EERSTE OVERWINNING W.S.E. Cl BSC'68 LAAT DURE PUNTEN LIGGEN ANION EN SAMANTHA DOOR KNVB GESELECTEERD B JUNIOREN M0ERKAPELLE BLIJVEN WINNEN NATUURWERKDAG NESSELANDE NOG TE WEINIG INGESPEELD pagina 18 Hart van Holland 29 oktober 2003 REGIO Patsy Visser: II! Even terug in Zevenhuizen Voetbal Voetbal Voetbal Resultaat t. Voetbal Door Frits Bromberg Zevenhuizen - "De tijd waarin het verzamelen van postzegels kon worden gezien als een winstgevend handeltje, ligt al lang achter ons. Daarvoor moet je terug naar de jaren zestig en zeventig. Wie er nu aan begint - en welk kind begint er niet aan? - moet het zien als een ontspanning. Rustig wat orde nen, in alle rust bijsteken, zo gaat dat tegenwoordig". Aldus mevrouw P.L. Visser-Freeman te Zevenhuizen, als filateliste lan delijk bekend als Patsy. 'Dub- beltjes-Patsy' dan, want zij zet zich al jaren in voor de postze gels, die destijds voor een dub beltje per stuk, nu voor 5 euro centen, bij de filatelisten vereniging IJssel- Lekstreek, werden en worden aangebo den. Voor een breed publiek wordt dat duidelijk gemaakt tij dens 'de dag van de postzegel', die vrijdag 31 oktober (13.00 tot 18.00 uur), zaterdag 1 no vember (10.00 tot 18.00) en zondag 2 november (10.00 tot 16.00) in de Rotterdamse Ahoy' wordt gehouden, onder het kopje 'Honderd jaar luchtvaart'. De term 'Dubbeltjes-Patsy' houdt niet in, dat mevrouw Visser, geboren Amerikaanse, zich toelegt op het verzamelen van zegels ter waarde van 5 (eurocen ten, al heeft zij deze zegels op voorraad. Patsy: "Dat slaat terug op een activiteit van de vereniging. Bij mij worden hele dozen vol post zegels afgeleverd, dat is algemeen bekend. Ik heb er miljoenen van. Met hulp schep ik orde in de aan geleverde chaos: wat is bestemd voor de veiling die de vereniging zonder inzet houdt, wat gaat naar de jeugd tot 21 jaar en wat komt in de collectie dubbeltjeshoek. Die collectie bestaat uit zegels, die per stuk 5 eurocent kosten, ongeacht hun werkelijke waarde. Daardoor komt het, dat ik soms te horen krijg dat ik een fout heb gemaakt: "Die zegel kost wel twéé euro". Dat kan wel kloppen, maar het is geen fout. Wie die zegel koopt, boft er dus mee. Maar daar staat weer tegeno ver, dat de meeste zegels de moei te van het wegblazen nog niet waard zijn. Maar ja, wat de een niet wil, daar loopt een ander al jaren naar te speuren. Het ligt er /naar aan, wat je verzamelt en daarmee kun je tegenwoordig alle kanten op." Wie mevrouw Visser een plezier wil doen, moet eens kijken naar zegels die tijdens de burgeroorlog in Amerika (zuid tegen noord) zijn uitgegeven door de zuidelijken in de jaren 1862 en 1865. "Zij hadden zich onafhankelijk verklaard en in die hoedanigheid eigen postzegels laten drukken. Ik verzamel Ameri ka, Engeland en koloniën en daarin ontbreken die zegels. Maar ja. Wie bezig is met een verzameling wéét, dat die verzameling nooit com pleet zal zijn, al is elke zegel te koop. Ook de zeldzaamste en de duurste. Maar er bestaat niet iets als 'die éne zegel'. Ook al heb je de eerste postzegel van een land, er bestaat altijd wel een mooier exe'mplaar, met een iets ander stempel of een ander tandje. Ge stempeld en ongestempeld, op of zonder enveloppe en vlak ook de misdrukken niet uit, er komt geen einde aan." Ook de tijd, waarin een beginnend kind vroeg of laat moest kiezen uit Nederland (en koloniën) óf de rest van de wereld, is voorbij. Patsy Visser: "De meeste kinderen beginnen met een ordeloze verza meling, tot ze er al heel gauw ach ter komen, dat de meeste andere verzamelaars geen landen meer verzamelen, maar een thema. Vlin ders zijn een tijd in de mode ge weest, maar je kunt ook katten ver zamelen, of gesteenten, zoals ik ook doe. Ik ken ook iemand, die uitsluitend grasmaaiers verzamelt. Maar wat je ook verzamelt, er komen steeds nieuwe bij. Doe je in katten en denk je alle kattensoor- ten wel te hebben, dan vliegt er weer een nieuwe kat voorbij en als je die dan hebt, kun je weer aan de slag met data en zo voorts". De vereniging houdt regelmatig bijeenkomsten in de Trefterp in Ca- pelle aan den IJssel, maandag- en donderdagavond om de week en op zaterdagmiddag. Voor meer in formatie: A.J. Elshoff, telefoon 010- 4553069. Zevenhuizen - Het Koornmolengat (KMG) is zaterdag 1 november één van de ruim 160 werkplekken in Nederland waar enthousiaste men sen meewerken in natuur en land schap. Die dag vindt voor de derde keer de Natuurwerkdag plaats. Langs het Koornmolengat staat een groenstrook die regelmatig geknot wordt om de bomen een langer leven te bezorgen en om de dijk niet te'zwaar te belasten, hetgeen het geval zou zijn als de bomen te groot worden. Ook geeft een rij knotbomen de beleving van een "Oud Hollands" dijklandschap. In het Koornmolengat zal deze za terdag niet worden gewerkt in ver band met de veiligheid van de deel nemers. De organisatoren van de locatie Koornmolengat, Natuur- en Vogel wacht Rotta, doen een beroep op iedereen die in de buitenlucht wil werken, om op zaterdag 1 novem ber te komen. Zij verzekeren de deelnemers van een welbestede en nuttige dag buiten, in een prachtig gebied. Samen met andere mensen een paar uur fysiek bezig zijn, ge nieten van de frisse buitenluchten moe maar voldaan naar huis. De werkdag begint om 9.00 uur en eindigt om 14.00 uur. Er wordt re gelmatig gepauzeerd met koffie/thee (zelf iets te eten meene men). Trek stevige schoenen en goede, warme werkkleding aan. Aanmelden vooraf is gewenst. Dat kan bij Rien van der Vorm, 079- 5931262 of via E-mail: vormoer@hetnet.nl. Rotterdam - Voor de Nesselandehe- ren stond zaterdag 25 oktober de eerste echte krachtmeting op het programma. In Almere moëst het opgenomen worden tegen de win naar van de Super Cup, vc Omni- world. De ploeg uit Almere kende weinig mutaties en was zeer goed ingespeeld. Via regelmatige set winst 25-12, 25-20 en 25-18 werd een 3-0 overwinning geboekt. Nesselande weet nu dat er nog heel wat getraind zal moeten worden, maar dat alle ingrediënten aanwe zig zijn. Zaterdag 1 november zal het team van Nesselande weer in Zevenhui zen neerstrijken om de competitie wedstrijd tegen Protect Eye Orion uit Doetinchem te spelen. In ver band met het WK Korfbal is het Topsportcentrum niet beschikbaar. De wedstrijd tegen Protect Eye Orion begint in het dorpshuis Swanla om 20.15 uur. Daarvoor spe len de dames van Capricorn Beveili gingen Nesselande om 16.30 uur een wedstrijd tegen Rijnmond. Benthuizen - BSC'68 heeft in de wedstrijd tegen het onderaan staande Sportief uit Noorden dure punten laten liggen. Deels door ge brek aan koelbloedigheid van de voorwaartsen en deels door goed keeperswerk van de Sportief-doel- man Jeroen Heijman. Dat er uitein delijk 2-2 op het scorebord stond was gezien de wedstrijd overigens volkomen terecht. Beide ploegen lieten vanaf het begin zien voor de punten te gaan en daardoor ontstond een open wedstrijd met kansen voor beide ploegen. Al binnen 5 minuten zag BSC'68-doelman Ingmar Rozendaal een bal boven zich van de deklat terugkomen, waarna uit de re bound over werd gekopt. Na 15 mi nuten was het Jan van de Laan die voor Sportief de score opende. Vanaf de 16-meter lijn mocht hij vrij aanleggen en met een schitterend schot verdween de bal onhoudbaar in de linkerbovenhoek: 0-1. De Schadenet-boys gingen vervolgens op zoek naar de gelijkmaker. Zo schoot Roderick van Loon op een voorzet van Mark Gieben net naast en ging een mooi schot van Wouter van der Klink op een voorzet van Roderick van Loon net over. Uitein delijk was het Cees de Bruijn die de gelijkmaker voor zijn rekening nam. Op een steekpass van Stephan Greeve kreeg Cees alle vrijheid om met alleen de Sportief-doelman voor zich de goed hoek uit te zoe ken: 1-1. Daarna was het vooral BSC'68 dat iets meer aan de bal was, maar dat werd ook veroor zaakt door de speelwijze van de elftallen. BSC'68 veel combinerend en over veel schijven, terwijl Spor tief veelal de lange bal hanteerde, hetgeen overigens ook niet zonder gevaar was. Na de rust, waarin Ferry Blonk de geblesseerd geraakte Stephan Greeve verving, gingen de Schade net-boys furieus van start, hetgeen al na 3 minuten resulteerde in een doelpunt. Nu doordrukken naar een derde doelpunt en de wed strijd zou in de zak zitten. Echter de Sportief-doelman Jeroen Heijman vond twee doelpunten meer dan voldoende en redde een paar keer op bekwame wijze. Wederom Jan van de Laan zorgde uiteindelijk voor de gelijkmaker. Zaterdag staat de subtopper in en tegen Zwammerdam op het pro gramma. In die wedstrijd mogen ei- gelijk geen punten blijven liggen om niet achterop te komen in de strijd om de bovenste plaatsen. Waddinxveen - W.S.E. C1 pakte af gelopen wedstrijd de eerste over winning van de competitie: Olym- pia C2 werd met 2-3 verslagen. Een spannend duel in de onderste re gionen van de tweede klasse, waar in W.S.E. aan het langste eind trok. Walter Miranda was de man van de wedstrijd en Geoffrey Grimmelius, Mohammed el Azzouti en Sammy Ogbasci de doelpuntenmakers. W.S.E. B1 verzuimde daarentegen te spelen als een team. Dit kostte hen de overwinning: BVCB B1 won met 0-2. W.S.E. A2 benutte tegen Dilletant A2 de kansen in de twee de helft niet. Een strafschop in de tweede helft van Dilletant besliste de wedstrijd en het werd 1-2. De meisjes junioren van W.S.E. won nen met 4-2 van de meisjes van Aar- landerveen. W.S.E. D1 verprutste veel kansen tegen TAW D1, slechts twee kansen werden benut. De verdediging stond echter als een huis, waardoor TAW weinig in te brengen had. D2 gaf de punten mee aan Rijnstreek D1, het werd 1- 7. Esther den Houdijker scoorde voor W.S.E. E1 haalde flink uit tegen Sportlust E2. Na een matige eerste helft volgde een sterke tweede. Sadih Bulduruk scoorde driemaal. E2 moest het veel sterke re MMO E1 met 0-10 naar huis laten gaan. E3 kon eveneens geen vuist maken tegen WDS E2. Eén doelpunt en vier panna's waren niet genoeg voor de overwinning. WDS won met 1-5. Met uitblinker Luca Troiano Janzen speelde W.S.E. F1 een zinderende wedstrijd tegen Floreant F2. Drie doelpunten van Ricardo Snijder, waaronder één wereldgoal, bezorgde W.S.E. de 1-3 winst. F2 had het moeilijk tegen Al- phense Boys F9. Zij vergaten hele maal te verdedigen in de tweede helft, waardoor keeper Nick Luiten flink in de problemen kwam. Resul taat: 10-0 verlies. F3 wist met 1-5 te winnen van RVC F2. Waddinxveen - Amon Yacob en Sa- mantha Captein van voetbalvereni ging W.S.E zijn geselecteerd door de K.N.V.B. Amon komt uit in het team "jongens onder 13 jaar" en Samantha speelt bij "meisjes onder14 jaar". Ook Gino Janzen had een uitnodiging gekregen van de K.N.V.B. De jongens hadden oe weergoden niet mee op de geplan de selectiedagen. Na de eerste se lectie ronde viel de tweede ronde letterlijk in het water. De K-N-v-^ had nog een vervangende daturn achter de hand, maar ook aez woensdag regende het de hele dag en ook deze selectie ronde werd a gelast. Daardoor kregen de jongs" slechts eenmaal de kans om zien i het team te spelen. Gino en Am speelden beiden een goede we strijd. Bij de meisjes gingen bei selectierondes wel door. Zij sp den op de dinsdagen. Samant keepte de sterren van de hemel. Amon veroverde een plaats ais ste man en Samantha als vrouw. Bij Gino komt de K.N.v.b- evenals bij Samantha en Amon, gelmatig kijken.Wellicht is Gin de volgende die de K.N.V.B. gaat versterken?! Moerkapelle - De Moerkapelse pupillen- en jeugdteams be haalden zaterdag 16 van de maximale 24 punten, waardoor men een redelijk succesvolle za terdag kende. De B junioren doen het tot dus verre uitstekend, in de huidi ge competitie werd in de vier de klasse nog geen punt afgegeven. Wel moesten zes pun ten worden ingeleverd, aangezien twee tegenstanders een klasse lager zijn ingedeeld. Tegen concur rent DCV B2 werd het een moei zaam duel, dat pas in de slotfase door Wouter van der Bas in Moer- kapels voordeel werd beslist. C1 keerde tegen Spirit C2 weer terug op het pad der overwinnin gen, met de 3-0 eindstand mocht de tegenstander bepaald niet onte vreden zijn. Dezelfde uitslag kende C2, maar het was wel Woerden C2 die met deze score aan het langste eind trok. Vooral in de eerste helft was Woerden sterker, daarna ging het bij C2 beter, maar de nëderlaag was onafwendbaar. D1 leed tegen Jodan Boys het eer ste puntverlies, eindstand 2-2. Het was een leuk en gelijkopgaand duel, waarin D1 door goals van Remon de Bruin en Mike Bresijn op een 2-1 winst leek af te stevenen, maar vlak voor tijd viel de gelijk maker. D1 blijft wel koploper. E1 speelde bij VEP E3 een goede wedstrijd, die met 0-3 wjnst werd afgesloten, waardoor werd klommen naar de vierdeJ?n der Thomas Roert (2x) en Frank va Bas waren de schutters. E2 behaalde bij Moordrechtt tz i 1-10 een monsterzege. Na ee ruststand vielen de goal tweede helft als rijpe appels- F1 en Olympia speelden eer en aantrekkelijke pot voet ht( voor tijd was het nog een i( 2-2, maar in de Olympia de winnende tre F2 tenslotte behaajde 9 sej. de eerste overwinning va jj, zoen, hetgeen bij dezeff Jeugd( ge spelertjes tot grot rfdel leidde. De 1-0 door Ted de betekende tevens de vo

Hart van Holland | 2003 | | pagina 18