nerveus nesselande ten |onder tegen utrecht RAYONTEAMS FLYERS MET LEGE HANDEN VERLIES VOOR BE FAIR MEISJES-C ROWAH PERIODEKAMPIOEN uZM 1 WINT IN GOUDA VOLLEYBALDAMES WEER WINST VOOR WSE BI GROENEWEG OP DE WEG TERUG KOSTBARE OVERWINNING MOERKAPELLE pagina 17 basketbal Volleybal Handbal Tafeltennis ||!0Jleybaï Voetbal Voetbal Voetbal I Waddinxveen Heren 1 verloor I thuis van Juventus, Dames 1 I verloor in Barendrecht van Sinnenland. Ook was er verlies voor Jongens Junioren 1. Heren 1 begon tegen Juventus uit Schiedam met goede moed, zeker gesteund door I oekleine nederlaag van afgelopen eekend tegen New Stars. De wed strijd begon rommelig. De teams -oesten aan elkaar wennen en jaardoor bleef ook de score in evenwicht. De eerste periode werd afgesloten met 19-19. In de tweede periode keek Flyers aanvankelijk tegen een achterstand aan, maar in laatste minuut kwam men toch opvoorsprong via 22-19. Wat al in e eerste helft te zien was, kwam linde derde periode duidelijk naar voren. Er ontbrak iets in het spel van Flyers. Het was het allemaal net •eten het geroutineerde Juventus raakte er in deze periode volledig I gebruik van. Via 16-28 kwam men opeen 57-66 voorsprong. In de vierde periode probeerde de thuis ploeg de bakens nog te verzetten, raar het wilde niet lukken. De be zoekers hielden het hoofd koel en brachten de verkregen voorsprong bekwaam naar het eindsignaal. Uit slag 78-88. Topscoorder: Al Diouf en Edwin van Heiningen, beide met 14 punten. Dames 1 moest op bezoek in Ba rendrecht tegen Binnenland. De eerste periode was Flyers beste, maar hierin was het toch de thuis ploeg die een 18-12 voorsprong nam. In de tweede periode was er op het veld van krachtsverschil wei nig te merken, maar daar waar Binnenland uit bijna elke aanval scoorde, lukte het bij Flyers niet en via 23-9 kwam er een 41-21 tussen stand op het bord. De tweede helft was een kopie van de eerste. De derde periode konden deWaddinx- veense dames de score nog redelijk in evenwicht houden (14-10), maar in de vierde werd te weinig (ge zien het veldspel) gescoord. Eind uitslag 81-41. Topscoorder: Anita van Unen met 17 punten. Jongens Junioren 1 redde het niet tegen Jumpers. Er werd slordig ge speeld, waardoor er veel balverlies werd geleden en daar profiteerde de tegenstander optimaal van. In de eerste periode werd de achter stand nog redelijk beperkt gehou den (13-18), maar de in de tweede periode ging het hard. Via 16-29 kwam Jumpers op een 29-47 voor sprong. In de derde periode pro beerde Flyers het tij de keren, maar via 26-23 werd maar een klein ge deelte van de achterstand goed ge maakt en in de vierde periode speelden de gasten de wedstrijd bekwaam uit. Uitsalg 67-90. Tops coorder: Jordy Waarts met 23 pun ten. Jongens Mini's 1 doet het tot nu toe goed, want ook wedstrijd 2 werd ruim gewonnen. Nu was Rot terdam Basketbal de tegenstander, die de klasse van Flyers moest ondervinden. Via 16-2, 16-6, 23-10 en 12-15 kwam de overwinning van 67-33 tot stand. Topscoorder: Je roen Hoogendoorn met 14 punten. Vrijdagavond 10 oktober om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen Rowic. Zaterdag 11 oktober om 19.00 uur Jongens Kadetten 1 tegen Jumpers. I Waddinxveen - Het meisjes-c team ran handbalvereniging Rowah I neeft afgelopen zaterdag ongesla- IJende eerste periode van het bui- Isnseizoen 2003/2004 afgesloten. I De wedstrijd tegen TOG uit Berkel Ijl Rodenrijs kende lange tijd een r-Ostand. Pas na 12 minuten kwam JSowah als eerste tot scoren. Het I Baltempo lag laag en TOG had een IPrima keepster. Russtand 2-1. Na l'ast kon Rowah haar aanvallen- I;eter afronden wat resulteerde in ran 7-1 eindstand. Met deze eind- Band was Rowah verzekerd van de lieriodetitel. heren-B speelde een hectische wedstrijd tegen Snelwiek uit Rot- 1 'aidam. De scheidsrechter moest IteVaaldefijk naar de gele kaart OTp» en deelde enkele tijdstraf- 'en uit. Na afloop moesten de neren de punten delen. Eindstand "-11. Het dames2 team speelde ook tegen Snelwiek. Rowah kwam goed uit de startblokken en kwam al snel aan de leiding. Door vooral de sterke verdediging en keepster, kon Rowah verder uitbouwen. Ech ter door het slechte weer werden ballen soms moeilijk naar elkaar aangespeeld en glipte de bal uit de handen van de Rowah dames. Na een ruststand van 3-0 sleepte Rowah de 2 winstpunten uit het vuur door met een stand van 6-0 te winnen. Na afloop was coach Rob Jonkind tevreden over het gelever de resultaat van zijn team. Het jongste team, de D-jeugd gaat steeds beter spelen. Het is iedere week weer een genot om deze jonge leden van Rowah aan het werk te zien. Deze week werd er gespeeld tegen Oliveo uit Pijnacker en Rowah wist de twee punten door goed samenspel in Waddinx- veen te houden. Eindstand 3-1. Als laatste moest het Dames 1 team van Rowah aantreden tegen Satur- nus2 uit Ridderkerk. Vooraf een ge duchte tegenstander, want Satur- nus was samen met Ventura uit Schiedam de nummer 1 van de poule. Al snel bleek dat beide teams erg aan elkaar gewaagd waren en dat resulteerde dan ook in een 2-2 ruststand. Na rust zette Rowah de turbo aan om de gewen ste winst te halen. Dit had effect en langzaam liep Rowah een paar puntjes weg bij Saturnus. Aanval lend'wisten de dames elkaar goed te vinden en vooral door de snelle collectieve uitbraken stond er na een uur spel de stand van 7-4 op het scorebord. Dit betekende dat de 2 punten in Waddinxveen ble ven en Rowah naar een tweede plaats in de poule stijgt. De komen de weken zal Rowah tegen de nummers 1 en 3 spelen en dan zal blijken of ze zich hoog kunnen handhaven in deze poule. iMoerkapelle - Het eerste team van I ^tennisvereniging TZM heeft de jtwedstrijd tegen ILAC 5 uit l-Buda met 6-4 gewonnen. Guus ion Amerongen kwam niet in de r!oWemen en won zijn drie enkel- l'Wstnjden, allenin drie games. I.'tnck van der Meer en Coerd van lwsteel wisten beiden een partij te •'innen. De dubbel was in vijf lelies voor Guus en Coerd met 11- l-as eindstand in de laatste game. I'et tweede team speelde thuis |£n NTTC4 uit Nieuwerkerk a/d Er werd met 5-5 gelijkge- speeld. Andre te Paske speelde zijn eerste competitiewedstrijd van het seizoen en wist twee partijen te winnen. Simon Wondergem wist ook twee enkelwedstrijden te win nen. Een winstpartij ging in vijf games met 12-10 als eindstand, een verliespartij ging jammerlijk verloren in vijf games met 11-5. Anne Duursma wist een partij te winnen, zijn eerste van het sei zoen. De dubbel werd in vijf games verloren. Het derde team speelde een uit wedstrijd tegen OTTV4 uit Ouder kerk a/d Ijssel. Jan van Halm wist voor de derde wedstrijd achtereen alle drie zijn enkelwedstrijden te winnen, allen in drie games. Adrie Bout wist een partij te win nen. Zijn overige twee wedstrijden verloor hij in vijf games met respec tievelijk 11-4 en 11-6 in de laatste game. Walter Micke had het beduidend moeilijker met het spel van de tegenstander en wist geen partij te winnen. De dubbel werd door Jan en Adrie gewonnen, waarmee de uitslag 5-5 werd. 12 oktober is het feest, want Gerrit is dan 40 jaar en dat vieren we met elkaar. Kus 3x J.A.M. Waddinxveen - De eerste uitwed strijd van de Waddinxveense volley baldames was afgelopen zaterdag in Oudewater tegen Jupiter 1. We derom gehandicapt door het ont breken van Marit de Heus, Astrid de Jong en coach Milco Milev begon Be Fair aan de moeilijke taak om een gemotiveerd Jupiter te stoppen. Dit bleek in de eerste set onmogelijk. Met sterk spel wisten de gastvrouwen Be Fair volledig te overspelen en wonnen sterk rriet 25-9. Invallend coach Michael van Maaren sprak Be Fair toe wat ge concentreerder te gaan spelen en dit bleek zijn vruchten af te werpen door een aantal goede servesbeur ten. Dit was niet voldoende. De pass bleef hangen en er kon niet gescoord worden met als resultaat een 25-19 verlies. In de derde set liet coach Van Maa ren jeugdspeelster Jacoline Hunink spelen, maar ook zij kon het tij niet keren. Met 25-15 in de derde en 25- 16 in de vierde set kan Jupiter terugkijken op een terechte over winning en kan Be Fair zich met een volledig team de komende week gaan opmaken voor betere tijden in de aankomende thuiswed strijd tegen Visade D3. Waddinxveen - W.S.E. B-1 doet het prima als nieuwkomer in de 1e klas se van de KNVB. Ook Hion B-1 bonden zij aan de ze gekar. Met de rust stond de 2-1 eindstand reeds op het bord. Ook W.S.E. A-1 pakte 3 punten. Twee maal poetsten zij een achterstand weg. Moerkapelle A-1 was de tegenstander. Eindstand 4-2. A-2 deed goede zaken bij Alphense Boys A-4. Zij wonnen met 0-8. C-1 zag in de laatste 5 minuten de 2-1 winst in 2-3 verlies veranderen. Unio C-1 nam wat fortuinlijk de punten mee naar huis. De meisjes junioren van W.S.E. deelden de punten met de meisjes van Ammerstol: 3-3. Bij de pupillen deed D-1 het uitste kend. Alkmania D-1 werd met 2-6 verslagen. D-2 daarentegen moest in ARC D-8 de meerdere erkennen:14-2. E-1 ging pas in de tweede helft voet ballen tegen Jodan Boys E-3. Dat kostte hen de winst. Uitslag 3-1. Ook E-2 dacht er in de eerste helft te gemakkelijk over. RVC'33 E-2 speelde 2 goede helften en won daardoor verdiend met 4-8. E-3 ver loor ondanks goed verdedigend werk met 0-2 van Esto E-3. F-1 gaf een 1-3 voorsprong alsnog uit han den bij Esto F-1. Het werd 5-3. Ten slotte deelde F-2 de punten met Ka- merik F-1: 5-5. Rotterdam/Zevenhuizen - In een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft Groeneweg bij koploper Zwarte Pijl verdiend een punt mee naar huis genomen. In de rust leek het er op dat er nog meer in zat. De voor sprong van 3-1 werd echter daarna door een aanvallend Zwarte Pijl te niet gedaan. Al in de eerste minuut gaven de Rotterdammers hun visi tekaartje af maar invaller doelman Dennis van der Bor redde be kwaam. Na 10 minuten leverde de eerste aanval van Groeneweg di rect een doelpunt op. Na een door- tikbal van de goed spelende Mauri ce Eckhardt kon Jarno van Dorp zijn sterkste wapen, snelheid, gebrui ken. Hij liet de achterhoede van Zwarte Pijl zijn hielen zien en scoor de beheerst. Slechts twee minuten kon Groeneweg van de voorsprong genieten toen een uitstekende aanval van de koploper met de 1-1 werd afgerond. Groeneweg her pakte zich direct en zocht het zwakste deel van de tegenstander, de verdediging, op. Na goed voor bereidend werk van Menno van Dam scoorde Eckhardt zeer be heerst de 2-1 en dezelfde speler strafte nonchalant verdedigen net zo koelbloedig af. Jammer dat net voor de rust laatste man Marco Terpstra en Maurice Eckhardt met hamstringproblemen moesten af haken. De invallers Arjan Klein en Kevin Zijderhand werkten, net als de hele ploeg trouwens, keihard maar hadden de pech dat Zwarte Pijl het verdedigen liet voor wat het was en alles op de aanval gooi de. En aanvallend is Zwarte Pijl een uitstekende ploeg. Met flitsende aanvallen werd het doel van van der Bor bestookt maar ook Groene weg kreeg met de uitvallen zicht op de beslissende voorsprong. De achterhoede van Groeneweg, met uitblinker Jaap Bevaart aan het hoofd, kon lang stand houden maar moest toch toezien dat Zwar te Pijl met twee mooie doelpunten langszij kwam. Over de hele wed strijd gezien een terechte uitslag en waarbij de grootste winst van Groeneweg lag in het feit dat er voetballend meer geboden werd dan in de vier eerdere wedstrijden. Zondag komt Garuda op bezoek. Deze ploeg is geen hoogvlieger en het is zaak om in deze wedstrijd de drie punten in eigen huis te hou den omdat anders de afstand naar de koppositie wel heel erg groot wordt. lirim lzen aanhan9 van Ca- I Beveiligingen Nesselande e2?terda9 wel even achter de Orpnu i y VCI CVCM aLMier ue rw, en gekrabd bij de eerste L/edsthjd. Was de stemming IjliTe klinkende 0-4 overwinning l'erhtUrus no9 opperbest, tegen Ut- ^erd de goede start geen Kta ^erv5lg gegeven. In een l'uiJ g due' dolven de Zeven- lipit nse dames met 1-3 het onder- %e set ging redelijk gelijk op |(0orHn stand van 16-15 nog in het Tea* van Nesselande, waarna iïryi beerster van Utrecht aan de Hoor i am- Haar servicebeurt !wZa- e veel verwarring aan zense zijde en ondanks i |ioeï .wissels wist coach Wim ï<tw!,m det tij niet te keren. De a uitgeserveerd en eindigde niet te keren. De p0p, -'iacjcivceiu ei |/deAVerlies met 16-25. rf3kn i ,IICL LC uuvcn en wab ■iaten 6en nadeli9 saldo van vijf -ciiiesr hchrt6ede set waren de dames Nsrii -0g n'et te doven en was iCk ?0e9T1eim paste diverse toe. maar dit .giacht niet baten. De buitenaanval scoorde niet en ook het blok liet menig steekje vallen, zodat het achterveld op een gatenkaas leek. Setverlies met 21-25. Ook de scheidsrechter drukte een stempel op de wedstrijd door van beide teams regelmatig de aanvoersters ter verantwoor ding te roepen. In de derde set startte Nesselande met de nieuwe aanwinsten Roos van den Hoeven en Floor Gra- vesteijn in de basis. Dit leverde een gelijkopgaande strijd op die dit maal in het voordeel van Capricorn beslist werd (25-23). Aan het einde van de set maakte ook nog routi nier Monique van Dijk na een jaar afwezigheid haar opwachting. De vierde set bleef spannend tot aan het einde, maar werd met 25- 23 beslist door Utrecht. Het verlies van de eerste thuiswed strijd kwam hard aan bij de Zeven- huizense dames, maar aanstaande zaterdag kunnen ze zich revanche ren in de uitwedstrijd tegen het al tijd lastige Orion in Doetichem. Moerkapelle - Het standaardteam van de w Moerkapelle behaalde zaterdag in de altijd lastige uitwed strijd bij Perkouw een even nuttige als uiterst verdiende 1-2 overwin ning. Door deze winst klommen de "Blauw-Witten" met 8 punten uit 5 duels op naar de vierde positie op de ranglijst. Met 15 uit 5 wordt deze aangevoerd door het tot dus verre ongenaakbare Koudekerk. Maar de achterstand op nummer twee BSC '68 (tevens een directe promotieplaats) bedraagt slechts twee punten. Zoals gezegd, was de winst op Per kouw volkomen verdiend. Het enige wat de Moerkapellenaren misschien te verwijten valt is dat de vele gecreëerde kansen niet in meer goals werden omgezet. Vanaf het allereerste begin kwam een fris en combinatief, maar vooral sterk aanvallend spelend Moerkapelle binnen de lijnen. Voor het eerst in deze .cipj^etitie had trainer Peter Kerkhof voor een 4-3-3 formatie gekozen en de drie Moerkapelle spitsen bezorgden de Perkouw de fensie gedurende de hele wedstrijd handen vol werk. Dit leidde tot tal van gevaarlijke situaties voor het vijandelijke doel, waarmee echter ook te weinig werd gedaan. Aan de andere kant speelde de "Blauw witte" defensie uiterst solide en werd heel weinig weggegeven. De gevaarlijke Marcel Butter werd door Pieter Lips volkomen uit de wedstrijd gespeeld en liet zich in de tweede helft zelfs gefrustreerd ver vangen. Halverwege de eerste helft werd toch op voorsprong geko men. Uit een voorzet van Alex Her tog tikte Lennaert Visser de bal be heerst langs de keeper, met de 0-1 ruststand mocht Perkouw de han den dichtknijpen. Direct na rust viel volkomen onverwacht de gelijkma ker. Uit een corner werd de bal door de wind meegenomen en zeil de zo het Moerkapelse doel in. De bezoeker lieten zich hierdoor niet ontmoedigen en namen het heft weer in handen. Een uittrap werd na 70 minuten door Rob van Leeuwen opgepikt en vervolgens deed hij de bal met een knap schot in het doel belanden. Hierna wer den nog een aantal kansen afge dwongen, maar er werd te weinig mee gedaan. Hierdoor bleef de wedstrijd wel spannend, maar de winst kwam echter niet meer in ge vaar. Zaterdag aanstaande komt de nummer drie op de ranglijst, Flore- ant, op bezoek in de "Wilde Vee- nen". Het belooft een interessante krachtmeting te worden. Moerkapelle 2 speelde sterk bij Ha- zerwoudse Boys en won dik met 2- 6. Edwin Zuiderveld had met drie goals een groot aandeel in de pro ductie, de overige treffers kwamen van Barry Kouer, Johan Klomp en Edwin Regters.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 17