BEATRIXSCH00L WINT HANDBALT0ERN00I DUBBEL VERLIES FLYERS HEREN CLUBKAMPIOENSCHAP HENGELVERENIGING NESSELANDE GEMAKKELIJK LANGS RIJNMOND RUIME WINST VOOR GOUWE-DAMES 1 SLUITINGSTOCHT TOERCLUB AVANTI BE FAIR BEKERT VERDER KABOUTER- VOETBAL BIJ BE FAIR j Oö! pagina 12 Hart van. Holland 22 oktober 2003 SPORT Volleybal Waterpolo Volleybal Basketbal Waddinxveen - Handbalvereniging Rowah hield afgelopen woensdag, voor de 13e keer, het schoolhand- baltoernooi. Een jaarlijks terugke rend evenement waarbij Rowah de Waddinxveense- en Boskoopse jeugd kennis laat maken met de handbalsport. In de door de ge meente beschikbaar gestelde sport zaal "Duikelaar" was het behoor lijk druk. In totaal hadden zich veertien teams ingeschreven. Zij waren verdeeld in twee categorie ën. Om 11.00 uur was het de beurt aan de jongste categorie, die van de groepen 5 en 6. Dit jaar hadden zich enkel gemengde teams aange meld. In een gemengd team spelen jongens en meisjes met elkaar in één team. Zes teams gingen in wedstrijden van elk tien minuten strijden om de beker. Na enkele spannende wedstrijden kwam het team van de Koningin Beatrix- school 1 als winnaar uit de strijd en konden zij uit handen van Liesbeth Toonen, voorzitter TC van Rowah, de beker in ontvangst nemen. Na een korte pauze was het de beurt aan de meisjes en jongens van de groepen 7 en 8. De in totaal acht teams waren in twee poules inge deeld. Ook zij speelden wedstrij den van elk tien minuten. Bij deze groepen gaat het er altijd iets feller aan toe, maar dit werd door de goed fluitende leden van Rowah in goede banen geleid.Na de poule wedstrijden streden de teams in kruisfinales om de uiteindelijke eindplaats. In de 'grote finale'ston- den de teams van de Dick Bruna- school en de Koningin Beatrix- school tegenover elkaar om uit te maken wie de wisselbeker mee naar school mocht nemen. De teams waren erg aan elkaar ge waagd maar de Dick Brunaschool moest uiteindelijk haar meerdere erkennen in de Koningin Beatrix- school. Door de inzet van vele leden van Rowah konden ruim honderd kinderen terug kijken op een leuke en sportieve middag. (Foto: Rowah) Zevenhuizen - In de Heymans We tering bij Woubrugge werd zater dag 18 oktober jongstleden de 14e wedstrijd van het clubkampioen schap van de Hengelvereniging Zevenhuizen gevist. Er deden 11 deelnemers mee aan deze wedstrijd en er werd in totaal slechts 8.150 gram vis gevangen. Eerste van deze wedstrijd werd H. Kok met een gewicht van 1.560 gr., tweede werd Adr. van Erk met een gewicht van 1.520 gr. en derde werd J. Wiersma met 1.500 gr. Met nog één wedstrijd te gaan is Adr. van Erk niet meer in te halen, het verschil met nummër twee is ruim elf kilo. De volgende wedstrijd van deze competitie is op zaterdag 1 novem ber, vertrek vanaf de parkeerplaats om 7.00 uur. Voor meer informatie:: 0180- 632654 of 06-22156429. Rotterdam - Nesselande speelde zondag 19 oktober in eigen huis tegen de tweede streekgenoot. Rijnmond Volleybal uit Schiedam. Op voorhand beloofde dit een leuk duel te worden met een altijd strijdlustig Rijnmond, dat vorige week met 3-0 van FlorieA/revok wist te winnen. Echter het werd niet de wedstrijd die menigeen had verwacht; een zeer gedreven en ge concentreerd spelend Ortec.Nesse- lande wist heel gemakkelijk de wedstrijd met de setstanden 25-21, 25-18 en 25-14 te winnen. Door deze overwinning staat Nes selande nu met Piet Zoomers/D, vc Omniworld en vc Zwolle ongesla gen bovenaan. Zaterdag staat de eerste echte krachtmeting voor de Rotterdam mers op het programma. Nesselan de speelt dan in Almere tegen vc Omniworld Deze ploeg schakelde vorig seizoen Nesselande uit in de halve finale van de play off. De wedstrijd in sporthal Waterwijk be gint zaterdag 25 oktober om 20.00 uur. Waddinxveen - Zowel dames 1 als dames 2 van Van Uden-De Gouwe dit weekend uitwedstrijden. Dames 1 behaalde in het Twentebad te Hengelo (O) een 1-19 winst tegen de Startgemeenschap Twente, een combinatie van het eerste team van Heidelberg en HZC Weusthag. Dames 2 was in het zwembad De Watering te Wormerveer niet op gewassen tegen het ontketende De Ham 2. Zij verloren met 11-6. Heren 1 won in Amstelveen met 8-12 van De Futen. Dames 1 De dames hebben het niet moeilijk gehad in Hengelo (O). In een regel matig tempo werden de speelsters van de SG Twente met 1-19 opge rold. De eerste periode werd met 0- 4 afgesloten en halverwege stond het 0-9. Pas vlak na het begin van de derde periode werd de verdedi ging van De Gouwe verrast door een afstandsschot en werd het 1-9, doch eind derde periode was het 1- 14. Begin vierde periode stopte Francine Lankhuijzen een vierme- ter, waarna De Gouwe verder uit liep naar de 1-19 eindstand. Met name Sandra Berckenkamp was een plaag voor de Twentse ploeg; zij scoorde achtmaal. Heren 1 De heren mochten aantreden tegen De Futen. Voor de ploeg van trainer/coach Anton Heiden blijven wedstrijden op zondag altijd moei zaam. De heren spelen bijna alle wedstrijden op zaterdag en kun nen maar moeilijk op gang komen wanneer de wedstrijd op zondag wordt gespeeld. Binnen een mum van tijd keken de heren dan ook tegen een 3-1 achterstand aan. Met name ex-international Gert de Groot kreeg vrij baan om zijn kun sten te laten zien. Zonder routenier Mare Faber, maar wel weer met Mark Mommers, langzaam terug komend van nekblessure, kwamen de heren aan het einde van de eer ste periode terug tot 4-3. Peter Ber- genhenegouwen (2x) en Remko Overdam zorgden voor de scores. Duidelijk was wel dat beide ploe gen aan elkaar gewaagd waren, maar dat De Futen iets doelgerich ter waren. In de tweede periode bleven de heren tegen een achter stand aankijken, maar De Futen waren niet zo goed om afstand te kunnen nemen van de heren van Z&PC Van Uden-De Gouwe. Mark •Mommers en Wouter Steller zorg den ervoor dat de heren met een 6- 5 achterstand aansluiting bleven houden. In de derde periode kwa men de heren voor het eerst in de wedstrijd langzij door een fraaie goal van Mark Hensen en waren het Mark Mommers en Jaco de Jong die hun ploeg voor het eerst naar een minieme voorsprong brachten van 7-8. Aan het einde van deze periode werd het spel van de Waddinxveners ook nog be loond door een UZV Uit Zonder Vervanging) van een van de tegen standers en konden heren de wed strijd uitspelen met een numerieke meerderheid. Concentratieverlies was de oorzaak dat de heren ver zuimden de score op te voeren, maar uiteindelijk waren het Mark Hensen (2x), Remko Overdam en Sjoerd Verwey die de eindstand be paalden op 12-8. Aanstaande weekend speelt dames 1 uitwedstrijden in het KNVB- zwembad te Zeist. Zaterdag 25 ok tober spelen zij om 16.00 uur tegen Brandenburg uit Bilthoven en zon dag 26 oktober om 17.30 uur tegen Lumio het Ravijn uit Nijverdal. Op zondag 26 oktober spelen dames 2 en heren 1 in Gouwebad 'De Sniep' thuiswedstrijden in de strijd om de ManMeerl-cup. Dames 2 begint om 16.30 uur haar wedstrijd tegen LZ 1886 2 uit Leiden, terwijl heren 1 om 17.15 uur moet aantreden tegen het eerste team van Grando GZC Donk uit Gouda. Regio - Toerclub Avanti houdt zon dag 26 oktober als afsluiting van het fietsseizoen een tocht van 40 km rondom de Westeinder plassen en een tocht van 85 km naar Zwa nenburg in de Haarlemmermeer. Vanaf 9,00 uur kan er gestart wor- Waddinxveen - Het eerste dames volleybalteam van Be Fair is er afge lopen vrijdagavond in geslaagd een ronde verder te komen in de strijd om de beker. Dit ging ten koste van Castellum D2 die dit jaar in de eer ste klasse uitkomt. De wedstrijd zag er vanaf de kant rommelig uit. Be Fair was voltallig aanwezig en pro beerde vanaf het begin nieuwe combinaties uit. Deze combinaties waren niet altijd succesvol, maar uiteindelijk bleek de ervarenheid van de promotieklasse-dames toch de doorslag te geven en werd de eerste set gewonnen met 18-25. In de tweede set ging Be Fair op de zelfde manier verder en kon niet veel beter spel laten zien. Spelver- deelster Astrid de Jong werd ver dienstelijk ingezet op de buiten kant en de tweede set werd met 18-25 ook omgezet in een overwin ning. In de derde set stond spelver- deelster Christa van der Starre op de buitenkant, maar ook deze keuze bracht geen ommekeer in het rommelige spel. Op het mo ment dat de Be Fair dames enigs zins in gevaar kwam, konden zij hun spel echter wel omzetten in routine en werd er met 22-25 een 3- 0 overwinning geforceerd om zo een vierde set te voorkomen. In week 48 speelt Be Fair de tweede ronde thuis. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging Be Fair zal op zaterdag 25 ok tober, aanvang 10.00 uur, kabouter voetbal plaatsvinden. Hierbij kunnen kinderen van 4 en 5 jaar op een speelse manier kennismaken met de voetbalsport. Alles is koste loos en een tenue is niet verplicht. Voor informatie of opgave: Léon Hogenelst (0182-610491) of Hans Jongejan (0182-630352). den vanuit het clubhuis aan de Westkanaalweg in Alphen aan den Rijn. De tochten zijn niet uitgepijld maar er is een duidelijke routebe schrijving. De sluitingstijd is om 16.00 uur. Voor meer informatie: 0172-422363. Max snoept wat besjes van een giftige plant in de tuin! Gelukkig wist zijn vader wat hij moest doen. Een Eerste Hulp cursus komt altijd van pas... bel 070-3383232 Waddinxveen - Flyers Heren 1 speelde niet onverdienstelijk, maar verloor ruim het bekerdu el tegen Demon Astronauts 2. Ook de competitiewedstrijd uit tegen Rotterdam Zuid werd ver loren. Winst was er wel voor Meisjes Kadetten 1. Jongens Ju nioren 1 verloor van Zoebas. Heren 1 begon redelijk goed tegen het in de promotiedivi sie uitkomende Astronauts. De gasten namen via twee driepun ters een 0-6 voorsprong, maar hier na konden de Waddinxveners goed partij geven. Vooral in de laatste twee minuten deed Flyers goede zaken en de periode werd afgesloten met 14-23. In de tweede periode deed Astronauts er nog een schepje boven op en toen kwam het klassenverschil duidelijk tot uitdrukking. Flyers speelde niet als team en dat gaf veel balverlies, waardoor de gasten via 7-25 een aardige voorsprong konden op bouwen. De derde periode kon Fly ers alleen nog proberen de achter stand niet dramatisch te laten worden en dat lukte via 10-22 aardig. In de vierde periode nam Astronauts gas terug en toen kon den de heren van Flyers laten zien, dat zij ook best een behoorlijke partij basketball kunnen spelen en zij smaakten het genoegen om deze periode via 17-14 winnend af te sluiten. Dit was vooral leuk voor het talrijke publiek. Uitslag 48-84. Topscoorders: Fred van Noort en Walter Padding, beide met 9 pun ten. Zaterdag moesten de Heren weder om aantreden. Nu in Rotterdam tegen Rotterdam Zuid. De eerste twee periodes ging de strijd gelijk op. De Waddinxveense heren kon den het snelle spel van de gasthe ren goed pareren met een sterke verdediging. Ruststand 31-31. Fly ers kon niet in de sterkste formatie aantreden, omdat enkele spelers lichte blessures hadden overgehou den van de bekerwedstrijd. In de derde periode bleek dit doorslag gevend, ook verdedigend werd het minder en Rotterdam Zuid nam langzaam het initiatief over en begon het tempo nog verder op te voeren en dit werd Flyers te machtig. De achterstand liep punt voor punt op en bedroeg bij het eindsignaal 19 punten. Uitslag 72- 53. Jongens Junioren 1 maakte het de ongeslagen koploper Zoebas be hoorlijk lastig. In de eerste periode nam Flyers het heft in handen en dicteerde de strijd, hetgeen resul teerde in een 22-18 voorsprong^ tweede periode was voor Zoebas. Flyers kwam, mede door het 9eT"'s van twee basisspelers, in de Prot7le' men en zag de gasten steeds verde weglopen. Via 11-32 kwam men 1 punten achter. In de tweede nel knokte de thuisploeg zich terug 1 de wedstrijd, maar kon het 9a!.nie meer dichten. Uitslag 80-92. Top coorder: Niels Scheps met 29 pu ten. Meisjes Kadetten 1 blijft verbazen- Ook in de vierde wedstrijd blev zij ongeslagen. Nu was het beurt aan Leiden. De eerste periodes waren duidelijk voor thuisploeg en via 16-10, 23-9 kwam er een geruststellend 56-31 op het scorebord. In de vie de periode dreigde het toen 9 fout te gaan. Slordigheden b ten Leiden terug in de wedstrij via 11-20 ging er een groot o*= van de voorsprong verloren, u 67-51. Topscoorder: Sedira de met 13 punten. Vrijdag 24 oktober in de Duike|_aa I om 21.00 uur Jongens Juniorei tegen Goba.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 12