H HANDTEKENINGENACTIE VOOR BEGROTING BOSKOOP: "TE WEINIG UIT GEMEENTEFONDS" MEER BEWEGEN VOOR SENIOREN TENTOONSTELLING 'BOSKOOP CREATIEF' 2003 Hart van Holland 5 november 2003 pagina 11 WA DDIN XV EEN/BOSKOOP Verantwoordelijkheid Actie Door Frits Bromberg Boskoop - "Vergeleken met an dere gemeenten in een soortge lijke situatie, krijgt Boskoop te weinig uit het gemeentefonds. Wanneer die niet wordt ver hoogd, zal Boskoop verlenging aanvragen van de 'artikel 12- status', die afloopt in 2006. Nu we te maken krijgen met bezui nigingen op bezuinigingen, zit ten we op de bodem van de fi nanciële mogelijkheden, terwijl we juist willen doorgaan met het uitvoeren van de tien wen sen, zoals uit de bevolking zijn voortgekomen." Aldus burge meester Coos Rijsdijk, aan de vooravond van de begrotings behandeling, donderdag 20 no vember. De behandeling is een maand uitgesteld, nadat was geble ken dat het gebruikersdeel van de OZB per 1 januari 2005 wordt afgeschaft en de 'Zalmsnip' gefaseerd zou worden ingetrok ken. Het college stelt de raad voor daar in één keer mee te stoppen. De inkomsten die de gemeente hiervoor krijgt, zullen echter toch voor de doelgroep worden be stemd, zij het indirect. Het zit de gemeente dwars, dat Boskoop onverwacht 300.000 euro minder uit het gemeentefonds ont vangt, hoewel de gemeente de af gelopen jaren zich met succes heeft ingespannen om financieel weer gezond te worden en de inwoners zo vee! mogelijk te sparen. Toch zijn de gevolgen voelbaar. De lasten stegen tot een absoluut hoogtepunt, er is flink gesaneerd. De lasten worden, zo wordt de raad voorgesteld, niet verder ver hoogd. Wel zullen gemeentelijke subsidies opnieuw tegen het licht worden gehouden, om waar moge- lijkte kunnen snijden. Ook stijgt de afvalstoffenheffing met 26 pro cent. Tegenover alle negatieve aspecten die de begroting toont, staan ook positieve. De gemeente heeft extra middelen gekregen om achterstal lig onderhoud aan te pakken. Met dit geld kan de gemeente een Mul tifunctioneel Centrum bouwen, de brandweerkazerne op een betere plaats zetten en het achterstallig onderhoud aan scholen aanpak ken. Komend jaar zal de nadruk komen te liggen op Wonen in Boskoop. Zo worden plannen ontwikkeld voor de bouw van woningen aan de Par klaan en de entree van Waterrijk. Ook worden de activiteiten voor de wensen op het gebied van werken en welzijn voortgezet. Ondanks de hoge kosten - het verwijderen van teerhoudend asfalt - worden op nieuw diverse wegen worden gere construeerd. Het college stelt de raad voor twee initiatieven van inwoners financieel te ondersteunen. Rijsdijk: "In Bos koop leven vele goede initiatieven. Een voorbeeld daarvan is het buurtbeheer in de Snijdelwijk. Daar hebben de inwoners de handen ineen geslagen om samen het motto 'schoon, heel en veilig' te re aliseren. Een ander voorbeeld is de culturele commissie. In 2001 stelde een groep inwoners voor een cultu rele commissie in het leven te roe pen. Deze commissie moet de spil worden in het culturele leven in Boskoop. Het is voor de gemeente belangrijk de krachten te bundelen met inwoners. Samen kun je heel veel bereiken." De burgemeester bedoelde hier ook mee de financië le mogelijkheden (subsidies) van particulieren. Het college stelt ook voor om in de begroting, die sluit op ruim 23,2 miljoen euro, geld be schikbaar te stellen het gevoel van veilig te kunnen wonen, te onder steunen. Samenwerking tussen de gemeente, de politie en Trifolium wordt vastgelegd in een conve nant. Het eerst komen aan de beurt de flats aan de Snijdelwijklaan, daarna komen andere wijken aan de beurt. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk is in okto ber gestart met de activiteit 'Meer bewegen voor senioren'. Elke don derdag zijn senioren (50+) van 14.00 tot 15.30 uur van harte wel kom bij de sportinloop in de sport zaal van T.O.O.S. aan de Starin glaan. Het programma bevat naast sport en spel ook onderdelen waarin de spieren worden ge traind. Bovendien wordt er ge werkt aan de opbouw van het uit houdingsvermogen. Na de reconstructie van de spil van Boskoop, De Zijde, blijft dt gemeente wegen reconstrueren, ondanks de hoge kosten Het gemeentehuis van Boskoop met een begroting 2004 die to nadenken stemt KERKDIENSTEN - 9 november Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord en Communieviering werkgroep CD Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. A. Admiraal; 11.15 uur Eucharistie viering pastor W. v.d. Meer. Immanuelkerk 10.00 uur ds. A.A. van Haarlem. Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur drs. J.A. Koole. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. A.G. van der Heijden; 17.00 uur ds. J. de Jong. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel.gem. 10.00 uur ds. B. Eerland-van Vliet. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur ds. D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Jan Zwart. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 19.00 uur ds. W. Silfhout. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Baas; 18.00 uur ds. J.C. Klein. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. In samenspraak met de deelnemers wordt gezocht naar een goede ba lans tussen inspanning en ontspan ning. De begeleiding van deze acti viteit is in handen van een fysiotherapeute. Overleg over spe cifieke lichamelijke klachten is dan ook mogelijk. Kosten voor deelname bedragen €2,- per middag. Vooraf opgeven is niet nodig. Voor meer informatie: S.W.W., tele foonnummer 0182-631932. Boskoop - In de expositieruimte van de bibliotheek aan de Babsloot zal dit jaar voor de 29e keer de ex positie 'Boskoop Creatief' gehou den worden en wel van 14 decem ber 2003 tot 16 januari 2004. Deze tentoonstelling is speciaal bedoeld voor Boskoopse amateur-kunste naars. ledereen die in Boskoop woont, kan deelnemen met één of twee werken. Dat kan van alles zijn: schilderijen, tekeningen, foto 's, quilts, kalligrafie, keramiek, beeldhouwwerk, etc. Inschrijven is mogelijk tot 28 november 2003. De officiële opening is op zondag 14 december om 14.00 uur. Voor meer informatie en aanmeldingsformu lieren: telefoon 0172-212274, e- mail info@boskoopcreatief.nl of kijk'op www.boskoopcreatief.nl. Ted, veel succes in je nieuwe baan. Ankie en Jan Henny ziet Sarah, gefeliciteerd en liefs van ons allemaal Boskoop - Stichting Sela in Alphen aan den Rijn houdt van vrijdag 28 november 20.00 uur tot zaterdag 29 november 20.00 uur in Boskoop een 24-uurs spellenmarathon, ten bate van het jeugdwerk in Roeme nië. Daarvoor is men nog op zoek naar spelers. Hopelijk kunnen spe lers 24 uur lang mee doen, maar korter mag ook. Spelers zorgen zelf voor sponsors. Voor meer informatie en sponsor formulieren: Wim Jan van 't Wout, telefoon 0172 213248, e-mail wim- janblack@yahoo.com. Dit gaat verder dan van een lijstje een standaardhoeveelheid aflezen. Jonge of oude dieren hebben vaak iets extra's nodig. Dit geldt ook voor dieren, die drachtig zijn. De vrijwilligers hebben weliswaar alle maal een cursus dierverzorging ge daan, maar Rens Boogaard is dege ne die echt verstand van zaken heeft. Zijn vertrek zou de dieren ernstig benadelen." De gemeente wil dat de kinder boerderij een private instelling wordt, die zichzelf staande kan houden. Dit sluit aan bij de ideeën van de landelijke politiek. "Onzin," vindt het bestuur van Stichting Kin derboerderij Dierendal. "De kin derboerderij dient een algemeen nut. Dagelijks komen vele tiental len kinderen, ouderen en gehandi capten naar de dieren. Ze hebben het daar erg naar hun zin. De be heerder is nu twee keer per dag an derhalf uur aanwezig. De rest van de tijd zijn de vrijwilligers verant woordelijk. Als je alle taken bij deze kleine groep mensen neerlegt wordt de druk veel te hoog. Vol gens de dierenbescherming kan dat ook helemaal niet. Zij vinden dat een kinderboerderij van deze omvang zelfs de hele week een be heerder moet hebben." Het stichtingsbestuur besloot actie te gaan voeren om de gemeente op andere gedachten te brengen. Ze verzamelden handtekeningen van mensen die vinden dat de pro fessionele beheerder voor Dieren dal moet blijven. In totaal zetten 1620 mensen hun handtekening op de actielijst. Vorige week woens dag werden de handtekeningen door een delegatie van bestuur en vrijwilligers van Dierendal aan bur gemeester Jonkman overhandigd. De burgemeester hoorde de vrijwil ligers aan, maar gaf direct aan dat de beslissing niet in zijn handen ligt. "In het nieuwe duale stelsel doet het college van burgemeester Waddinxveen - De vrijwilligers van wderboerderij Dierendal zijn al °n'9e tijd bezorgd. De gemeente ïeeft aangekondigd flink te gaan Zuinigen en één van die bezuini- wgen betreft de subsidie aan Die- endal. Hierdoor komt de (partti- functie van beheerder Rens °°gaard onder druk te staan. De riJWi||jgers - verenigd in de Stich ting Kinderboerderij Dierendal - zijn van mening dat Dierendal niet zonder beheerder kan. Bestuurslid Rianne Kanters: "Dierendal functi oneert als een bedrijf. De beheer der is de manager van dat bedrijf. Hij zorgt ervoor dat de vrijwilligers weten wat ze moeten doen. Het belangrijkste is echter dat hij veel weet van de dieren. Onder meer wat je moet doen bij ziekte en hoe veel voer de dieren nodig hebben. en wethouders voorstellen, waaro ver de gemeenteraad vervolgens een beslissing neemt. Het wachten is nu dus op de beslissing van de gemeenteraad." Wel beloofde de burgemeester om de handtekenin gen aan de Raad aan te bieden. Volgens een woordvoerster van de gemeente komt de actie wel wat laat. "De inspraaktermijn eindigde eind augustus. Een aantal scholen en andere openbare instellingen in Waddinxveen ondernamen al eer der actie om de gemeente op an dere gedachten te brengen. Maar iedere actie kan uiteraard invloed hebben op de mening van de raad."

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11