15 oktober pe Cijferseizoen weer van start Nieuwe Rabohypotheek biedt doorstromers meer armslag op woningmarkt Rabobank wm De bank waar je lid van wordt Weeknieuws Hart van Holland 15 oktober 2003 Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle 5e jaargang nummer 236 Op 15 oktober opent aan de Kerk straat 2 in Moerkapelle de eerste onbemande Geldwinkel van de Rabobank. Moerkapelle heeft hier mee een primeur in Nederland! Het oude vertrouwde bankkantoor is inmiddels gesloten. In de nieuwe geldwinkel kunnen zowel klanten als niet-klanten gratis geld opnemen uit de geldautomaat. De komende maan den zal een deskundige medewerk ster ter plaatse aanwezig zijn om u te helpen bij de benodigde handelin gen. Niet iedereen is immers gewend om met deze moderne automaten om te gaan. Op deze manier garandeert Rabobank Vrijwel alle toonaangevende beur zen boekten afgelopen week een plus van een kleine twee procent. Het nieuws was dan ook overwe gend positief. In de Verenigde Sta ten werden voor het eerst in acht maanden weer banen gecreëerd en de eerste berichten van het kwar taalcijferfront vielen alleszins mee. De AEX steeg tot 323 punten. Waar veel beleggers al lange tijd op zaten te wachten, gebeurde vorige week. Veel macro-economische signa len wezen de afgelopen maanden al op een herstel van de economie. Voor al uit de ho&k van de producenten kwamen steeds positievere geluiden. Maar het vertrouwen van de consu ment liet nog geen structureel herstel zien en dat werd voornamelijk veroor zaakt door de nog zwakke arbeids markt. Maar daar lijkt nu ook verande ring in te komen. Want voor het eerst in acht maanden creëerde de Ameri kaanse economie weer nieuwe banen. Waar analisten op een verdere krimp van de arbeidsmarkt hadden gere kend, kwam er juist een groei van 57,000 banen uit de bus. Bovendien bleef de werkloosheid stabiel op 6.1%, terwijl de markt een lichte stijging had verwacht. Ook andere economische cijfers waren positief. Zowel in de VS als in Europa was het cijfer voor het ondernemersvertrouwen in de dien stensector beter dan verwacht. Ook het cijferseizoen is weer van start gegaan. In de VS beten frisdrankfabri kant PepsiCo, aluminiumproducent Alcoa en internetconcern Yahoo! het spits af met de bekendmaking van de resultaten over het derde kwartaal. De cijfers waren bij alledrie beter dan ver wacht. De grootste positieve verassing was echter weggelegd voor het Duitse SAP. De producent van bedrijfssoftware publiceerde voorlopige omzetcijfers en die waren beter dan verwacht. Ook de als belangrijke graadmeter beschouwde licentieverkopen lagen een stuk boven de taxaties van ana listen. Vooral op de Amerikaanse markt, waar op hevige prijsconcurren tie van rivalen als Oracle en Peoplesoft werd gerekend, werd goed ge presteerd. Dit past binnen het beeld dat de bedrijfsinvesteringen in IT daar het eerst aantrekken. Het aandeel SAP werd beloond met een koerswinst van ruim 20% en ook andere softwarepro ducenten konden mee omhoog. Zevenhuizen-Moerkapelle dat ieder een over zijn geld kan beschikken. Naast de bekende Geldautomaat is in de nieuwe Geldwinkel een automaat voor het afstorten van Sealbags te vinden. Beide automaten zijn 24 uur per dag, zeven dagen in de week beschikbaar. Nieuw is de invoering van een afstortautomaat voor mun ten en bankbiljetten en de muntrol- automaat.Via deze automaten kunt u op werkdagen tussen 9.00 uur en 17.00 uur geheel zelfstandig uw zaken regelen. Snel, veilig en automa tisch! Omdat niet al onze klanten ervaring hebben met dergelijke auto maten, geldt ook hiervoor dat de ter plaatse aanwezige medewerkster u graag de gewenste uitleg geeft. Na verloop van tijd zullen de meeste klanten in staat zijn om geheel zelf standig hun bankzaken te regelen. Voor die klanten die echter structu reel assistentie behoeven (bijvoor beeld ouderen en gehandicapten), zullen wij een passende oplossing vinden. Voor al onze overige diensten, zoals het openen van rekeningen, hypo theekadvies, verzekeringen e.d., kunt u voortaan terecht op het kantoor in Zevenhuizen. Voor veel zaken was dit overigens al zo. Omdat het regelen van dit soort zaken tijd en aandacht verlangt, is het aan te bevelen om een afspraak te maken. U kunt hiervoor contact opnemen met een van onze medewerkers: 0180-63.73.83. Natuurlijk zijn wij voortdurend bezig met het verbeteren van onze dienst verlening. Heeft u opmerkingen, vra gen of suggesties, dan kunt u deze altijd aan ons melden. U belt hiervoor het nummer 0180-63.73.83 (vragen naar Jan Heijdra of Alexander Faber) of mail uw boodschap naar direc- tie@zevenhuizen-moerkapelle.rabo- bank.nl Dubbele bescherming bij aankoop nieuw huis De Rabobank heeft op 10 oktober 2003 de Doorstroomhypotheek gelanceerd. Deze hypotheek geeft dubbele bescherming aan mensen die een nieuw huis kopen, zonder dat zij hun oude huis al hebben verkocht. Door de afkoeling van de woning markt is het aantal opties vooridoor- stromers om de kwaliteit van hun woonsituatie te verbeteren sterk toe genomen. Veel potentiële doorstro mers zijn echter voorzichtig gewor den met de aanschaf van een nieuw huis, omdat het langer duurt om hun bestaande woning te verkopen. De Rabobank wil met haar nieuwe hypo theekproduct potentiële doorstro mers helpen hun woonwensen toch te kunnen realiseren. Bij de Doorstroomhypotheek heeft de klant geen hoge dubbele hypothee- klasten. De rente op het overbrug gingskrediet - en voor bestaande hypotheekklanten ook de rente op de bestaande hypotheek - hoeft pas bij verkoop van het oude huis betaald te worden. Daarnaast kent deze financie ring een extra laag tarief van 3,0%. Bovendien zit in de Doorstroomhypo theek een hypotheekbescherming, waarmee tijdens ziekte of werkloos heid de hypotheeklasten tijdelijk wor den doorbetaald. Het aantal potentiële doorstromers wordt geschat op 170.000. Deze groep wil echter steeds vaker eerst de bestaande woning hebben verkocht, alvorens tot de aankoop van een nieu we woning over te gaan. Jos Rovers, manager Financieel Advies bij Rabo bank Nederland:"We merken dat veel klanten de wens en de financiële mogelijkheden hebben om een ander (groter) huis te kopen, maar dat ze bang zijn om het huidige huis niet tij dig te kunnen verkopen waardoor ze dubbele hypotheeklasten zouden krij gen. De Doorstroomhypotheek is dan een oplossing en geeft op verant woorde wijze zekerheid aan klanten." Wilt u weten wat de Doorgroeihypo- theek voor u kan betekenen? Bel dan voor een afspraak 0180-63.73.58 Doemscenario's woningmarkt komen niet uit De prijzen van koopwoningen ste gen het derde kwartaal van 2003 met 1,2 procent in vergelijking met het kwartaal daarvoor. De econo men van de Rabobank zijn niet ver rast. De gemiddelde huizenprijs is nu 210.000 euro, aldus de Neder landse Vereniging van Makelaars (NVM). Huizen blijven volgens de NVM betaalbaar, waardoor de vraag structureel hoog blijft. Het aantal kooptransacties nam dan ook toe. 'Het negatieve eerste kwartaal bracht sommige analisten ertoe doemscenario's te schetsen', meent Jan Willem Aarts van Stafgroep Eco nomisch Onderzoek (SEO).'Maar de woningmarkt heeft zich goed her steld, precies zoals wij voorspelden.' De betere betaalbaarheid van hui zen kent verschillende oorzaken volgens Aarts: 'Natuurlijk speelt de nog altijd zeer lage rente een grote rol. Maar steeds meer consumenten zien ook het belang in van een scherpe vraagprijs. Een woning die marktconform geprijsd is, vindt steeds sneller een koper.' 0e komende twee kwartalen verwacht SEO een gematigdere ontwikkeling op de woningmarkt. 'Over het gehele jaar komt de prijsontwikke ling naar verwachting uit tussen de 0 en 2%', aldus de Rabobankeco- noom. Traveller cheque uit assortiment De Rabobank stopt op 1 januari met de verkoop van traveller che ques. De vraag naar dit betaal middel is sterk gedaald. De afgeno men vraag heeft volgens Rob van Bladel, manager Assortiment Cliën ten Advies, meerdere oorzaken. Het gebruik van creditcards is gestegen en de opnamemogelijkheden in het buitenland met creditcards en passen zijn uitgebreid. De euro heeft de travelier cheque echt de das omgedaan.' Economie krimpt met 1,2 procent De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal van 2003 met 1 - procent gekrompen. Dit is de groot ste daling in twintig jaar,zo blijkt uit de Kwartaalrekeningen van het CBS. In het tweede kwartaal van 2003 hebben huishoudens minder geconsumeerd dan in hetzelfde kwartaal van vorig jaar. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderliin: Service centrum verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2