"VUL BRIEF IN VOOR KRING BOSKOOP'' extra jeugddisco expositie duurzaam waddinxveen PIET TRIMP AAN HANDELSKWEKERS: DIERENBESCHERMING ALPHEN SOIREE FUSEERT MET BOSKOOP ALLIANCE FRANCAISE GEBRUIKTE KLEDING VOOR MEDISCHE RESEARCH BINGO ONDERZOEK WONEN IN WADDINXVEEN Hart van Holland 22 oktober 2003 WAPDINXVEEN/BOSKOOP pagina 11 Door Frits Bromberg Boskoop - "Verreweg de meeste van de 600 bij ons aan gesloten kwekers staan achter het voornemen van de Kring Boskoop om collectief per 1 ja nuari uit de WLTO en LTO Neder land te stappen. Ze hebben vo rige week allen een brief gekregen om hieraan op per soonlijke titel mee te werken. Een dag later kregen we 70 in gevulde exemplaren terug. Mooi natuurlijk, maar niet vol doende. Ik ken de kwekers. Ze lezen de brief, leggen 'm even weg en denken: oh, dat doe ik morgen wel. Of dit weekeinde, die brief loopt niet weg. Tot de brief helemaal is vergeten, ter wijl de datum waarop de zaak rond moet zijn, 1 november, sluit. Mijn verzoek is daarmee duidelijk: kwekers van Bos koop, vul de brief in en stuur 'm op. Vandaag nog." Aldus oud-wethouder Piet Trimp, voorzitter van de Kring Boskoop waarbij 600 kwekers zijn aangesloten. "Dat zijn niet alle kwekers. Een aantal ziet de zin van een organisatie niet in, anderen vinden de contributie te hoog. Want lid zijn van de Kring Boskoop, houdt automatisch in het lidmaatschap van de WLTO (Weste lijke Land- en Tuinbouw Organisa tie) en LTO (Landelijke overkoepe ling gewestelijke organisaties)." Trimp, terugkijkend: "Vroeger, tot de jaren negentig waren de kwe kers lid van een Katholieke, een Christelijke of algemene organisa tie. Als ze dat al wilden, want ver plicht was het niet en sommigen rooiden het in hun eentje wel. Tot de Kring Boskoop werd ingesteld, om de belangen van de Boskoopse kwekers en omgeving te beharti gen. De kring had en heeft goede contacten met gemeente en pro- svncie en dat werkt in de praktijd voldoende. Door nu uit de WLTO en LTO te stappen bereiken we een aantal voordelen, waar tegenover een licht nadeel staat. Voordeel: de contributie kan per kweker per jaar met honderden euro's tot duizend omlaag. Met het bijkomende voor deel, dat het aantal kringleden, die de contributie tot dusver te hoog vonden, toch maar lid van de kring worden, met alle voordelen van dien. Want de niet-leden liften wel met ons mee, als het om structure le verbeteringen gaat. Nadeel is, dat we straks ook specialismen kwijtraken, waarvoor we dan ie mand moeten inhuren. Als dat al nodig is, want de kring heeft veel specialisten." Het voornaamste motief van de Kring Boskoop ligt niet uitsluitend op het financiële vlak. Trimp: "We krijgen nu artikelen in dure publi caties over onderwerpen, waarmee we geen band hebben en dat wekt irritatie en onvrede. De Boskoopse kweker betaalt voor iets, waarvoor hij niet de minste belangstelling heeft. Maar omdat het lidmaat schap van de kring is gekoppeld aan WLTO en LTO, zit hij daaraan vast. Maar we willen geen organi satie die zegt wat goed voor ons is, we geven de voorkeur aan een Kring Boskoop, die weet wat voor óns goed is". De ontkoppeling moet plaatsvin den per 1 januari 2004. Maar om daartoe in staat te zijn, moet dat voor 1 november gebeuren. Trimp: "Tot dusver waren alle reacties po sitief en stond de kring achter onze nota 'De uitdaging', waarop de WLTO met geen woord heeft gere ageerd. Maar nu nog doen. En dat kan ik ook wel voorspellen: hoe meer leden de Kring Boskoop krijgt, hoe lager de contributie kan worden. Ook dat is iets, om over na te denken". KERKDIENSTEN - 26 oktober Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. Th. de Kok; 11.15 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 en 18.30 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop De Stek 9,30 uur dhr. C.M. Corne- lisse. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur dr. G. den Hartogh. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. J.C. Har deman. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdiensten. Vrijz. Prot. Gel.gem, 10.00 uur ds. M. Roos. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur H. Zijlstra. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby He- tyey. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Leesdienst. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. P.J. Krijgsman; 18.00 uur ds. A.A.W. Boon. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Regio - Dierenbescherming Alphen a/d Rijn e.o. gaat fuseren met Die renbescherming Boskoop. Dit is 13 oktober tijdens een bijzondere al gemene ledenvergadering van de Dierenbescherming besloten. Omdat Dierenbescherming Bos koop door gebrek aan bestuursle den in de problemen dreigde te komen en het dierenasiel in Bos koop in 2005 ha'ar deuren zal slui ten, heeft de Dierenbescherming Alphen a/d Rijn e.o. haar collega de "elpende hand toegereikt. Dieren bescherming Alphen a/d Rijn e.o. hoopt tegen die tijd zelf over een dierenasiel in de omgeving van Al phen a/d Rijn te beschikken. Van de voormalige afdeling Bos koop zal één bestuurslid zitting nemen in het bestuur van Dieren bescherming Alphen a/d Rijn e.o. Ook wordt een regiovertegen woordiger in Boskoop aangesteld. Wat de dierenambulance betreft, blijft voorlopig Dierenambulance Gouda nog gewoon het gebied van Boskoop berijden als het gaat om dieren in nood. De fusie treedt op 1 januari 2004 officieel in werking. De naam Dierenbescherming Al phen a/d Rijn e.o. blijft ongewij zigd. Waddinxveen - In De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 wordt op *nldag 31 oktober een extra jeugd- 0|sco gehouden, ledereen van 9 tot an met 14 jaar is van harte welkom. üe deuren gaan om 19.30 uur open ®"de disco duurt tot 22.00 uur. e voorverkoop voor deze extra disco is op maandag 27 oktober en wordt gehouden in het gebouw van de Paddestoel van 19.30 tot en met 20.00 uur. Kaartjes kosten €1,50 en kunnen alleen gekocht worden met de PaddiePas. Voor meer informatie: www.paddie.nl.nu. Waddinxveen - "Levenslange Ga- n,le hier, nu, later en ver weg", 1 is de expositie met zeven ge tenteerde voorbeelden van i,:nU'2ame ontwikkeling in de pro nte Zuid Holland. v,Ze Tentoonstelling is te zien I 7 november tot 1 december led ^hdinxveense Bibliotheek 0- Urer|de de openiningsuren. den en voorbeelden die dan wor- B getoond gaan over: Duurzaam qr.Wen' Inrichting 'van openbaar Wrk°' ^ner9'-e- Eerlijke handel, eer en vervoer, Internationale 9 Waddinxveen - De Alliance Frangai- se houdt een soirée op maandag 27 oktober in de zaal van de Immanu elkerk aan de Beatrixlaan 2. De heer Paul van Verstappen spreekt over het onderwerp: La Bande Des- sinée moderne francophone. Lange tijd heeft men gedacht dat België vooral het geboorteland was van het na-oorlogse stripgebeuren, Hergé met Kuifje, Lucky Luke van Morris en vele anderen. Is het strip verhaal dan een typisch Franstalig verschijnsel? Men krijgt aan de hand van dia's een beeld van de 'honderdjarige geschiedenis van het Westeuropese beeldverhaal. Ook gaat de heer van Verstappen in op de rol van de stripfestivals in Frank rijk. Leden en cursisten hebben gra tis toegang, andere belangstellen den betalen €5,-. De soirée begint om 20.15 uur, de zaal is om 20.00 uur open. Boskoop - Inwoners van Boskoop kunnen donderdag 30 oktober ge bruikte kleding, gordijnen, bed dengoed, schoeisel en textiel aan de stoeprand zetten voor de stich ting Ondersteuning Medische Rese arch (Stichting O.M.R.). Na 9.00 uur haalt de vrachtauto van de stich ting de spullen op. De ingezamel de kleding wordt verkocht en de opbrengst hiervan is bestemd voor de Nierstichting Nederland. Voor het inzamelen van kleding verleen de de gemeente vergunning. De Nierstichting is afhankelijk van de giften van de Nederlandse be volking. Met die hulp geeft de Nier stichting Nederland al meer dan 30 jaar directe hulp aan nierpatiënten. Daarnaast wordt jaarlijks meer dan 5 miljoen euro besteed aan onder zoek met betrekking tot nierziek ten. Onderzoek dat hard nodig is. Het aantal nierpatiënten stijgt im mers nog steeds. De Nierstichting doet daarom ook veel aan preven tieve voorlichting en organiseert onder andere regelmatig nascho lingscursussen voor huisartsen. Dit helpt nierziekten in een vroegtijdig stadium te ontdekken. Waddinxveen - In het Zuidhonk is op zaterdag 25 oktober een bingo. Er worden negen rondes gespeeld en één superronde. Daarnaast is er ook een loterij. De zaal gaat open om 19.30 uur en de bingo begint om 20.00 uur. Jeugd alleen toegang onder bege leiding van volwassenen. uitwisseling voor kinderen en jon geren. Met deze expositie wil Duurzaam Waddinxveen de mensen bewust maken van de invloed die men als persoon of groep op de omgeving heeft en de kracht om veranderin gen in de wereld te bewerkstelli gen. Op vele manieren kan ieder een hierin bijdragen bijvoorbeeld door verlaging van energie en wa tergebruik, gebruik van mens, dier en milieuvriendelijke producten. Voor meer informatie: www.duurz- aamwaddinxveen.nl Waddinxveen - Deze week krij gen tweeduizend inwoners van Waddinxveen een enquête in de bus over hun woonsituatie. De uitkomsten van deze enquête worden gebruikt om inzicht te krijgen in de gemeentelijke wo ningbehoefte in de komende jaren. Daarom is het belangrijk dat iedereen zijn of haar me ning nu laat horen. Dit inzicht in de wensen van de bewoners wordt gebruikt voor het opstel len van een gemeentelijke Woonvisie. Een belangrijk onderdeel van de Woonvisie is een onderzoek onder een representatief deel van de Waddinxveense bevolking. Hiervoor krijgen 2000 bewoners rond 22 oktober een vragenlijst in de bus. Vragen gaan over de huidi ge woning, de buurt, mogelijkhe den ter verbetering en mogelijke verhuiswensen. Het is belangrijk dat alle aangeschreven bewoners de vragenlijst invullen. De uitkom sten bepalen voor een belangrijk deel het woonbeleid van de ge meente in de toekomst. De vragen lijst gaat naar mensen die nu al een woning hebben. Starters op de wo ningmarkt, meestal mensen die nu nog thuis wonen, krijgen binnen kort een andere mogelijkheid om hun woonwensen naar voren te brengen. De gemeente laat deze Woonvisie opstellen om de woningbehoefte van de Waddinxveners in te kun nen vullen voor een aantal nieuwe bouwprojecten. In de visie komt te staan welke nieuwbouw op Trian gel en op andere plekken komt, de manier waarop vergrijzing het hoofd kan worden geboden, hoe starters op de woningmarkt beter aan de bak kunnen komen en hoe bestaande buurten prettig leefbaar kunnen blijven. De gemeente heeft hiervoor het Onderzoeksbureau OTB van de Universiteit Delft ingeschakeld, een bureau dat ruime ervaring heeft met het maken van toekomstplan nen voor gemeenten en woonwij ken. De vragenlijst is besproken met allerlei maatschappelijke orga nisaties. De uitkomsten van het onderzoek zijn vóór de kerst be schikbaar, zodat de gehele Woonvi sie begin 2004 ter bespreking ge reed is.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11