C COLLECTEREN TEGEN NATIONALE RAMP BRANDWEER OEFENT ONGEVAL GEVAARLIJKE STOFFEN Nddinxveense schakers gelijk EERSTE PLAATS VOOR DRUMBAND CONCORDIA OPBRENGST COLLECTE DIERENBESCHERMING TEGEN DORDRECHT TIJMEN DEN OUDEN LOOPT MARATHON AMSTERDAM IN 3.17 UUR NK LIMIETEN VOOR ASCHWIN VAN Z0EST MASSALE OPKOMST BIETENOPTOCHT K0FFIELEZING OVER DIGITALE TOEKOMST OLIEBOLLENACTIE CONCERT IN BETHELKERK COLLAGE IN DE SCHUILPLAATS DANCE CLASSICS PARTY IN DE PADDESTOEL REGIO Hart van Holland 29 oktober 2003 Vn Dag innr Ron Krul Benthuizen - Maandag 27 oktober 2003, 19.30 uur. In het Verbree- park staat een vrachtauto met pech. Aangezien de lading een ipoedbestelling betreft, is er direct een collega gebeld die de vracht over zal laden. Terwijl het overladen aan de gang is rijdt een personenauto tegen de achterzijde van de vrachtauto en schuift onder de laadklep. Op deze laadklep staat een pallet met zeven jer rycans met de uiterst giftige stof monochloorbenzeen. Door de kracht van de botsing worden de meeste vaten van de laadklep af- geslingerd en raken er twee vaten lek. De brandweer Rijnwoude, post Benthuizen, wordt gebeld en is snel ter plaatse. Zo begint de oefening die de brandweerlieden ruim twee ënhalf uur zal bezighouden. I Volgens postcommandant Hans Bij de Vaate zitten er veel haken en ogen aan de oefening en valt er reel te leren. Zo is de voorbereiding bijeen ongeval gevaarlijke stoffen I .itermate belangrijk. Er moet zorg- lüldig en gedisciplineerd met de manschappen worden omgespron gen. Als bijvoorbeeld de eerste twee brandweerlieden zich over bet eerste slachtoffer die de ge- raarlijke stof over zich heen heeft gekregen ontfermen, zijn ze direct oesmet en verder niet meer inzet baar. )e vrachtwagenchauffeur loopt terwijl zijn bijrijder gewond op de grond ligt weg van het incident. Zijn baas had hem immers al ge waarschuwd dat als de vaten open zouden gaan, hij zijn snelste gym pies moest aantrekken want deze stof was niet best. Ook in de perso- lenauto bevinden zich twee slacht offers. Door de harde klap zijn ze gewond geraakt. Pikant detail en ook een addertje onder het gras voor de brandweerlieden is het feit dat de twee slachtoffers in de per sonenauto inbrekers zijn en de buurt aan het verkennen waren voor een inbraak. Hierdoor letten ze niet goed op en is ook de oor zaak voor het ongeluk verklaard. Als de brandweer er achter komt dat bij het ongeval een giftige stof is vrijgekomen, worden onmiddel lijk enkele manschappen in een speciaal pak gehezen om eerst de gevaarlijke stof te isoleren en ver dere schade te voorkomen. Pas daarna kunnen de andere slachtof fers worden geholpen. Natuurlijk worden er soms fouten gemaakt tijdens de oefening maar over het geheel gezien mag deze toch erg geslaagd worden genoemd. Op deze koude avond is veel geleerd en kunnen de bewoners van Bent huizen en omgeving rustig slapen, want de brandweer Rijnwoude post Benthuizen waakt over hen. I Boskoop - De Dierenbescherming, I afdeling Boskoop, heeft vol en thousiasme huis-aan-huis gecollec- l'eerd in Boskoop. Het resultaat is leen opbrengst van €3.774,50. Hier- liee kan de afdeling zich ook ko llende jaren inzetten voor de die- Jen in nood. De organisatie oedankt collectanten en gevers 'W hun bijdrage. J OeOpen Dag op 4 oktober in de Dierenopvang aan de Otweg was Regio - De Stichting Alzheimer Nederland heeft van 2 tot en met november haar landelijke collecte. In heel Nederland gaan dan 'uim 12.000 collectanten de straat op. Ook in deze regio komen e c,°' tanten langs de deur. Met de opbrengst van de collecte d- 'Vz'?e'mer Nederland aan de ernstige problematiek rond ti« e.ntie 'n Nederland. De ziekte van Alzheimer mag geen na- tonale ramp worden. voor Alzheimer Nederland wil collecteren of wil helpen 'loe organisatie in zijn/haar eigen wijk of dorp, kan contact op- emen met S. Verheul, 079-3314137. tin ?«!ï?veen Het tweede team 'erd u sPee'c'e afgelopen don- itriirf't un tweede competiewed- Tegenstander in eigen huis fed derc*e team van Dordrecht. !ttinhms behoren tot de sterk- tiSd Un Qroep en een spannende Jbon ii was gegarandeerd. Het driemaal goed met een snel- |sen nIÜLnn'ng.van N'co Dannis en |in B putten verloor vervolgens liiint- an de Knaap overspeelde j^enstander in tijdnood. Hen- 'ie h3 „l3ldnQer in tijanooa. Hen- voJ °°°dt en Eduard Philipse 1% n hun partij op correcte l"srd vaar rem'se- De overwinning se*rwacht vanwege de gunsti- Éwl les d'e Barthold Jansen en l'irtho H en °P Ttet bord hadden. I'ii'ij P za9 zijn stelling na een °nnauwkeurige zetten in |W n^paan en verloor, terwijl lijqL et door de stugge verdedi- i-»" J'.in ureken met remise als ge- i de ^Mif a les resulteerde in het 2e Pfstr. j de onderlinge compe ls van'u de nummers 1 en 2, |%nn„ en Mark van Putten lbont.er elkaar. Tegen zijn ge in zette Theo de partij P. maar toen Mark een kansrijke voortzetting over het hoofd zag, wist Theo daarna de partij met een aantal sterke zetten te beslissen. Peter de Louw en Je roen Eijgelaar gaven elkaar weinig toe en besloten tot een remise. Wim van Os maakte het Erik Hen- nink met de witte stukken lange tijd erg lastig, maar miste in tijd nood de juiste voortzetting en ver loor. De altijd degelijke Wim van Vuuren speelde tegen de eveneens degelijke Leo van de Haven en een remise zou logisch zijn, maar door sterk spel van Wim ging deze met de overwinning aan de haal. De er varen Jan Muit speelde tegen het nieuwe lid Adriaan Langerveld. De ervaring gaf de doorslag. Theo Goor speelde sinds drie jaar weer een partij voor Waddinxveen. Dat hij het schaken nog niet verleerd is, liet hij zien door Jaap Smit na een lange partij op een nederlaag te trakteren. Een verrassende uitslag viel te noteren tussen laurens Ellers en Herman van Offeren. Laurens leek op de zege af te stevenen, maar wist het niet af te maken en Herman won. Stand aan kop: 1 T. van Herk, 2 M. van Putten, 3. E. Phi lipse. een succes. Veel mensen hebben een kijkje achter de schermen ge nomen en 12 poezen hebben een nieuw baasje gevonden. Er was die dag een prijsvraag, waarbij men moest raden hoeveel de twee ezels (vaste bewoners van de familie) samen wegen. Het juiste gewicht is 309 kilo. De eerste prijs is voor Ineke Kooij- mans uit Bodegraven (299 kilo) en de twee prijs voor Herma Key uit Boskoop (280 kilo). Zij krijgen hun prijs thuis bezorgd. Boskoop -Drumband Concordia Boskoop heeft afgelopen vrijdag op het muziekfestival in Schoonho ven een eerste prijs behaald. Voor de pauze brachten vier bands, die uitkwamen in de derde divisie, hun stukken ten gehore. Na de pauze volgden twee optredens van bands uit de tweede divisie. Drumband Concordia, eveneens uitkomend in de tweede divisie, mocht de avond om 22.30 uur afsluiten. Het optre den, onder leiding van Patrick Wognum, bestond uit drie stukken. Als eerste werd een inspeelwerk ten gehore gebracht, namelijk To the Japanese Drummers. Daarna werden twee stukken gespeeld die door de jury werden beoordeeld. Als eerste Back to Hamilton en als tweede Back to Gadd, beiden van arrangeur Jan Schipper. Na een toegift van Concordia werd de uit slag bekendgemaakt. Voor het eer ste stuk, Back to Hamilton, behaal de de drumband 90,5 punten met lof van de jury. Voor het tweede stuk. Back to Gadd, werden 86,5 punten behaald. Dit leverde een gemiddelde op van 88,5. Met dit gemiddelde had Concordia de hoogste score van de avond en mocht daarom de wisseltrofee mee naar huis nemen. Volgend jaar zal de drumband zeker weer van de partij zijn om de titel te verdedi gen. Amsterdam/Boskoop - Eerder dit jaar liep hij de marathon van Rot terdam in 3.28 uur, maar Tijmen den Ouden liet het hier niet bij zit ten en dacht dat hij het sneller kon. Na heel veel trainen en wat kleine blessures af en toe begon hij zon dag 19 oktober om 11.00 uur aan de marathon van Amsterdam, 3.17 uur later passeerde hij de finish. Boskoop - De Boskoper Aschwin van Zoest heeft het de afgelopen twee weekenden opnieuw ge presteerd om twee tickets voor het NK bij elkaar te zwemmen. Op 21 oktober zwom hij de wissel slag in 2.41.46, dat is ruim 3,5 se conden onder de limiet. Afgelopen zondag moest er de 400 meter vrije slag gezwommen worden. Met in zijn achterhoofd de limiettijd (5.04.00) moest hij flink aan de bak. Gelukkig kon hij zich in het sterke deelnemersveld optrekken aan de wat oudere en meer ervaren jon gens. Daardoor overtrof hij zichzelf met een formidabele tijd van 4.58.20. Blij maar vermoeid heeft hij nu in totaal al vier limiettijden gehaald. Volgend weekend mag hij met zijn club LZ 1886 Leiden meedoen met de Nationale Kampioenschappen Estafette in Amersfdort. Benthuizen - Ondanks dreigende buien was de opkomst bij de door de Evenementen Commissie Bent huizen georganiseerde Rabobie- tenoptocht groter dan de storm achtige tocht van vorig jaar. 's Ochtends van 10.00 tot 12.00 uur konden kinderen in winkelcentrum De Korf een biet komen afhalen. Van 13.00 tot 15.00 uur was er bij Enjoy een workshop bietenversie ren. 's Avonds tijdens de Rabobietenop- tocht, onder swingende begelei ding van Jeugddrumband Scouting Den Haag en dweilorkest de Bag- gerbeugels, liepen honderden kin deren met versierde bieten, pom poenen en lampionnen vanaf het winkelcentrum de Korf door Bent huizen naar het gebouw van Enjoy. Bij aankomst in Enjoy konden de kinderen hun biet aan de jury laten zien. Van de uitgedeelde bieten werden er 98 beoordeeld door de jury. Een heksenbiet, drakenbiet, clownbiet, harenbiet, een biet op wieltjes en een wattenbiet waren enkele van de gelukkige winnaars. Na de uitreiking van de prijzen ging het Bietenbal van start. De volgende activiteit van de ECB is de Sinterklaasintocht op 22 novem ber. Boskoop - Telebankieren of digitaal boodschappen doen? Internet op de tv? Lezen via een beeldscherm? Is computeren nu slecht of zitten computerspelletjes misschien straks wel in het ziekenfonds, omdat het je kan genezen van bepaalde fobie ën, doktersbezoek uitspaart enzo voorts. Wat kan er nu echt en wat is gebakken lucht? In de openbare bibliotheek Bos koop kan men op woensdag 5 no vember een bijeenkomst bijwonen waarin Joke 't Hoen, ervaringsdes kundige als het gaat om nieuwe media, de moderne media onder de loep neemt. Kaartjes voor deze le zing zijn te koop aan de balie van de openbare bibliotheek. De aan vangstijd is 10.00 uur en de entree bedraagt €5,-. Boskoop - De hervormde missionai re commissie en de gereformeerde ZWO-commissie staan zaterdag 1 november op de markt in Boskoop om oliebollen te bakken en te ver kopen. De opbrengst van de olie bollenactie is dit jaar voor "Mercy Ships". Mercy Ships is een unieke internationale christelijke organisa tie die zeewaardige hospitaalsche pen gebruikt voor hulpverlening en ontwikkelingssamenwerking. De Mercy Ships vloot bestaat uit drie schepen. Deze schepen brengen veldbezoeken aan landen die door de World Health Organization zijn uitgeroepen tot armst'e landen ter wereld en verblijven per veldbe- zoek gemiddeld vier maanden in het desbetreffende land om koste loze operaties en tandheelkundige behandelingen te verrichten en om samen met de lokale bevolking te werken aan projecten op het ge bied van landbouw, sanitair en hy giëne, (bij)scholing en voorlichting. Waddinxveen - Het Wadddinxveen- se Jongerenkoor 'Vox Jubilans', onder leiding van Marco den Toom, geeft op zaterdagavond 1 novem ber samen met het Sliedrecbtse meisjeskoor 'Laudate Deum', onder leiding van Vincent van Dam, een concert. Beide dirigenten zullen naast het gebruikelijke dirigeren ook de koren begeleiden op de piano en Elisabeth Hopman geeft met haar dwarsfluit nog meer mu zikale invulling. Ook zullen er enke le solo's worden gegeven door de musici. Het concert wordt gegeven in de Bethelkerk aan de Bilderdij- klaan 1 en begint om 20.00 uur. le dereen is welkom. Benthuizen - De Schuilplaats heeft zaterdag 1 november de podium- groep Collage op het programma staan. Collage bestaat uit een groep jongeren uit de omgeving van Gouda die samen een toneel stuk gaan opvoeren, waarmee ze de bezoekers aan het denken zul len zetten, ledereen vanaf 14 jaar is van harte welkom. De deuren gaan vanaf 20.00 uur open. De Schuil plaats is te vinden in De Bron aan de Dorpsstraat 42. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging de Paddestoel houdt op zaterdag 1 november een Goud van Oud-avond voor volwassenen. Er wordt op deze avond voornamelijk dance-dassics uit de jaren '70, '80 en '90 gedraaid zoals Meatlove, Greace en Saturday Night Fever. De muziek op deze avond wordt ver zorgd door de Waddinxveense drive-in-discotheek The Flying Dutchman. De Goud van Oud avond begint om 20.30 uur. De en tree bedraagt 2,-, leden en dona teurs hebben gratis toegang.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15