DEELRAAD BEZOEKT EN BESPREEKT VOORTGANG ONTWIKKELING NESSELANDE DIPLOMAZWEMMEN IN DE K00RNM0LEN WERELDWINKEL OP AH-PLEIN BLIJKT SUCCES GOEDE COMPETITIESTART SCHAAKTEAMS Activiteiten-Agenda Hart van Holland 1 oktober 2003 - ZEVENHUIZEN MOERKAPE Nesselande - Met een wande ling door de in aanbouw zijnde wijk Nesselande hebben de leden van de deelraad Prins Alexander kennis genomen van de voortgang van de ontwikke ling van de nieuwe wijk. Helaas was de maquette uit het infor matiecentrum net voor actuali sering weg, maar aan de hand van een plattegrond werd toch snel duidelijk welke punten de deelraadsleden zouden bezoe ken. Tijdelijke speelplaatsen voor de kinderen en de inpassing van 'oud' in 'nieuw'. Dat wil zeg gen: hoe past een bestaand bedrijf binnen de grenzen van een nieuwe wijk en hoe ziet dat er uit? De bui tenruimte in Nesselande is in de eerste aanleg erg belangrijk ge weest. Bij de eerste planvorming is gezegd en aangenomen dat er veel aandacht moest komen in de wijk voor ruimte en groen. Hoe dit in re aliteit uitpakt heeft deze, in- TT middels vernieuwde, deelraad met eigen ogen kunnen aanschouwen. De ambitie voor Nesselande was hoog: een wijk waar het fijn wonen en leven is en bovendien leuk om te zien. Er zijn nu al verschillende plekjes in de wijk te zien waar dat goed is gelukt. Prachtige water gangen, goed verzorgde particulie re tuinen en natuurlijke oevers. Ook was te zien hoe het zoge naamde 'consumentengericht bou wen' uitpakt. Dit zijn enkele wo ningen waar allerlei opties zijn voor uitbreiding, al naar gelang de persoonlijke wensen en mogelijk heden. De Wollenfoppenweg werd bereikt tijdens het spitsuur. Hierbij was dui delijk te zien dat de verkeersdruk op deze weg hoog is. Veel foren senverkeer passeert rond een uur of vijf 's middags. De voorzitter van de deelraad vroeg de aanwezigen aandacht voor dit punt en wees erop dat bij de aanvang van de plannen afgesproken is een zoge naamde 'knip' in de Wollenfoppen weg aan te leggen die het door gaande verkeer onmogelijk maakt. Na de wandeling heeft de deelge- meenteraad vergadering gehou den in de Brede School Nesselande waar de voortgang van de wijk nog eens besproken werd. De verkeers problematiek, de voortgang van de nog te ontwikkelen delen van de wijk en de herontwikkeling in ver band met de huidige marktsituatie zijn hierbij aan de orde geweest. Zevenhuizen - In de afgelopen pe riode hebben 54 kinderen het exa men afgelegd voor de verschillende zwemdiploma's uit meerdere diplo- malijnen. Onder toezicht van de beoordelingscommissie hebben de volgende kinderen het examen met goed gevolg afgelegd: Diploma A (zwem ABC): Daphne de Vries, Casper van Peet, Benjamin Parkinson, Hans van Stuijvenberg, Lars Theunissen, Sanne Scholten, Beau Voorbrood, Fleur Buitelaar, Brian Bos, Rosalie de Bruin, Lente van den Berg, Thim Alsemgeest, Fleur Blom, Kelley Noordhoek, Mels Kerklaan, Astrid Verspeek, Arnold Kaashoek, Jip Staal, Romy van den Burg, Sara van Hamburg, Bas Lam- bers en Ayla Lebbing. Diploma B (zwem ABC): Dave de Oude, Daan Zantinga, Joey Koene, Bart van Bemmelen, Tim van der Kraats, Rick Wondergem, Merel Paardekoper, Tamine Kharazani, Kimberly Stoutjesdijk, Pim de Wit, Iris Leepel, Kristian Perdijk, Daniel van Baaien, Evelyne Charitee, Aimee de Graaf, Pina Koch en So phie Mooi. Diploma C (zwem ABC): Angelique van Vark en Rick van Hemert. Diploma A (Groene Hart): Nertran Scheele. Diploma B (Groene Hart): Tristan Boer, Stefan van Caspel, Madeion Klop, Esmee Verbeek, Tineke van 't Hof en Jesse van Eijbergen. Voor diverse stickers van het snor keldiploma zijn geslaagd: Lara Suy- ten, Suzanne Hendriicse, Sylvana Twilt, Gioya van Vliet, Martine Onderwater en Tom Onderwater. Lieve Catootje, wat leuk dat jij vandaag ook 1 jaar bent geworden. Van harte. Kus van Mees Hoera, Kyra wodt 2 oktober 9 jaar. Gefeliciteerd lieverd kus van mama en Sascha KERKDIENSTEN - 5 oktober Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Gezinsviering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. K. de Vries. Boskoop De Stek 9.30 uur J.A. van Hooij- donk. Herv. gemeente 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen; 18.30 uur J.A. van Hooijdonk. Ger. kerk 9.30 uur dhr. C.P. van Ommen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uurds. J.A. Broström-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uurD. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Jan Pool. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur dhr. De Heer. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. L.W. v.d. Sluijs; 18.00 uur ds. P.J. Krijgs man. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groe ne Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Je geeft het haar niet, maar het is waar, 5 oktober wordt moe 80 jaar! H.G. Bas en Wijni Zevenhuizen - Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle verhuis de een jaar geldden naar de stand plaats voor Albert Heijn. Sindsdien is de omzet sterk gegroeid, met name wat de cadeauartikelen be treft. Een verheugend resultaat, niet alleen voor de winkel zelf, ook voor de producenten in de ontwik kelingslanden. Met de feestdagen in het vooruit zicht heeft Wereldwinkel Z-M nu al een groot assortiment aan ca deauartikelen. Voor kinderen is er allerlei houten speelgoed in vro lijke kleuren: puzzels, een blokken- wagen, een trein en nog veel meer. Ook zijn er diverse muziekinstru menten als fluiten, trommels en tamboerijnen. Voor volwassenen zijn er manden in allerlei soorten en maten, waarmee leuke ge schenkpakketjes te maken zijn. Mooie cadeaus zijn ook de decora tieve beelden, zoals de "vrienden kring" en "moeder met kind". Ver der zijn er fraaie potten en servie zen, sieraden, sjaals en nog veel meer. Ook kerstpakketten kunnen bij de Wereldwinkel besteld worden. De winkelwagen staat elke vrijdag en zaterdag op het AH plein en is geo pend van 10.00 tot 16.00 uur. Moerkapelle - De externe schaak competities zijn begonnen. Dat geldt zowel voor de Rotterdamse Schaakbond als voor de landelijke KNSB. Moerkapelle 2 beet het Spits af. In Op Moer werd in klasse 2A van de RSB het tweede team van Schie- broek WR met 5,5-2,5 verslagen. Winstpartijen kwamen op naam van de onnavolgbare Arno Luinen- burg. Kees van Vuuren, Kevin Bak ker en Arie Hoogduijn. Remise speelden Andre Nieuwlaat, Boude- wijn Weijermars en Dirk Molenaar. Invaller Michiel Rensen verloor. Het eerste team van Schaakvereni ging Moerkapelle speelde de eerste wedstrijd in de zeer sterke klasse 3G van de KNSB tegen oude rivaal Sliedrecht. Na een zeer spannende kamp werd in Op Moer met 4,5-3,5 gewonnen. Vroege nederlagen van Ben van Geffen en Gerard van Om meren werden door de andere spe lers meer dan goedgemaakt. Hugo van Elteren en Wouter Vroeginde- weij (aan de beide topbordenl), evenals Dick Bac maakten remise. Kostbare overwinningen werden bevochten door Jesse van Elteren, Marcel de Haan en Maarten Vroeg- indeweij. In de onderlinge competitie werd ronde 4 afgewerkt. Ron Droog speelde met wit een Schotse partij tegen Maarten Pilgram, die redelijk uit de opening kwam. Maar de druk werd groter. Ron won en staat nu verrassend in de topvijf. Jacques de Lange liet zien, dat hij nog steeds heel goed kan schaken. Met zwart klopte hij Andre Corpeleijn en hij marcheert de toptien binnen. Overige uitslagen: Matthias Freeke - Stefan van der Zalm 0-1; Christiaan Noorland - Gerrit van Meeteren 1-0; Pieter Perdijk - Jo- janneke Weijermars 0-1 De stand bovenaan: 1. Arno Lui- nenburg; 2. Maarten Vroeginde- weij; 3. Ben van Geffen; 4. Ron Droog; 5. Wouter Vroegindeweij. Ook de jeugd speelde ronde 4. Da niel Noorland versloeg Job Noor- land en gaat aan de leiding met een 100 score. Jojanneke Weijer mars staat tweede na haar winst tegen John Noorland. Overige uitslagen: Stephan Noor land - Frits Padding 1-0; Wietse van Leeuwen - Geert van den Hoek 1-0; Hielke Hendrikse - Raoul de Graaf 1-0; Bas Schoemaker - Cynthia van de Winden 0-1; Raynor Krijgsman - Robin Visser 1-0. De stand aan kop: 1. Daniel Noor land; 2. Jojanneke Weijermars; 3. Stephan Noorland; 4. Wietse van Leeuwen; 5. Dirk-Jan van den Berg. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten i Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitslurtendlj mevrouw G. Beunder, 0180-631733 uizen- n aan Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: Iedere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van Art Donderdag 2 en vrijdag 3 oktober: Geref. kerk: kinderkleding- en speelgoedbeurs tb.v. Unicef. Zaterdag 13 december: 10.00-17.00 uur:Vriiz. herv. kerk: Kerstmarkt. Dinsdag 6 januari: start beginnerscursus EHBO (info: 0180-631376, noz). Zeven Muzen: Orgelconcert: I I okt; Kindertheater in Swanla: 14.00 uur: 25 okt. '4 dec., 14 februari;Amateurmuziekavond: I nov.en 3 apr.; lunchconcert 16 nov.,21 mrt Schrijversavond: 2 dec. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- en 10.00 'I: geop" woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 180-637I II) til geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avond restaurant de Hertenkuil: pend elke Ie en 2e ANBO:^pelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmid< dagen op woensdag): 14.00 uur in g Zevenster I4.W uur; boosmiaaag (lx per 14 De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 Jagen): verza- w >c". v,>v KCI r melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw gere 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: donoe - kerk dinsda; dag om 9 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden het M lenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in febouwTweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de :i 3.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21 OU uu en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten: 17 okt., 14 nov., 12 dec., 19 dec ('kerstkaarten 30 dec. ('oudjaarkaarten'). Theater Swanla: 18 okt.: Celtic Night Unicorn; 24 okt.: Nilgun Yerli; 25 okt. kin^ derfeestje Pierewaaien; 2 nov.: Shannon Breeze; 22 nov.: Kalinka; 13 dec.: Lmes Marcellino; 14 dec.: kinderfeestje Cowboy Billy Boem; 3 jan.: Nieuwjaarscon ;31 jan.: jetty Mathurin; 6 febr. Sjaak B^ Kleine Trompetter; 17 jan.: Jaap Shirley; 14 febr.: Kinderfeestje Matroos; 21 febr.: Li eboom; 20 mrt: Celtic derromance "Les Miserablés: OUD VERLAAT I Idl I.. jaap <X «>l III IcyJ I Itu Ijctt j i je Matroos; 21 febr.: Louis Selma van Dijk; 28 febr.: loh. H g Itic Night Brian McNeil; 16. 17, 23. 24 aprl en 7 en 8 mei. koi iserables:. De Vierkap: Klaverjassen: 3, 17,31 oktober, 14 en 28 november, 121 en I ber. Bingo 8 nov. De Schakel: 14 okt., 4 nov., 25 nov., 16 dec., 13 jan., 3 J 5 mrt., 16 mrt., 6 apr., 27 apr., 6 mei. Jeugdavond: 18.30 uur: 24 okt; Stich i g Zevenhuizen-Moerkapelle: wo. 15 okt 20.00 uur. MOERKAPELLE ian Ouderensoos dorpshuis Op Moer: 9.30-11.30 uur op 9 okt, 13 nov., 11 de 12 febr., 11 mrt, 8 apr., 13 mei.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 8