Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente Gemeen te nieuws 8 oktober 2C03 VWW.ZEVENHOI^-MÓÉftkmlk'NH WEEK 41 BIJZONDERE BIJSTAND VACATURES VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES WEIDEPLANTSOENBRUG MOERKAPELLE ONDERZOCHT WERKZAAMHEDEN A12 TUSSEN ZOETERMEER-OOST EN GOUDA IN BEIDE RICHTINGEN H/ DHAViNGSESTAFETTE IN MIDDEN-HQLLAND SUCCESVOL ASFALTERINGSWERKZAAMHEDEN SWANLAWEG IN HERFSTVAKANTIE 'S AVONDS EN 'S NACHTS AFGESLOTEN MELDINGSFORMULIER ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN VERGUNNINGEN BOUWZAKEN Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Speciale financiële bijdrage Huishoudens met een inkomen op minimumniveau en waar schoolgaande kinderen zijn in de leeftijd van 4 tot en met 17 jaar kunnen in aanmerking te komen voor een gemeentelijke bijdrage. Het gaat om een bedrag van 113,= per kind per jaar dat voorziet in de bijkomende schoolkosten, zoals de aanschaf van sportkleding en dergelijke. De bijdrage wordt verstrekt op grond van het bijzondere bijstandsbeleid. Nu het nieuwe schooljaar 2003/2004 onlangs is begonnen wijzen wij u dan op het bestaan van deze regeling. Aan de regeling zijn voorwaarden omtrent inkomen en vermogen verbon den. In het algemeen geldt dat uw netto maandinkomen niet meer mag bedragen dan ca. 1.086,00 voor gehuwden en samenwonenden. Voor alleenstaande ouders gaat het om ca 977,00 netto per maand. Uitkeringsgerechtigden, die een uitke ring via de gemeente ontvangen, ont vangen de bijdrage tegelijk met de uit kering over de maand oktober. Deze groep hoeft de uitkering dus niet aan te vragen. Kijk voor het vacature overzicht op de website van de gemeente: www.zevenhuizen-moerkapelle.nl /bestuurenorganisatie/vacatures. Op dit moment is de gemeente op zoek naar een medewerker communicatie (18 uur), een medewerker openbare orde en veiligheid (24 uur), een juri disch medewerker ruimtelijke orde ning (36 uur), een medewerker docu mentaire informatievoorziening (24 uur) en een medewerker volkshuis vesting /onderhoud (36 uur). Wanneer u geen uitkering via de gemeente ontvangt en uw inkomen ongeveer gelijk is aan het hierboven genoemde bedrag, dan kunt u tot uiterlijk 31 december 2003 een formu lier voor de uitkering voor het huidige schooljaar aanvragen. Dit kan telefo nisch bij de sectie Zorg, telefoon 0180- 637777. Ook kunt u via de website het formulier downloaden en insturen: www.zevenhuizen-moerkapelle.nl /gemeentewinkel/formulieren Wet Tegemoetkoming Studiekosten Wist u trouwens dat u ook voor scholie ren in de leeftijd tussen 12 en 18 jaar die het voortgezet onderwijs volgen, een tegemoetkoming in de kosten kunt aanvragen op grond van de WTS (Wet Tegemoetkoming Studiekosten). Om voor deze regeling in aanmerking te komen mag uw inkomen, binnen bepaalde grenzen, meer bedragen dan het minimum. Informatiemateriaal als mede aanvraagformulieren voor deze regeling zijn te verkrijgen op de school die uw kind bezoekt. Recent heeft de gemeente onderzoek laten doen naar de onderhoudstoestand en de draagkracht van de Weidepiantsoenbrug in Moerkapelle. Aanleiding hiervoor is de conditie van de palen in het water. De brug is in het verleden aangelegd voor voetgangers en fietsers. Ook zijn personenauto's naar het achterliggende parkeer terrein toegestaan. Een gespecialiseerd bureau heeft aan de hand van metingen en berekenin gen vastgesteld dat de brug nog in goede conditie verkeerd. Berekeningen tonen aan dat de brug in staat is voer tuigen van maximaal 3000 kg te dra gen. Deze lastbeperking zal door middel van een verkeersbord bij de brug worden aangegeven. Voor nadere inlichtingen kunt u con tact opnemen met de heer H. Gerritsen van de sectie CCTR, tel. 0180-637720 Raad Commissie I Commissie I 21 oktober 2003 1 december 2003 2 december 2003 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt-u de agenda's, notulen besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerxapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De kap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een ngericht met gemeente-informa tie. Tt kunt u deze stukken raadplegen Op 15 en 16 oktober 2003 is de op -en afrit 9 Zevenhuizen maximaal 2 uur afge sloten in verband met werkzaamheden tussen Gouda richting Zoetermeer. De afsluiting zal rond middernacht plaatsvinden om zo min mogelijk hinder voor het verkeer te veroorzaken. De vluchtstrook en 1 rijstrook zijn tussen 21.30 uur en 05.00 uur afgesloten. De werkzaamheden vallen samen met de asfalteringswerk- zaamheden op de N219 in opdracht van de provincie. Het verkeer op de rijksweg wordt door middel van tekstwagens verzocht door te rijden naar de eerstvolgende afrit om daar te draaien en vanaf de andere richting de afrit te nemen. Het verkeer dat de rijksweg op wil kV— -'oorgang vinden, al dient ion rek. a hou den met een kleine vertraging. Rijkswaterstaat voert in het kader van het project "de A12 vernieuwd op de weg" diverse werkzaamheden uit op de A12 gedurende drie weken. De werkzaamheden bestaan uit allerlei onderzoeken die nodig zijn ter voorbe reiding van de maatregelen: plusstro ken A12 Zoetermeer-Oost -Knooppunt Gouwe (in beide richtingen), nieuwe aansluiting Bleiswijk en nieuwe aanslui ting Zevenhuizen Waddinxveen. via d eentelijke website De jdienst Midden-Holland heeft op 24 september tot 25 september gedurende 24 uur een handhavingsestafette in de regio uitgevoerd. Het doel was inzicht te krijgen of bedrijven zich ook buiten de normale kantooruren houden aan milieu- voorschriften. De handhavingsestafette is in samenwerking met de provincie Zuid-Holland, de waterschappen en de politie uitgevoerd. Enige wethouders hebben ook in persoon deelgenomen aan deze actie. De controles zijn uitgevoerd door 15 handhavingsteams. losliggend (puin)afva! bij enige bedrij- Er zijn in totaal 115 Controles verricht waarbij 58 overtredingen zijn geconsta teerd. Dit had met name betrekking op onvoldoende afscherming van verlich ting van kassen, het te vroeg in wer king zijn van (transport)bedrijven en In veel gevallen bleken de bedrijven zich goed aan de milieuregels te hou den. Het aantal overtredingen is echter dusdanig dat de actie succesvol kan worden genoemd. In de toekomst zul len vaker handhavingsestafettes in de regio onverwachts worden uitgevoerd. In verband met asfalteringswerkzaamheden is de Swanlaweg en Noordeinde (N 219) in de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle, ter hoogte van de rijksweg Al2, vier avonden en nachten voor gemotoriseerd verkeer afgesloten. De werkzaamheden beginnen maan- 20.00 uur en 06,00 uur. Ook de af- en ten (zie ander bericht op deze pagina) dag 13 oktober en duren tot en met opritten ritten van en naar de rijksweg De omleidingen worden met borden vrijdag 17 oktober, dagelijks tussen A12 worden voor het verkeer afgeslo- aangegeven. Via onderstaande meldingsbon kunt u onderhoudswerkzaamheden aan wegen, straatmeubilair, riolering, openbaar groen en straatverlichting aan de gemeente doorgeven. Let op, de meldingen worden op basis van urgentie afgehandeld en er wordt niet schriftelijk op gereageerd. U kunt ook telefonisch een melding doorgeven van maandag t/m vrijdag van 12.00-14.00 uur, 3 0180-634275. Omschrijving van de melding: naam: adres: woonplaats:-- telefoon*: ---- *ik wil wel/niet teruggebeld worden (doorhalen wat niet van toepassing is) Zevenhuizen/Moerkapelle,2003 Handtekening: Verleende bouwvergunningen P.C. van Riel te Zevenhuizen; lichte bouwvergunning en vrijstelling van de voorschriften van bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" voor het vergroten van een dakkapel op de voor-en achterzijde van de woning plaat selijk bekend De Leeuwerik 51 te Zevenhuizen (verzonden 6 oktober 2003) Ingekomen aanvragen bouwvergunning aanvraagdatum: 1 oktober 2003, BL/2003/0045: W.P. van Duin voor de uitbreiding van de woning en het verande ren van de voorgevel van de woning op het perceel Rei gershof 8 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 1 oktober 2003, BR/2003/0059: Fa. H. Smaal en Zn voor het oprichten van een bedrijfsruimte op het perceel Bredeweg 48 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 2 oktober 2003, BL/2003/0046: P.H. Roest voor het plaatsen van een dakkapel op de achterzijde van de woning op het perceel De Grutto 23 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 3 oktober 2003, 8L/2003/0047: A. Schol- laart voor het plaatsen van een dakkapel op de voorzijde van de woning op het perceel Staringstraat 45 te Zeven huizen. Vergunningen Algemene Plaatselijke Verordening 't Reigertos namens het Astma Fonds voor het parkeren van een iuchtbus op het Dorpsplein op 23, 24 en 25 maart 2003 te Zevenhuizen. De Wereldwinkel Zevenhuizen voor het innemen van een standplaats op de vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur vanaf 1 oktober 2003 tot 30 september 2004 op het parkeerterrein bij de Albert Heijn te Zevenhuizen. Brasserie 't-Sonnetje voor het plaatsen van twee kans speelautomaten en één behendigheidsautomaat van 8 september 2003 tot 7 september 2004 in Brasserie 't-Son- netje te Zevenhuizen. Café Oud Verlaat voor het plaatsen van twee kansspeel automaten van 1 juli 2003 tot en met 30 juni 2004 in Café Oud Verlaat te Zevenhuizen. Bezwaar vergunningen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de pro cedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aan getekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het col lege van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de ver leende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Bestemmingsplan "Parapiupian 2e agrarische bedrijfswo ning buitengebied" onherroepelijk Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhui zen-Moerkapelle maakt bekend dat op 17 september 2003 de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State het beroep welke is ingesteld tegen het besluit van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holiand strekkende tot goedkeuring van het door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle bij besluit van 22 januari 2002 vastgestelde bestem mingsplan "Parapluplan 2e agrarische bedrijfswoning bui tengebied" heeft ongegrond verklaard. Dit betekent dat het bestemmingsplan "Parapiupian 2e agrarische bedrijfswoning buitengebied" onherroepelijk is. Tervisielegging bouwplannen Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhui zen-Moerkapelle maakt op grond van artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 9 okto ber 2003 gedurende vier weken in het gemeentehuis (sectie V.R.O.M.) de volgende bouwplannen ter inzage liggen van. a)C. Parkinson voor het vergroten van de woning op he. perceel Eendrachtsdijk 1 te Zevenhuizen. b)G.J. van der Spek voor de bouw van een paardenstal op het perceel nabij Herenweg 40 te Moerkapelle. Bouwplan a. ligt in het ter plaatse geldende bestemmings plan "Dorpsgebied Zevenhuizen" en bouwplan b. ligt in he ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebie 1983". Beide plannen zijn in strijd met de voorschriften van het bestemmingsplan. Het college is van plan om met toe passing van de vrijstellings-regeling ingevolge artikel 19. 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artike van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening planologie c medewerking aan het bouwplan te verlenen. Voordat het college een beslissing neemt wordt u in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de e sielegging. i.e. van 9 oktober 2003 tot en met 5 n°v®r^et 2003 tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk U college uw zienswijze kenbaar te maken. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids overige informatie i'iirriiVv'iiitiörtiü:) ""tuk iiiiKiiDMi iin 'ri«i»:«crf trinv i:mcm ii rrm«nu Immhiu*!«iij I ltf.1

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4