KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR BRANDWEERMAN JAN MEIJER SCHILDEREN IN DE VOETSPOREN VAN ROMMELMARKT CONCORDIA MONET SPEELGOEDBEURS LEZING BIJ NWH SJOELEN WANDELTOCHT VOOR SENIOREN LUSTRUMCONCERT CANTARE FILMS BIJ KREATER PRESENTATIE NIEUWE PRINS EN HOFDAME OP PRINSENBAL ACTIVITEITEN IN 'DE BOOG' CULTURELE AVOND DIPLOMAZWEMMEN D0UBLETTE KAM PIOENSCHAP JEU DE BOULES 'SING IN' IN DE KRUISKERK pagina 10 Uniformenshow Waddinxveen - in de maand no vember worden er diverse acti viteiten georganiseerd in buurt centrum 'de Boog' aan de C. Huygensiaan 2. Vrijdag 7 novem ber en 21 november zijn er bingo avonden voor voiwassenen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Woensdag 19 november is er een bingomiddag voor kinderen vanaf 4 jaar. De kinderen zijn welkom vanaf 13.30 uur. De bingo begint om 14.00 uur. Zaterdag 22 novem ber is iedereen welkom van 10.00 tot 15.00 uur op de jaarlijkse rom melmarkt. Voor meer informatie: 0182-610469 of 06-22681097. Waddinxveen - De culturele com missie van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk houdt dins dagavond 11 november een culturele avond voor senioren. De avond wordt gehouden in het Anne Frank Centrum en begint om 20.00 uur. Het duo Peter van Adri- chem en Joke Klok treedt op met het programma "Tutti Frutti". Naast de komische acts van Van Adrichem en de harmonicamuziek van Joke Klok is er een kunstfluiter en een showprogramma met hondjes. De entree bedraagt €3,10. De zaal gaat om 19.30 uur open Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is zaterdag 1 november ge zwommen voor het A-diploma. Er waren 59 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Marlies Baan, Laura van Leeuwen, Merel van der Meyden, Timo van Leeuwen, Teddy Moliej, Suzanne van der Pol, Celeste Verkley, Diederick van Beek, Valery van der Werff, Sabine Groenendijk, Michelle Kling, Felice Zijderhand, Julia Sol, Stan van der Laan, Arendt van der Put, Sanae Sbaa, Jasper Koopmans, Hesse! Mul, Julia Vermorken, Yessina Qui- chou. Eva van Rooijen, Rutger Bos man, Caitlin Steenwinkel, Melte Meeuwisse, Olva van den Nieuw- endijk, Simone van der Lugt, Lars Prins, Britt de Jong, Jesse Brauck- man, Floris de Booij, Anne Gerrit sen, Janine Hendriks, Luuk van der Werf, Demi van Zanten, Twan Hof man, Ahmet Cincil, Max Bouter, Anouk de Wit, Celine Pellegrom, Natasja Degenkamp, Kevin Zwaan, Nassim Benhaddou, Linda Brand, Jordy Benschop, Anouk Smit, Mar- loes Rodenburg, Kim de Jong, Rob bert van 't Wout, Debby van 't Spij ker, David Luiten, Peter Geurts, Kars Havenaar, Rob Saarfoos, Dylan Schaeffer, Jennifer van der Meyden, Bas Slingerland, Jens Looijen, Jorien Buitenhuis en Hans Slappende!. Waddinxveen - De strijd om het doublettekampioenschap van de Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen is gestreden. Zestien teams streden om de eer en na 15 partij en heeft dit de «volgende eind stand opgeleverd: 1. Norbert Schif- ferling/Toos Wubben, 15-14; 2. Ron en Fred van Dijken, 15-12; 3. Leen en Andries Roos, 15-11; 4. Hans Cammeraat/Roy Hulskamp, 15-11; 5. Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas, 15-9; 6.Peter Rubeiing/Ar- nold Janssen, 15-8; 7.Herman Ver waal/Rob van Dijken, 15-8; S.Wil lem Hendrik/Toon v.d. Velde, 15-7; 9.Bert en Anneke Grootjen, 15-7; 10. Marco Janssen/Hans van Wou denberg, 15-7. Waddinxveen - In de Kruiskerk aan de Passage in Waddinxveen wordt zaterdag 8 november een Sing In gehouden. Er worden geestelijke liederen gezongen uit diverse bundels en het geheel staat onder leiding van een band. De avond heeft als thema "Toe komst". Ook is er plaats voor een bijbellezing, een muzikaal inter mezzo en een korte meditatie. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis, ledereen is wel kom. Voor meer informatie: www.kruiskerk.nl/singin. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Leden van de vrijwillige brandwee behalen ieder jaar certificaten en diplo ma's om hun vakkennis op peil te houden of te vergroten. Ook dit jaar was dat het geval. Af gelopen maandag kon brand weercommandant Gert Huizer een groot aantal diploma's uit delen tijdens de jaarlijkse di ploma-uitreiking. Tevens werd op deze bijeenkomst stilge staan bij enkele jubilea én bij het afscheid van Jan Meijer. De brandweerman 'in hart en nie ren' nam afscheid wegens func tioneel leeftijdsontslag. Hij werd door zijn collega's flink in het zonnetje gezet. Burge meester Jonkman had echter de grootste verrassing: hij be noemde hem tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Deze Ko ninklijke Onderscheiding kreeg Jan Meijer vanwege zijn grote verdienste voor het brandweer korps én de gemeente Wad dinxveen. Koninklijke Onderscheiding Jan Meijer werd in 1948 geboren in Amersfoort en verhuisde in 1969 naar Waddinxveen. Hier ging hij aan de slag als postbode. Aan het begin van de jaren tachtig wisselde hij van werkkring: hij werd ge meentebode en marktmeester. Ook werd hij lid van de vrijwillige brandweer. Hij behaalde het diplo ma brandwacht en verwierf zich binnen de brandweer al snel een geheel eigen plaats. Jan was bij een oproep altijd als één van de eersten aanwezig in de kazerne. Daarnaast stond hij bekend als goede ver keersregelaar bij een uitruk van de brandweer. Door zijn grote inzet hoefde de politie vaak niet voor de verkeersafwikkeling ingeschakeld te worden. Tenslotte stond Jan Meijer altijd voor iedereen klaar. In zijn functie als marktmeester én bij de brandweer. Bijvoorbeeld bij een brandafwikkeling die wat langer duurde. Jan Meijer zorgde er dan altijd voor dat iedereen een hapje en een drankje kreeg. In 1989 werd Jan Meijer bevorderd tot hoofdbo de bij de gemeente Waddinxveen. Jubilea en diploma's Hoewel de meeste aandacht uit ging naar Jan Meijer, was er ook een groot aantal brandweerman nen dat een diploma ontving. De heren R.M. Alblas, C. Baas, R. van Barneveld, D.T.J. Both, E.L. van Heijst, R. Hoogerbrug, M.P. Koet sier, S.M. Molenaar, W. Molenaar, D.J. Neven, R.J.R. Scharff, H. van Vliet en J.P. van de Water behaal den onder meer de certificaten Le vensreddende handelingen, Per soonlijke bescherming, Repressie, Verbranding en blussing en Hulp verlener. Een aantal van hen werd bevorderd tot Brandwacht of Onderbrandmeester. Tijdens de bij eenkomt vierden de heren R.J.J. Huisman en J.J.. Sahetapy hun 12,5- jarig ambtsjubileum. R.M. Alblas en A.M. Smit waren 20 jaar in dienst. Boskoop - Stichting Boskoop Crea tief organiseert een workshop "Schilderen in de voetsporen van Monet". De workshop wordt gege ven op drie zaterdagochtenden door Lidy van Winsen. De eerste les wordt uitgebreid ingegaan op het werk van de schilder en de technie ken die hij gebruikte. De twee les sen daarna gaat men proberen om in de trant van Monet zelf aan de gang te gaan. De workshop is op 29 november en 6 en 13 december van 9.30 tot 12.00 uur in het Praathuis. Voor meer informatie: 0172-212274 of kijk op www.boskoopcreatief.nl. Boskoop - De christelijke muziek vereniging Concordia houdt zater dag 8 november de jaarlijkse rom melmarkt in verenigingsgebouw aan de A.P. van Neslaan. Vanaf 9.00 uur gaan de deuren open en is ie dereen welkom. De opbrengst is bestemd voor de (jeugd) muziekop leiding. Materiaal voor deze rom melmarkt kan tot en met donder dag 6 november elke maandag. dinsdag en donderdagavond tussen 19.00 en 22.00 uur bezorgd worden bij het verenigingsgebouw. Na de presentatie tijdens het grote Jubileumconcert in de Planetarium hal zal Concordia zich op zaterdag 15 november tijdens de intocht van St. Nicolaas opnieuw in de nieuwe uniformen presenteren. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt maandag 10 en dinsdag 11 november een speelgoedbeurs ge houden. De prijzen van de gekoch te en verkochte artikelen worden met 10% verhoogd en de op brengst is voor de algemene middelen van het wijkwerk. Allerlei speelgoed, schoon en heel, kan op maandag 10 november van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 11 no vember van 9.00 tot 11.00 uur inge leverd worden. Let op: Playmobiel, Lego en andere kleine spulletjes sorteren en in doorzichtige zakjes doen. Geen knuffels, rammelaars en klein box-speelgoed inleveren. De verkoop op deze dagen is van 13.30 tot 17.00 uur. Voor meer in formatie: 610819 of 617889. Boskoop - In de "Loods" wordt donderdag 13 november door me vrouw Kinkel een lezing gehouden over "Zwieren op de schaats in kle derdracht". Aan de hand van dia's zal er informatie worden gegeven over schoonrijden, maar ook over diverse klederdrachten. De avond begint om 20.00 uur. De toegang voor leden is gratis, niet leden be talen €2,50. ledereen is welkom. Waddinxveen - De stand van de Waddinxveense sjoelers ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Kees Kuipers, 137.367 punten. 2. Dick Dros, 135.467 punten, 3. Jan Kersbergen, 132.100 punten, 4. Tine Lutgen- dorff, 131.400 punten, 5. Wim Slin gerland jr, 130.800 punten. Klasse B: 1. Frans Bouwmeester, 129.000 punten, 2. Cor Faay, 127.533 punten, 3. Davis Sinnema 127.033 punten, 4. Pascal van Gils 127.000 punten, 5. Adrie Faas, 126.333 punten. Klasse C: 1. Arie Roos, 118.250 punten, 2. Frans Bot- ger, 118.167 punten, 3. Cees Slin gerland 117.850 punten, 4. Bas Koppenaal, 116.133 punten, 5. Corry 't Hart, 115.500 punten. Klas se D: 1. Gert Kersbergen, 108.900 punten, 2. Floor van Abshoven, 108.600 punten, 3. Johan Garlich, 108.233 punten, 4. Marius Kersber gen, 107.950, 5. Simon den Oude, 107.300 punten. Klasse E: 1. Peter Botger, 98.633 punten, 2. R. van Wijk, 98.300 punten, 3. Corry Tref fers, 98.250 punten, 4. Riet Loo- man, 97.100 punten, 5. IJsbrand Hortensius, 96.800 punten. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk houdt maandag 10 november een korte wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; inschrijven kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.00 uur gaat de groep met een aantal auto 's richting Hazerswoude-Dorp. De tocht van circa 6 kilometer gaat onder andere langs de Blauwe en Rode wipmolen. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen €1,-. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdra ge aan de autokosten gevraagd (maximaal €1,-). Voor meer infor matie: 0182-615555 of 631932. De volgende wandeltocht is gepland op 8 december. Waddinxveen - In de Remonstrant se Kerk is op zaterdag 15 november een lustrumconcert van kleinkoor Cantare, ter ere van het tienjarig bestaan. De zaal gaat open om 19.30 uur, het concert begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. De toegang bedraagt 6,-. Kaa[ten zijn telefonisch te reserveren: 01 u- 217522. - Waddinxveen - Bij Kreater draait vrijdag 7 november de film Insom nia. Twee rechercheurs van het LA Police Departement worden naar een afgelegen stad in Alaska ge stuurd om een brutale moord op een tiener op te lossen. In dit oord, waar de zon niet ondergaat, komen ze de moordenaar snel op het spoor, maar dan wordt de part ner van de doorgewinterde recher cheur gedood. De afgematte re chercheur raakt nu verstrikt in een psychologische kat en muisspel met de hoofdverdachte, een terugge trokken schrijver Walter. Gekweld door slaapgebrek en een schuldge voel over de dood van zijn partner moet Dormer het alleen zien te kla ren met een idealistische politiea gente, een briljante en verknipte moordenaar en de schitteringen van de middernachtzon. De film begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt €5,-; Pas 65+ en OP €4,-. Op woensdag 12 november draait in Kreater de kinderfilm Snow Dogs. Acht aandoenlijke, maar zeer ondeugende honden brengen hon denhater Ted Brooks tot het uiter ste. Hij heeft zijn tandartsenprak tijk in Miami Beach verruild voor de wildernis van Alaska om zijn erfenis op te halen: zeven Siberische hus ky's en een bordercollie. Helemaal uit zijn element moet hij gevaren trotseren, zoals een sneeuwstorm, dun ijs en niet te vergeten Thunder Jack: een oude enge bergbewoner. De film begint om 13.30 uur en duurt 95 minuten.De toegangsprijs bedraagt €2,50. De film is Neder lands gesproken. Reserveringen bij Kreater, Kerk straat 13, telefoon 0182-614422. Boskoop - Het nieuwe carnavalssei zoen is door Carnavalsvereniging De Krooshappers inmiddels inge luid met de verspreiding van de 'Kwakveense Koerier' in Boskoop. Al gaat het seizoen pas écht van start met het afscheid van de oude Prins Carnaval en zijn hofdame en de verwelkoming van het nieuwe prinselijk paar. Dit gebeurt zater dag 8 november op het prinsenbal. Eerst worden Prins Scout en hofda me Joyce op ludieke wijze 'afge voerd' en dan volgt de onthulling van de nieuwe Prins Carnaval en zijn hofdame. Er kan een gokje worden gewaagd op personen die mogelijk als prins en hofdame wor den gepresenteerd, om zodoende een slagroomtaart te winnen. Maar er gebeurt meer. Zo staat de avond in het teken van de goochelkunst. Niet alleen wordt de nieuwe prins uit de hoge hoed getoverd, o I zullen echte goochelaars hun ku i sten vertonen in de tot goochelz I omgetoverde Rozenburcht. L>a naast mag iedere bezoeker zj l goocheldoos meenemen om I een truc te demonstreren. De D I goocheltrucs worden beloo I Leden hebben inmiddels en I speelkaarten ontvangen om I kaartentruc voor te bereiden, keuze voor een g°°cbelav°"" f heeft te maken met bet thema het nieuwe carnavalsseizoen. beetje vreemd maar. Zaterdag gaat het Prinsenbalvar start om 21.11 uur. Er zijn P dens van de dansmariekes I daarbij muziek van 'De Bagge I gels' en de live-band 'Tinsel De toegang voor niet-leoe draagt €7,- j Commandant Huizer feliciteert Jan Meijer met zijn zojuist 1 opgespelde Konink lijke Onderscheiding.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 10