GROENEWEG SCHRIJFT GESCHIEDENIS OVERTUIGENDE OVERWINNING MOERKAPELLE STIJGT MET STIP NESSELANDE-DAMES TWEE NK LIMIETEN VOOR BOSKOPER BE FAIR DAMES OP TIJD WAKKER FLYERS DAMES 1 OVERTUIGEND NAAR WINST GESLAAGDEN TAEKWONDO EXAMEN TURNEN VOOR VOLWASSENEN BIJ T00S SJOELEN NAS VOLLEYBAL THUIS SUCCESVOL TZM VERLIEST THUISWEDSTRIJD pagina 20 Voetbal Hart van Holland 15 oktober 2003 Volleybal SPORT Voetbal Volleybal Tafeltennis Zwemmen Volleybal Basketbal en Sander van Vuuren allemaal rr Zevenhuizen - Volgens voorzitter Roos is het nog nooit voorgekomen dat er in de boeken een 14-0 over winning van een standaardelftal is bijgeschreven. Afgelopen zondag heeft het huidige eerste elftal van Groeneweg dus geschiedenis ge schreven met een overwinning met deze cijfers op het Rotterdamse Ga- ruda. Ook zal het nooit voorgeko men zijn dat één speler van een eerste elftal in één wedstrijd negen maal scoorde. Maurice Eckhardt schreef ook in dit geval geschiede nis. Het zal, ook landelijk gezien, nauwelijks voorkomen dat een eer ste elftal-speler negen maal scoort in één wedstrijd. Zoals ook nog twee andere resulta ten in de afdeling nauwelijks waarde hebben (Bergambacht wint met 10-1 van Kralingen en Wad- dinxveen met 12-2 van PKC) is ook de waarde van deze overwinning nihil. Het staat als een paal boven water dat bijvoorbeeld een vierde elftal van Groeneweg van deze tegenstander ook gewonnen zou hebben. Het is dus leuk om een keertje met zoveel doelpunten ver schil te winnen maar er mogen geen conclusies aan verbonden worden. Al na 20 minuten was van een wedstrijd geen sprake, de 4-0 voorsprong na 20 minuten werd tot de rust uitgebouwd naar 7-0 en er stonden na het fluitsignaal dus dubbele cijfers op het scorebord. Naast de 9 treffers van Eckhardt zorgden Ed Boudewijn met 2,en Jarno van Dorp, Cor Buitenhuis en Arnoud van Leeuwen met één voor de overige treffers. Het is nog maar de vraag of wed strijden tegen Garuda, PKC en Kra lingen later in de competitie echt van belang worden. De twijfel is groot of deze elftallen het kunnen opbrengen om een hele competitie tegen zulke grote nederlagen aan te lopen. Het zal ongetwijfeld lei den tot het terugtrekken van één of meerdere teams en dan zal er gerekend worden met verminde ring van punten en het herstellen van het doelsaldo van de teams die al tegen deze verenigingen hebben gespeeld. Vooralsnog was de over winning op het zwakke Garuda leuk om eens mee te maken. Het viel voetbaltechnisch wel op dat Groeneweg, ondanks de grote voorsprong, probeerde met combi natievoetbal tot scoren te komen. Meestal gaat iedereen voor zich zelf lopen voetballen, maar dat ge beurde gelukkig niet. Ook de tegenstander verdient een compli ment, blijven voetballen, niet gaan schoppen en de tegenstander ac cepteerde dat Groeneweg niet één maar vele maatjes te groot was. Een opmerkelijk feit was ook dat de scheidsrechter heel serieus deze 'wedstrijd' bleef leiden en gecon centreerd bleef tot de laatste mi nuut. Zondag is het eerste elftal vrij. Het tweede elftal behaalde in Slikker veer zijn vierdecompetitiepunt maar blijft in de gevarenzone. In deze zeer zware poule zal een plaatsje in de middenmoot een prachtige prestatie betekenen. Waddinxveen - Afgelopen week zijn op sportinstituut Den Edel Waddinxveen Taekwondo examens afgenomen. De geslaagden zijn: zwarte slip: Neal van der Laan; rode band: Christiaan Asscheman; blau we slip: Jeffrey Blaazer, Roel Schel len, Kevin de jong, Sarmad Almas- oudi; groene band: Ingeborg de Mik, Merijn Langeveld; groene slip: Marco Heijkoop, Lars Geitenbeek, Edwin Visser; gele slip: Dennis van der Kooij, Louahab Kalai, Jeffrey van Tol en Björn Schouten. Waddinxveen - Jazzdans- en Turn vereniging TOOS uit Waddinxveen heeft drie turnuren voor dames en heren vanaf ongeveer 13 jaar (mini maal voortgezet onderwijs). De les sen zijn voornamelijk bedoeld voor dames en heren die een keer willen trainen aan de turntoestellen en voor oud gymnasten die het leuk vinden om weer wat te turnen aan de turntoestellen. Op dinsdag- en vrijdagavond kan er op verschillende niveaus worden gewerkt en kan er worden geoe fend om complete turnoefeningen op de verschillende toestellen aan te leren. Meer informatie: TOOS, telefoon 0182-613839 640277 of www.toos- waddinxveen.nl. Waddinxveen - De uitslag van de sjoelclub: Klasse A: 1. Tine Lutgen- dorff, 140.500 punten; 2. Kees Kui pers, 137.350 punten; 3. Dick Dros, 134.100 punten; 4. Jan Kersbergen, 134.000 punten; 5. Frans Bouw meester, 131.500 punten. Klasse B: 1. Cor Faay, 128.350 pun ten; 2. Trudy van Leeuwen, 128.000 punten; 3. Wim Slingerland jr., 127.000 punten; 4. Adri Faas, 126.900 punten; 5. Pascal van Gils, 126.700 punten. Klasse C: 1Arie Roos, 118.500 pun ten; 2. Bas Koppenaal, 116.750 pun ten; 3. Corry 't Hart, 115.500 pun ten; 4. Frans Bötger, 115.350 pun ten; 5. Jan Olie, 114.250 punten. Klasse D: 1. Marius Kersbergen, 109.100 punten; 2. Gert Kersber gen, 108.900 punten; 3. Cor van Gils, 108.900 punten; 4. Floor van Abshoven, 108.600 punten; 5. Simon den Oude, 107.300 punten. Klasse E: 1. Riet Loomans, 99.950 punten; 2. Henk Lagendijk, 99.000 punten; 3. Peter Bötger, 98.400 punten; 4. R. van Wijk, 98.300 pun ten; 5. Corrie Treffers, 98.250 pun ten. Moerkapelle - Het standaardteam van de w Moerkapelle deed zater dag jongstleden uitstekende zaken door de derby tegen Floreant ui terst overtuigend met 4-0 te win nen; een uitslag waarmee de Bos kopers zelfs nog goed wegkwamen. Door dit resultaat klommen de "Blauw-Witten" met 11 uit 6 op naar de derde plaats op de ranglijst, met twee punten achterstand op BSC '68 en zeven punten op het tot dusverre onge naakbare Koudekerk. Gelet op het spel van de laatste weken moeten de Moerkapellenaren zich in dit ju bileumjaar kunnen mengen in de strijd om deze voor directe promo tie rechtgevende tweede plaats. In •de ploeg zit veel voetbal, elke wed strijd wordt een behoorlijk aantal kansen afgedwongen en wekelijks wordt een gezond portie strijdlust getoond. Hoewel achteraf nooit iets met ze kerheid kan worden gezegd, was het begin van de wedstrijd waar schijnlijk toch wel bepalend voor het verdere verloop. Binnen een minuut namelijk leek de thuisploeg na een vlotte Floreant aanval al op een achterstand te komen; het schot van Maarten Evers spatte ech ter via binnenkant paal het veld weer in en er werd vervolgens ra kelings naast geschoten. In plaats van 0-1 werd het enkele minuten later zelfs 1-0, dankzij Lennaert Vis ser. Hierna probeerde Floreant nog wel wat terug te doen, maar naar mate de wedstrijd vorderde werd het Moerkapelse overwicht steeds groter. Achterin werd hoegenaamd niets weggegeven en daarvan uit zetten Peter Zijderhand, Danny Pols en vooral Ron Kievit messcher pe aanvallen op. Op rechts werd Gido Stuurman keer op keer weg gestuurd en dat leidde binnen een half uur al tot een 3-0 voorsprong. Tot de rust werd het hierna hele maal éénrichtingsverkeer, gescoord werd er echter niet meer, al had dat gezien het aantal kansen wel ge moeten. Voor zover dit nog niet het geval was, was kort na de rust de wedstrijd helemaal gespeeld. Gert Jan Lekkerkerk brak door, zag zijn inzet gekeerd, waarna Rob van Leeuwen met een omhaal de 4-0 op het scorebord bracht. Daarna ge loofde ook de thuisclub het wel en zakte het spelpeil aanzienlijk. Trai ner Peter Kerkhof bracht nog Peter Bontenbal, Jeroen Hertog en Johan Klomp in, verandering in de stand bracht dit alles niet meer. Zaterdag aanstaande is er geen competitievoetbal, de week daarna wordt Linschoten bezocht. Benthuizen - Bij de eerste thuiswed strijd van het nieuwe seizoen in sporthal de Hil hebben de volley ballers van NAS zich goed staande gehouden. Heren 1 versloeg Net werk 4 uit Pijnacker met 3-1. Heren 2 was met 3-0 te sterk voor Water landers 6 uit Nieuwkoop. Bij de dames moest het eerste team met 1-3 de overwinning laten aan GSC 2 uit Voorburg. Dames 2 gaf het Haagse Citrus/SOS klop met 3-1. De volgende thuiswedstrijden zijn op vrijdag 24 oktober vanaf 20.15uur in sporthal de Hil. Hieperdepiep Elise Zijderhand 1 jaar op 15 okt. H.G. van Opa en Oma Verkade Maarten Roos is 25 jaar automonteur. Hartelijk gefeliciteerd. Liefs pa en ma Moerkapelle - Het tweede team van tafeltennisverening TZM heeft de thuiswedstrijd tegen TTVN6 uit Nieuwkoop met 9-1 verloren. Simon Wondergem wist het enige puntje binnen te halen Andre te Paske en Anne Duursma kwamen niet tot winst. Het derde team speelde een uit wedstrijd tegen Gouda 6. Er werd met 6-4 gewonnen. Jan van Halm bleef opnieuw ongeslagen zonder een game af te staan. Adrie Bout wist twee partijen te winnen. Een partij werd in vijf games verloren met als eindstand 11-7. Walter Micke kwam niet tot winst. De dub bel werd door Adrie en Jan gewon nen. Zevenhuizen - In Doetichem boek ten de dames uit Zevenhuizen een 4-0 zege tegen Orion. Trainer Wim Boegheim had na de thuisneder laag van vorige week enkele wijzi gingen binnen het team doorge voerd. Zo startte Lisette Brandenburg als diagonaal speelster en startte jeugdinterna- tional Flore Gravesteijn als buiten- aanvalster. In de eerste set schoten de dames uit de startblokken en in een mum van tijd was er een voorsprong van tien punten opgebouwd. Daarna kwam Orion langzaam dichterbij door enkele goede servicebeurten en werd het einde van de set heel spannend, maar met 27- 25 toch winnend afgesloten door Nesselan- de. De tweede set ging aanvankelijk tot 7-7 gelijk op, maar toen wist Nesselande een kleine puntenvoor- sprong te nemen. Door een hoge servicedruk en attent verdedigen wisten de dames deze set met 25- 14 binnen te halen. In deze set bleek ook dat haar nieu we rol als libero Aafke Verbrugge op het lijf is geschreven, veel bal len werden door haar verdedigd en dan ook prima afgeleverd bij spelverdeelster Eva Malschaert. In de derde set hadden de Zeven- huizense dames steeds een klein voordeel, dat niet vergroot kon worden, doordat Orion zich nog niet gewonnen gaf. Het einde van deze set werd daardoor superspan- nend en werd bij de stand 29-27 be ëindigd in het voordeel van de Ca- pricornbrigade. in de vierde set lieten de dames de setwinst niet meer in gevaar komen. Evenals in de vorige sets bediende Eva Malschaert haar aan- valsters weer op maat en deze scoorden veelvuldig. Met 5 punten op zak en een volleybalvrij week end voor de deur keerde het team huiswaarts. Op zaterdag 25 oktober wacht om 16.30 uur de thuiswedstrijd tegen Inter Rijswijk in dorpshuis Swanla. Boskoop - De Boskoper Aschwin van Zoest moest afgelopen twee weekenden een aantal wedstrijden zwemmen. Het NK zwemmen wordt dit jaar gehouden in Alphen a/d Rijn, januari 2004. Aangezien Aschwin nu bij junioren 1 zwemt, worden de limiettijden ook een stuk scherper. Maar zijn tij den laten zien dat de vele vroege trainingen vruchten afwerpen. Op de 200 meter vrije slag heeft de Boskoper nu een tijd staan van 2.22.55, ruim 3 seconden onder de limiet van 2.26.00. Bij de 100 meter vrije slag staat de limiet van 1.06.00. De eerste poging van Asch win van Zoest klokte 1.06.00, pre cies de limiet. Maar afgelopen zon dag ging de tweede poging er zelfs onder, namelijk 1.05.60. Met deze tijden heeft hij al twee startbewij zen voor het NK en misschien komen er nog meer. Waddinxveen - Het eerste dames volleybalteam van Be Fair moest af gelopen zaterdag thuis aantreden tegen Visade Vbg 3. Voor het eerst voltallig aanwezig, inclusief coach Milco Milev, werd er ontspannen begonnen aan de eerste set. Deze liep voorspoedig totdat de 20 in zicht kwam. De passes vlogen alle kanten op en ook.een spelverdeel- sterswissel kon niet voorkomen dat Be Fair na een voorsprong van 8 punten de eerste set uit handen gaf met 23-25. Enigszins geshockeerd door het verlies werd in de tweede set het slechte passen voortgezet. De gasten kwamen in hun spel en konden gemakkelijk de set naar zich toetrekken met 14-25. De Be Fair speelsters stelden orde op zaken in de derde set. Met gerichte serves, goede passes en gerichte aanvallen werd er goed gespeeld en met name de combinaties op het midden scoorden ineens mak kelijk. Met hervonden enthousias me kon de setwinst gepakt worden met'25-16. De vierde set werd"1 dezelfde trant voortgezet en liep nog iets makkelijker voor de gast vrouwen: 25-13. De vijfde set was slechts een formaliteit en met twe goede servesbeurten werd er me 15-5 een snel een einde gemaak aan de wedstrijd. Dieseltje Be ra zal moeten werken aan startsn'\ heid en uithoudingsvermogen dan moet het in de komen weken goed komen met de po ten. Waddinxveen - Flyers dames 1 overtroeft Rowic met goed teamspel. Eerste winst voor Jongens Junioren 1 in uitwed strijd tegen Rotterdam Basket ball. Verder won Jongens Ka- detten 1 van Jumpers. Dames 1 zette Rowic uit Dord recht meteen onder druk. Door goed teamspel waarbij vooral de verdediging uitblonk, kwamen de bezoekers niet in hun spel. Ook scorend was de thuis ploeg goed op dreef en de eerste periode werd afgesloten met een voorsprong van 15-11. In de twee de periode kwam er zand in de ra deren van het Flyersspel en Rowic deed hier haar voordeel mee en verkleinde via 12-16 de achter stand. De rust had de Waddinx- veense dames goed gedaan en de geoliede machine liep weer voor treffelijk. Sterk verdedigen en bij balbezit meteen overschakelen op de snelle break resulteerde in een 21-7 score. Vooral het teamwork viel op. Taken werden goed over genomen. Aanvallen waren snel en doeltreffend. De vierde periode stond in het teken van consolide ren, de opgebouwde voorsprong kwam niet meer in gevaar; einduit slag 62-41. Topscoorder: Brigitte Hagen met 13 punten. Jongens Junioren 1 ging op bezoek bij Rotterdam Basketball. Al na een paar minuten werd duidelijk, dat Flyers de veel betere ploeg was en dat er van een echte wedstrijd geen sprake was. Via 8-18 en 8-20 kwam een ruststand van 16-38 tot stand en de vraag was alleen nog maar hoe groot het verschil zou worden. Via 3-26 en 14-25 kwam de einduitslag 33-89 op het Topscoorder: Stijn van der H J en Niels Scheps, beide met 20 p ten. Jongens Kadetten 1 sPee'^t zijn beste wedstrijd, maar het ruim voldoende om JumP'sr een nederlaag naar hu'S te k varTi Via 13-4, 12-13, 11-5 eri1fr4»w 52-26 op het scorebord. ToPsc der: Tom van Luijk, Reimer Go^ 8 punten. Vrijdagavond 17 oktober om 21 uur in de Duikelaar Heren _ons' bekerwedstrijd tegen Astronauts 2 (een ploeg u motiedivisie). Toes,ch.ouw,n -|8 ok- van harte welkom. Zater 9 tober om 20.00 uur Jong ren tegen Zoebas.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 20