LIONS-BOELHUISVEILING MET AGRARISCH TINTJE AMATEUR MUZIEKAVOND VOOR DE 25E KEER NIEUW TPG POST SERVICE PUNT IN MOERKAPELLE THEMA-AVOND GROTE OPKOMST BIJ RAPIDSCHAAK D0KI CURSUS Activiteiten-Agenda pagina 8 Hart van Holland 29 oktober 2003 ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE Goede doelen Van alles wat ITèS Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinx veen/Ze venhuizen- Moerkapelle - In de uitgaansge legenheid La Baraque vindt za terdag 15 november de elfde editie van de jaarlijkse 'Lions- Boelhuisveiling' plaats. Van kwart over één tot vier uur zal veilingmeester Jan Kroes (Maasland) proberen de aange boden spullen tegen een zo hoog mogelijke prijs te ver kopen. Pieter Spelt en John Huijgen, leden van de Lionsclub Zeven- huizen-Moerkapelle verwach ten een hoge opbrengst. Zij zorgen er voor dat de veiling dit jaar een agrarisch tintje krijgt. De boelhuis- veiling vindt haar oorsprong name lijk in de agrarische sector. Bij het failliet gaan van een boerderij werd de hele inboedel per opbod verkocht, inclusief huisraad en vee. Pieter Spelt; "Het agrarische karak ter is in de loop der jaren wat ver loren gegaan. Wij vinden dit jam mer en hebben daarom contact gezocht met de familie Koot uit Waddinxveen. Deze familie heeft een kaasboerderij. De Lionsclub heeft van hen een hele belegen boerenkaas van ongeveer 12 kilo gekocht. Daar laten we het logo van de Lionsclub Zevenhuizen- Moerkapelle op zetten. De bedoe ling is dat de kaas voor een hoog bedrag wordt verkocht. Wellicht bieden we er zelf op en delen we hem daarna uit aan de aanwezi gen." De Boelhuisveiling is ip de loop der jaren uitgegroeid tot een regionaal evenement. De serviceclub Lions Zevenhuizen-Moerkapelle onder steunt met de opbrengst van haar evenementen projecten met een maatschappelijk karakter. De doe len zijn meestal lokaal, maar net als De belegen boerenkaas is zojuist door de heer Koot verkocht aan de Lionsclub. Lionsclublid Pieter Spelt (rechts) hoopt dat de kaas, voorzien van het logo van de Lionsclub, veel op zal brengen voor het goede doel. vorig jaar zal de opbrengst van de komende Boelhuisveiling ten goede komen aan een ontwikke lingsproject in Suriname. Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle heeft in een meerjarenplan de herinrichting van een aantal poliklinieken in Su riname als bestedingsdoel geko zen. Eerder droeg de serviceclub in dit kader al bij in de aanschaf van een boot, die tussen de missie posten heen en weer vaart én in de aanschaf van microscopen om labo- ratorisch onderzoek te doen. De landelijk opererende Stichting Cor- daid heeft toegezegd de opbrengst van de Boelhuisveiling te zullen verdubbelen. Tijdens de Boelhuisveiling worden' spullen van uiteenlopende aard verkocht. Curiosa, kleinmeubelen en antiek zijn in groten getale aan wezig. Maar in het verleden wer den ook vaak munten en agrari sche producten zoals een paardenhoofdstel, een kaaskuip of een waterpomp aangeboden. Jan Huijgen: "We hebben een aantal bijzondere spullen gehad bij de Boelhuisveiling. Een rubberboot van Russische makelij en een heel klein bijbeltje, wat als hangertje aan een ketting gedragen kan wor den behoren toch wel tot de meest opmerkelijke. We zijn benieuwd of de hoge curiosagraad ook bij deze editie gehaald wordt. We zijn ove rigens nog op zoek naar een Solex en een ouderwetse Opoefiets. Deze doen het doorgaans erg goed bij een veiling." Op 15 november kunnen kijkers vanaf 12.00 uur terecht in La Bara que. Om 13.15 uur begint de vei ling. KERKDIENSTEN - 2 november Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot; 19.00 uur Jeugddienst ds. Eschbach. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.C. de Borst. Nesselande ev. G.J. v.d. Bos. Geref. kerk 9.30 uur dra. A. v.d. Wilt. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst, 19.00 uur ds. J. Driessen. Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Vuuren; 18.30 uur ds. A.A.A. Pros man. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuiand-locatie van het Groe ne Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch een trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zevenhuizen - In de gereformeerde kerk vindt zaterdag 1 november een amateurmuziekavond plaats. Namens De Zeven Muzen wordt dit voor de 25e keer georganiseerd door Peter Lelieveld. Als muziek liefhebber en pianist brengt hij steeds met veel enthousiasme voor deze avonden een gevarieerd ge zelschap van musici en zangers bij een. Ook voor komende zaterdag ziet het programma er aantrekke lijk uit. De avond zal beginnen met het nieuwe theaterkoor van Margré van Gestel, dat een jaar bezig is. Ze zingen enkele liedjes uit hun pro gramma, dat bestaat uit volkslied jes uit de Nederlandse cultuur en liedjes uit de Nederlandse kunst muziek uit de periode tussen 1500 en 1600 en tussen 1800 en 1900. De leden van het koor dragen ook de kleding van die tijden. In de toe komst zullen er bij de zang ook acts opgevoerd worden. Om van de andere deelnemers en kele namen te noemen: Ernst de Vogel speelt samen met Berta Bos op piano, Hilde van der Velde-Knib- be zingt liederen van Bach en Schu mann met Lenny Vis aan de piano. Jolly Valstar, bekend van het lunch concert, zingt o.a. samen met Hans Hendriks 'Herbstlied' van Mendels sohn Bartoldy. Verder vinden we op het programma een kwartet en ook een kwintet met onder andere Marjanne Roeleveld op dwarsfluit, samen met hobo, klarinet, hoorn en fagot en Lidy de Heij die gedich ten op muziek zingt, begeleid door Ton van der Voort op piano. Ook gi taarspel is te beluisteren, ledereen is welkom op deze avond met een feestelijk tintje. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Nesselande - DoKi staat voor een filosofie ter stimulering van mentale en lichamelijke flexibiliteit. Vanaf woensdag 12 november start DoKi met een nieuwe cursus. In vijf cursusavonden komen de thema's 'kracht van de gedachte', intuïtie, relaties, gezondheid en stressbeheersing aan bod Deze cursus kan ook gevolgd worden in de vorm van een vier daagse workshop. Voor meer informatie: DoKi, telefoon 010-22 22 999 of www.dokicenter.nl. Moerkapelle - TPG Post opent dinsdag 4 november in Boeke- lier van Marle aan de Dorps straat 32 een TPG Post Serv icepunt. Met het TPG Post Servicepunt kunnen consu menten in de buurt terecht voor hun belangrijkste postza ken. Klanten kunnen hier bijvoor beeld postzegels en briefkaar ten kopen. Ook kunnen ze brieven 'aangetekend' verstu ren, en pakketten versturen en afhalen. Verder zijn er bon cadeaus, telefoon- en strip penkaarten te koop, en zijn er verschillende informatiebro chures beschikbaar. De openingstijden van het Servicepunt zijn gelijk aan die van de winkel. De locaties en openingstijden van de overi ge dienstverleningspunten in de buurt zijn op internet te vinden op www.tpgpost.nl.HYPERLINK Zevenhuizen - De werkgroep "Mannen in Beweging" organi seert een thema-avond voor man nen en vrouwen. Op vrijdag 14 no vember zal Otto de Bruijne, presentator van de E.O. en spreker op conferenties, spreken over het thema "Wie heilig is...". De avond wordt gehouden in de Gerefor meerde Kerk in Zevenhuizen aan de Dorpsstraat 106. Aanvang is 20.00 uur. Voor meer informatie: telefoon 079-5931520 of mib@sol- con.nl. Moerkapelle - De resterende patij- en van de wedstrijden van het tweede team werden vorige week gespeeld. Het team begon met een 1.5-0.5 achterstand tegen Papend- recht/Alblasserdam 1. Er waren overwinningen voor Boudewijn Weijermars en Arie Hoogduijn. Re mises werden er behaald door Arno Luinenburg en Kevin Bakker terwijl Jan Blok en Dirk Molenaar de eer aan de tegenstander moesten laten. Hierdoor verloor het tweede team met de kleinst mogelijke nederlaag: 4.5-3.5. Bij de senioren was er afgelopen vrijdag de eerste ronde van het ra- pidkampioenschap van Schaakver eniging Moerkapelle. Dit toernooi wordt gespeeld op vier (vrijdag) avonden in het seizoen. Er wordt gespeeld met verkorte speeltijd: beide spelers hebben vijfentwintig minuten voor een partij en spelen in een poule van vier spelers dus drie partijen op een avond. Wie na de vier avonden als eerste is geëin digd, mag zich rapidkampioen noe men. Titelverdediger is Dick Bac. De opkomst was groot. Niet alleen de eigen leden, ook verschillende oud leden wisten de weg naar de speel- locatie te vinden. Dat deze oud- leden het schaken niet verleerd zijn, bleek uit de uitslagen: er waren meerdere keren overwinnin gen te noteren. Bij de jeugd nemen Daniël Noór- land en Jojanneke Weijermars af stand van hun directe achtervol gers. Beiden wonnen hun partij: Daniël versloeg met zwart Stephan Noorland en Jojanneke Weijermars versloeg (eveneens met zwart) Dirk-Jan van den Berg. Koploper is nog steeds Daniël Noorland. In de partij tussen Cynthia van den Win den en Raynor Krijgsman haalden beide spelers een extra Dame. De partij eindigde in remise omdat Cynthia op het einde pat stond. In de partij tussen Bas Schoenmaker en Frits Padding ging Bas door zijn vlag terwijl zijn tegenstander Frits totaal verloren stond. De partij werd remise verklaard. Ook de par tij tussen Martijn de Wit en Hielke Hendrikse duurde lang. Er resteer de een eindspel waarin beiden een Koning en een Dame hadden. Deze partij eindigde ook in remise. Toen de partij beëindigd was, hadden beide spelers bijna de volle twintig minuten verbruikt. llltl agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten ifj Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend||oorg^ mevrouw G. Beunder, 0180-631733 IZeve luizen en aan Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: Iedere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van An. Zaterdag 13 december: 10.00-17.00 uur:Vrijz. herv. kerk: Kerstmarkt. Dinsdag 6 januari: start beginnerscursus EHBO (info: 0180-631376, noz). Zeven Muzen: Kindertheater in Swanla: 14.00 uur: 14 dec., 14 februari;Amateurmu- ziekavond: I nov. en 3 apr.; lunchconcert: 16 nov., 21 mrt.; Schrijversavond: 2 dec. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 63711 I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en ze woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 II). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw gere kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: donder dag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden het Mo lenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in gebouw Tweemanspolder IS te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21 W en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten: 14 nov., 12 dec., 19 dec. ('kerstkaar ten'); 30 dec. ('oudjaarkaarten'). Theater Swanla: 2 nov.: Shannon Breeze; 22 nov.: Kalinka; 13 dec.: Ernesto cellino; 14 dec.: kinderfeestje Cowboy Billy Boem; 3 jan.: Nieuwjaarsconcert Trompetter; 17 jan.:Jaap Shirley; 31 jan.: Jetty Mathurin; 6 febr. Sjaak Bral; Kinderfeestje Matroos; 21 febr.: Louis Selma van Dijk; 28 febr.: Joh. Hooge 20 mrt: Celtic Night Brian McNeil; 16, 17,23,24 aprl en 7 en 8 mei: Polderromai ce "Les Miserables:. De Vierkap: Klaverjassen: 31 oktober, 14 en 28 november, 12 en 19 de< Bingo 8 nov. De Schakel: 4 nov., 25 nov., 16 dec., 13 jan., 3 febr., 24 febr., m mrt., 6 apr., 27 apr., 6 mei. MOERKAPELLE |2 Ouderensoos dorpshuis Op Moer: 9.30-11.30 uur op 13 nov., 11 de febr., 11 mrt., 8 apr., 13 mei.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 8