniging en/of (maatschappelijke) instelling juist wordt vermeld, vragen wij u de mutatiebon in de huidige gemeentegids (2003) in te vullen en in te sturen naar Wegener Suurland of naar de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Een e-mailbericht ver sturen mag ook. Stuur in dat gevat een e-mail naar: e. van. ojen@zevenhuizen-moerka- pelle.nl Verleende bouwvergunningen G. Heyting te Zevenhuizen; lichte bouwvergunning voor het plaatsen van twee dakkapellen op de zijgevel en het wijzigen van de achtergevel op het perceel plaatselijk bekend Wielewaal 30 in Zevenhuizen.(verzonden 17 september 2003) G. Ciazing te Zevenhuizen; reguliere bouwvergunning en vrijstelling van de voorschriften van bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" voor het bouwen van een bedrijfsruimte op het perceel plaatselijk bekend Bier- hoogWeg 12 te Zevenhuizen (verzonden 18 september 2003). Huisartsenpraktijk Moerkapelle te Moerkapelle; bouw vergunning en vrijsteliing van de voorschriften van bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle" voor het bouwen van een huisartsenpraktijk op het perceel plaat selijk bekend Weideplantsoen 20 in Moerkapelle (ver zonden 19 september 2003) Ingekomen aanvragen bouwvergunning aanvraagdatum: 16 september 2003, B1/2003/0006: P. van der Eïjk voor de nieuwbouw van bedrijfsloodsen op het perceel Molenweg 6 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 18 september 2003, BR/2003/0055: Ajuin b.v. voor het tijdelijk plaatsen van een unit op het perceel Julianastraat 128 te Moerkapelle. Vergunningen Algemene Plaatselijke Verordening De Hersenstichting Nederland voor het houden van een collecte in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle van 8 toten met 14februari 2004. De Nederlandse Hartstichting voor het houden van een collecte in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle van 18 tot en met 24 april 2004. G&D Promotions B.V. om van 2 tot en met 12 oktober 2003 15 driehoeksreclameborden te plaatsen in de ker nen van Zevenhuizen en Moerkapelle, om aankondiging te doen van de "Open Dag van de Politie/Brandweer/GHOR" te Gouda. Kapvergunning Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle voor het rooien van 14 bomen op het terrein Weideplantsoen te Moerkapelle in verband met het bouwrijp maken van de grond voor de toekomstige huisartsenpraktijk. De bestaande bomen staan niet op de lijst van monumentale bomen. Bezwaar vergunningen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de pro cedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aan getekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het col lege van burgemeester en wethouders bezwaar aanteke nen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes wpken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondissements rechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 112 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie uitsluitend voor particulieren (geen personeel, onroerend goed of dieren) max. 6 regels, plaats In elk vakje één letter of leesteken en laat tussen twee woorden één vakje open! Naam: Adres: Postcode: Plaats: INLEVEREN BIJ OF OPSTUREN NAAR: HART VAN HOLLAND - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen OF INLEVEREN BIJ: BAC mode - Dorpsstraat 1 - Moerkapelle Gé de Slijter - Puttelaan 146 - Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 - Waddinxveen C1000 - Passage - Waddinxveen Slagerij Buijs - Dorpsstraat - Benthuizen De redactie behoudt zich het recht voor KLEINTJES te weigeren, inlevering is geen garantie voor plaatsing in de eerstkomende editie. Maximaal 1 bon per gezin! Kleintjes per fax, telefoon of email worden geweigerd! Zoetermeer/Pijnacker - De hoofdvestiging van de Milieu Express gaat verhuizen van Pijnacker naar Zoetermeer. Aan de Radon- straat 231, op bedrijventerrein Lansing- hage, heeft het gespecialiseerde afvalver werkingsbedrijf een nieuwe vestiging laten bouwen. De officiële opening van de nieuwe hoofdvestiging is op zaterdag 4 oktober om 13.00 uur. Daarna is er voor iedere belangstellende tot 17.00 uur een Open Huis. De Milieu Express bestaat als afvalverwer- kend bedrijf ruim een kwart eeuw. Vanaf 1990 is de Milieu Express zo sterk gegroeid dat de vestiging in Pijnacker gaandeweg als te klein moest worden bestempeld. De Milieu Express heeft de altijd sterke positie in de tuinbouw alleen maar verder uitgebouwd en is daarnaast ook in andere sectoren steeds actiever geworden: bouw- en sloopafval, gemeen telijk afval en allerhande bedrijfsafval. In Zoetermeer heeft de Milieu Express een ruim 4.000 vierkante meter grote loods laten bouwen. Daar zal vooral het niet- agrarische afval worden verwerkt. Daar voor is een moderne sorteerinstallatie gebouwd die in staat is het afval te schei den in maximaal elf deelstromen. Zo speelt de Milieu Express in op een belang rijke tendens in de branche: het afval zo veel mogelijk scheiden, gericht op herge bruik. Het scheiden en sorteren van het afval is niet alleen in het belang van het milieu, het wordt ook bedrijfseconomisch steeds meer rendabel om het afval zo veel mogelijk .te. vecwericen.tot 'hapklare brok-. ken voor hergebruik'. De overheden spe len daar op in door de tarieven voor het storten of verbranden van ongesorteerd afval steeds verder te verhogen. Daardoor loont het meer en meer de moeite om het afval te sorteren. Snelheid en service De Milieu Express heeft de laatste tien jaar een enorme groei doorgemaakt en daarbij optimaal gebruik gemaakt van de diverse marktontwikkelingen. De kracht van het bedrijf is: service, snelheid en tegelijk accuratesse. Als een nieuwe of bestaande klant een container bestelt, levert de Milieu Express die korte tijd later reeds af. Zodra de container vol is, wordt- ie onmiddellijk opgehaald door een van de 25 auto's van de Milieu Express. En zonodig meteen vervangen door een 'nieuwe' cq lege container. Algemeen manager Arthur Venselaar van de Milieu Express: "Afval is voor onze klanten een probleem dat zo snel mogelijk moet worden opgelost. Ze willen van de rotzooi af en wij regelen dat voor de klanten, zodat zij er geen omkijken meer naar hebben." Behalve snel en dienst verlenend probeert de Milieu Express ook heel accuraat te werken. Je hebt heel veel verschil lende afvalstromen met bijbfihorende.. tarieven en dat moet allemaal heel precies worden geregistreerd. De Milieu Express probeert ook daarmee te scoren. Open huis Iedere klant en belangstellende is welkom bij het Open Huis om de nieuwe vestiging van de Milieu Express met alles erop en eraan te bezichtigen. Het Open Huis wordt opgevrolijkt met live-muziek van onder meer The Amazing Stroopwafels. Voor kinderen zijn er diverse vermakelijk heden zoals springkussens en klimwanden. Mocht het weer onverhoopt minder aan trekkelijk zijn, dan wordt het een over dekt Open Huis in de grote nieuwe hal. Het Open Huis van de Milieu Express wordt gehouden op zaterdag 4 oktober van 13.00 tot 17.00 uur aan het adres Radonstraat 231, bedrijventerrein Lan singhage Zoetermeer. Foto: Mario Brons, Rick van Vliet en Arthur Venselaar bij de nieuwe sorteerinstallatie.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4