Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente Gemeentenieuws 29 oktober 2003 www.zevenhuizen-moerkapÈlS^I INSPRAAKAVOND VOORONTWERPBESTEMMINGSPLAN EN MILIEUEFFECTRAPPORT OMLEIDINGSWEG N219 HERSTEL MOERKAPELSE ZIJDE EN ZUIDEINDE HOORZITTING VERKEERSMAATREGELEN ZUIDEINDE VERGADERING WELSTAND VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES BESLUITENLIJST GEMEENTERAADSVERGADERING 21 OKTOBER 2003 VERGUNNINGEN BOUWZAKEN GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN KAPPEN EN HERPLANTEN VAN BOMEN Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 44 -r" ""~t Op dinsdag 4 november 2003 organiseert het college een inspraakavond over het voorontwerpbestemmingsplan en het milieueffectrapport in Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen. Tijdens deze avond wordt o.a. het bestemmingsplan toegelicht en informatie verstrekt over de inspraakprocedure. De inspraakavond begint om 20:00 uur en zal tot 22:00 uur duren. Tijdens deze inspraakavond is er gele genheid om uw reactie over het voor ontwerpbestemmingsplan en het milieueffectrapport mondeling of schriftelijk naar voren te brengen. Voorafgaand aan de inspraakavond is het mogelijk om van 18.00 tot 20.00 uur in het Dorpshuis Swanla de teke ningen van het wegontwerp te bekij ken. Medewerkers van Rijkswaters taat en de provincie Zuid-Holland zijn aanwezig om uw vragen met betrek king het wegontwerp te beantwoor den. Gedurende de periode van terin- zagelegging tot en met 19 november 2003 kan een ieder schriftelijk een inspraakreactie indienen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 30, 2760 AA te Zevenhuizen. De droogte van afgelopen zomer heeft bijgedragen aan verzakkingen op de Moerkapelse Zijde en het Zuideinde. Op maandag 3 november 2003 zullen deze verzakkingen worden opgevuld met asfalt. Beide wegen zijn dan afge sloten van 7.00 uur tot 19.00 uur: Moerkapelse Zijde tussen het West- land en de Rotte is afgesloten voor alle verkeer. Ook het openbaar vervoer zal worden omgeleid. Het Zuideinde, tussen de Middelweg en de Kratonlaan is afgesloten voor het doorgaand verkeer. (Brom)fietsers mogen wel gebruik te maken van het Zuideinde. Het openbaar vervoer wordt deze dag omgeleid. Voor inlichtingen kunt u van 8.30 uur tot 12.00 uur contact opnemen met de heer H. Gerritsen van de sectie CCTR: tel. 0180-637720 Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle en de deelraad Prins Alexander houden op 30 oktober aanstaande in Dorpshuis Swanla een hoorzitting over de maatregelen die zij willen nemen op het Zui deinde in Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. De groei van het autoverkeer (sluipverkeer) en de ontwikkeling van de Rotterdams woonwijk Nesselande hebben de verkeerssituatie op het Zuideinde ernstig benadeeld. De ver keersveiligheid voor fietsers en schoolkinderen en de leefbaarheid van aanwonenden is in het gedrang. Het college en de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voorstander van een afsluiting bij de Groenewegbrug. Daarmee blijft de verbinding tussen Oud Verlaat en Zevenhuizen in stand. Ook is op deze manier het sluipver keer vanuit Nesselande via de Middel weg en Oud Verlaat naar Ommoord minimaal. Het dagelijks bestuur van de deelge meente Prins Alexander is vooralsnog voorstander van een afsluiting ten noorden van de Middelweg. Vanuit het oogpunt dat medio 2004 de Wol- lefoppenweg wordt afgesloten voor doorgaand autotverkeer, voorkomt deze maatregel het sluipverkeer tus sen Ommoord via Oud Verlaat, Mid delweg en het Zevenhuizens deel van het Zuideinde. Tijdens de hoorzitting zal de dienst Stedebouw Volkshuisvesting (ds+V) van de gemeente Rotterdam de voor- en nadelen van de afsluiting op beide locaties toelichten. Er is voor belang hebbenden en belangstellenden gele genheid om vragen te stellen en te reageren op de voorgestelde maatre gelen. Na de hoorzitting is tot 15 november 2003 gelegenheid om schriftelijk te reageren. Uiteindelijk nemen beide besturen een besluit op basis van alle beoor deelde overwegingen. Openbare welstandsvergadering Maandag 3 november 2003 9.15 uur Gemeentehuis Zevenhuizen Openbare vergadering regionale welstandscommissie Delft-8i Schieland en Gouwestreek Donderdag 6 november 2003 15.00-17.00 uur Gemeentehuis Nieuwerkerk a/d IJssel Beide agenda's liggen ter inzage in het gemeentehuis, sectie vrom. Raad Commissie I Commissie II 21 oktober 2003 1 december 2003 2 december 2003 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka- pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Open bare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raad plegen via de gemeentelijke website. Vragenuur Mw. B. Spekman (PvdA): Ontwerp woonvisie Gouda Vraag Provincie aan de 5 Z-gemeen- ten om te bepalen welke bestuurs kracht het wil uitoefenen bij de ont wikkeling van de Zuidplaspolder Dhr. van der Kooij (CDA): veiligheid La Baraque) Agenda Er wordt geen gebruik gemaakt van het spreekrecht. De notulen van 23 september 2003 wordt gewijzigd vastgesteld. Voorstellen waarover geen discussie wordt gevoerd en direct wordt besloten Ingekomen stukken. Voor kennisge ving aangenomen Voorstel tot het goedkeuren van de jaarstukken 2002 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen. Conform besloten Voorstel tot het wijzigen van de Legesverordening 2003 (1e wijzi ging). Conform besloten Voorstellen waarover discussie wordt gevoerd voordat tot besluitvorming wordt overgegaan Voorstel tot het wijzigen van de Ver ordening commissie bezwaarschriften 2003 (1e wijziging).Conform besloten Voorstel tot het vaststellen van veror deningen op grond van artikel 212, 213 en 81 o van de Gemeentewet. Conform besloten. De wens is om in de rekeningcommissie te spreken over de omschrijving van de taakop dracht aan de accountant. Dit is het programma van eisen voor de jaar lijkse controle. Doelmatigheidsonderzoek 2002 naar de beleids- en werkprocessen met betrekking tot de bouwgrondexploi tatie, met name toegespitst op de locatie Catsburg te Zevenhuizen en - in het verlengde daarvan ->de daar uit voortvloeiende gevolgen voor toekomstige grondexploitatiegebie- den. Het college deelt mede, dat de aanbevelingen van de rekeningcom- missie worden overgenomen. Het college acht het goede aanbevelin gen en richtlijnen en hebben een aanscherpende werking bij toekom stige werkzaamheden. Voorstel tot het vaststellen van de Tweede Bestuursrapportage 2003. De fractie van de PvdA dient een amen dement in om van het voordelig saldo, genoemd in de Tweede Bestuursrapportage, 42.000,- ten gunste te brengen van de extra steun voor langdurige minima. Voor het amendement stemt de fractie van de PvdA en tegen het amendement stemmen de fracties van Gemeente belangen, WD, CDA, Christenunie en SGP. De Tweede Bestuursrappor tage wordt vastgesteld met dien ver stande dat de fractie van de PvdA niet instemt met de tekst onder c. op pagina 3 voorzover het de gemeente Waddinxveen betreft. Verleende bouwvergunningen P.J. Stark te Moerkapelle; reguliere bouwvergunning en vrijstel ling van de voorschriften van bestemmingsplan Dorpsgebied Moerkapelle voor het vergroten van een woning en bouwen van een berging plaatselijk bekend Raadhuisstraat 18 te Moerka pelle (verzonden 24 oktober 2003) Ingekomen aanvragen bouwvergunning aanvraagdatum: 21 oktober 2003, BL/2003/0049: Woonpartners Midden-Holland voor het vergroten C-woningen d.m.'v.een uit bouw op het perceel Stampioenstraat/Tirionstraatte Zevenhuizen; aanvraagdatum: 21 oktober 2003, BL/2003/0050: Woonpartners Midden-Holland voor het oprichten van een carport op het perceel Stampioenstraat/Tirionstraat te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 21 oktober 2003, BR/2003/0061: D. van der Spek voor het bouwen van een garage met bijkeuken op het perceel van Hasseltweg 12 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 24 oktober 2003, BR/2003/0062 H.T.K. B.V. voor het bouwen van een kas op het perceel tegenover Bredeweg nr.12-13 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 24 oktober 2003, BR/2003/0063 H.T.K. B.V. voor het bouwen van een kas op het perceel achter Bredeweg nr. 80-86 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 24 oktober 2003, BR/2003/0064 H.T.K. B.V. voor het bouwen van een kas op het perceel achter Bredeweg nr. 76-78 te Zevenhuizen; Vergunningen Algemene Plaatselijke Verordening Dhr. Undhout; voor het houden van een collecte voor de Stichting Woord en Daad die in week 46 zal plaatsvinden. Mw. L van der Veen; om van 1 tot en met 14 november 2003 3 reclameborden te plaatsen in de kernen van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle, om aankondiging te doen van een dance- feest van YO te Waddinxveen. Bezwaar vergunningen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwver gunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrecht bank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Tervisielegging wijzigingsplan perceel Rottekade 12 te Zevenhuizen Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle maakt ter uitvoering van artikel 11, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het volgende bekend: Vanaf donderdag 30 oktober 2003 t/m woensdag 26 november 2003 ligt het ontwerp-wijzigingsplan voor het perceel Rottekade 12 te Zevenhuizen ter inzage in het gemeentehuis, sectie V.R.OM. Inzage van de stukken buiten de reguliere openingstijden van het gemeentehuis is mogelijk na een telefonische afspraak. Door mid del van de wijzigingsprocedure wordt ter plaatse de huidige bestemming Bedrijfsdoeleinden gewijzigd in de bestemming Woondoeleinden en Tuinen. Gedurende de bovengenoemde termijn worden belanghebben den in de gelegenheid gesteld hun zienswijze kenbaar te maken omtrent het ontwerp-wijzigingsplan. De zienswijzen kunnen schrif telijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wet houders of mondeling kenbaar worden gemaakt bij de ambtena ren van de sectie V.R.O.M. Op verzoek kan er tevens een hoorzit ting worden georganiseerd waarbij in de aanwezigheid van een lid van het college van burgemeester en wethouders nader van gedachten kan worden gewisseld over het wijzigingsplan. Wijziging verordening commissie bezwaarschriften 2003 De raad, het college van burgemeester en wethouders, en de bur gemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend dat 21 oktober 2003 is aangepast de 'Verordening commis sie bezwaarschriften 2003'. De aanpassing betreft een wijziging aan artikel 5 van de verordening aangaande zittingsduur van de leden en de voorzitter. Het aanpassen van deze verordening is geen referendabel beslui op grond van de Tijdelijke referendumwet en de Verordening op het raadgevend correctief referendum van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle aangezien onderhavige verordening een intern regeling aangaande de advisering inzake bezwaarschriften inge voige artikel 7:13 van de Algemene wet bestuursrecht aan e bestuursorganen betreft. De nieuwe verordening treedt in werking op de eerste dag na<het verstrijken van een termijn van 6 weken na de datum van na bekendmaking. De nieuwe verordening ligt ter inzage in het gemeentehuis. Tegen betaling van leges is voor een ieder een kopie te verkrijgen. Tegen het besluit dat het aanpassen van de "Verordening cornn™ sie bezwaarschriften 2003' niet referendabel is, staat binnen dagen na publicatie beroep open bij de Afdeling BestüUrs[? spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den instellen van beroep schort de werking van dit besluit niet op. Rottedijk 14 te Moerkapelle: 3 populieren. Deze bomen zijn dusj^ nig uitgegroeid dat ze onstabiel zijn en bij zware storm omwaaien. Deze bomen zullen in zijn geheel worden veiwj Hiervoor in de plaats zullen 3 nieuwe knotwilgen worden n p om het landschappelijk beeld te herstellen. uMter- Hazeveld achter de woningen 17 en 19: 4 eiken langs oe kant. De koppen zijn er uit gezaagd omdat ze te hoog Deze bomen staan niet op de juiste plaats en zullen blijven last veroorzaken. Ze zullen worden vervangen door 5 Parr sica. Dit is een kleinere boomsoort met fraai glanzend gro en afschilferende stam, in het voorjaar rood uitlopend e najaar opvallende herfstkleuren. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voo overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4