Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws oktober 2003 AGENDA COMMISSIE I EN II BESLUITENLIJST OPENBARE VERGADERINGEN WELSTANDSCOMMISSIES VERGUNNINGEN pH||)Pin|H|PPP|||^PPB^||ipH)PiP||||||||||| organi satie van een "kramendag" op zaterdag 8 november 2003 van 10.00 uur tot 16.00 uur op het Dorpsplein te Zevenhui zen. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE.NI WEEK 40 Spreekrecht Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te meldeh bij de raadsgrif- fier, de heer H. Sterken, telefoon 0180- 637713. Commissie I Opening Vaststelling van de agenda Presentatie ruimtelijke ontwikkelingen Door de heer P. Hordijk, directeur van het project Driehoek RZG, wordt een inleiding verzorgd over de ruimtelijke ontwikkeling van onze gemeente. Presentatie Dorpsstraat Ons Dorp Zeven huizen Door bureau Vlug P wordt een presenta tie verzorgd over de plannen van de Stichting Dorpsstraat Ons Dorp. Deze presentatie houdt verband met het doen van een ISV-aanvraag (Investeringsbud get Stedelijke Vernieuwing). Vaststelling van de besluitenlijst van de vergadering van 8 september 2003 De besluitenlijst van deze vergadering is reeds in uw bezit. Ingekomen stukken en mededelingen Aan de raad gerichte ingekomen stuk ken: a. het jaarverslag 2002 van het Recreatie schap Rottemeren; b. brief van 8 augustus 2003 van het Lande lijk Platform Integrale Schuldhulpverle ning, inzake de bezuinigingen op het armoedebeleid; c. het rapport van de Inspectie Werk en Inkomen, inzake het Gemeentelijk beleid en handhaving van de bijstandswetge ving bij woonwagenbewoners; d. het rapport van de Inspectie Werk en Inkomen, inzake Indicatiestelling sociale werkvoorziening; e. het rapport van de Inspectie Werk en Inkomen, inzake Gemeentelijke einde jaarsuitkeringen aan minima in 2002; f. het Jaarplan 2004 van de Inspectie Werk en Inkomen; g. het Jaarverslag 2002 van Vluchtelingen werk Waddinxveen e.o.; Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor deze brieven voor kennisgeving aan te nemen. Mededelingen aan de commissie: h. de notitie van 12 augustus 2003 van het college van burgemeester en wethou ders, inzake het streven naar bestuurlijke samenwerking openbaar onderwijs; i. de beleidsnotitie en projectaanvraag ISV (Investeringsbudget Stedelijke Vernieu wing) kern Moerkapelle; j. door het college van burgemeester en wethouders is vrijstelling ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en bouwvergunning verleend voor de bouw van een huisartsenpraktijk aan het Weideplantsoen te Moerkapelle; Het college van burgemeester en wethou ders stelt de raad voor deze mededelingen voor kennisgeving aan te nemen. Terugkoppeling vanuit gemeenschappe lijke regelingen Tijdens de vergadering vindt er vanuit ver tegenwoordigingen in gemeenschappe lijke regelingen terugkoppeling plaats. Stand van zaken toezeggingen Jaarstukken 2002 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen Van het bestuur van de Stichting Dorps huis Zevenhuizen zijn de jaarstukken 2002 ontvangen.Het college van burge meester en wethouders stelt de raad voor de jaarstukken goed te keuren. Tweede Bestuursrapportage 2003 Door het college van burgemeester en wethouders is de Tweede Bestuursrap portage 2003 opgesteld.Het college stelt de raad voor de rapportage voor kennis geving aan te nemen en de financiële consequenties te verwerken zoals in de rapportage is aangegeven. Rondvraag Sluiting Commissie II Opening Vaststelling van de agenda Vaststelling van de besluitenlijst van de vergadering van 9 september 2003 De besluitenlijst van deze vergadering is reeds in uw bezit. Ingekomen stukken en mededelingen Aan de raad gerichte ingekomen stukken: a. de brieven van 19 mei en 17 juni 2003 van de bewoners van het Hazeveld te Zevenhuizen, inzake de achter de wonin gen voorkomende jeugdoverlast en de terzake door het college van burgemees ter en wethouders opgestelde memo; b. het jaarverslag 2002 van het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Mid den-Holland; c. het korpsbeleidsplan 2003-2006 van de politie Hollands Midden; Het college van burgemeester en wethou ders stelt de raad voor deze brieven voor kennisgeving aan te nemen. Mededelingen aan de commissie: d. de door net college van burgemeester en wethouders gevoerde correspondentie met het college van Gedeputeerde Sta ten, inzake de geslotenverklaring van de onderdoorgang A12; e. de brief van 9 september 2003 van het Intergemeentelijk Samenwerkingsor gaan Midden-Holland, als reactie op de brief van 14 juli 2003 van het college van burgemeester en wethouders, inzake het Bestuursprogramma 2003-2006; Het college van burgemeester en wethou ders stelt de raad voor deze mededelingen voor kennisgeving aan te nemen. Terugkoppeling vanuit gemeenschappe lijke regelingen Tijdens de vergadering vindt er vanuit vertegenwoordigingen in gemeenschap pelijke regelingen terugkoppeling plaats. Stand van zaken toezeggingen Wijzigen Verordening commissie bezwaarschriften Door de raad is op 17 juni 2003 de Veror dening commissie bezwaarschriften 2003 vastgesteld. In de verordening is bepaald dat de raadsleden aftreden op het moment van aftreden van de raad. Het is wenselijk een dergelijke bepaling ook voor de externe leden en de voorzit ter op te nemen. Daarnaast is een maxi mum aan het aantal herbenoemingen verstandig. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de Verorde ning commissie bezwaarschriften 2003 te wijzigen (1e wijziging). Vaststellen verordeningen controle-func tie raad In de nieuwe gedualiseerde gemeente wet zijn de artikelen over het financieel beheer, de accountantscontrole, de onderzoeken naar doelmatigheid en doeltreffendheid en die met betrekking tot de rekenkamer gewijzigd dan wel nieuw vastgesteld. Op grond van deze artikelen dienen nieuwe verordeningen te worden vast gesteld. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de financiële beheersverordening, controleverorde ning en verordening rekenkamercom missie vast te stellen. Overname Oogstpad te Moerkapelle Met de Stichting Tuinbouwontwikkeling "Waddinxveen-Moerkapelle" is overeen stemming bereikt over de overname van het Oogstpad te Moerkapelle. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor met de finan ciële consequenties in te stemmen, waarna de overname definitief kan wor den afgewikkeld. Wijzigen van de Legesverordening Op het terrein van de handhaving is gebleken dat in de tarieventabel van de Legesverordening geen bepaling is opge nomen voor het toepassen van een ver hoging op de bouwleges in de gevallen dat de bouw zonder vergunning is aan gevangen of is voltooid. De procedure die moet worden gevolgd brengt extra kosten met zich mee. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de tarieventa bel behorende bij de Legesverordening te wijzigen. Tweede Bestuursrapportage 2003 Door het college van burgemeester en wethouders is de Tweede Bestuursrap portage 2003 opgesteld. Het college stelt de raad voor de rappor tage voor kennisgeving aan te nemen en de financiële consequenties te verwerken zoals in de rapportage is aangegeven. Rondvraag Sluiting Gemeenteraadsvergadering 23 sep tember 2003 Voorstellen waarover op grond van de behandeling in de commissies geen dis cussie meer wordt verwacht en direct kan worden besloten: Ingekomen stukken. Voor kennisgeving aangenomen 6.Voorstel tot het vaststellen van de nota "Bodemkwaliteit bij bouwen" en het aanpassen van de Bouwverordening (9e wijziging). Conform besloten Voorstel tot het wijzigen van de Veror dening Programmaraad Bergschenhoek, Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle (1e wijziging). Conform besloten Voorstel tot het wijzigen van de bebouwde komgrenzen. Conform beslo ten Voorstellen waarover op grond van de behandeling in de commissies discussie wordt verwacht voordat tot besluitvorming wordt overgegaan: Ingekomen stukken. Naar aanleiding van de brief van de Stichting Belangen groep Oud Verlaat inzake handhaving met betrekking tot het bestemmings plan Oud Verlaat en de reactie van het college van burgemeester en wethou ders daarop dringt de aad aan op actieve handhaving van de aangekon digde maatregelen. Voorstel tot het nemen van een ver keersmaatregel voor de Korenbloem straat te Moerkapelle. Conform besloten Voorstel tot het nemen van een beslis sing op ingediende bezwaren tegen het weigeren van het toekennen van een planschadevergoeding wijzigingsplan Herenweg/Beatrixlaan te Moerkapelle. Niet aangenomen. Voor stemmen mw. Hoogma, mw. Spekman en de heren Fer- mont en Doornheim. Tegen stemmen mw.Te Meij, mw. Huizenga en de heren Van Rijn, Van der Kooij, Boersma, De Gooijer, Bac, Rookèr en Freeke De heer De Bruin doet niet mee aan de beraad slaging en onthoudt zich van stemming. Voorstel tot het instemmen met een onderzoeksopdracht organisatie brand weer en het beschikbaar stellen van het benodigde krediet. De voorzitter stelt voor, gehoord de discussie, het onder zoek in twee delen te splitsen, te weten een algemeen onderzoek naar de plaat selijke brandweertaken en eerst pas een vervolgopdracht te verstrekken nadat de raad kennis heeft genomen van de resultaten van het regionaal onderzoek terzake van het repressief dekkings- plan.Voor dit voorstel stemmen de frac ties van SGP, Christenunie, CDA, WD en Gemeentebelangen. Tegen dit voorstel stemt de fractie van de PvdA. •Voorstel tot het vaststellen van het Milieujaarverslag 2002. Conform besloten o Voorstel tot het goedkeuren van de jaarstukken 2002 en begroting 2003 van het dorpshuis Moerkapelle. Conform besloten. De heer Doornheim doet niet mee aan de beraadslaging en onthoudt zich van stemming. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een haalbaarheidson derzoek scholen- en woningbouw te Zevenhuizen. Conform besloten Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanpassen van de scholen de Eendragt, de Nessevliet, de Rehobothschool en de Keijzerschool in verband met het verkrijgen van een gebruiksvergunning. Conform besloten Voorstel tot het vaststellen van de Pro ductrekening 2002, inclusief het verslag van het doelmatigheidsonderzoek naar de beleids- en werkprocessen met betrekking tot de bouwgrondexploita tie. Conform besloten. De heer De Gooijer geeft een toelichting, doet niet mee aan de beraadslaging en onthoudt zich van stemming. Naar aanleiding van het verslag van de Rekeningcommissie inzake het onderzoek naar de beleids processen met betrekking tot de bouw grondexploitatie en de reactie van het college van burgemeester en wethou ders daarop wordt besloten de porte feuillehouder uit te nodigen om in de Rekeningcommissie het standpunt van het college nader toe te lichten. Vergadering welstandscommissie Maandag 6 oktober 2003 Gemeentehuis Zevenhuizen Verqadering regionale welstandscommissie Delft-& Schieland en Gouwestreek Donderdag 9 oktober 2003 Gemeentehuis Nieuwerkerk aan den IJssel Raadhuisplein te Nieuwerkerk aan den IJssel Beide vergaderingen zijn openbaar. De agenda's liggen ter inzage in ons gemeentehuis, sectie Vrom. Aanvang 9.45 uur Aanvang 15.00 uur Verleende bouwvergunningen J.R. Fagnotti en M. van Prooijen te Zevenhuizen reguliere bouwvergunning voor het vergroten van twee woningen c.q. vernieuwen van twee kappen op het perceel Wollefop- penweg 71 en 73 te Zevenhuizen (verzonden 24 september 2003) Fa. H. Smaal en Zn te Bleiswijk; reguliere bouwvergunning voor het plaatsen van een tuinbouwkas plaatselijk bekend Bredeweg 48 te Moerkapelle (verzonden 24 september 2003) C. van der Wilt te Moerkapelle; reguliere bouwvergunning voor het plaatsen van een warmtebuffer tank plaatselijk bekend Middelweg 1b te Moerkapelle (verzonden 24 sep tember 2003) P. van Hoorn te Zevenhuizen; lichte bouwvergunning voor het woning (verzonden 26 september 20Q3) Fa. G. van Velden te Moerkapelle; reguliere bouwvergunning voor het vergroten van een loods plaatselijk bekend Oogst pad 14 te Moerkapelle (verzonden 26 september 2003) C.W. Voskuilen te Moerkapelle; lichte bouwvergunning voor de bouw van een berging plaatselijk bekend Jonkheer van de Weistraat 60 te Moerkapelle (verzonden 26 september 2003) Ingekomen aanvragen bouwvergunning aanvraagdatum: 22 september 2003, BR/2003/0056: R van der Eijk voor de bouw van een bedrijfswoning op het perceel Molenweg 6 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 22 september 2003, BR/2003/0057: M.A. van der Linde voor het plaatsen van 4 lichtmasten op het perceel Raadhuisstraat 44 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 23 september 2003, BL/2003/0044: J.G. Pool man voor het plaatsen van een dakkapel aan de achterzijde van de woning op het perceel Papaverlaan 45 te Moerka pelle; aanvraagdatum: 24 september 2003, BR/2003/0058: K. van Nimwegen voor het vernieuwen van de recreatiewoning op het perceel De Bonk 66 te Zevenhuizen Cirque Etoile om van 8 oktober tot en met 16 oktober 2003, 15 reclameborden te plaatsen in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle, om aankondiging te doen van het kinderdr- cus van "Cirque Etoile" te Moerkapelle. Cirque Etoile voor de organisatie van een kindercircus op 16 en 17 oktober 2003 op het speel/voetbalveldje naast de Rehobothschool aan de Raadhuisstraat te Moerkapelle. Tevens wordt ontheffing verleend voor het veroorzaken van geluidsoverlast tijdens bovenvermelde circus. Monumentenvergunningen Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is Monumentenvergunning verleend aan: de Stichting Beheer Kerk Ver. Vrijzinnig Hervormden, voor op de toegangsdeuren en portaaldeuren van het kerkge bouw aan de Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen, rijksmonu mentennummer 525075. (MV/2002/0003, d.d. 23 september 2003.) Op grond van artikel 16 lid 7 van de Monumentenwet 1988 wordt de werking van de vergunning opgeschort totdat de beroepstermijn van zes weken is verstreken of, indien beroep is ingesteld, op het beroep is beslist. Bezwaar vergunningen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de proce dure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende ver gunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezen- om voorlopige voorziening worden ingediend bij de ^rej^eru van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 tH Den Haag de Goedkeuring wijzigingsplan Knibbelweg 81 Het college van burgemeester en wethouders van gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Hollana het wijzigingsplan "Knibbelweg 81" hebben goedgekeurd. Het goedkeuringsbesluit ligt van 2 oktober 2003 tot en met november 2003 ter inzage in het gemeentehuis, seen V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten kunnen belang hebbenden gedurende de beroepstermijn beroep instellen i de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van 5tate, ro bus 20019, 2500 EA Den Haag. Indien gedurendeoe beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening dij Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State w0, t ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op beroep is beslist Wijziging verordening Programmaraad In de gemeenteraadsvergadering van 23 september heeft de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapen Verordening Programmaraad Bergschenhoek, Capelle aan IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moertcap besloten als volgt te wijzigen: „De dat aan artikel 6 van de verordening wordt toegevoega^ programmaraad brengt in beginsel eenmaal per jaar vraagd advies uit over de kwaliteit van het basispakket Artikel 9 lid 2 van de verordening te wijzigen in Bes '3 omtrent een uit te brengen advies worden genomen meerderheid van stemmen'. 2003 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4