Gezondheid samen delen BEVINDINGEN REKENINGCOMMISSIE COLLEGE STAAT ACHTER Zevenhuizen - Moerkapelle Shotting Oud Zevenheze-Moerkaphle TIJDENS VRAGENUUR GEEN EXTRA RESERVE VOOR MINIMA boelhuis lionsclub zevenhuizen-moerkapelle VEILIGHEID AAN DE ORDE RINNERINGEN COLOFON JLLJ Gem. Zevenhuizen-Moerkapi "M 3S pagina 17 *enhuizen-Moerkapelle - et^erleden Tijdschrift no. 1988 schreef de heer r°Uwer een artikel over ljj>r°er van Moerkapelle in ^°P zijn beurt had hij dit W* ^vonden uit een u Van Burgemeester A. Nin 1925. We laten bei den aan het woord: "Het op- richten van Vrijcorpsen tegen prinsgezinden, waarbij door de Patriotten burgerbewape- ning Werd gelast verwekte in vele plaatsen, en niet in de minst in deze plaats, grote on tevredenheid. Toen op zater dag 29 januari 1785 de Schout, Arnoldus Kreet, het dorp bezocht om het bevel tot bewapening de ingezeten af te kondigen en de maatre gelen tot de uitvoering daar van te namen, kwam dit tot uiting. Zodra de klok werd geklept om het volk bijeen te roepen, stroomde de menigte samen, versierd met oranjestrikken en stak onder het zingen van vaderlandsche liederen en het roepen van Oranje boven, de vlag van de toren. De schout wees erop dat het dragen van Oranje verboden was, doch dit was olie op het en toen vervolgens de Schout zijn degen trok om het volk met geweld uiteen te drijven, kwam het tot ernstige onge regeldheden. Waarbij de Schout onder den voet ge lopen werd, terwijl hij een kwetsuur aan de wang be kwam. Met moeite werd hij weder op de been en in zijn rijtuig ge holpen, doch kon eerst onver richter zake naar zijn woon plaats, Rotterdam, terugkeren, nadat men zijn koets en paarden met oranje strikken en linten had ver sierd. greep Kreet terstond naar de Thuis gekomen Mr. pen en heeft er misschien wel een groot deel van de zondag aan besteed om zijn molestatie uitvoerig te boek te stellen. Want reeds 's maandags daar op deed hij zijn beklag bij de dijkgraaf, Mr. P.C. de Groot; deze was echter te zeer geoc cupeerd (te druk) om hem aan te kunnen aanhoren. Daarom zocht de aanklager het nog dezelfde dag hogerop bij de "Gecommiteerden". Dankzij het daar ingeleverde verslag is het verloop van .yr~ Jy deze voor Moerkapelle zo bij zondere gebeurtenis tot in de kleinste details voor ons be waard gebleven. De hele ge schiedenis doet wat operet teachtig aan, maar moet toch wel als een symptoom van de toen heersende spanningen worden gezien. Samenstelling: J. Ooms Inlichtingen: Tel. 0180-632962 E-mail: ozm@planet.nl Internet: http://welcome.to/OZM Door Karin Heeren Zevenhuizen - Op de agenda van de raadsvergadering van dinsdag 21 ok tober stond het bespreken van het doelmatigheidsonderzoek uitgevoerd door de Rekeningcommissie 2002 naar de beleid- en werkprocessen met be trekking tot de bouwgrondexploita tie, met name toegespitst op de loca tie Catsburg te Zevenhuizen en de daaruit voortvloeiende gevolgen voor toekomstige grondexploitatiegebie- den. Tijdens de vorige raadsvergadering in september was de commissie al van gedachte dat dit punt behandeld zou worden. De enige reactie van de wethou der was toen dat het college kennis had genomen van de bevinden en dat hij de aanbevelingen naast zich neer heeft ge legd. De commissie heeft in haar rapport geconcludeerd dat er sprake is van onac ceptabele situaties en wilde dit raadsbreed bespreken. Voor de locatie Catsburg is de bouwgrondexploitatie de verantwoorde lijkheid van de gemeente en de woningex ploitatie is in handen van Woonpartners. De bevindingen van de rekeningcommissie liegen er niet om. Er is tot op heden nog geen juridische overeenkomst tussen de gemeente en Woonpartners, slechts mon delinge afspraken op basis van een raam overeenkomst. Beide partijen hebben geen inzicht in wederzijdse kostenontwik kelingen. De rekeningcommissie is van me ning dat er sprake is van juridisch onac ceptabele situatie. De rekeningcommissie heeft daarop verklaard dat het een poli tieke discussie is geworden, ondanks het feit dat de commissie geen politieke com missie is. Inmiddels had de wethouder zijn standpunt tijdens de commissievergade ring genuanceerd maar voor de rekening commissie was er nog geen aanleiding om hun standpunt te wijzigen. Burgemeester Westendorp kwam met de mededelingen dat het volledige college de aanbevelingen van de commissie over neemt en ook al altijd achter de bevindin gen heeft gestaan en dat er goede richtlij nen gegeven worden voor de toekomst. En hiermee was de discussie gesloten. De heer Freeke vroeg een bevestiging dat hij toch goed begrepen had dat het volledige college achter de aanbevelingen staan ge zien de eerdere uitlatingen van wethou der Zijderhand. Burgemeester Westendorp beaamde dat dit het geval is. Zevenhuizen - De heer Van der Kooij wilde tijdens het vragenuur van de raadsvergade ring weten of met het toekennen van een bouwvergunning voor uitbreiding van disco theek La Baraque ook aandacht was voor de veiligheid en overlast van uitgaande jonge ren in de kern Zevenhuizen. Burgemeester Westendorp heeft hem verzekerd dat de vei ligheid rondom La Baraque altijd een punt van zorg en aandacht is voor de gemeente, politie en justitie en de eigenaar van de dis cotheek en dat de uitbreiding van de ver gunning daar niets aan verandert. Zevenhuizen - Een amendement ingediend door de fractie van de Partij van de Arbeid tijdens de raadsvergadering haalde geen meerderheid. Het amendement stond voor een bedrag van 42.000 te reserveren voor extra steun voor langdurige minima. In het najaarsakkoord is door de rijksoverheid af gesproken om deze groep extra te steunen. Hiervoor is een bedrag vanuit de rijksover heid extra gestort in het gemeentefonds, echter niet geheel voldoende. De PvdA wilde met het amendement een extra be drag veilig stellen. Hoewel andere fracties spraken van een sympathiek voorstel werd het amendement niet gesteund. De heer Zijderhand heeft ais wethouder sociale zaken laten weten wel bezig te zijn met een voorstel om de minima een extraatje te kunnen geven maar dat hij voorziet dat dit binnen de mogelijkheden van het extraatje van het rijk past. Hij is vooralsnog niet van plan hiervoor een be drag te ontrekken aan de algemeen be steedbare reserve. Ook wethouder De Jong van financiën heeft geen extra middelen over. Hij stelde zich op het standpunt dat het rijk wel met cijfers maar niet met midde len komt. Bovendien vond hij dat het voor stel tekenend was voor ad hoe beleid en dat van het college juist werd gevraagd om be leid op de langere termijn uit te zetten. Mevrouw Spekman betreurde de houding van de raad en college en constateerde dat het de zoveelste keer was dat haar fractie met een voorstel komt dat dan wel sympa thiek gevonden wordt maar toch geen en kele steun krijgt. "Tot zover het dualisme. We wachten op een voorstel van de wet houder". Aldus mevrouw Spekman. De dis cussie zal in december tijdens de begro tingsbehandeling een vervolg krijgen. I henhuizen - Lionsclub Zeven- I uizen-Moerkapelle houdt, al- l"" voor de elfde keer, een 1el"Uisveiling. Dit jaar niet op 1 eerste zaterdag van de «and november, maar op de L! j Mterda9- op 15 novem- r dus- Discotheek-eetcafé La A"® stelt opnieuw ruimte schikbaar voor deze jaarlijkse L O- Bovendien schenkt La 'aque iedere bezoeker in het l,.:!. Van. een kavellijst, een pis kopje koffie. e veilingcommissie van de Li- onscluib heeft besloten niet alleen antiek en curiosa te veilen, maar ook eigentijdse kavels zoals kleinmeubelen en gebruiks voorwerpen, echter geen geluids apparatuur, computers en derge lijke. Verwacht wordt dat circa 200 kavels worden aangemeld. Zowel koper als verkoper staan 12,5% af voor het goede doel, waarbij het ook dit jaar gaat om de herinrichting van noodlijdende po liklinieken in Suriname. De netto opbrengst wordt door de Cordaid- organisatie verdubbeld. Op zaterdag 15 nvember kunnen de kavels vanaf 12.00 uur worden bekeken, waarna om ongeveer 13.15 uur de vieling begint, onder leiding van veilingmeester J.H. Kroes, die dit evenement inmiddels vele jaren vakkundig verzorgt. De vaste bezoekers weten in middels dat de Boelhuisveiling een gezellig gebeuren is, waar menig koopje te halen en is waar de humor niet ontbreekt. Aanbieders die één of meer kavels willen laten veilen, kunnen telefo nisch opgave doen bij de organisa tie, telefoon 0180-631118 of 0180- 633618. Memisa helpt mensen in ontwikkelingslanden om zelf een goede, blijvende gezondheidszorg op te bouwen. Word donateur voor 5,- per maand. Bel 070 313 65 00 of kijk op www.memisa.nl MMemisa Gezondheid samen defen

Hart van Holland | 2003 | | pagina 17