Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuwe geldwinkel operationeel! Nieuws Vrijwilligersavond succesvol! Effecten Wegzakkende dollar wekt onrust Uitnodiging Startersavond Rabobank De bank waar je lid van wordt Aanmeldformulier Weeknieuws Hart van Holland 1 oktober 2003 5e jaargang nummer 234 Service centrum verzekennqe Telefoonnummer Alaemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: aandag Urn donderdag 09.00-17.00 rijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 venhuizen-moerkapelle.rabobank.nl 9.00-16.00 2.00 Rabobank Afgelopen donderdagavond werd door de Rabobank een avond geor ganiseerd in "t Graanhuys" voor vrijwilligers uit deze omgeving. Er werden twee workshops gehouden, te weten: "Werving en behoud van vrijwilligers" en "Geldzoeken loont" De workshops werden druk bezocht en tussendoor werd een heerlijk buffet geserveerd. Kortom, het was een geslaagde avond. Rob Beentjesjan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Met het ontbreken van richtingge vend macronieuws hadden beleg gers vooral oog voor andere zaken. Voor de luchtvaartsector bijvoor beeld. Verder zorgde de wegzak kende dollar voor onrust. De AEX- index daalde tot 313,98 punten. Veel aandacht ging uit naar de lucht vaartsector. Ondanks of juist door het ontbreken van officiële persberichten over de voortgang van de besprekin gen tussen KLM en Air France, deden in de pers de wildste scenario's de ronde. Berichten over mogelijke ont slagen en de inperking van de rol van Schiphol zorgde voor onrust bij de vakbonden en de Nederlandse staat. Bovendien roerde ook Alitalia zich in de besprekingen door een rol op te eisen in het aanstaande samenwer kingsverband. Concreet werd wel de samenwerking tussen British Airways en Swiss Airlines. De Zwitserse maat schappij sloot zich aan bij de One World-alliantie in een poging om onafhankelijk te blijven. Verder bezorgde de daling van de dol lar beleggers hoofdbrekens. Dollaraf- hankelijke aandelen als Buhrmann en Van der Moolen zien hun Amerikaanse omzet in euro's weer minder waard worden. Van der Moolen had boven dien last van een bericht dat een onder zoek naar hoekmannen in de VS wordt uitgebreid. Een andere opvallende verliezer was Ahold. Rond de geplaagde grootgrutter hing het gerucht dat het een claimemissie voorbereidt. Ahold zou ongeveer EUR 3 miljard uit de markt willen halen om de penibele schuldpositie te verzachten. De winst per aandeel zou daarmee sterk verwa teren. Ook Corus was in het nieuws. Beleggers reageerden teleurgesteld op de tegenvallende halfjaarcijfers. Ook over de broodnodige reorganisatie van de Britse staalactiviteiten werd tegen de verwachting in weinig nieuws gemeld. In de pers doken berichten op over een mogelijk einde van Corus, en een zelfstandige voortzetting van 'IJmuiden'. Tot slot stond ook de technologiesec tor in de belangstelling. Zo was er goed nieuws rond Cisco. De Ameri kaanse netwerkbouwer kondigde aan dat het inkoopprogramma van eigen aandelen met meer dan USD 7 miljard wordt verhoogd tot maximaal USD 20 miljard. Ook Motorola was in het nieuws. De omstreden topman van het bedrijf besloot het bijltje erbij neer te leggen. Hij stond onder toene mende druk van analisten en beleg gers om te vertrekken. De telecomap- paratuurproducent is met de komst van Nokia en Ericsson zijn greep op de markt totaal kwijtgeraakt. Afgelopen maandag is de nieuwe Geldwinkel in Zevenhuizen geo pend. In de nieuwe Geldwinkel kun nen klanten met de modernste apparatuur geld opnemen en stor ten. Daarnaast kunnen rollen munt geld opgenomen worden en chip- knips worden opgeladen. Voor klanten die nog moeten wennen aan de nieuwe apparaten staan onze medewerkers klaar om hen te begeleiden in het gebruik. Vorige week hebben klanten van de Rabobank een brochure thuis ontvan gen met daarin het overzicht van de veranderingen. De komende weken zullen wij de nieuwe apparaten en de werkwijze hiervan nogmaals voor u op een rijtje zetten. Mocht u vragen hebben met betrekking tot de veran deringen, neemt u dan contact met ons op. Wij helpen u graag. U kunt ons bereiken via telefoonnummer (0180) 63 73 83. Muntrolautomaat Voor klanten die nogal eens verlegen zitten om kleingeld zijn er twee moge lijkheden. Enerzijds kunt u kleingeld bestellen in standaardhoeveelheden. Anderzijds is er de muntrolautomaat. Met deze automaat kunt u eurobiljet ten wisselen in munten naar wens (in rolletjes). Dit is handig voor de kleine re bedragen. Voor het omwisselen van contant papiergeld via de muntrolau tomaat geldt een maximum van 400,00 en zijn de kosten per muntrol 0,25. Klanten die gebruik willen maken van de standaardhoeveelheden, kunnen contact opnemen met de afdeling Bedrijven: (0180) 63 73 33. Wellicht heeft u wel eens gedacht aan het kopen van een eigen woning. Dan weet u waarschijnlijk dat bij het zoeken naar en het financieren van een woning heel wat komt kijken. Zo is het belangrijk om te weten hoe een makelaar werkt, welke mogelijkheden u heeft om een woning te financie ren (tot hoever u kunt gaan) en voor welke keuzes u bij een hypotheek komt te staan. Denkt u hierbij aan de aankoopbegeleiding door een makelaar, de keuze van de hypotheekvorm en te verzekeren risico's en de gewenste netto maandlasten. Om u te helpen een goede afweging te maken, organiseert Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle met Perdijk Makelaardij op woens dag 29 oktober een informatieavond voor starters op de woningmarkt. Deze avond is dé gelegenheid om uzelf goed te laten informeren en een betere keuze in de toekomst te kunnen maken. Het programma voor de avond is als volgt: 19.30 - 20.00 uur Ontvangst Conference Room Rabobank Zevenhuizen 20.00 - 21.00 uur Presentatie door Hypotheekadviseur Rabobank 21.00 - 21.30 uur Presentatie door Nico Perdijk, Perdijk Makelaardij 21.30 - 22.30 uur Afsluitende borrel U kunt zich voor deze avond aanmelden bij Perdijk Makelaardij, bij de Rabobank via telefoonnummer (0180)63 73 83 of via het onderstaande aanmeldformulier. Bij deze meld ik me aan voor de Startersavond van woensdag 29 oktober aanstaande. Naam: Aantal personen: U kunt dit aanmeldformulier inleveren bij Perdijk Makelaardij in Zevenhuizen of bij de Rabobank in Zevenhuizen of in Moerkapelle. voor u, van en door uw bank Interpolis biedt alternatief voor REA-subsidies Interpolis biedt ondernemers een alternatief voor het verdwijnen van overheidssubsidies om reïntegratie van arbeidsongeschikte werkne mers te bevorderen. Het kabinet wil deze zogeheten REA-subsidies (wet Reïntegratie Arbeidsgehandicap ten) afbouwen. Samen met dochter Commit biedt Interpolis onderne mers een verzekering die de kosten voor de meest voorkomende behandelingen volledig vergoedt. Deze verzekering is gratis voor klanten met een VerzuimBeheer- singsArrangement van Interpolis.In dit arrangement zijn preventie, ver zuimbegeleiding, reïntegratie en loondoorbetaling in één pakket gebundeld. Interpolis en Commit vinden het belangrijk de verzuimperiode zo kort mogelijk te houden. Dat is in het belang van zowel werkgever, werknemer als verzekeraar. Daarom vergoedt Interpolis vrijwel alle door Commit voorgestelde reïntegratie- activiteiten voor 100%. Voorbeel den zijn de vergoeding van behan deling van klachten aan het hou- dings- en bewegingsapparaat, psychologische hulpverlening, bedrijfsmaatschappelijk werk, wachtlijstbemiddeling, conflictbe middeling en begeleiding bij het zoeken naar ander werk. Iriterpay in Europese samenwerking Interpay, het bedrijf dat het elektro nisch betalingsverkeer in Neder land verzorgt,stapt in een Europese alliantie met het Italiaanse SSB en het Belgische Banksys. De bedrijven zoeken in hun gezamenlijke onder neming Sinsys vooral schaalvergro ting. Daarnaast streven ze naar internationale standaardisatie en sterkere commerciële klantrelaties. Het trio verwacht samen beter te kunnen inspelen op de behoefte van banken aan grensoverschrij dende oplossingen. Het hoofdkan toor van Sinsys komt in Brussel Banksys en Interpay hebben beide een belang van 24,5 procent, SSB bezit 51 procent. (Bron: Persbericht Interpay) Bron: Iris Research Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra -mail-adres: Rabobankwebsite Bezoekadresse 013-580 12 34 Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabofoon: Rabo orderliin: rabobank.nl

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2