Nieu 1 Effecten 1 mmusësssim De hank waar je lid eon wordt Tegenvallers doen beurzen dalen Eerste ervaringen nieuwe geldwinkel positief 11 II Money Meets Ideas: Nieuwe matching service Rabobank Rente stijgt weer: Rabobank verhoogt haar adviestarieven Rabobank Hart van Holland 29 oktober 2003 voor u, van en door uw ban ItM 5e jaargang nummer 238 SjffteSSI Bezoekadressen: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Bafaojijni Rabo orderliin: keringen: Internetbankieren/Telebankieren: Hetedesk Telebankieren Extra: Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Met ingang van 1 november wij zigt de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelie haar dienstverlening op het gebied van Verzekeringen. De belangrijkste veranderingen houden verband met het beëindi gen van de samenwerking met de Centrale Administratie Verzekerin gen (CAV). Dennis Kellner, manager Bedrijven licht de wijzigingen nader toe: "In 2002 besloot onze bank om de admi nistratie van schade- en levensverze keringen uit te besteden aan het CAV in Tilburg. Het CAV regelt naast de administratie ook de schadeafwikke ling van alle zogenaamde derde maatschappijen, zeg maar alle maat schappijen naast Interpolis, onze eigen maatschappij.. De belangrijkste argumenten voor het inschakelen van het CAV, waren destijds het waar borgen van een betere kwaliteit en het realiseren van een tijdsbesparing die ten goede zou komen aan onze klanten. Na ruim een jaar samenwer king hebben we de balans opge maakt. Conclusie: De samenwerking voldeed in de verste verte niet aan onze kwaliteitsnormen. Diverse inspanningen van onze kant om als nog het gewenste kwaliteitsniveau te halen hebben uiteindelijk niet het gewenste effect gehad. Het beëindi gen van de samenwerking zou ech ter vergaande consequenties heb ben. Omdat wij echter altijd het belang van onze klanten op de eer ste plaats stellen, hebben we toch besloten om de samenwerking met het CAV te beëindigen. Dit betekent dat met ingang van 1 november onze bank zelf weer de administratie van verzekeringen regelt. Ook de schademeldingen voor derdemaat schappijen zullen dan weer via onze bank worden afgehandeld. Met betrekking tot Interpolisverzekerin gen, de bekende AlleslnEénPolis en de BedrijvenCompactPolis, verandert er echter niets. De schademeldcen- trale van Interpolis werkt namelijk wél naar behoren. Vorige week zijn ai onze verzekeringsklanten met één of meer verzekeringen bij derde maat schappijen, geïnformeerd over de wijzigingen". Voor nadere informatie kunnen klanten bellen met de afde ling Verzekeringen: (0180) 63 73 23. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Het was een tegenvallende week op beursgebied. Vrijwel alle toonaan gevende indices in de VS en Europa leverden rond de 2% in. Na alle berichten over economisch herstel, vielen er toch teleurstellende cijfers en vooruitzichten te bespeuren. Beleggers vroegen zich af of met de recente koerswinsten niet te ver is vooruitgelopen op economisch her stel. Vooral beleggers in de VS werden geconfronteerd met enkele tegenval lers. Zo verlaagde farmaceut Merck de verwachtingen voor 2003 en worden 4400 banen geschrapt. Webretailer Amazon.com gaf een omzetwaar schuwing voor 2004. 's Werelds groot ste biótech bed rijf Amgen waarschuw de voor een lagere winst in het vierde kwartaal. Ook uit de (Europese) half geleidersector, waar de laatste maan den overwegend positieve berichten te horen zijn, kwamen wat tegenval lende cijfers. De Franse chipmaker STMicroelectronics belandde onver wacht in de rode cijfers door een bui tengewone last. De Nederlandse toe leverancier van de chipindustrie ASMI gaf een winstwaarschuwing voor 2003. Aanvankelijk profiteerde de technologiesector nog van beter dan verwachte cijfers en vooruitzichten van chipmaker Texas Instruments. Na een kleine opleving daalde de dol lar weer ten opzichte van de euro waardoor fondsen die veel omzet uit de VS halen onder druk kwamen. Van der Moolen was met een verlies van bijna 24% de grootste daler in de AEX. Het beursbedrijf is via twee advoca>- tenkantoren aangeklaagd door boze Amerikaanse beleggers. Van der Moo len zou 'gefraudeerd en gemanipu leerd' hebben bij de aandelenhandel op Wall Street. Vorige week werd het bedrijf al in staat van beschuldiging gesteld door de New Yorkse effecten beurs. Ahold ten slotte leverde 12.7% in. Supermarktdochter Albert Heijn heeft de prijzen van duizend produc ten fors verlaagd in een reactie op het verlies aan marktaandeel aan dis countsupermarkten als Aldi, Lidl en Dirk van de Broek. Dat dit ten koste gaat van de winstmarges werd door beleggers niet gewaardeerd. Sinds het verdwijnen van de kasbalie worden stortingen en opnames door apparaten verwerkt. Een hoop klanten hebben al een eerste kennismaking met deze apparaten achter de rug. De gastvrouwen die de werking geduldig toelichten hebben al veel positieve reacties gekregen over de eenvoudige en snelle verwerking. Natuurlijk moeten de puntjes nog op de i gezet worden, om de nieuwe dienstverlening te opti maliseren. Hieraan wordt momenteel hard gewerkt. De eerste ervaringen zijn echter overwegend positief. Ménsen die nieuwsgierig zijn willen wij graag uitnodigen om, samen met één van onze collega's kennis te maken met onze nieuwe geldwinkel in Moerkapelle of Zevenhuizen. De Rabobank start met een nieuw service instrument voor onderne mers en vermogende particulieren: Money Meets Ideas(MMI). MMI is een markt- en ontmoetingplaats voor ondernemers en investeerders. Dennis Kellner, Manager Bedrijven over MMI: "Veel ondernemers die op zoek zijn naar risicodragend vermogen klop pen eerst aan bij lokale banken op zoek naar financiering. Vanwege het risico dragende karakter van de financierings- vraag, zijn bancaire producten vaak ontoereikend om de onderneming te kunnen financieren. Een informal investor kan in zulke gevallen als (mede-) financier optreden. Informal Investors zijn voor ondernemers echter vaak moeilijk te vinden. Daar kunnen wij wat aan doen, want ook informals bevinden zich in het netwerk van de Rabobank Groep als klant of relatie". Het is de taak van MMI om binnen de Rabo bank Groep, vraag en aanbod van kapi taal bij elkaar te brengen. Zo kunnen bestaande klanten beter worden gehol pen en ontstaat de mogelijkheid om nieuwe klanten te acquireren. Anders om kunnen ook vermogende particu lieren bij ons terecht. Steeds meer ver mogende personen zoeken namelijk naar alternatieve beleggingsmogelijk heden buiten de beurs. Met bancaire (beleggings-) producten kan binnen de Rabobank niet altijd worden voorzien in de behoefte van deze investeerders. Relaties van de bank die actief zijn als Informal Investor en die op zoek zijn naar participatiemogelijkheden kun nen via MMI worden geholpen bij het vinden van een onderneming om in te participeren. Informal Investors mani festeren zich binnen de Groep op ver schillende plaatsen".Voor nadere infor matie over deze dienst kunnen geïnte resseerden zich wenden tot Petra de Heer, Assistent Bedrijvenadviseur. Bereikbaar op: (0180) 63 73 33. In lijn met de gestegen tarieven op de kapitaalmarkt zijn per 22 oktober 2003 de adviestarieven voor vastrentende leningen aan bedrijven en particulieren verhoogd. De tarieven voor vastrenten de woninghypotheken met een rente vaste periode van 1 en 2 jaar zijn met 0,10% verhoogd, die voor 3 tot en met 6 jaar met 0,20% en die voor 7 tot en met 15 jaar met 0,10%. Eveneens zijn de adviestarieven voor alle vastrentende leningen aan bedrijven met 0,20% ver hoogd. Met ingang van 23 oktober 2003 zijn de adviestarieven voor Vaste Termijn'Spaarrekeningen met 0,20% verhoogd. Overname FGH Bank definitief Met het overdragen van de aande len behoort vastgoedbank FGH Bank nu officieel tot de Rabobank Groep. Eind juli sprak Rabobank de intentie uit FGH Bank over te nemen. De vastgoedbank maakte tot dan toe deel uit van het Duitse Hypo Real Estate Bank AG. In de periode tussen het tekenen van de intentieverklaring en het overdra gen van de aandelen kreeg Rabo bank de vereiste goedkeuringen van De Nederlandsche Bank en de Nederlandse Mededingautoriteit. FGH Bank is gespecialiseerd in het financieren van commercieel vast goed in Nederland. De klantenkring bestaat voornamelijk uit project ontwikkelaars en professionele vastgoedbeleggers. Binnen Rabo bank Groep zal FGH Bank onder haar eigen merknaam de activitei ten op de commercieel vastgoed markt voortzetten. Raad van bestuurslid Hans ten Cate treedt als president-commissaris toe tot de raad van commissarissen. Hij wordt bijgestaan door Elco Brinkman en Jos van Lange. Frans Overdijk, nu nog Control Rabobank Groep, is per 1 november benoemd in de direc tie van de FGH Bank. Toename gedwongen huisverkoop 'valt mee' Huizenkopers hebben het financi eel zwaar. In 2002 was in Nederland het totaal aantal gedwongen ver kopen met verlies tachtig. Dit jaar is dat tot half oktober al opgelopen tot 140. Dat blijkt uit cijfers van de stichting Waarborgfonds Eigen Woningen. Jos Rovers, hoofd Finan cieel en Huis Hypotheekadvies, ziet geen reden tot paniek. 'Ondanks een lichte stijging blijft het percentage gedwongen ver koop bij ons erg iaag', aldus Rovers. 'De problemen liggen vooral bij jonge mensen en in situaties van baanverlies en echtscheiding. Het is niet zo dat de Nederlandse banken mensen stelselmatig opzadelen met te zware lasten.' Zibb.nl vergelijkt energiekosten Het MKB-portaal Zibb.nl gaat samenwerken met Greenprices.nl, een vergelijkingssite voor de ener giemarkt. Zibb.nl, een ondeme- merssite van Reed Business Infor mation en de Rabobank,informeert ondernemers sinds vorige week over de overstapmogelijkheden op de energiemarkt. Greenprices.nl is een initiatief van Ben Woldring Cic eerder succesvol was met bellen.com. Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen straat 2,27 héhkM^IImI Rabofoon: Blokkeren passen/cards: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2