Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente ft ittfc £b I pagina 4 Gemeentenieuws 22 oktober 2003 Lrr—- WEEK 43 - INTENTIEVERKLARING UITPLAATSING GLASTUINBOUW EENDRAGTSPOLDER WERKZAAMHEDEN AAN HET FIETSPAD LANGS DE A12 HOORZITTING VERKEERSMAATREGELEN ZUIDEINDE VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES MELDINGSFORMULIER ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN VERGUNNINGEN BOUWZAKEN BELASTINGEN WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE NL Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Op donderdag 16 oktober 2003 hebben 7 glastuinders en wethouder ir. A.C.J.M. van der Stee namens de gemeente gezamenlijk een intentieverklaring ondertekend. Met hun handtekening zeggen alle partijen ja tegen uitplaatsing van glastuinbouw uit de Eendragtspolder. De tuinders zien zelf de noodzaak te vertrekken om op een andere geschikte locatie nieuwe bedrijven op te richten, waar zij wel uitbreidings- en toekomstmogelijkheden zullen hebben. De Eendragtspolder zal de komende jaren worden ingericht als recreatiegebied met een waterbergingfunctie. Van der Stee benadrukte dat het ook om uitplaatsing van mensen gaat. Het is niet de bedoeling dat de partijen tegenover elkaar komen te staan. Niet hard tegen hard in de onteigening. Dat kost tijd en geld. Samen gaan werken aan de uitplaatsing is dan ook het uitgangspunt. Ook verwacht hij dat hiermee de meeste successen wor den behaald. Namens de tuinders zei de heer Van Marrewijk van Agroadvies uit Naald wijk onder meer dat het verkrijgen van een goede locatie in de Zuidpias- polder een belangrijke factor wordt in het proces. Wethouder Van der Stee krijgt onder steuning van een informele Begelei dingsgroep Uitplaatsing Glastuinbouw (BUG). Hierin zitten de raadsleden Rooker (Christenunie), van der Kooij CDA), de Bruin (WD) en Bac (SGP). Daarnaast krijgen zij advies van Tuin- bouwselect. De afgelopen periode hebben zij gezamenlijk een plan van aanpak tot stand gebracht. De inten tieverklaring is de eerste stap in het plan van aanpak. Uiteindelijk is het zaak om voor 1 januari 2004 met een concreet toekomstperspectief te komen, waarin nieuwe locaties en regelingen voor uitplaatsing zijn genoemd. Daarbij wordt er gekeken naar de wensen en de randvoorwaar den van de tuinders. Deze week zullen de slechtste delen van de betonplaten op het fietspad ten noorden van de A12 tussen de Rotte (gemeentegrens met Bleiswijk) en de Bredeweg worden vervangen door betontegels. De laatste tijd is steeds meer schade aan de verharding ont staan. Hierdoor is de kwaliteit van het fietspad aanzienlijk verslechterd. De werkzaamheden zullen enige overlast bezorgen voor (brom)fietsers. Nadere informatie: dhr. H. Gerritsen, tel 0180-637720 (8.30 uur tot 12.00 uur) Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle en de deelraad Prins Alexander houden op 30 oktober aanstaande in Dorpshuis Swanla een hoorzitting over de maatregelen die zij willen nemen op het Zui deinde in Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. De groei van het autoverkeer (sluipverkeer) en de ontwikkeling van de Rotterdams woonwijk Nesselande hebben de verkeerssituatie op het Zuideinde ernstig benadeeld. De ver keersveiligheid voor fietsers en schoolkinderen en de leefbaarheid van aanwonenden is in het gedrang. Het college en de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voorstander van een afsluiting bij de Groenewegbrug. Daarmee blijft de verbinding tussen Oud Verlaat en Zevenhuizen in stand. Ook is op deze manier het sluipverkeer vanuit Nesselande via de Middelweg en Oud Verlaat naar Ommoord minimaal. Het dagelijks bestuur van de deelgemeente Prins Alexander is vooralsnog voorstander van een afsluiting ten noorden van de Middelweg. Vanuit het oogpunt dat medio 2004 de Wollefoppenweg wordt afgesloten voor doorgaand autotverkeer, voorkomt deze maatre gel het sluipverkeer tussen Ommoord via Oud Verlaat, Middelweg en het Zevenhuizens deel van het Zui deinde. Tijdens de hoorzitting zal de dienst Stedebouw Volkshuisvesting (ds+V) van de gemeente Rotterdam de voor- en nadelen van de afsluiting op beide locaties toelichten. Er is voor belanghebbenden en belangstellen den gelegenheid om vragen te stel len en te reageren op de voorge stelde maatregelen. Na de hoorzitting is tot 15 november 2003 gelegenheid om schriftelijk te reageren. Uiteindelijk nemen beide besturen een besluit op basis van alle beoor deelde overwegingen. Raad Commissie I Commissie II 21 oktober 2003 1 december 2003 2 december 2003 In het gemeentehuis kunt u de agen- in de Openbare Bibliotheek te Zeven- De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. da's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhui zen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en huizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website Via onderstaande meldingsbon kunt u onderhoudswerkzaamheden aan wegen, straatmeubilair, rio lering, openbaar groen en straatverlichting aan de gemeente doorgeven. Let op, de meldingen wor den op basis van urgentie afgehandeld en er wordt niet schriftelijk op gereageerd. U kunt ook tele fonisch een melding doorgeven van maandag t/m vrijdag van 12.00-14.00 uur, "S1 0180-634275. Omschrijving van de melding: naam: - adres: - woonplaats: telefoon*: *ik wil wel/niet teruggebeld worden (doorhalen wat niet van toepassing is) Zevenhuizen/Moerkapelle,2003 Handtekening: Verleende bouwvergunningen Fam. A. J. Oudijk te Moerkapelle; reguliere bouwvergunning voor het oprichten van een woning, plaatselijk bekend Oranje straat 79 te Moerkapelle (verzonden 14 oktober 2003) H.T.K. BV te Naaldwijk; reguliere bouwvergunning en vrijstelling van de voorschriften van bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" voor de bouw van kassen (nr.2) plaatselijk bekend nabij Bredeweg 76 te Zevenhuizen (verzonden 20 oktober 2003) ingekomen aanvragen bouwvergunning aanvraagdatum: 17 oktober 2003, BL/2G03/Q048: A.B.Bos voor het aanbrengen van dakramen in een nieuw te maken rieten dak op het perceel Noordeïnde 1 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 17 oktober 2003, BR/2003/0060: Fa. H. Smaal en Zn voor het "oprichten van een warmteopslagsiio t.b.v. een tuin bouwbedrijf op het perceel Bredeweg 48 te Moerkapelle; Verleende bouwvergunningen Fam. A. J. Oudijk te Moerkapelle; reguliere bouwvergunning voor het oprichten van een woning, plaatselijk bekend Oranje straat 79 te Moerkapelle (verzonden 14 oktober 2003) H.T.K. BV te Naaldwijk; reguliere bouwvergunning en vrijstelling van de voorschriften van bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" voor de bouw van kassen (nr.2) plaatselijk bekend nabij Bredeweg 76 te Zevenhuizen (verzonden 20 oktober 2003) Vergunningen Algemene Plaatselijke Verordening Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwver gunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager, is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrecht bank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Voorontwerpbestemmingspian Omieidingsweg N219 ter inzage Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle maakt in samenwerking met het college van de gemeente Waddinxveen het volgende bekend: Ten behoeve van de realisering van de omieidingsweg N219 is een voorontwerpbestemmingsplan opgesteld. Het voorontwerpbestemmingsplan "Omieidingsweg N219" ligt vanaf 23 oktober tot en met 19 november 2003 ter inzage in het gemeentehuis, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Gedurende de periode van de terinzagelegging kan een ieder schriftelijk een inspraakreactie indienen bij het college van burge meester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 30, 2760 AA te Zevenhuizen. Ook zal tijdens de terinzagelegging een inspraakavond worden georganiseerd. Nadere informatie omtrent de datum en locatie van de inspraakavond volgt in deze krant. Miiieueffectrapport N219 ter inzage Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle maakt in samenwerking' met het college van de gemeente Waddinxveen het volgende bekend; Ten behoeve van de realisering van de omieidingsweg N219 is door de Grontmij een milieueffectrapportage gemaakt om de gevolgen voor het milieu van het aanleggen van de omieidingsweg in kaart te brengen. Het daaruit vloeiende milieueffectrapport is gereed. Vanaf 23 oktober 2003 zal het miiieueffectrapport ter inzage liggen. Indien u zienswijzen heeft naar aanleiding van het milieueffectrap port, kunt u die schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle kenbaar maken. Indien u dit wenst, kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet j bekend te maken. Het eindconcept van het milieueffectrapport ligt vanaf 23 oktober tot en met 19 november 2003 ter inzage in het gemeentehuis (sec tie V.R.O.M.). Tervisielegging bouwplan Het college van burgemeester en wethouders van Zeverhuizen Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf 23 oktober 2003 gedurende vier weken in het gemeentehuis (sectie V.R.O.M.) het volgende bouwplan ter inzage ligt van; J.G. Poolman voor het plaatsen van een dakkapel op de achter zijde van de woning Papaverlaan 45 te Moerkapelle. Het bouwplan ligt in het bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerka^ pelle" en is in strijd met de bestemmingsplanvoorschriften van net geldende bestemmingsplan. Het college is van plan medewerking te verlenen aan dit bouwplan via een vrijstellingsprocedure. Voordat het college een beslissing neemt is het mogelijk om tussen 23 oktober tot en met 19 november 2003 tegen het verlenen van de vrijstelling bedenkingen bij het college in te dienen. Vaststelling wijziging Legesverordening Het college van burgemeester en wethouders van de gemee Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat de gemeenteraad»: vergadering van 21 oktober 2003 heeft besloten vast te stellen de Eerste wijziging van de Verordening op de heffing en invcrd- ring van de leges 2003. in deze wijziging wordt artikel 5.2.10 toegevoegd aan de tarieven tabel behorende bij de legesverordening 2003. Artikel 5.2.10 Indien de bouwvergunning wordt afgegeven n de bouw is aangevangen of heeft plaatsgevonden, vvorcrt n grond van de artikelen 5.2 t/m 5.2.9 verschuldigde bedrag hoogd met 50%. Deze wijziging van de verordening treedt in werking met ir,9a"- van de achtste dag na bekendmaking. De wijziging van de dening is opgenomen in de bundel gemeentelijke veroroe en besluiten welke tijdens kantooruren voor het publiek ko ter inzage liggen in het gemeentehuis. op Ook kunt u binnenkort de wijziging van de verordening vt de gemeentelijke website. - Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voo overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4