NELLY EN GERARD VAN DER ZWART VOOR ZWEMPRESTATIES KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN MANNENONTBIJT D0KI SINT NIC0LAAS ONDERWEG HAAR NEDERLAND REIGERB0S KIEST V00RLEESKAMPI0EN LEZING JUDITH KOELEMEIJER DIPLOMAZWEMMEN WERELDWINKEL OP KRAMENDAG GABRIËLA LUCASSEN IN SWANLA APPELAVOND - Hart van Holland 5 november 2003 ^^evenhuizen-moerkapelle pagina 13 Door Frits Bromberg Zevenhuizen - "Nee, we voelen ons niet opgenomen in het huis van Oranje Nassau. Maar het voelt wel goed." Aldus Nelly van der Zwart, met echtgenoot Gerard 10 oktober koninklijk onderschei den tot lid in de Orde van Oranje Nassau. In Den Haag, door bur gemeester Deetman. Want aan de onderscheiding kleeft een sterk Haags accent. Gerard van der Zwart: "We wonen maar tien jaar in Zevenhuizen, daarvoor in Den Haag, waar we zijn geboren en getogen en waar Nelly als meis je van acht lid werd van de Haag- sche Zwemvereniging Triton. Zij komt uit een echte zwemfamilie en ik deed na ons huwelijk gewoon mee. Overigens is de broer van Nelly Rob Theil, penningmeester en zwemleraar van de vereniging, óók onderscheiden, we waren met ons drieën." Op voordracht, vermoedelijk door de secretaris van de zwemvereni ging, viel het drietal de eer van de koninklijke onderscheiding ten deel. Maar niet zo maar. Gerard van der Zwart: "Eigenlijk ben ik vijfentwintig jaar geleden gewoon met Nelly meegegaan en werd ik meteen tot voorzitter van de vere niging benoemd en dat is zo geble ven. Nelly was en is al die jaren zweminstructeur geweest en als je ons bestempelt als 'de drijvende kracht' van de vereniging, dan heb ik daar vrede mee. Nog steeds gaan we twee keer per week naar de Haagse vereniging, Nelly om les te geven, terwijl ik als voorzitter een aanspreekbaar punt voor de leden ben. Als ik op een avond tien minu ten voor m'n plezier heb gezwom men, is het veel. Je praat met deze en gene, je praat over de organisa tie en over alles wat met de vereni ging te maken heeft." Het koninklijk onderscheiden drie tal kreeg de bij de orde behorende versierselen opgespeld door burge meester Deetman, aan wie het niet was ontgaan dat Nelly in gemeen tedienst twintig jaar had lesgege ven. De zwemmende huisvrouw: "Hij was opmerkelijk goed gedocu menteerd. Dat is zijn vak natuurlijk, maar het voelde toch goed aan. Over de enveloppe met inhoud hebben we het maar niet, maar we kregen ook een cadeaubon voor een weekeindje erop uit. Dat zal komend voorjaar -wel Londen of Parijs worden." Ook het gemeentebestuur van Zevenhuizen liet in zeer positieve zin van zich horen. Gerard van der Zwart: "De gemeente wilde ons een bloemetje aanbieden, maar toen een bloemstuk werd ge bracht, waren we niet thuis. Hulde Nelly en Gerard van der Zwart: lid In de orde van Oranje Nassau en daar zichtbaar blij mee. aan het adres van de bloemist, die het bloemstuk ook op de stoep had kunnen neerzetten. Maar nee, dat heeft hij niet gedaan, maar ge wacht op het moment dat we er wél waren." Hoe lang het echtpaar Van der Zwart voor Triton actief blijft, weten beiden niet. "Voorlopig denken we niet aan stoppen. Zo lang we er plezier in hebben, gaan we door." Van der Zwart, toch met een lichte aarzeling: "Een jaar of vijf, denk ik." Nelly en Gerard van der Zwart: lid in de orde van Oranje Nassau en daar zichtbaar blij mee Zevenhuizen - De Zeven Muzen or ganiseert samen met de Openbare Bibliotheek en een boekhandel uit Gouda voor dinsdag 2 december een lezing, die gehouden wordt door de schrijfster Judith Koele- meijer. Judith Koelemeijer werkt als jour nalist bij de Volkskrant en debu teerde als schrijfster in 2001 met 'et boek 'Het zwijgen van Maria Zachea'. Het verhaal van dit boek is een aansprekende documentaire over een groot katholiek gezin in de jaren vijftig en zestig. Het is ook het eigentijdse verhaal van twaalf broers en zussen die samen voor bun moeder (oma van de schrijf ster) zorgen in haar laatste levens fase. Judith Koelemeijer onder vroeg de broers en zussen over hun moeder. Wat wisten ze van haar, maar ook wat wisten ze eigenlijk van elkaar? Hoe keken ze terug op hun gezamenlijke jeugd? Voor 'Het zwijgen van 'Maria Za chea' ontving Judith Koelemeijer vele prijzen, onder andere het Gou den Ezelsoor voor het best verkoch te literaire debuut en de NS Pu blieksprijs voor het Nederlandse Boek. De avond begint om 20.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan de Dorpsstraat 87. De entree be draagt €5,- (incl. koffie/thee - ver zorgd door de Wereldwinkel). Kaarten zijn verkrijgbaar bij reisbu reau de Zwaluw aan de Dorpsstraat 149 én in de bibliotheek. Zevenhuizen - Comité Mannen in Beweging Zevenhuizen-Moer- kapelle houdt op zaterdag 8 november een mannenontbijt. Na net ontbijt wordt er met elkaar nagedacht over het thema "Een gesneden beeld". Het ontbijt wordt gehouden van 8.00 tot 10.15 uur in het "Her vormd Centrum", naast de Hervormde Kerk in Zevenhuizen. De kosten bedragen €5,-. ledereen is van harte uitgenodigd om aan dit ontbijt deel te nemen. Zevenhuizen - Vierenzeventig kin deren hebben onlangs het examen afgelegd voor de verschillende zwemdiploma's uit meerdere diplo ma I ij n e n Voor het zwemdiploma A (zwem- ABC) zijn geslaagd: Jennifer Maar- tense, Job van Vliet, Dennis van den Bos, Marolise de Vrij, Nicole de Rui ter, Anne Fijn, Roselinde van der Spek, Jimmy de Leyster, Nina-Simo- ne Berkhals, Jop van As, Danique van Eek, Ted de Ridder, Ismay Koole, Deanne Rademakers, Demi Ondin, Anouk van der Salm, Richel- Ie Jongenelen, Henriette Boesveld, Eric van Schijndel, Anne Schuilen- burg, Sanne Meyer, Bjarne van Bemmel, Melanie van Leeuwen, Shannon den Uyl, llona Kaashoek, Aiden Doelman, Juliet Treure, Moyse van 't Veer, Noah Arron, Je roen Kenselaar, Joost de Goey, Sha- ronne Verschoor, Tessa Hoorn, David Verwey, Brian Straver, Britt Jacobs en Corwin Blonk. Zwemdiploma B (zwem-ABC): Jaco- line van den Hoek, Joris Hordijk, Sven Poeze, Mischa van den Burg, Stefanie Arens, Dylan Stoutjesdijk, Richard Heschie, Rianne Smoren- burg, Niels Heykoop, Annelot Treu re, Ayla Lebbing, Sandra Sonne- veld, Lorenzo van der Eyk, Diederik de Nie, Koen de Jong, Bas van Straalen, Jill Kanters, Tobias Bresijn, Bart Luyten en mevrouw van den Meeren. Zwemdiploma C (zwem- ABC): Anouk Bel, Lianne Eylers, Anne-Marie Hoogendoorn, Daniel Tserepnin, Timo van Zagten, Sjoerd Keizer, Patrick van Hoeij en Stefan van Hoeij. Zwemdiploma A (Groene Hart): Vincent Zwaan, Jonathan Bos, Winnie Laan, Jelle Hoogen- veen en Lena Hoogenveen. Zwem diploma B(Groene Hart: Sjors van Alphen. Nesselande - DoKi houdt op zater dag 8 november een DoKi Walk. Vertrek 11.00 uur vanaf de Strand gaper aan de Strandwe.Voor meer informatie: 010-22 22 999 of via www.dokicenter.nl. Zevenhuizen- De jaarlijkse kramen- dag van de Wereldwinkel vindt dit jaar plaats op zaterdag 8 november van 10.00 tot 16.00 uur op het plein voor het gemeentehuis. De Wereld winkel presenteert deze dag nieu we artikelen uit de Fair Trade Winterfolder. Naast kerstartikelen, zoals kerststallen, kaarsen, kaarten en kalenders zijn er cadeauartike len te koop, zoals de handbeschil derde bekers van het "Flor" servies, vazen, glaswerk enzovoort. Ook persoonlijke cadeaus zoals shawls en sieraden. Voor kinderen is er een collectie houten speelgoed, puzzels en muziekinstrumentjes. Nieuw zijn de (h)eerlijke Max Havelaarkoffie- pads Aroma. Op kramendag zijn ze in een voordeelaanbieding te koop. De koffiepads zijn uitstekend van smaak, en als u ze koopt draagt u ook rechtstreeks bij aan de positie van de koffieboer. Dat is heel be langrijk, nu de koffieprijzen van de reguliere handel onverantwoord laag zijn. Naast de Wereldwinkel zullen ook Amnesty International, Orion en Unicef aanwezig zijn met een kraam. De Middenstand zorgt voor muziek en bij droog weer zal tussen 13.00 en 13.45 uur de trommel- groep "Djembé" deze kramendag een speciaal tintje geven. De win kelwagen staat»niet bij de kramen, maar op het AH plein, óók van 10.00 tot 16.00 uur. Wie geen fol der gekregen heeft kan hem daar, of bij de kraam, inzien en produc ten bestellen, die op de kraam niet (meer) voorradig zijn. Zevenhuizen - In de theaterzaal van dorpshuis Swanla treedt 29 no vember Gabriëla Lucassen op met haar voorstelling 'missen'. Deze voorstelling oogstte in de landelijke pers goede kritieken. Als aanstor mend talent werd Gabriëla al ver schillende malen beloond voor haar theaterprogramma's. Zij werd tweede op het Amsterdams Klein kunst Festival, won een publieks prijs en drong door tot de halve fi nale van het Leids Cabaret Festival. Met haar voorstelling Missen weet zij knappe staaltjes orkestwerk af te wisselen met humor, fratsen en ont roering. Kaarten a €7,50 zijn ver krijgbaar in de voorverkoop bij Reisburo De Zwaluw. Moerkapelle - Op de openbare ver gadering van woensdag 12 novem ber zal de heer Christiaan van Bem mel, de nieuwe voorzitter van de SGP-jongeren, spreken over het onderwerp "Meerwaarde van de minderheid", ledereen is op deze vergadering welkom om 20.00 uur in de zaal van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente van Moerkapelle. ^venhuizen-Moerkapelle - Het 's bijna zoverDe voorberei dingen voor het bezoek van 'int Nicolaas en zijn Pieten op d november aan Zevenhuizen - Moerkapelle zijn in volle gang. Op uitnodiging van burge meester Westendorp, in samenwerking met het orga- ptiecomité, berichtte Sint Nico le dat hij, op zaterdag 22 novem- e,r ^venhuizen - Moerkapelle al bezoeken. Evenals vorig hoopt de Sint op za- i(i [dagmorgen om half aan te komen in Moerkapelle en zal daar P het Raadhuisplein, or deze gelegenheid /"a schoongemaakt °r de Winkeliersvereni- |L Moerkapelle, ontvan- ■iS,n worden door burgemeester itiiriaendorP- Na z'-in lunchpauze en b^agdutje op de grote stoom- »an ^'nt' c'oor kapitein Dik de Watersportvereniging (OHhuizen met de 'Sint-water- Vla de Hennipsloot en Ring- C om ongeveer 13.30 uur arri- n bij de Catgesbrug om daarna om 13.45 uur voet aan wal te zet ten bij het redactiekantoor van Hart van Holland voor zijn bezoek aan Zevenhuizen. De Sint verzocht ons dit te vermelden, zodat alle kinderen van Zevenhuizen en Moerkapelle geen andere afspra ken maken en aanwezig kunnen zijn op de Dorpsstraat. Alle kinde ren kunnen in de winkels van de Winkeliersvereniging Moerkapelle en de Middenstandsvereniging Zevenhuizen vanaf 8 november een kleurplaat afhalen waar mee weer heel leuke prijsjes zijn te winnen. Ingekleurd of geverfd en even alle winterpenen in de etala ges tellen, dan voor 20 november inleveren, in Zevenhuizen bij AH, C1000 en 't Karrewiel en in Moer kapelle bij John Kadiks. De Sint zal natuurlijk graag de prijsjes uitreiken aan de kinderen. Ook heeft de Sint, Harry de Jong weer bereid gevonden een heel leuk to neelstukje te schrijven, dat in de beide dorpshuizen door de toneel vereniging Z.O.T. voor alle kinderen opgevoerd zal worden. Sint zelf is eregast tijdens deze voorstelling. Zevenhuizen - Bij de openbare basisschool 't Reigerbos werd donderdag 30 oktober de finale gehouden van de voorleeswed- strijd. Uit vier kandidaten werd de voorleeskampioen 2003- 2004 gekozen en bekend ge maakt. Bijna 100 leerlingen hadden zich in de gemeenschapsruim te verzameld om naar de kan didaten te luisteren en deze ui teraard aan te moedigen. Nadat bovenbouwcoördinator juf Diane Nigg-Hak iedereen had welkom ge heten en de jury, bestaande uit voorzitter burgemeester Westen dorp, mevrouw Hetty Kolijn van de bibliotheek en overblijfcoördinator mevrouw Ingrid Bos, had voorge steld, kon de finale beginnen. Het was inderdaad de finale, want Nienke Dokter, Neomi de Vogel, Margit Hazenbroek en Kayleih Kempers waren eerder al door hun groepsgenoten tot klassenkampi- oen uitgeroepen. Eén voor één mochten de toch wel wat nerveuze kandidaten op een prachtig ver sierd podium in een heuse voor- leesstoel achter de microfoon plaatsnemen om iets te vertellen over hun favoriete schrijver en boe ken, waaruit natuurlijk ook iets werd voorgelezen. Nienke las voor uit "Verdwijning van de mislukte Barbie" van Jacques Vriens, Kayleih koos "Sprookjes van de Efteling" door Martine Bijl, Margit had als favoriete boek "Meester Jaap" van Jacques Vriens en Neomi vond het leuk om iets van Carry Slee, name lijk "Schreeuwende slaapzakken en Stiekeme stropers" voor te lezen. En het ging met iedereen prima, alle kandidaten letten heel goed op onder andere stembuiging, uit spraak, intonatie en tempo, ap plaus was dan ook terecht niet van de lucht. Nadat iedereen haar prestatie ten beste had gegeven en elke leerling een stembriefje had ingevuld, begpn de jury aan haar moeilijke klus. Dat het moeilijk was, daarover liet de voorzitter van de jury geen twijfel bestaan, voor de jury was iedereen een topper. Toch kan er bij zo'n wedstrijd maar één winnen en dat werd Margit Hazenbroek uit groep 7b. Zij mag te zijner tijd 't Reigerbos op de re gionale voorleeswedstrijd ver tegenwoordigen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13