DIEP IN HET DICK BRUNABOS WSE WINT SPANNENDE EERSTE SCHAAKWEDSTRIJD VEEL GEÏNVESTEERD IN JEUGDOVERLAST, AFNAME BLIJFT VOORALSNOG UIT |ftR0EM-DAG IN WADDINXVEEN KINDERBOEKENSCHRIJFSTER BIJ ICHTHUSSCH00L OPBRENGST COLLECTE DIEREN BESCHERMING AQUARELLEN EXPOSITIE IN BIBELOT WA DDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 15 oktober 2003 pagina 19 Auto-inbrekers Geweld neemt niet af Woninginbraken l'Waddir Waddinxveen - Op de locatie Zuidplashof van de Dick Brunaschool is in het kader van de kinderboekenweek voor de onderbouw een spannend donker bos ge maakt door ouders van de bibliotheekcommissie. De leerlingen hebben het bos verder aangekleed met paddestoelen, uilen, spinnen, egels, kabouters en nog veel meer bosbewoners. De leerlingen hebben menig maal in het bos verkeerd. Ze kregen er onder andere mooie verhalen voorgelezen. Als afsluiting hebben alle leerlingen op woensdagmorgen, verkleed als heks, kabouter, elfje of een andere bosbezoeker, een kabou- terspelparcours afgelegd. Ook op de bovenbouwlocatie Sperwerhoek was een Dick Brunabos te vinden. De 'bomen' voor beide bossen zijn geleverd door de plant soenendienst van de gemeente. De kin derboekenweek is op de locatie Sperwer- hoek geopend met het ten gehore brengen van enkele bostunes, woudlied jes en wildgezang. Als afsluiting hebben de leerlingen op suggestie van de natio nale kinderboekenweekorganisatie boomhutten ontworpen en gemaakt. De boomhutten staan nog enige tijd in de Dick Brunaschool tentoongesteld en er zijn er ook enkele op www.dickbruna- school.nl te zien. Waddinxveen - In het Anne Frank- centrum werd donderdag 9 okto ber de eerste wedstrijd van het eer ste team van de Waddinxveense Schaakvereniging gespeeld. Vorig seizoen werd degradatie uit de op een na hoogste klasse van de Rotterdamse Schaakbond voorko men. Eerste tegenstander was het derde achttal van Ivoren Toren uit Rotter dam. Op papier zijn de spelersgroe pen gelijkwaardig maar na een uur spelen kondigde zich een verplet-, terde nederlaag voor de Waddinx veense schakers aan. Alleen captain Ronald Dannis, aan het eerste bord spelend, stond goed. Maar ervaring leert dat hij vaak goede stellingen verblunderd. Wim van Os (bord 3), Erik Hennink (4), Hans van Wou denberg (6) en Arjan Hennink (8) eadden benarde stellingen op het bord. Na goed twee uur schaken stonden de eerste uitslagen vast: Ronald maakte het dit keer wel goed af en de nestor van het eerste, Wim van Vuuren (5), behaalde een degelijke remise. Hans en Arjan leken het ergste achter de rug te hebben. Daar stond tegenover dat Erik al materiaal verloren had. En Leo van der Haven (bord 7) en Wim kregen er een gevaarlijke tegenstander bij: de klok. Kortom: voor een gelijk spel waren wonderen nodig. Rond de eerste tijdscontrole ge beurde dat bij Erik. Zoals zo vaker had hij in een slechte stelling on verstoorbaar en geconcentreerd doorgespeeld. Mede dankzij deze kwaliteit is hij vorig jaar clubkampi oen geworden. Ook dit keer begon zijn tegenstander fouten te maken: eerst werd vriendelijk het zojuist gewonnen materiaal teruggege ven, vervolgens werd de dame op een ongelukkige ma nier afgeruild. Toen hij ook nog een toren ver speelde gaf hij Erik gelukwensend de hand. Maar Leo was niet door de tijdscontrole gekomen en Wim moest ook opgeven. Met nog een paar seconden voor tien zetten had hij het eindelijk spannend weten te maken. De stelling was door zijn kwaliteitsoffer zo ingewikkeld dat ook zijn tegenstander veel bedenk tijd nodig had en op zijn vlag moest letten. Jammer genoeg vond deze net voor de controle toch nog de winnende matdreiging. Arjan en Hans konden hun partij remise houden. De avond moest dus beslist worden in de schaakpar tij, waarin Mark van Putten op bord twee de witte stukken voer de. De hele avond leek het op en neer te gaan. In tijdnood verspeel de Mark twee gewonnen pionnen en kwam hij in een gevaarlijke aan val. Daarin moet zijn tegenstander een foutje gemaakt hebben. In elk geval ontstond er een eindspel dat er ongeveer gelijk uitzag. Maar Marks tegenstander bleef op winst spelen. Dat lukte hem niet omdat Mark telkens de goede antwoor den vond. Het ultieme winstplan, waarin de laatste torens afgeruild konden -worden, werd door Mark hard afgestraft. Hij triomfeerde door een verbluffend pionoffer op de damevleugel waardoor zijn pion op de koningsvleugel zeker op weg kon gaan voor promotie. Dit levert een eindstand van 4.5 - 3.5 op voor de Waddinxveners. Daardoor staan zij samen met Overschie en Niewer- kerk aan kop. fhddinxveen/Boskoop - Het ver waren van jeugdproblematiek is •Wjran de speerpunten van Politie Hollands Midden. Het aantal inci denten jeugdoverlast is vergeleken met de eerste vier maanden van dit jaar in Waddinxveen en Boskoop in de maanden mei, juni, juli en au- jMus nagenoeg gelijk gebleven. ^zelfde periode van 8 maanden 1,12002, is het totaal aan incidenten Wlopen van 382 naar 496 over oeide gemeenten. I Het aantal controles is in beide ge- 15»eiren aanmerkelijk opgevoerd. I m Controles werden uitgevoerd. I "eer jongeren werden naar bu- I itoD HALT doorverwezen. Ook de I UP-procedure voor 12-minners I ,™erd toegepast. 's er door het politieteam In»- andere met toezicht extra I'""esteerd in het uitgaansgebied I rtn Nesse en omgeving in Wad- I k*«en. Daar was sprake van I Lu over jeugdoverlast, ge- udsoverlast en zelfs intimidaties geweldszaken. Daarom zijn op ^vrijdagavonden minimaal twee I t?rn1maximaa' vier extra agenten ipn aanwezig. Tevens is er I "jtegrale aanpak; gemeente ziJn in gesprek met hore- I .nemers. Inmiddels heeft erin geresulteerd dat het na de zomerperiode relatief rustig is ge- weest. In Boskoop kwamen veel overlast- meldingen binnen over de Burge meester Colijnstraat. Inmiddels heeft overleg tussen de wijkagenten, de gemeente en de winkeliers ertoe geleid dat er bete re verlichting is. Ook zijn enkele vernielde deuren vervangen. Deze aanpak heeft verder vandalisme voorkomen. De locatie blijft een aandachtspunt van de politie. In het jaar 2003 zijn tot nu toe negen verdachten van auto-inbra ken aangehouden. Het lijkt erop dat er niet bewust en frequent op bepaalde plekken wordt ingebro ken maar dat het gaat om 'gele genheid maakt de dief'. Medio oktober 2003 houdt het po litieteam daarom een tweede pre ventieactie. Doel is bestuurders meer bewust te maken dat zij kost bare voorwerpen niet of niet zicht baar in hun voertuig achter moe ten laten. Wat opviel bij de inbraken in de afgelopen periode is dat er relatief veel computers uit auto's werden ontvreemd. De ge meente Waddinxveen heeft op en kele plaatsen de bekende bordjes "Op slot - Buit eruit" geplaatst. Het aantal geweldszaken is ten op zichte van de eerste 4 maanden van dit jaar gelijk gebleven. Als echter 2003 vergelijken wordt met dezelf de periode in 2002 dan zien is er een stijging van 123 naar 150 bij de politie bekend geworden inciden ten. Veel daarvan valt onder 'een voudige mishandelingen'. Zwaar li chamelijk letsel werd toegebracht in een horecazaak; daarbij werd een verdachte aangehouden. Van de vijf straatroven in het gebied, zijn er twee opgelost. In die geval len werden er respectievelijk drie en één verdachten aangehouden. Bij de aanhouding van één van hen, werd geweld tegen de politie gebruikt. Bij het NS-station Waddinxveen werd een persoon bij een scher mutseling gestoken, de verdachte is voorgeleid en in bewaring ge steld. Een inwoner van Boskoop is ter zake straatroof aangehouden. Vergeleken met de afgelopen vier maanden is het aantal woningin braken gedaald maar ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar ge stegen. Opvallend is wel een rela tief hoog aantal van 20 in juni 2003. In de zomerperiode is extra gecontroleerd bij woningen waar van de bewoners vakantiekaarten naar de politie hebben gestuurd. Een heler van een woninginbraak, waarbij een kluis werd ontvreemd, is aangehouden. Nazorg slachtof fer na enkele weken werd vanuit het team vormgegeven (naast bu reau Slachtofferhulp) en een en quête over de behandeling bij aan gifte doen werd gehouden. Veel snelheidsovertredingen In de afgelopen vier maanden zijn controles gehouden op het gebied van de draagplicht autogordel en bromfietshelm, de gesloten verkla ringen in Boskoop en Waddinx veen. Bij verkeerscontroles in het gebied zijn de afgelopen vier maanden vanwege het rijden onder invloed in totaal 23 bestuurders geverbali seerd. In Waddinxveen zijn bij zes controles 240 overtredingen gecon stateerd voor te hard rijden, in Bos koop zijn bij vijf controles 224 over treders bekeurd. De Zijde in Boskoop zal dit jaar met een zeke re regelmaat op snelheid gecontro leerd worden. Op die manier wordt na de aanpassingen van deze weg inzicht gekregen in het verkeersge drag. KERKDIENSTEN - 19 oktober Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. A.C Bronswijk; 11,15 uur Eucharistie viering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur Leesdienst; 16.30 uur ds. G. Zomer. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen; 18.30 uur ds. C.C. Kors. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur R. Feddes. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Karin Hamoen. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 19.15 uur ds. Zippro. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur dr. J. Broekhuis; 18.00 uur ds. P.J. Krijgs man. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - De opbrengst van de in Waddinxveen gehouden jaar lijkse collecte voor de Dierenbe scherming bedraagt €5.183,-. Dit geld wordt besteed aan de zwerf honden en -katten die worden op gevangen in het dierentehuis Midden Holland te Gouda. Alle col lectanten en gevers worden harte lijk bedankt voor hun bijdrage. Voor meer informatie: 0182- 616519. Waddinxveen - De Moerkapelse Emmy Noordam exposeert in restaurant Bibelot in Waddinxveen. Stillevens, bloemen en landschap pen maken deel uit van haar collec tie. De expositie is te zien vanaf heden tot eind november. dinxveen vindt vrijdag 17 I irp°nber voor het eerst sinds^vele L,\Weer een 'BROEM'-dag plaats y.. I0ren uit Waddinxveen en Boveri BR0EM staat voor 'BReed ,0uderen Er) Mobiliteit'. J xorr|t voor uit een aantal 'delijk en provinciale organisa- l^pn,. ™°9elijk door een groot l'isati» 9sverdanc' van orga- Iï/q s Zoals de ANWB, BOVAG en iqP'aatse|ijk niveau wordt deze |libsirti! m°gelijk gemaakt door ICLVan de P0V (Provinciale |";qPrn Verkeersveilgheid) en Kripte Waddinxveen. k riff Ultvoerin9 van de activiteit NewB°L9anisatie rekenen °P de erking van rij-instructeurs die speciaal zijn opgeleid voor rit- adviseur voor de BROEM-test. De deelnemers maken een proefrit met een ritadviseur in hun eigen auto, op basis waarvan de mensen eventueel praktische adviezen krij gen ter verbetering van hun rijstijl. Tijdens de dag is een opticien aan wezig voor de ogentest, een audi- cien voor een gehoortest en een re actietester. Ook wordt er die dag aandacht besteed aan de verkeers- theorie, onder andere aan de re cente veranderingen en aanpassin gen van de verkeersregels. De dag wordt tussen 8.45 en 9.00 uur geopend door de heer W. Dijk- sterhuis, wethouder van de ge meente Waddinxveen. Boskoop - Na de gezamenlijke jaarvergadering van de Mede zeggenschapsraad en de Ouder raad van de Ichthusschool kwam kinderboekenschrijfster Vivian den Hollander vertellen over kinderboeken. Thema was: "Plezier in boeken voor ouder en kind". Vivian den Hollander liet zien voor welke leeftijdscategorie ën bepaalde boeken leuk en geschikt zijn. Met een grote hoe veelheid boeken konden de vele geïnteresseerde ouders kennisma ken. Ook vertelde de schrijfster, zelf juf geweest op een basisschool, hoe zij tot haar onderwerpen kwam voor haar boeken. Haar eigen tweeling heeft vaak voor de nodige inspiratie gezorgd, zoals blijkt uit de boeken "Kiki en Pim, de twee-" ling", een serie boeken over voet bal, zoals "Goal!", "Aanvallen!" en "Hé, scheids!". Een aantal boeken van Vivian zijn de laatste jaren genomineerd door de Nederlandse Kinderjury. Aan het eind van de avond konden de aan wezigen boeken kopen en door Vi vian den Hollander laten signeren.. Deze avond was een van de vele ac tiviteiten die plaatsvonden op de Ichthusschool tijdens de Kinderboe kenweek.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 19