Theater 'ozramma GA JE MEE NAAR HET CIRCUS? EEN ZEGEN OM ZO LANG SAMEN TE MOGEN ZIJN kindertheater P' VISSER EN ZN VANAF PAGINA 13 VOORSTELLING 25e jaargang^ nummer 1046 x 22 oktober 2003 Eeuwig in strijd met het water Beatrixschool wint handbaltoernooi Toekomstperspectief voor glastuinders Zie pagina 8 Zie pagina 12 Zie pagina 19 De voorstelling ii naar onze advertentie op pagina 23 "editie zevenhuizen- moer kapeu^nesselande Vianen/Moerkapelle - De afge lopen jaren hebben de Italiaanse keuken en wijnen de harten van de Nederlanders veroverd. Wijn en spijs uit Italië is dan ook het thema van de "Grand Cru" Proeverij op zondag 2 november in Hotel van der Valk in Vianen. Men kan ken nis maken met wijnen uit verschil lende regio's. Alle wijnhuizen laten zich vertegenwoordigen door de eigenaar zelf of de wijn maker. Er is een Italiaanse kok aan wezig en producenten van onder andere de Parmahammen en kazen en van allerlei Italiaanse salami's. Voor meer informatie en kaarten kan men terecht bij de Euroslijter in Moerkapelle. Door Paulien de Graaf Moerkapelle - Cirque Etoile zette woensdag 15 oktober gaar tent op in Moerkapelle. Op het sport- veldje naast dorpshuis Op Moer werden op donderdag en vrijdag in totaal drie voorstellingen gegeven, die allemaal vrijwel uitverkocht waren. Voor het eerst in de geschiede nis van Moerkapelle stond er een circus binnen haar gren zen. De mooie blauwe tent, de vele vlaggen en de muziek trokken de aandacht van het publiek. Op don derdagmorgen om 10.00 uur startte de verkoop van kaartjes, maar om half 10 stond er al een lange rij wachtenden voor de kassa. De kinderen mochten vooraan bij de ring zitten zodat ze alles goed kon den zien. De directeur van het cir cus, meneer Ricardo, presenteerde vol trots zijn artiesten: clown Teddy Klarinetti en het duo Margot en Patrick. De clown bespeelde heel veel instrumenten en liet de kinde ren zingen, klappen en stampen. Hij jongleerde met ringen en natuurlijk maakte hij grapjes. Verschillende kinderen mochten hem helpen met zijn acts. Zij kregen als dank een bal lon in de vorm van een dier. Het duo Margot en Patrick deden een voor stelling met poedels, die ze door rin gen lieten springen en op een step- je lieten rijden, en een act met allerlei kleine huisdieren, zoals poe zen, een kip, een gans, geiten, een ezel en een lama, die zij kunstjes lie ten doen. Patrick deed een antipo denummer, waarbij hij met grote en zware dingen op zijn voeten jon gleerde. Ook bij hen mochten er kin deren assisteren. Achter de schermen mochten twee meisjes uit Moerkapelle, Svetlana en Natasja, helpen. Zij waren, net als de artiesten, keurig in kostuum gesto ken en aan het einde van de voor stelling mochten zij ook in de ring komen. In de pauze stonden alle dieren bui ten in een hok, waar de kinderen ze mochten aaien. Na afloop van de voorstelling stond er bij de uitgang een luchtkussen voor de kinderen. Het circus is erg enthousiast over de medewerking van de gemeente en de opkomst van het publiek en is daarom van plan volgend jaar weer in Moerkapelle te komen. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Het was op 12 oktober 55 jaar geleden dat de heer en mevrouw Kreft in het huwelijksbootje stapten. Burgemeester Westendorp en zijn echtgenote kwamen langs om hen te felicite ren met dit jubileum. De heer Kreft is geboren en getogen in Zevenhuizen: hij groeide op aan de Knibbel- weg, als jongste uit een gezin van zeven kinderen. Mevrouw Kreft komt van origine uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Samen hebben zij na hun huwelijk eerst een aantal jaren aan het Zuideinde gewoond en daarna aan de Bermweg. Sinds acht jaar wonen zij binnen de bebouwde kom van Zevenhuizen. Als 19-jarige jongen werd de heer Kreft tijdens de oorlog in Duitsland te werk gesteld. Contact met thuis was bijna niet mogelijk. Zo kon het gebeuren dat hij bij zijn terugkeer in Nederland zijn ouderlijk huis leeg aantrof en zijn moeder al enige tijd was overleden. Hij is toen bij zijn zus ingetrokken. In die tijd leerde hij zijn vrouw kennen en in 1948 zijn zij in het huwelijk getreden. De trouw dag was heel sober, omdat alles nog op de bon was. Dokter Verduijn de Boer heeft voor het echtpaar nog wat extra bonnen voor kolen gere geld. Meneer Kreft heeft, tot hij met de VUT ging, bij bloemenkwekers gewerkt en mevrouw werkte een dag in de week bij iemand in de huis houding. Zij kregen samen twee dochters, waarvan er een naar Cana da is geëmigreerd. Inmiddels heb ben zij ook vier kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Het echtpaar verkeert nog in rede lijk goede gezondheid, alleen meneer is wat slecht ter been. Maar met wat aanpassingen kunnen zij zich goed redden in hun huis aan de Graskamp. Hun 55-jarig huwelijk sjubileum hebben zij samen met de kinderen en kleinkinderen gevierd en daar kunnen zij met plezier op terug kijken. Zij ervaren het als een zegen dat zij al zo lang samen mogen zijn.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1