GROENEWEG, ALLEEN DE WINST TELT FLYERS DAMES 1 NIET BELOOND VOOR GOED SPEL KORFBALTEAM JAPAN TRAINT BIJ DE K00RNM0LEN MOEIZAAM BEGIN ROWAH ZAALSEIZ0EN MOERKAPELLE WINT VOOR VIERDE KEER IN SUCCESSIE FLORACROSS IS SPRINGLEVEND UITSTEKENDE OVERWINNING NESSELANDE-DAMES VERLIES HEREN 1 DE GOUWE BE FAIR DAMES NIET IN RITME pagina 12 Basketbal Hart van Holland 5 november 2003 SPORT Eerste winstpunten heren Handbal Voetbal Atletiek Volleybal Waterpolo Heren 1 tegen Het Y Voetbal Volleybal Waddinxveen - Dames 1 verloor van concurrent LUSV uit Leiden. Eerste winst voor heren 1 in uit wedstrijd tegen Cangeroes in Utrecht. Dames 1 trad met veel zelfver trouwen aan tegen LUSV. Beide teams zijn kandidaat voor de derde plaats. Flyers had geen beste start. Vooral in het middengedeelte van de eerste peri ode werd er te weinig gescoord (10-13). De tweede periode gaf een ander beeld. Beide teams speelden uiterst fanatiek en gaven elkaar geen duimbreed toe. (13-13). In de derde periode drukten de scheids rechters hoe langer hoe meer een stempel op de wedstrijd. Flyers werd hierdoor het meeste gedu peerd. In de gehele wedstrijd werd er 24 maal voor Flyers fouten ge floten, terwijl bij de gasten maar negen maal het fluitje klonk. De thuisploeg kwam hierdoor niet echt in de wedstrijd en LUSV profi teerde hiervan vooral in de derde periode (9-17). In de vierde periode probeerde de thuisploeg er nog van alles aan te doen, maar de gasten waren ervaren genoeg om de verkregen voorsprong bekwaam te verdedigen. Uitslag 44-56. Tops coorder: Jolanda Geurts met 10 punten. Heren 1 ging niet met een gerust hart naar Utrecht om te spelen tegen Cangeroes. Deze ploeg had namelijk het afgelopen weekend koploper New Stars de eerste nederlaag toegebracht. Flyers ging goed van start. Door een prima sluitende verdediging kreeg men meer balbezit en de daaruit voort vloeiende aanvallen werden be kwaam afgerond (10-19). Ook in de tweede periode bleek de verdedi ging het beste onderdeel van de Waddinxveense heren en de voor sprong werd via 11-18 aardig uitge bouwd. In de derde periode pro beerde de thuisploeg door het accent meer op de verdediging te gooien het spel van de bezoekers te ontregelen. Dit lukte ten dele (15-12). In de vierde periode was er sprake van een gelijk opgaande score. Flyers profiteerde - via het goed nemen van de vrije worpen - van de fouten van de thuisploeg, die alles in het werk stelde om maar balbezit te krijgen, maar de voorsprong van Flyers bleef intact. (23-23). Al met al een goede presta tie, die voornamelijk tot stand door goed teamspel. Topscoorder: Wim Koole met 16 punten. Meisjes Kadetten 1 trad aan tegen medekoploper MSV. Alleen in de eerste en vierde periode kon Flyers de bezoekers bijbenen. Zij waren groter en ook sneller en daarbij was het scorend vermogen beter verzorgd dan bij de thuisploeg. Qua veldspel viel er weinig krachts verschil te ontdekken, alleen het lengte overwicht zorgde ervoor dat MSV qua score duidelijk in het voordeel was. Via 10-14, 8-19, 6-17 en 12-14 kwam de uitslag 36-64 tot stand. Topscoorder: Kim Moons met 15 punten. Vrijdagavond 7 november om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen SBU en zaterdag 8 november om 19.00 uur Jongens Junioren 1 tegen Rotterdam Basketbal. Zevenhuizen- In het Topsportcen trum en Ahoy' in Rotterdam wordt van 1 tot en met 9 november het WK Korfbal gespeeld. Aan dit eve nement doen 16 landen mee, waar van Nederland torenhoog favoriet is. In Japan is korfbal daarentegen nog een rijzende sport, waardoor de Japanse internationals nog wel wat trainingsuren kunnen gebrui ken. Voorafgaand aan het toernooi werden deze uren gemaakt in de sportzaal van "De Koornmolen" in Zevenhuizen Bas Duiverman licht de keuze van Japanners toe: "De sportzaal van De Koornmolen is multifunctioneel inzetbaar. Was er vorige week nog een congres en een groot feest, nu is de ruime sporthal omgebouwd tot de trainingszaal voor de Japan se korfballers." Het WK Korfbal wordt voor de ze vende keer gehouden. Het Neder landse team werd vijfmaal Wereld kampioen. Alleen in 1991 Waddinxveen - Het damesl team van handbalvereniging Rowah/ Space stond in de eerste zaalwed strijd voor de lastige uitwedstrijd tegen Vires et Celeritas uit Gouda. Al na enkele minuten keek Rowah tegen een 5-0 achterstand aan. Pas in de 16e minuut van de eerste helft kon Rowah, dat een gelaten indruk maakte, door middel van een strafworp tegenscoren. De rust brak aan met een 5-10 stand op het scorebord. Na rust stond de verde diging van Rowah beter en bij een stand van 14-7 zag het meegereis de publiek een iets feller Rowah. Het leek er zelfs even op dat er nog een gelijkspel kon worden behaald, maar de stand stokte na 60 minu ten handbal bij de stand 15-12 in het voordeel van de Goudse dames. Ook het meisjes-C team kon in haar wedstrijd tegen Savosa uit Barend- recht geen punten pakken. Na het behalen van de periodetitel in het veldseizoen was dit een flinke domper. De meiden zijn in het binnenseizoen ingedeeld in een hogere poule en dat was in deze wedstrijd duidelijk merkbaar. Met een eindstand van 17-13 keerden zij terug naar Waddinxveen. Het dames2- team stond ook tegenover Savosa/Barendrecht, tijdens het veldseizoen ook al tegenstander. Mede door het ontbreken van de vaste keepster, die met een enkel Moerkapelle - De 1-0 overwinning op TAW uit Ter Aar zaterdag be tekende de vierde achtereenvol gende overwinning voor de for matie van trainer Peter Kerkhof. Aangezien BSC '68 bij Zwammer- dam twee punten liet liggen, wordt de tweede positie op de ranglijst ingenomen met 17 punten uit 8 duels. De achterstand op kop loper Koudekerk (1-1 tegen Be Fair) werd tot vijf punten gereduceerd, terwijl de voorsprong op BSC '68 en Be Fair '68 resp. twee en vier pun ten bedraagt. Het was tegen TAW een leuk en aantrekkelijk duel, waarbij het tot het laatste fluitsignaal ongewis was, hoe de wedstrijd zou eindi gen. Daarmee komen we gelijk bij één van de manco's in de Moerka- pelse formatie. Voor de vierde klas begrippen wordt er uiterst aan vaardbaar en ook wel aantrekkelijk voetbal gespeeld, waarbij de enor me werklust opvalt. In bijna alle duels leidt dit combinatievoetbal tot het creëren van een behoorlijk aantal kansen, maar scorend ver mogen is voor verbetering vatbaar. De eerste 20 minuten waren het minst aantrekkelijk, de teams be gonnen afwachtend en tastten el- kaars mogelijkheden af. In dat deel van de wedstrijd was er van krachtsverschil dan ook nauwelijks sprake. Langzamerhand veroverde de thuisclub een licht overwicht. In de 35e minuut leidde dat tot de 1- 0 voorsprong. Na een mooie combi natie kwam op rechts Menno Ver schoor in balbezit, uit zijn strakke voorzet kopte Lennaert Visser binnen. In de tweede helft was er sprake van een voortdurend Moer- kapels overwicht. Onder leiding van de opnieuw sterk spelende Peter Zijderhand werd weinig weg gegeven, terwijl op het middenveld Ron Kievit zich als een sterke leider Boskoop - Hoewel het crossen lan delijk terugloopt, lijkt de Boskoop- se Floracross juist aan populariteit te winnen. Liefst 580 deelnemers, een grote schare toeschouwers en een selectief parcours zorgden er voor dat deze wedstrijd rond de fraaie accomodatie van AV'47 niet weg te denken is. Bijzonder veel vrijwilligers maakten het succes mede mogelijk. Spandoeken, vlag gen, kunstmatige hindernissen, af zettingen en professionele start- en finishlocaties gaven de indruk dat het hier ging om het Nederlands Kampioenschap. Het internationale startveld gaf de cross nog meer ca chet. De Keniaan David Koech was een klasse apart; hij zette zijn achtervolgers Rachid Mohamed (2e) en Gustav Ombouma (3e) op grote achterstand. De streeklopers Joost Blokland en Hans van Beek (beiden uit Waddinxveen) finishten tevreden als vierde en vijfde. De ta lenten Maarten Blokland en Robert Ton (Moordrecht) vielen eveneens op in positieve zit. De 27e Huizen- beurs-Floracröss ging over een bij zonder zwaar traject. Het modderi ge spruitenveld fungeerde als scherprechter. Winnaar Koech ver loor hier een van zijn schoenen, maar versaagde niet. Van 10.30 uur tot 15.30 uur ontvouwde zich een ambitieus programma met starts van vele categorieën, van pupillen tot veteranen. Uitslagen: dames 1. Marijke van Bergh, 3.Marleen Zij derlaan, Polsbroek, 4. Sonja Hoger- brugge, Waddinxveen; veteranen dames 1. Elvera de Jong, 4. Trees van der Werf, SC Reeuwijk; jongens A 1. Maarten Blokland, Waddinx veen, 3. Bastiaan Blokland, Wad dinxveen; veteranen 1 Henri Havin- ga, Delft, 4. Jan de Jong, Boskoop, 5. Bert Koster, Boskoop; veteranen 2 1. Leo van Leeuwen, Delft, 2. Leen Harkes, Hazerswoude, 3. Peter Pouw, Boskoop, 4. Hans v.d. Hil, Waddinxveen, 5. Bas Slingerland, Boskoop; veteranen 3 I.CorHart- sema, veteranen Nederland. veroverde Nederland de Wereldti tel niet, omdat zij in de finale van gastland België verloren. Hoewel de grootste concurrenten (Taiwan, Tsjechië en België) de afgelopen jaren niet stil hebben gestaan in hun ontwikkeling, wordt verwacht dat ook op dit WK geen plaats is voor verrassingen. Nederland is het immers aan zijn stand verplicht om zondag 9 november in een uitver kocht Ahoy' de wereldbeker in ont vangst te nemen. blessure rust moest houden, maar goed werd vervangen was er in deze wedstrijd geen eer te behalen voor de Waddinxveense dames. Door het snellere spel van SAVOSA kwam de uiteindelijke eindstand op 27-3. Het enige lichtpuntje in dit weekend kwam van de allerjongste jeugd van Rowah, het D-team. Zij speelden tegen WIK uit Vlaardin- gen een zeer goede wedstrijd en wonnen deze met de monsterscore van 0-13. Woensdag 5 november zullen de heren en damesrecrean ten van Rowah beginnen aan de competitie met thuiswedstrijden in sporthal de Dreef, aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen - In de streekderby tegen Rijnmond lieten de dames uit Zevenhuizen zien goed in vorm te zijn. Op alle fronten werd de tegenstander overtroefd, zodat Nesselande in geen enkele set in de problemen kwam en de 4-0 over winning snel een feit was. De eer ste set gaf tot 10-10 een gelijkop- gaande strijd te zien. Op dat moment kwam Anke Boerefijn aan service en wist daarmee een gat te slaan van 8 punten. Dit verschil kon via de goede side-out gehandhaafd worden: eindstand 25-17. In de tweede set leek aanvankelijk de concentratie afwezig te zijn, waardoor coach Wim Boegheim zijn dames via time-outs weer scherp moest krijgen. Door de ster ke blokkering van onder andere aanvoerster Olga van Zaanen werd de set alsnog binnengehaald met 25-21. Daarna was de strijd eigen lijk gestreden. Nesselande had een goede service-druk op de zwakste passer aan Rijnmond kant, waardoor de aanval niet meer aan gespeeld kon worden. Ook de fou- tenlast ging bij hen omhoog omdat de 3-meter aanval totaal niet scoor de. Bij Nesselande daarentegen was geen zwakke plek te bespeu ren, hetgeen in duidelijke cijfers uitgedrukt werd: setwinst met 25- 18. De ploeg speelde erg goed en Eva Malschaert zorgde voor een zeer gevarieerde spelverdeling, waarop de aanvalsters keer op keer scoorden, zodat het talrijke publiek steeds enthousiaster werd. In de vierde set kon coach Wim Boegheim zelfs nog enige wissels toepassen zodat ook de wissels aan spelen toekwamen. Zij beschaam den het vertrouwen van hun coach niet, want met Monique van Dijk, Karin Vermeulen en Roos van den Hoeven in de ploeg was de 4-0 winst met 25 -18 in de laatste set een feit. Volgende week zaterdag wordt er gespeeld tegen Interkon- takt Pegasus in Reussel, waarna op 15 november weer een thuiswed strijd volgt tegen Summa Peelpush. ontpopte. In de slotfase passeerde Gido Stuurman drie tegenspelers, inclusief de keeper, maar zag zijn inzet rakelings voorlangs gaan. In dit laatste deel kon TAW geen vuist meer maken, waardoor dit duel terecht winnend werd afge sloten. Bij Moerkapelle kan men zich deze week opmaken voor de krachtme ting met Be Fair. Voor de derde be kerronde is geloot tegen het twee de team van het Haagse Quick, de speeldatum is 29 november in Den Haag. Waddinxveen - Heren 1 en dames 2 van Van Uden-De Gouwe speelden afgelopen za terdag uitwedstrijden. De heren verloren in het Sport- fondsenbad Oost te Amsterdam met 8-6 van Het Y 1, doch de dames deden in het Helperbad te Groningen goede zaken door met 6-10 te winnen van TriVia 1. Het eerste herenteam van Van Uden-De Gouwe heeft in Amster dam een 8-6 nederlaag geleden tegen Het Y. De heren konden de twee punten niet naar Waddinx veen meenemen. Het was, in eerste instantie, een gelijk opgaande wedstrijd, doch het team van trai ner/coach Anton Heiden verzuimde de man meer af te maken. In totaal hadden zij zeven keer een overtal en daaruit werd slechts tweemaal gescoord. Aanvallend was het in ieder geval niet goed genoeg. De aansluiting vanuit het achterveld mislukte ook nogal eens door fou tieve passes, waardoor veel te sne. balverlies werd geleden. Zijn con clusie was dan ook dat er nog wei het een en ander staat te doen voor de heren. Afwezig waren Remko Overdam en Alex Schot. De aoe- punten werden gemaakt door zx Mare Faber en 2x Jaco de Jong, ti mede Peter Bergenhenegouwen en Mark Mommers die ieder 1x scoor den. Zaterdag 8 november spelen de bondsteams thuiswedstrijden. Dames 1 begint om 18.40 uur ha wedstrijd tegen Brandenburg u Bilthoven. Om 19.40 uurspe heren 1 tegen Katwijk 1 en dame speelt om 20.30 uur tegen Brano- enburg 2. Waddinxveen - In de derde vrijdag avondwedstrijd op rij is het eerste damesteam van Be Fair er niet in geslaagd van Skania te winnen. In de eerste set lieten de teams aan trekkelijk spel zien en tot 19-19 ging de strijd gelijk op. Maar een wissel en met name slordig spel brachten de setwinst bij de gast vrouwen met 25-19. De tweede set ging wederom gelijk op en Be Fair kwam zelfs op matchpoint. Toch konden de dames niet doordruk ken en met 26-24 kwam de ook de tweede setwinst bij Skania terecht. In de derde set serveerde Christa van der Starre 13 punten op rij en met deze voorsprong was het on mogelijk voor Be Fair om de winst uit handen te geven. De set vyerd derhalve met 14-25 binnengehaald. In de vierde set verviel Be Fair ech ter weer in het slordige spel en kon niet overtuigen. De gastvrouwen zagen hun kans schoon en maakten met 25-20 een einde aan de wed strijd. Be Fair mag nu aanstaande zaterdag thuis tegen Delta aantre den waar de dames hopelijk beter spel laten zien. Zevenhuizen - In een kwalitatief zeer matige wedstrijd heeft Groe- neweg toch de drie punten bij het stugge Schiebroek weten mee te nemen. Zeker in het eerste kwar tier van de wedstrijd was het niet duidelijk waarom Schiebroek zo veel lager dan Groeneweg op de ranglijst staat. Groeneweg kwam er niet aan te pas maar door een goede redding van keeper Gert Haan en door het missen van een enorme kans door de gastheren kwam Groeneweg dit kwartiertje ongeschonden door. Daarna pak ten de Zevenhuizenaren de wed strijd beter op al werd het van hun kant nooit een goede wedstrijd. Na een half uur spelen werd na een wel goed lopende Groeneweg aan val via veel schijven Menno van Dam in stelling gebracht en met een droge schuiver kwamen de rood-zwarten op voorsprong. Vijf minuten later bracht Maurice Ec- khardt, na goed voorbereidend werk van Arnoud van Leeuwen, heel koel de 2-0 op het scorebord. In die fase had Groeneweg door moeten druk ken omdat de tegenstander rijp was voor een afstraffing. Door dit te verzuimen bleef Schiebroek in de wedstrijd en dat heeft Groene weg na de rust geweten. Een af standschot van de laatste man ver dween achter de te laat reagerende keeper Haan en de aansluiting was een feit. Groene weg kreeg nog wel kansen, de bal van van Leeuwen recht in de han den van de keeper had de beslis sing kunnen betekenen. Tot aan de laatste minuut bleven de billen bij elkaar geknepen bij spelers en de trouwe supporters. In aanhoudend slecht weer kan een dwarrelba zo maar in gaan. De scheidsrec telde er geen blessuretijd bije met de hakken over de sloot den de drie punten mee Zevenhuizen genomen. Het tweede elftal liet 's i"0 9 wel drie punten tegen Feijenooro liggen. Een 3-1 v°orspr°b9oQ tegen 10 man uiteindelijk toch weggegeven. Om afstand va onderste plaatsen te _neme drie deze wedstrijd geen éen maa punten op moeten leverp", t pe nnende twee weken speelt n ste thuis. Zondag komt kopjoP NOC naar Zevenhuizen en d het moment voor Groeneweg directe aansluiting met de is pers te krijgen. De week da het Rotterdamse Aeolus te g

Hart van Holland | 2003 | | pagina 12