GEMEENTE EN TUINDERS TEKENEN INTENTIEVERKLARING Zevenhuizen RIA VAN EINDHOVEN ACHTER DE PANNEN m. BEGROTING WORDT LATER BEHANDELD JUL COLLECTE NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING SUCCES ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE Hart van Holland 22 oktober 2003 pagina 19 Gem. Zevenhuizen-Moerkap wij hebben je nodig \IImU 0 Ria van Eindhoven Door Karin Heeren Zevenhuizen - Alle tuinders uit de Eendragtspolder en wethouder Van der Stee namens de gemeente hebben donderdag 16 oktober hun handtekening gezet onder de intentieverklaring waarin overeenge komen wordt dat alle partijen gaan samenwerken aan uitplaatsing van de bedrijven. De gemeente heeft toegezegd dat er voor 1 januari 2004 een toe komstperspectief aangegeven zal worden aan de glastuinders. De acht glastuinders die momenteel gevestigd zijn in de Eendragtspolder hebben al jaren niet of nauwe lijks kunnen uitbreiden vanwege de verwachte ont wikkeling in het gebied. De Eendragtspolder zal immers de komende jaren opnieuw worden ingericht tot een recrea tiegebied. Een belangrijk deel van de herinrichting zou kunnen plaatsvinden terwijl de bedrijven er gevestigd zijn, maar wenselijk is dit niet. De gemeenteraad heeft ook al vanwege de beperkingen voor de tuinders gemeend actief te moeten meewerken aan herplaatsing. Een aantal raadsleden vond de ontwikkeling dermate be langrijk dat zij de wethouder hebben aangeboden actief mee te werken aan de plannen rondom de uitplaatsing. Wethouder Van der Stee in zijn toespraak tijdens de onder tekening: "Om te ontsnappen uit de dwangbuis van het dualisme hebben we de informele begeleidingsgroep Uit plaatsing Glastuinbouw geformeerd." In deze groep heb ben de raadsleden Rooker, Van der Kooij, De Bruin en Bac zitting gehad. De gemeente werd ook ambtelijk vertegen woordigd tijdens het overleg en bovendien was er een deskundige van Tuinbouwselect betrokken bij het proces. In de gezamenlijke aanpak van gemeente en tuinders wordt nadrukkelijk rekening gehouden met de wensen van de tuinders. Deze moeten worden geïnventariseerd en er komt met de provincie overleg over vervangende grond. Verplaatsing is pas mogelijk wanneer er voldoende geld of instrumenten beschikbaar komen. Een van de instrumen ten is bijvoorbeeld 'ruimte voor ruimte'. Wethouder Van der Stee benadrukte in zijn speech het be lang van de glastuinbouwsec tor voor de econo mie: "De glastuin bouw is één van de kurken waar de economie op drijft. Ik heb mij wel een laten vertellen dat de economische im pact van de glastuinbouw in de provincie Zuid-Hol land gelijk is aan die van de Rotter damse haven. Zeker in een tijd waarin het econo misch doemdenken weer aan de orde van de dag is moet zo'n sector koeste ren en niet weg pesten. Dat lijkt wat haaks te staan op hetgeen wat wij hier vanmiddag gaan doen." De wethouder maakte duidelijk dat uitplaat sing van de glastuinbouwbedrijven in het belang is van alle partijen. Voor de gemeente is dat het opschonen van het landschap en voor de tuinders het verkrijgen van een nieu we locatie met toekomstperspectief. De eerste belangrijke stap is nu gezet om te komen tot uit plaatsing van de glastuinbouw uit de Eendragtspolder. Er moet nog veel gebeuren in relatief korte tijd. De wethou der daagde alle partijen dan ook uit om de ambitie hoog te houden zodat de streefdatum van 1 januari 2004 ge haald kan worden. Zevenhuizen - De jaarlijkse begrotingsbehandeling is uitgesteld tot december. Het bleek door allerlei interne factoren niet mogelijk om de begroting in november te houden. Naar verwachting zal de begroting over twee weken door het college behandeld zijn en aangeboden worden aan de raad. De fracties hebben dan twee weken de tijd om schriftelijke vragen te stellen en deze zullen weer een week later beantwoord zijn door het college. In de eerste week van december wordt de be groting dan behandeld in de commissie en de begro tingsbehandeling door de raad met de beschouwingen zullen 16 december plaatsvinden. ^venhuizen - In de week van 5 Jot en met 11 oktober collec teerden in heel Nederland meer «an 50.000 vrijwilligers voor de ederlandse Brandwonden j'chting. Ook in Zevenhuizen 9'ngen de collectanten langs de me,t succes; geza- fiilli' werd een bedrag van '245,13 opgehaald. De op- /engsten van de collecte stel- n de Brandwonden Stichting staat om haar belangrijke ""ark voort te zetten. Al meer dan 30 jaar zet de Nederlandse Brandwonden mpt ut'c^t'n9 zich in voor mensen brandwonden. Door onder- dol: verbetering van de behan- 2e'n9 van brandwonden, het op- en van preventiecampagnes en ,lnstandhouden van de Huid- W"K, daarnaast doet de Brand- Voor SutiChting vee' aan nazor9 Gobh brandwondenslachtoffers. fer, nazorg is voor veel slachtof- WonHan 9roo1: belang. Bij brand ling on.tstaan vaak ontsierende 20Wo?n.s bie voor een slachtoffer «^Igen hebbed geeStelijke land» ode collecte kan be Neder- van h anbwonden Stichting veel Namenfr,jacti,viteiten organiseren, ganicl. de, Plaatselijke collecteor- Stichtil°r bankt de Brandwonden gever* -9 I collectanten en gulle draop Jn "-venhuizen voor hun bij- aan de strijd tegen littekens. Gevonden op Plasweg: want, blau we vingers, zwarte rug; 0182-638634 Hoera, het is echt waar, Conny wordt 23-10-03 40 jaar! H.G. de Otjes 20 oktober werd Dylan 3! Nog van harte gefeliciteerd van opa en oma World Vision Eigenlijk weet je wel hoe ons leven eruit ziet. Als je 80 cent per dag kunt missen, kun je ons leven veranderen. giro 99 world vision, amersfoort bel 0900 0255 (10 ctpm) of surf naar www.worldvision.nl Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd woensdagavond 15 oktober een kookcollege ge geven door de van tv bekende kok en kookboekenschrijfster Ria van Eindhoven. Zij demon streerde de aanwezigen hoe zij in een handomdraai een smake lijke avondmaaltijd op tafel zet, inclusief voor- en nagerecht. Daarbij vertelde ze niet alleen over de bereidingswijze, maar bijvoorbeeld ook hoe men kan zien dat een witlof écht vers is, wat de handigste manier is om een gevuld gerecht te maken én hoeveel vitamine C er nu ei genlijk in een paprika zit... kort om: veel nuttige informatie over producten die dagelijks vers aangevoerd in de winkel liggen. De avond werd georganiseerd door C1000 Wals en The Gree nery en door 100 personen bijgewoond. Op het menu stond een met roomkaas gevulde papri ka, geserveerd op een rond uitge stoken sneetje roggebrood. Na dit voorgerecht volgde een witlofla- sagne waarmee Ria van Eindhoven liet zien hoe men met klassieke in grediënten een modern gerecht maakt. De karamelappeltjes op licht geroosterde plakken cake en bestrooid met kaneel, dienden als toetje. Dat dit alles ook nog heer lijk smaakte, daar weten de aanwe- zigen alles van. Gedurende de avond gingen er steeds schalen rond om een hapje mee te proe ven. Ria van Eindhoven is vooral bekend geworden door het programma Kook-tv, waarin zij samen met Manon Thomas elke ochtend de kijkers inspireerde met ideeën voor de avondmaaltijd. Dat was in de jaren '90 en het programma bleef maar liefst vier jaar lang op de buis. Eerder was zij te zien in het pro gramma 'Kokkerellen' dat van 1986 tot 1989 werd uitgezonden. Vanaf 1989 had zij iedere week een ande re chef-kok te gast in het RTL-pro- gramma 'Deksels!' Inmiddels heeft Ria van Eindhoven 42 kookboeken op haar naam staan waarvan de eerste "Koken als een kok" in.1981 verscheen. Haar laatste boek "Van kakelvers tot bliksemsnel" werd in 2001 uitgegeven.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 19