BRUIDSPAAR IN GOED GESPREK MET BURGEMEESTER NIEUWE PRINS EN HOFDAME ANNE WIL Iblankers BOSKOOP ECHTE AARDBEIEN-LIEFDE CLUBKAMPIOENSCHAP DOUBLETTEN CREA-AVONDEN WA DDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 29 oktober 2003 De rand van Waddinxveen Vrucht Perplex Buitenland Website inor Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Een 55-jarig hu welijksfeest kan natuurlijk niet iomaar voorbij gaan. Dat von den de kinderen van het echt paar Kiewiet-van Zwieten ten minste. Op 27 oktober was het precies 55 jaar geleden dat hun (schoon)ouders in Den haag in het huwelijk traden. Reden ge noeg voor een feest en als het even kon een bezoekje van de burgemeester. Burgemeester Jonkman staat al tijd welwillend tegenover zo'n verzoek. Het bruidspaar Kie- wiet vierde de huwelijksdag op za- :erdag en Fedde Jonkman was samen met zijn vrouw van de partij. ontstond een goed gesprek, waar mevrouw Kiewiet daags na feestdag met plezier op terug- jkt. "Ik zag er eerst wel een I seetje tegenop. Onze dochter had vijfjaar geleden al gevraagd of de I burgemeester kon komen, maar hij legt bezoeken aan bruidsparen af, die55 jaar of langer getrouwd zijn. Anders zou het natuurlijk veel te veel worden. In eerste instantie vond ik het sowieso niet nodig, maar de kinderen vonden het leuk en achteraf hebben we er geen spijt van. Het is een gezellige dag geworden met het bezoek van de burgemeester als één van de hoog tepunten. We zijn ook aardig ver wend door iedereen. Het hele huis staat vol bloemen." Net echtpaar Kiewiet woont ruim I achttien jaar in Waddinxveen. Toentertijd stond hun huis aan de rand van het dorp. Mevrouw Kie wiet: "Ons huis staat in de wijk Zuidpias. In het midden van de jaren tachtig werden de eerste hui zen hier net opgeleverd. Het was lekker rustig en dat trok ons erg aan. Ondanks dat we vóór die tijd altijd in Den Haag woonden, waren we geen stadsmensen. Met de rust is het hier nu echter wel gedaan. Er zijn nadien nog zoveel woningen gebouwd, dat we zo'n beetje in het centrum van de wijk wonen. Dat is wel even wennen." Het echtpaar Kiewiet heeft geen specifieke hobby's of het moeten de lange wandelingen zijn die ze samen in de omgeving maken. Ze genieten na een druk arbeidzaam leven nu volop van elkaar, hun vijf kinderen en de acht kleinkinderen. En de heer Kiewiet speelt graag een spelletje op de computer. I Waddinxveen - Bij Jeu de Boules I vereniging werden op 21 oktober jwvee inhaalpartijen gespeeld voor I et doublettenkampioenschap. lóals het zich nu laat aanzien, zijn I se eerste twee plaatsen al verge- I <en en is alleen plaats drie nog een waagteken. De stand per 21 okto- wus: 1. Norbert Schifferling/Toos Wubben 13-12; 2. Hans Camme- raat/Roy Hulskamp 13-11; 3. Leen eiAndries Roos 13-10; 4. Ron en Fred van Dijken 13-10; 5. Arnold •anssen/Peter Rubeling 13-8; 6. Wout Versluis/Elly Nieuwland 13-7; 7. Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas 13-7; 8. Bert en Anneke Grootjen 13-6; 9. Marco Janssen/Hans van Woudenberg 13- 6; 10. Herman Verwaal/Rob van Dij ken 13-6; 11. Willem Hendriks/Toon v.d. Velden 13-5; 12. Piet Fianen/Wim Raterman 13-5; 13. Alex van Ofwegen/Gerben Nieuw land 13-5; 14. Jan Lapaer/Cees Vos kuilen 13-3; 15. Hanna de Wilde/Babs Allaart 13-3 en 16. Ba rend en Corrie Monster 13-0. Boskoop-Bij carnavalminnend Bos koop begint het een beetje te krie belen. Wie wordt Prins Carnaval V2003/2004? Zoals gebruikelijk wordt dat op, of rond, de elfde van de elfde bekend gemaakt. Gezien de jaarlijke optocht, het grote aan tal leden-van de carnavalsvereni ging en de vele bezoekers van de carnavalsavonden, kan gesteld worden dat carnaval leeft in Bos koop. Maar wie wordt de nieuwe prins? Een geboren Boskoper met roots in de boomkwekerij of een aanverwante branche? Of een an dere plaatsgenoot die zijn sporen in de plaatselijke gemeenschap ver diend heeft? En wie wordt de hof dame? Op het Prinsenbal, dat zaterdag 8 november plaatsvindt, volgt de of ficiële bekendmaking. KERKDIENSTEN - 2 november Waddinxveen Victorkerk 19.00 uur Eucharistie viering pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G. Martini; 11.15 uur geen viering. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Ger. kerk 9.30 uur mevr. N. Rijne- veld; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel.gem. 10.00 uur dr. E.P. Meijering. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Suzanne Hetyey. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Leesdienst. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.J. Lam; 18.00 uur ds. P.J. Krijgsman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt op dinsdag 18 november be gonnen met de crea- en bloem schikavonden. Aanvang19.30 uur. Voor meer informatie en aanmel ding: 0182-633628 of www.debbys- workshop.nl. I joskoop - Anne Wil Blankers komt Mensdag 12 november naar de I5e[ü0nstrantse kerk aan de Burg. I'°Njn$traat 24 om te vertellen Her haar carrière, in het bijzon- Ij erover haar rol in "Wilhelmina". F°k wil zij het goede doel, waar- L°,r 2'i deze lezingen geeft, "derde aandacht brengen, ed°°d van haar dochter Marjo- deeft er ongetwijfeld voor ge- .r9Q dat zij zich meer dan ooit rJi oor Projecten voor verstan- 1 gehandicapten. verrees in 1992 op initiatief van ectrice de wasserette "Valent ie °P Curasao, waar verstande- gehandicapten professioneel te en str'jken. Naast deze fje,rette staat een gebouw J at mevrouw Blankers wil in- (,a als opleidingscentrum, iok0 l e.mensen kunnen leren iflrovo ft'enen' koekjes bakken L°or de pauze za| mevrouw B|an. °P de haar eigen wijze ver- over haar carrière en na 'de do Wordt het doel waarvoor lezingen houdt bespro- B|J haar voordracht is het Dezwaar als zij wordt onder voor een vraag. bedraagt €12,-, waar- V" bestemd is voor hef doel. Aanvang 20.00 uur. aan te raden kaartjes te re- bij de onderstaande lngrid Smit< e-mail kl6 /->n?net,n' (telefoon 0172 Cli?' Ineke Bulk' e-mail ja- '!94 7 77®tnet-nl ^ele^oon 0182 Door Josine Timmermans Boskoop - Wie weieens langs het huis van Elsa van Wienen en haar gezin aan de Nieuwstraat is gekomen, zal het niet onop gemerkt zijn gebleven. Deze Boskoopse verzamelt alles van aardbeien. Inmiddels is het een nogal uitgebreide verzameling geworden. "Soms denken ze zelfs dat mijn huis een winkel tje is." Het 'aardbeien-virus' heeft in huize van Wienen flink om zich heen ge grepen. Van theeserviezen, dou chegordijnen en sieraden tot aan de kluifjes voor de hond. Je kunt het zo gek niet bedenken of het heeft de vorm of afbeelding van deze rode vrucht. Als het eerste het beste telefoongesprek over aardbeien gaat, wordt helemaal duidelijk hoe diep deze liefde zit. Al vanaf de buitenkant van haar huis is het zichtbaar en voor vele voorbijgangers is een vluchtige blik dan ook niet genoeg. "Er zijn men sen die voor mijn raam stilstaan en uitgebreid naar binnen kijken." Wanneer deze verzamelwoede is begonnen, weet Elsa eigenlijk niet. Altijd al gek geweest op de kleur rood, waren het eerst een paar on schuldige placemats en potjes met de afbeelding van aardbeien die ze kocht. Vervolgens liep ze tegen iets anders aan dat er leuk bijpaste en zo kwam er meer en meer bij. "Het is heel geleidelijk gegaan." Pas toen anderen haar erop attendeer den, zoals collega's die op de koffie kwamen en helemaal perplex ston den als ze haar huiskamer binnen stapten, besefte ze dat ze in middels een behoorlijke verzameling had. "Alles wat ik mooi vind en met aardbeien te maken heeft, moet ik hebben. Daar ben je een verzame laar voor"' Soms loopt ze tegen iets aan dat best prijzig is. "Het duurt dan even voordat ik het aanschaf. Maar dat het er komt, weet ik al van te voren", zegt Elsa gedreven. Waar ze haar hart kan ophalen is in het buitenland. "Waarom weet ik niet, maar daar hebben ze veel meer met aardbeien dan in Neder land." Stapt ze in Spanje zo'n leuke winkel binnen, dan staat ze soms helemaal te tollen op haar benen. "Mam, kom je", zeggen de kinde ren dan ongeduldig. "Ik kan ge woon geen genoeg krijgen van het zoeken naar mooie spulletjes." De Boskoopse komt, naar eigen zeg gen, na iedere vakantie thuis met twee a drie volle opbergboxen met aardbeienspullen. En dat ieder jaar weer. ":Past het niet meer in de auto, dan laat ik gewoon een dek bed achter of zoiets. Maar het gaat mee. Koste wat kost." Het verzamelen brengt, zoals zij zelf zegt, automatisch ook veel so ciale contacten met zich mee. "Velen vinden het leuk en komen gemakkelijk bij je aan de deur. 'Dit heb ik voor je gevonden en kom ik even afgeven', zeggen ze dan." Ook televisieprogramma's, waaron der De Winkel van Sinkel, wilden graag bij haar thuis filmen. Toch heeft haar hobby ook een klein na deel. Stoffen moet voor haar bijna een dagtaak zijn, gezien alles wat ze heeft staan. Toch neemt ze dat voor lief. "Een hobby kost tijd. Tijd is bij mij stoffen", zegt ze nuchter. En wat vindt haar man eigenlijk van haar hobby? Elsa: "Hij doet leuk mee en heeft zelfs een websi te voor mij opgezet: www.straw- berry.nl

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13