SAMENWERKING GEMEENTEN OP GEBIED VAN REÏNTEGRATIEBELEID EERSTE PLAATS VOOR BRANDWEER ZEVENHUIZEN EERSTE VERLIES MOERKAPELSE A-JUNIOREN GROENEWEG IN SLOTFASE LANGS RVC'33 FLITSENDE COMPETITIESTART NESSELANDE MOERKAPELLE SPEELT GELIJK VERZAMELBiURS DISCUSSIEAVOND WATERBEHEER OPBRENGST C0LLEC- TE NIERSTICHTING pagina 14 Hart van Holland 1 oktober 2003 REGIO Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen/Regio - De ge meenten Waddinxveen, Nieuw- erkerk aan den IJssel en Zeven- huizen-Moerkapelle gaan samenwerken om mensen die een uitkering ontvangen in het kader van de Algemene Bij standswet in de toekomst beter te kunnen begeleiden. Gemeenten hebben namelijk de verantwoordelijkheid om deze mensen te helpen om weer aan het werk te komen. Dat kan door middel van scholing, sta ges, leerarbeidsplaatsen, sollicita tiecursussen en sociale vaardig heidstrainingen. De uitvoering van deze zogenaamde 'arbeidstoelei- ding' mag tegenwoordig niet lan ger worden gedaan door over heidsinstanties maar moet worden uitbesteed aan gespecialiseerde re- ïntegratiebedrijven (RIB'-en). De drie gemeenten in deze regio heb ben inmiddels drie RIB'-en uitgeko zen, dié er voor zorg gaan dragen dat mensen met een bijstandsuit kering weer aan het werk gaan én blijven. Dit zijn 'Sterrenborgh' voor arbeidsgehandicapten, 'Argonaut BV' voor het verrichten van ar- beidsmedische diagnoses en 'Nieuwland Reïntegratie' voor reïn tegratie en arbeidsbemiddeling. Afgelopen maandag werden op het gemeentehuis van Waddinx veen de samenwerkingscontracten met de reïntegratiebedrijven ondertekend. Voor de gemeente Waddinxveen ondertekende wet houder D. Lont. Voor Nieuwerkerk aabn den IJssel was dat wethouder mevrouw A.C. Volder-van Hulst en voor Zevenhuizen-Moerkapelle wethouder S. de Jong. Deeltrajecten In Waddinxveen, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerka pelle komen 500 mensen in aan merking voor een arbeidstoelei- dingsplaats. Het merendeel van deze groep heeft één of meer be lemmeringen, waardoor ze niet rechtstreeks deel kunnen nemen aan het arbeidsproces. Met behulp van een leertraject van het RIB moet hier verandering in komen. De overeenkomst tussen de drie gemeenten en de RIB'-en loopt van 1 oktober 2003 tot 1 januari 2005. Voor iedere gemeente is vooraf vastgesteld hoeveel deeltrajecten bij de RIB'-en wordt afgenomen. Voor Waddinxveen is dat 57, voor Nieuwerkerk a/d IJssel 46 en voor Zevenhuizen-Moerkapelle 11. De gemeenten garanderen een afna me van minimaal 70%. Nieuwerkerk aan den Ijssel - De voorbereidingen voor de jaarlijkse verzamelbeurs op zaterdag 11 ok tober zijn in volle gang. De beurs wordt voor de elfde keer gehouden in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Verschillende verzamelaars toen hun verzameling waaronder stropdassen met reda- meopdruk. Koninklijk Huis, kikkers, Heineken, elektrische deurbellen, oude papieren en reclamefolders over de tuinbouw, kerststallen, ge boortekaartjes, ansichtkaarten over oud Nieuwerkerk, voorraad-blikken en trommels. Verder zijn er gratis ruiltafels waar onder andere X- Treme Spinners geruild kunnen worden. Voor meer informatie: 0180-314788. Hazerswoude - De Kamercentrale Zuid-Holland Noord van de WD houdt een openbare informatieve bijeenkomst op woensdag 15 okto ber in het Plantarium-gebouw op het ITC terrein. Aanvang 20.00 uur. Sprekers zijn mevrouw L. Dwarshuis (WD), gedeputeerde in de provin cie Zuid-Holland; C. Kroes, dijkgraaf van het waterschap Wilck en Wie- ricke en P. Trimp, oud-wethouder van Boskoop, voorzitter van een aantal belangenverenigingen op het gebied van de sierteelt. Discus sieleider is mevrouw Vorenkamp- van de Westeringh, voorzitter van de WD KCZHN. Zevenhuizen-Moerkapelle - De jaarlijkse collecte van de Nierstich ting Nederland heeft in Zevenhui zen €1536,04 en in Moerkapelle €1381,62 opgebracht. De organisa tie bedankt collectanten en gevers hartelijk voor hun medewerking. Wie de collectant gemist heeft, kan een gift overmaken op giro 88000 (Nierstichting Bussum). Moordrecht/Zevenhuizen - De brandweer van Zevenhuizen kreeg afgelopen zaterdag een melding over een brand met slachtoffer bij een bedrijf in Moodrecht. Daar aangekomen ging het om een brandende dieselolietank, die bui ten stond, waaronder een slachtof fer bekneld lag. Bij nader onder zoek was er een branddoorslag naar binnen in de aangrenzende fabrieksloods. Ook binnen bevond zich een slachtoffer. In de loods was rookontwikkeling en de trap stond in brand, het slachtoffer bevond zich boven. Het korps bevrijdde eerst het slachtoffer binnen, waarna de klus buiten aan de beurt was. Toen ook dit slachtoffer -onder de tank van daan was, moest er snel worden opgeruimd, want ook de tijd telde mee... Het ging om een wedstrijd van de tien gemeenten. 's Avonds werden de prijzen uitge reikt. De brandweer van Zevenhui zen heeft, evenals vorig jaar, de eerste prijs behaald; hierdoor is deelname aan de finalewedstrijden op 25 oktober in Alkemade zeker gesteld. Moerkapelle - Met 16 punten uit 9 wedstrijden bleef men bij de Moerkapelse jeugdafdeling zaterdag jongstleden opnieuw aan de positieve kant van de score. De A-junioren leden bij Donk A1 de eerste nederlaag van het seizoen en dat werd met 5-1 gelijk een behoorlijke forse, waarmee A1 eveneens koploper af werd. Jan van Helden tekende voor de spreekwoordelijke eer. B1 behaalde alweer de vierde over winning in successie, maar raakte deze week toch zes punten kwijt. Twee tegenstanders, waarvan met grote cijfers was gewonnen, waren namelijk naar een lagere poule teruggeplaatst. B1 liet zich hier door echter niet weerhouden om bij koploper Linschoten een prima wedstrijd te spelen en ruim met 1-4 te winnen. Niels de Zwart (2x), Wouter v.d. Bas en Yorick Lieffering waren de schutters. C1 leed eveneens de eerste neder laag van het seizoen. Tegen Oude water C1 ging het tot de rust met 0- 0 gelijk op, daarna tekende de uiteindelijke 0-3 nederlaag zich al snel af. C2 (allemaal eerstejaars C'tjes) liet opnieuw blijken over een bijzonder leuk en hardwerkend team te be schikken. Rohda 02 werd met 6-2 overtuigend opzij gezet. Alle goals kwamen na prima combinaties tot stand, Gino Lalihatu scoorde vijf maal. Ook D1 doet het tot dusverre bij zonder goed. In een doelpuntrijk duel werd Xerxes D2B met 3-6 be dwongen, waardoor D1 een trotse koploper werd. E1 en Moordrecht E3 speelden een gelijkopgaande wedstrijd. Bij rust stond E1 met 0-1 voor, maar na een leuke tweede helft werd de eind stand tenslotte op 2-2 bepaald. E2 scoorde er tegen Rijnstreek E1 ook dit keer lustig op los. Met 8-2 bleven de punten ruimschoots in eigen huis en doet E2 goed mee. F1 bleef in haar vierde competitie wedstrijd zonder puntverlies, met 6-0 werd Sportlust F4 dit keer aan de zegekar gebonden. Met vijf goals scoorde Davey Jager er lustig op los. F2 speelde bij RKDEO een goede en leuke eerste helft, die op 1-1 werd .afgesloten. In de tweede helft bleek RKDEO voor dit jonge team fysiek te sterk, met een 9-3 neder laag als gevolg. Zevenhuizen - Het eerste elftal van voetbalvereniging Groeneweg moest zondag, om aansluiting te houden, winnen van de ploeg uit Reeuwijk. Lange tijd zag het daar niet naar uit, bij de rust stond het terecht 0-0. Na de hervatting zag het publiek een fel aanvallend RVC, maar de verdediging met Jaap Be vaart in de hoofdrol gaf weinig kansen weg. In de 20e minuut na rust was het RVC dat via de linker spits scoorde: 0-1 Groeneweg kwam beter in het spel en werd fel aangemoedigd. Dat re sulteerde in een prachtig doelpunt van Maurice Eckhardt. Tien minu ten voor tijd was het de onverzette lijke Jaap Bevaart die Groeneweg na een slim balletje van Maurice Ec khardt onder luid gejuich naar 2-1 schoot. Groeneweg had z'n doel bereikt. Zevenhuizen - De start van de competitie was voor de Zeven- huizense volleybaldames erg succesvol. Op bezoek in Houten bij het in de 1e divisie debute rende Taurus werd een 4-0 over winning behaald. Trainer Wim Boegheim stuurde Eva Malschaert, Lisette Brand enburg, Anke Boerefijn, Karin Vermeulen, Els Vindevoghel, Olga van Zaanen en libero Aafke Ver- brugge het veld in. Bij het nerveuze begin van de eerste set profiteerde Nesselande het meest van de pass- fouten van de tegenstander en liep uit naar 9-3. De thuisploeg knokte zich echter terug tot 24-24. Bij deze stand wisselde Boegheim de van Expalvo gekomen Floor Gravesteijn in voor Karin Vermeulen, hetgeen goed uitpakte door een uitstekend blok van Floor en hierna was door nog een goede aanval 26-24 set winst een feit. In de tweede set begon Lisette Brandenburg op de diagonaalposi tie en Floor Gravesteijn als passer loper. Een 6-1 voorsprong werd bereikt mede door de service-beurt van de sterk spelende spelverdeelster Eva Malschaert. Deze afstand wasvoor de Taurus-dames onoverbrugbaar, aangezien ook Els Vindevogne goed op dreef was en menig aanva scorend afrondde: 25-16 winst. In de derde set bleken de pl°e9^ meer aan elkaar gewaagd. Bij 15-u in het voordeel van Nesselande werd Floor Gravesteijn gewissere voor Lisette Brandenburg, maar net bleef spannend en na 24-23 waser setwinst met 25-23. De vierde set wilde in het verleae nog wel eens een probleem opleve ren en zo ook ditmaal. De dam keken tot 15-18 tegen een achter stand aan, maar haalden terug t - 19-18 door gedreven aanvalssp en spannende rally's. Vervolgens werd de set met zo- gewonnen. Na deze 4-0 overwi ning nestelde Capricorn Beveiligin gen Nesselande zich meteen aan kop van de 1e divisie B. Aanstaande zaterdag spelen de damesom 16.30 uur thuis m d° P huis Swanla tegen de dames Hubers fr/Utrecht. Moerkapelle - Het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapel le behaalde zaterdag in de uitwed strijd bij Hazerswoudse Boys een benauwde 1-1. Benauwd, niet omdat Hazerswoudse Boys de bete re ploeg was, dat was geenszins het geval. Op basis van het vertoonde spel verdienden geen van de ploe gen meer dan een punt. Ook de scheidsrechter droeg met een aan tal uiterst dubieuze beslissingen bepaald niet bij aan het niveau van de wedstrijd. Enkele Moerkapelse spelers uitten zich hierover verbaal, hetgeen hen op een gele kaart kwam te staan. Diep in de tweede helft kreeg Moerkapelle eindelijk een goede kans, de Hazerswoudse Boys keeper wist de bal net voor de voeten van Martin Lekkerkerk weg te plukken, waarna beide spelers met elkaar in botsing kwamen. Tot verbijstering van alles wat Moerka pelle was, ontving Lekkerkerk een (tweede) gele kaart en kon vertrek ken, dit alles in de 70e minuut van de wedstrijd. Kort daarna kwam Hazerswoudse Boys op voorsprong en leek het met de tien overgeble ven Moerkapellenaren gedaan. Nadat Stefan van Vuuren koppend nog een bal van de lijn had ge haald, kromden de bezoekers hun rug en volgde voor "Blauw-Wit" het beste deel van de wedstrijd en ging men op jacht naar de gelijk maker. In de slotfase kwam de ver diende 1-1 alsnog tot stand. Na een goede combinatie kopte Rob van Leeuwen door naar Lennaert Visser, die de bal vervolgens tussen de benen van de keeper doorspeelde en alsnog een punt veilig stelde. Vooral in de eerste helft werd doo Moerkapelle te weinig af9ed™°de gen en kon nooit het niveau v oefenbeker en de eerste comg tieduels worden benaderd, dien liet men zich veel te ve slepen met het fysieke werkvoetba van Hazerswoudse Boys, eveng liet men zich te veel irriteire de beslissingen van de sc^el ter. Dat men met tegensiagen omgaan, pleit daarentegen wilskracht en mentaliteit j mannen van Peter Kerkhof M punten uit 4 duels wordt middenmootpositie ,n9 Koudekerk lijkt met 12 uit 4 op moment onaantastbaar. Zaterdag aanstaande v 9 per. nieuw een uitwedstrijd, kouw uit Berkenwoude.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 14