LET OP.' 25 IIURMI 'M AVOND ZEVENHUIZEN EERSTE BIJ FINALEWEDSTRIJDEN BRANDWEER PETER LELIEVELD: thema-avond INFORMATIEAVOND BORSTVOEDING JEUGDDIENST INZAMELING OUD PAPIER OUD PAPIER IN OUD VERLAAT B235m^T7TTFQ P- VISSER EN ZN. Boelhuis met agrarisch tintje Zie pagina 8 Echte aardbeien-liefde Zie pagina 13 Rolling '90 danst in Europa Zie pagina 14 25e jaargang^ nummer 1047 29 oktober 2003 ys T VAN HOLLAND v WEKELIJKS IN 2 9,000 BRIE VI N B SS EN Nieuwe e-mailadressen voor net Hart van Holland: E-mail redactie: redactie@liart-van-holland.nl E-mail advertenties- verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie- info@hart-van-holland.nl' Mhj verzoeken onze relaties deze adressen te wijzigen. Zevenhuizen - De meeste moeders die borstvoeding geven, doen dit zonder problemen. Toch komt het wel eens voor, dat er iets mis gaat. Dat varieert van tepelkloven tot baby's die plotseling de borst wei geren. Het voorkomen en oplos sen van deze en andere problemen wordt dinsdag 4 november besproken tijden de regionale bij eenkomst van Borstvoedingorga nisatie LLL. De ervaring leert, dat de meeste problemen zijn op te lossen zonder te stoppen met het geven van borstvoeding. De bij eenkomst is bedoeld voor ieder een die betrokken is bij het geven van borstvoeding en wordt gehou den bij Sandra Bos aan de Sta ringstraat 29. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: 079- 5932689. Zevenhuizen - In de Hervormde kerk te Zevenhuizen wordt op zon dag 2 november een jeugddienst gehouden. Deze zal om 19.00 uur starten met als thema "Volgooien met?". Dit thema zal worden uit gewerkt door Ds. Eschbach uit Amersfoort. De muzikale mede werking wordt verleend door \8lauw uit Vaas sen. Zevenhuizen - Op de parkeer plaats bij de christelijke basis school de Eendragt staat donder dag 6 en vrijdag 7 november de oud papier container van de Een dragt en de Wereldwinkel. Don derdag van 12.00 tot 19.00 uur en vrijdag van 8.00 tot 13.15 uur kan men oud papier, gebundeld en/of m stevige dozen, inleveren. Zevenhuizen - De werkgroep Mannen in Beweging" organi seert een thema-avond voor man nen en vrouwen. Op vrijdag 14 november zal Otto de Bruijne, pre sentator van de E.O. en spreker op conferenties, spreken over het thema "Wie heilig is...". De avond wordt gehouden in de Gerefor- meerde Kerk aan de Dorpsstraat l()5. Aanvang is 20.00 uur. Voor ?ne_er informatie: telefoon 079- "31520 of mib@solcon.nl. c'od Verlaat - Voor het inleveren nt? °uUd PaP'er kan men vrijdag 31 «ober en zaterdag 1 november "echt bij de container naast de erkap. De opbrengst is bestemd oor extra leermiddelen voor sisschool de Nessevliet. De con fer is open op vrijdag en zater- J9- Zaterdagavond wordt hij gesloten. Men wordt verzocht 1 oud papier gebundeld of in zen verpakt in te leveren. Als de otainer vol of op slot is, wordt r!2verzocht 9een papier naast de c°otainer te zetten. Peter Lelieveld: "Muziek maken voor je plezier. Zoals komende zaterdagavond in de Gereformeerde kerk. editie zevenhuizen- MOERKAPELIE NESSELANDE Door Frits Bromberg Zevenhuizen - Voor de 25e keer komen zaterdagavond 1 novem ber muziekliefhebbers massaal bijeen. Weer in de Gereformeer de kerk aan de Dorpsstraat 106, opnieuw verdeeld over twee groepen: de muziekmakers die er al wat van kunnen en de muziekliefhebbers, die zouden willen dat ze óók zover waren of gewoon van hun belangstelling blijk geven. De avond, onder broken door een pauze, begint om 20.00 uur en eindigt om of iets na half elf. De uitvoerenden krijgen niets voor hun prestatie, de bezoekers betalen evenmin een eurocent, al wordt een klei ne bijdrage in een vioolkist op prijs gesteld. Peter Lelieveld, die 12,5 jaar gele den begon met het organiseren van deze twee jaarlijkse muziekavonden: "Het is er me destijds om begonnen, om amateurs bij elkaar te krijgen. Eerst bij ons thuis, toen in Swanla en ten slotte in de Gereformeerde kerk. Ik ben bio loog, maarbegon op m'ntiende met pianoles en dat heb ik nog steeds, op m'n 61ste van Loes Ledeboer uit Berkel. Maar eigenlijk organiseert de Stichting de Zeven Muzen dit. Als bestuurslid heb ik deze organisatie op me'genomen." Zoals gewoonlijk lijkt de organisatie van de muziekavonden een fluitje van een cent. Aan de ene kant staan de amateur-musici die van mening zijn dat zij voor publiek kunnen optreden. Ze komen uit Zevenhui zen en omgeving, maar ook uit Den Haag. Ze bellen Lelieveld, ze leggen hem een programma voor en Peter noteert dat. Tot deze organisator van mening is dat met het bereikte aantal deelnemers het programma vol is en nieuwe aanmelders wordt aangeraden zich voor een Volgende muziekavond aan te melden. Dat zijn de uitvoerenden. De luisteraars, in deze samenscho ling van muziekliefhebbers, zijn in heel veel gevallen familieleden die het uitvoerende talent bejubelen, of weten dat zij aan deze familie plicht niet kunnen ontsnappen. Lelieveld: "Maar er zijn ook mensen die gewoon voor de muziek komen en niet zijn geketend aan familie banden. En dit moet natuurlijk ook worden gezegd: de mensen die zich hebben aangemeld zijn geen beroeps, maar kunnen er terdege wat van. Daar waarschuw ik ook voor, als iemand zich aanmeldt: pak niet iets heel moeilijks, speel iets dat geen problemen kan opleveren, want voor publiek spelen is iets heel anders dan met vrienden in huise lijke kring iets spelen. Voor publiek gaat er altijd iets af; dat weten zelfs de beroeps". Het aantal belangstellende luiste raars schommelde. Lelieveld: "We zijn begonnen met zo'n twintig tot dertig mensen, tot het er zo'n zestig waren. De vorige keer telden we 90 luisteraars, we verwachten er nu 120." Het gaat de Zeven Muzen erom, mensen te stimuleren in het creati viteit. De stichting biedt tal van cur sussen en onder meer deze muziek avonden. Lelieveld: "De stichting is er niet op uit om winst te maken. Daarom kost het deelnemen niets en is ook de toegang vrij toeganke lijk. Maar de kerk moet natuurlijk worden betaald en er zijn betaalde medewerkers. Toch haalden we de vorige keer een batig saldo van 8 euro. Nee, die zijn niet verbrast, die vloeiden gewoon terug in de kas van de stichting. Plezier in crea tiviteit staat voorop en bij mij voor al in het maken van muziek. Net als vroeger. Het is overigens grappig te constateren dat de belangstelling voor klassieke muziek van alle tijden is en vrijwel constant. Ook nu nog, al zou je dat niet zeggen, bij dat gebonk uit autoradio's". Roelofarendsveen/Zevenhuizen - Zes brandweerkorpsen speel den zaterdag 25 oktober de regionale finale in Roelofa- rendsveen. Na de winst in de kringwedstrijden speelden de ploegen om de eer van 'beste korps van de regio Hollands- Midden'. Tijdens deze wedstrijd werden de brandweermensen beoor deeld door een vakjury. Hierbij werd onder andere gekeken naar het juiste gebruik van gereed schappen, de manier waarop perso nen werden gered en de brand geblust en ook de snelheid. De brandweer van Roelofarends- veen had een brand geënsceneerd in een leegstaand bedrijfsgebouw. Bij aankomst van de brandweer werden zij geconfronteerd met twee vechtende mensen. Een bleek de dader van de brandstich ting en de ander was de eigenaar van het gebouw. Tevens bleek de toegang van het pand geblok keerd door een in het pand staande vrachtauto. Door met een motorkettingzaag een gat in een houten schot te zagen konden de brandweermensen toch naar binnen om de ingesloten mensen in het gebouw te redden en de brand te blussen. Dit jaar waren de brandweermen sen van Zevenhuizen de beste. Zij werden met 1278 punten eerste, gevolgd door het korps van Krimpen aan den IJssel met 1186 punten. De ploegen van Woubrugge, Haastrecht, Liemeer en Niewerkerk a/d IJssel werden respectievelijk derde tof en met zesde. (Foto: Brandweer Zevenhuizen- Moerkapelle).

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1