r—ifssn EERBIED LITI E I Hart van Hofland -?: BERICHTEN BLOEMBOLLENACTIE Z0BER0 VROUWEN VAN NU Hart van Holland 15 oktober 2003 cl e H aij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven lieberichten iet t Opbaargelegenheid o.a.: sli 'iSilll Am mB EppM Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 UITVAARTVERZORGING Uw verdriet is onze zorg OIO -5216016 079 -3426070 Ongeïdentificeerd gedumpt in een container Het altaar van onze vrijheid Waddinxveen Boskoop Zevenhuizen 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Zevenhuizen-Moerkapelle, TEL. 0180-328094 DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Rouwkamers Zevenhuizen; Zuidplasweg 3 Moerkapelle: Akkerweg 84 Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in bet kleinste detail Hoekelndseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk MET RESPECT EN EN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT Jeanne Matee-Koch Manan v.d De Rietvoorn 23, 2661 KC Bcrgschenhoek Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Moordrecht - Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Uitvaartverzekeringen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen In de nacht van 10-11 mei 1941 werd de Britse Short Stirling I van het 51e squadron nr. N3654 LS-B op haar vlucht naar Berlijn 16 km NE van Alk maar neergeschoten; van de 7-koppige gesneuvelde bemanning is alleen de W/C H.R. Dale gevonden en begraven in Bergen NH. Op donderdag 2-10-2003, bij de berging van het destijds gecrashte vliegtuig, werden de stoffelijke resten van: P/O P.R.S. Bird; Sgt. F.A.S. Smith; P/O D. McL. Campbell RNZAF; Sgt. E.R. Lucas RNZAF; Sgt. H.H. Nutall en Sgt. a P- Plumb Zo lees ik in een artikel van de Telegraaf. Hebben hun broers/zussen of hun vrouw en/of kinderen geen recht op eerbied? Zij hebben immers, met 55.494 andere gesneuvelde Britse vliegeniers van het Bommer Command, niet alleen hun bloed maar ook bun leven geofferd op Het kabinet en de Kamerleden hebben hierbij niet ingegrepen. Is dat de etekenis van 1 Sam. 8:11... zo zal het optreden zijn, die over u regeren za'Een klein excuus voor hen: de meesten hebben de oorlog niet ®eegemaakt, geproefd of geroken. Al die Nederlanders die 's nachts op bed lagen, diep onder de dekens vanwege de verschrikkelijke vrieskou, konden uren luisteren naar overvliegende Engelse bommenwerpers en op de dag zagen zij de grote vttte strepen in de lucht van de Amerikanen. Hat God zich over u, toen jullie die bewuste nacht met zeven man sneuvel en voor onze vrijheid, moge ontfermen, is de wens van miljoenen Neder- n s' Een eerbiedwaardig graf is het minste wat jullie zou toekomen in ergen NH en met militaire eer! jjram Veerman ostbus 2 - 2760 AA Zevenhuizen ZH Eenzijdig ongeval: Hevige regenval was dindag 7 oktober de oorzaak van een eenzijdig verkeersongeval met een personenauto op de rijks weg A12. Door het vele water op het wegdek trad het effect van aquaplaning op, waardoor de auto verschillende malen om zijn as draaide en tegen een vangrail tot stilstand kwam. De bestuurder bleef ongedeerd. Inbraak bankfiliaal: Op het Kon. Wilhelminaplein heeft men gepro beerd in te breken in een bankfili aal. Men had met een paar trottoir tegels een ruit aan de zijkant ingegooid, waardoor in het pand ook schade werd aangericht. De daders zijn niet in het pand ge weest. Inbraak: Bij een inbraak in een be drijf op Coenecoop werd een com puter en wat andere elektronica ontvreemd. Men was met behulp van een ladder op het dak geklom men. Vervolgens heeft men een gat in het dak gemaakt om binnen te komen. In het pand werd veel scha de aangericht. Materiële schade bij aanrijding: Op de Noordringdijk moest de be stuurder van een personenauto remmen voor een voor hem rijden de auto. De man raakte hierbij de macht over het stuur kwijt en kwam tot stilstand tegen een in de berm staande lichtmast. Er was al leen materiële schade. Inbraak auto: Ingebroken werd er in een personenauto in de Weru- meus Buninglaan. Men had een portierslot geforceerd en uit de auto werden een radio/cd-speler en enige cd's ontvreemd. Zinloos geweld: Op het Raadhuis plein werd een 22-jarige Waddinx- vener het slachtoffer van zinloos geweld. De man liep nietsvermoe dend over het plein, toen hij ge heel onverwacht door drie jongens werd beetgepakt en op de grond gegooid. Hierbij liep de man ver wondingen aan een hand op. De daders zijn in het donker verdwe nen. Babbeltruc: Op de Kerkweg-Oost werd donderdag 9 oktober een vrouw het slachtoffer van een bab beltruc. Zij was aan het pinnen toen zij door een man en een vrouw in het Engels werd aange sproken. De vrouw werd hierdoor afgeleid, juist op het moment dat haar geld uit de automaat kwam. Eén van de twee heeft tijdens de afleidingsmanoeuvre kans gezien een flink geldbedrag weg te nemen. Aanrijding: Op de Kon. Wilhelmin- asingel waren een personenauto en een bromfiets bij een aanrijding betrokken. De bestuurster van de auto stond geparkeerd en had bij het wegrijden de passerende brom fietser over het hoofd gezien. Beide voertuigen liepen schade op. Geld kwijt: Op de Passage raakte een Moerkapellenaar op wel heel simpele wijze zijn geld kwijt. De man had gepind bij de bank, nam zijn pas er uit en liep vervolgens in gedachten verzonken weg, zonder zijn geld uit de automaat te halen. Toen hij zich dit weer herinnerde en naar de automaat terugliep, was zijn geld verdwenen. Van de fiets gevallen: Op de Sniep- weg was een man door onbekend gebleven oorzaak met zijn fiets ge vallen en had daarbij een hoofd wond opgelopen. De man is voor behandeling naar het ziekenhuis overgebracht. Inbraak school: Zaterdag werd in gebroken in een school aan de Heggewinde. Met een steen had men een ruit vernield, waarna men door het gat naar binnen kon. Di verse bureaus en kasten werden doorzocht, maar er werd niets ont vreemd. Inbraak auto's: Op de Goudserij- weg en de Pippeling werd dinsdag 8 oktober in 3 personenauto's inge broken. In twee gevallen had men een portierslot vernield en in het andere had men een ruit ingesla gen. Uit de auto's werden de radio 's en een navigatiesysteem ont vreemd. Snelheidscontrole: Op Den Ham werden 785 automobilisten geflitst die harder reden dan de toegesta ne 50 km/u. De hoogst gere gistreerde snelheid was 117 km/u. Verkeersongeval: Op de Zuidkade waren donderdag 9 oktober twee personenauto's bij een verkeerson geval betrokken. Een van de be stuurders moest linksaf en remde voor het tegemoetkomende ver keer. De achter hem rijdende be stuurder merkte dit te laat op en reed achter op zijn voorganger. Snelheidscontrole: Op de Boskoop- seweg werden vrijdag 10 oktober 15 bestuurders bekeurd voor het harder rijden dan 50 km/u. De hoogste snelheid was 102 km/u. Inbraak kerk: Op de Mendelweg werd maandag 13 oktober inge broken in een kerk. De koster werd wakker van lawaai in de kerk en belde direct de politie. Even later zag hij twee mannen uit de kerk komen, die elk een andere kant uit gingen. Aan de hand van het door hem opgegeven signalement kon even later in de buurt een 25-jarige bekende van de politie worden aangehouden. Van de ander ont breekt nog elk spoor. Men had de hele kerk doorzocht, maar voorals nog wordt er niets vermist. Graffiti: In het weekend van 4 ok tober en ook het weekend van 11 oktober is op verschillende panden in de Dorpsstraat een graffititeke ning gespoten. Eén van de panden die is besmeurd, is een monumen taal pand in de Dorpsstraat. Dege ne die de graffitispuiter kent met de 'handtekening' "HUVT", wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Diefstal fiets: Op zaterdag 4 okto ber is een niet-afgesloten fiets ont vreemd uit een voortuin aan het Hogeland. Het is een blauwe da mesfiets van het merk Ranger. Overlast bij C1000: Op dinsdag avond 7 oktober werd door omwo nenden gemeld dat een grote groep overlast veroorzaakte bij de C1000. De autoradio, waarui zeer Benthuizen - Het hulptransport van Zobero is inmiddels terug uit Roemenië. Er zijn schoolmaterialen afgeleverd en aangekocht. Evange lisatiekampen zijn gesteund en conserven en kleding zijn bij de be volking aangeboden voor de ko mende winter. "De Roemeense be volking heeft onze steun nog steeds hard nodig. Daarom begin nen we weer opnieuw," aldus een van de medewerkers van Zobero. Zobero houdt een bloembollenac tie actie op 18 en 215 oktober van 9.00 tot 15.00 uur bij de familie Verwey aan de Dorpsstraat 33 (tegenover de hervormde kerk). Voor meer informatie: 079-3313247 of 079-3412839. Benthuizen - "Uit het leven gegre pen" is op 22 oktober het thema bij de Vrouwen van Nu in Benthuizen. Het programma "Uit het leven ge grepen" is afwisselend en onder houdend. Het bestaat uit boeiende, verrassende, vrolijke en ook aan grijpende verhalen, verteld door mevrouw Van Oostveen. ledereen is welkom in Dorpshuis de Tas aan de Dam 2 in Benthuizen. De entree voor leden is vrij, niet-leden beta len €3,50. Aanvang 20.00 uur. luid muziek schalde, is vlak voor aankomst van de politie zachter gezet. De groep is gevraagd zich aan de regels te houden. Convenant Moerkapelle: Op ver schillende dagen en verschillende tijden heeft een controle plaatsge vonden op de jeugd bij de Holle- voeterlaan. Dit alles in het kader van het convenant dat met de jon geren in Moerkapelle is gesloten. Een enkele keer moest er verma nend worden opgetreden en ook een keer een proces verbaal wor den uitgereikt. De politie maakt de jongeren erop attent dat deze con troles worden voortgezet en zono dig verbaliserend zal worden opqe- treden. Auto inbraken: In de nacht van 9 op 10 oktober is er ingebroken in een auto die geparkeerd stond in Dahliastraat. Door het inslaan van de rechterzijruit heeft de dader een Nokia 6310 buitgemaakt. In dezelf de nacht is ook ingebroken in een auto in de Fabriciusstraat en in een auto in de Goudsbloemstraat. Di verse spullen zijn meegenomen. Betrapt bij auto inbraak: Een eige naar van een auto, die geparkeerd stond bij de hefbrug aan de Nrd. Dwarsweg, zag vrijdag 10 oktober tot zijn verbazing een man in zijn auto zitten. De man zag kans te vluchten, maar werd achterhaald door de eigenaar van de auto, toen de dief over een schutting klom van een tuin aan de Burg. Klinkha- merweg. De vluchtende man wist zich uiteindelijk los te rukken en te vluchten richting Klinkhamerweg. De dief verloor daarbij zijn rugzak, waarin het frontje van de auto radio zat. De dader, 30/35 jaar, blank en 170/175 cm lang, is (nog) niet gevonden. Openbare dronkenschap: Zondag morgen om 3.00 uur werd een 17- jarige inwoner uit Moordrecht uit discotheek La Baraque gezet wegens vervelend gedrag. Ook bui ten de discotheek veranderde zijn gedrag niet. Hij werd hiervoor aan gesproken door twee aanwezige politiemensen. - De jongeman, waarvan zeer duidelijk was dat hij te veel had gedronken, bleef verve lend en hem werd gevorderd het terrein te verlaten. Niet goedschiks, dan maar met politiehand verwij derd van het terrein. Het gedrag bleef vervelend, waarop besloten werd deze jongeman aan te hou den en naar het politiebureau te brengen. Ook onderweg was de jongeman nog vervelend. De jon geman is later die nacht, met een proces verbaal op zak, door zijn vader opgehaald. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail redactie: hartvanholland@box.nl E-mail advertenties: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 3