Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Kleine stijging verkoopprijs huizen Beursopleving na macro-impuls Rabobank introduceert de Weeknieuws Doorstroomhypotheek Succesvolle Startersavond Tien miljoengrens Chipkniptransacties gepasseerd 93 B Rabobank De bank waar je lid van wordt 5e jaargang nummer 239 llii Rabobank Hart van Holland 5 november 2003 voor u, van en door uw bank In het derde kwartaal steeg de gemiddelde huizenprijs 1,4%, zo becijferde de Stafgroep Econo misch Onderzoek (SEO). Gecorri geerd voor inflatie is de waarde van een koopwoning in de afge lopen 12 maanden gemiddeld met circa 0,5% gedaald. 'Een geringe daling die in schril contrast staat tot de aanzienlijke dalingen die een aantal partijen aan het begin van het jaar voorspelden', meent Jappie van der Heide, mana ger Huis Hypotheekadvies. 'De Rabobank had het wat dit betreft bij het juiste eind. Zij voorspelde een jaar geleden al dat de huizenmarkt stabiel zou blijven', aldus Van der Heide. SEO ziet geen groot gevaar in de stij gende hypotheekrente die in het derde kwartaal begon. 'De komende periode zal de kapitaalmarktrente verder oplopen, maar deze stijging blijft vermoedelijk beperkt van aard.' Een gemiddelde koopwoning kost in Nederland nu 210.000 euro. Door het wegvallen van het 'mooi weer effect' kunnen de komende paar kwartalen een lichte seizoensmatige daling van het prijsniveau laten zien. Nominale prijsdalingen, zoals in het eerste kwartaal van dit jaar, zijn daarmee zeer goed mogelijk. De SEO ver wacht echter geen trendmatige afname van de gemiddelde huizen prijs. De meeste toonaangevende beursindexen wisten de afge lopen week een winst op de bor den te zetten. Dat was te danken aan positieve macro-economi sche berichten. Op bedrijfsni veau was het nieuws wisselend. Beleggers werden afgelopen ver- slagweek wederom overspoeld met cijfernieuws. Op macrogebied stond het Amerikaanse consu mentenvertrouwen op de rol. Dat liet in de maand oktober een stij ging zien van 77.0 naar 81.1 en dat was beter dan verwacht. Het groeiherstel in de VS werd verder bevestigd door de orders voor duurzame goederen. Deze lieten in september opnieuw een stij ging zien. Ook in Euroland kwa men er positieve signalen naar buiten. Zo was de stijging van het Duitse ondernemersvertrouwen in oktober sterker dan verwacht. Op bedrijfsniveau waren er ook meevallers te melden. Zo presen teerden onder meer post- en logistiekbedrijf TPG, uitzender Randstad en telecomconcern Ver izon beter dan verwachte resulta ten. Ook was- en voedingsmidde lenconcern Unilever kwam met een meevallende kwartaalwinst, vooral dankzij een belastingmee valler in de VS. Daar stonden teleurstellende cijfers van han delshuis Hagemeyer, chemiecon cern DSM en olieconcern BP tegenover. Gunstig nieuws was er voor de chipsector. Het Taiwanese Bezoekadressen: Openinostiiden: kantoor Zevenhuizen chipconcern TSMC kwam met beter dan verwachte derdekwar- taalresultaten naar buiten. Het belang vertegenwoordigt ruim een kwart van de beurswaarde van Philips. ASML deed eveneens goede zaken. De chipmachinema ker kreeg er 8.1 bij. In de financi ële branche stond Bank of Ameri ca in de belangstelling. De bank neemt concurrent FleetBoston over voor USD 43 miljard in aande len. Beleggers toonden zich niet tevreden over de overnamesom en zetten Bank of America op een verlies. Vooruitblik Ook de komende week is de agen da met bedrijfscijfers goedgevuld. Zo presenteren in Nederland vijf hoofdfondsen cijfers over het afgelopen kwartaal. Op dinsdag komt IT-dienstverlener Getronics. Een dag later is het de beurt aan verzekeraar Aegon, voedingscon cern Numico en commissionairs- bedrijf Van der Moolen. Verder staan er in Amerika macrocijfers op het programma. Op maandag wordt het indexcijfer van het ondernemersvertrouwen voor bedrijven uit de verwerkende industrie bekendgemaakt. Hier voor verwachten wij een stijging van 53.7 tot 55.8 voor oktober. Twee dagen later staat het index cijfer van het ondernemersver trouwen voor de dienstverlenen de industrie op de rol. Hiervoor verwachten wij in oktober een lichte daling van 63.3 tot 62.1 Openingstijden: qeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: qeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Veel mensen wachten op dit moment met de aanschaf van een nieuw huis, omdat zij eerst hun huidige woning willen ver kopen. Ze vragen zich af of zij hun bestaande.huis tijdig en tegen een goede prijs kunnen verkopen. En wat dat betekent ten aanzien van dubbele maandlasten. Ook zijn klanten bang dat door ziekte of werkeloosheid lasten niet meer betaald kunnen worden. Dat begrijpt de Rabobank en daarom introduceren wij de Doorstroom hypotheek. De Doorstroomhypotheek is een hypotheek die huizenbezitters de mogelijkheid biedt een volgend huis te kopen waarbij maandelijks terugkerende hoge hypotheek- lasten in het kader van de actie worden uitgesteld voor de maxi male duur van één jaar of zoveel eerder als de woning wordt ver kocht. De Rabobank is van mening dat doorstromers zich primair moeten laten leiden door hun eigen woonambitie en persoon lijke omstandigheden, maar wél voorbereid moeten zijn op even tuele risico's Met de Doorstroomhypotheek spelen wij in op actuele vragen bij onze klanten; wederom laten we daarmee zien dat we met recht de grootste hypotheekverstrekker van Nederland zijn. We bieden een oplossing. De Doorstroomhypo theek biedt dubbele bescherming zodat het droomhuis gekocht kan worden en de klant toch kan profi teren van de historisch lage rente. Een hypotheek met mogelijkhe den want ook als de huidige woning nog niet verkocht is, kan de klant op aantrekkelijke wijze verhuisplannen realiseren. Belangrijkste kenmerken Door stroomhypotheek: 12 maanden géén maandelijks te betalen hoge dubbele hypo- theeklasten Hypotheekbescherming waar mee maandlasten beschermd worden tegen de gevolgen van werkeloosheid en ziekte Overbruggingshypotheek met zeer lage rente Wilt u weten wat de Doorstroom hypotheek voor u kan betekenen? Bel ons dan voor een afspraak op: (0180) 63 73 58. Op 29 oktober jl. organiseerde de Rabobank een speciale avond voor starters op de huizenmarkt. Er werd een presentatie gegeven door hypo theekadviseur Linda Strijdhorst over de verschillende hypotheekvormen en het traject dat gevolgd wordt bij het afsluiten van een hypotheek. Dit werd kort toegelicht met een voor beeld van twee starters die een hypo theek wilde afsluiten. Nico Perdijk ging in op de rol die de makelaar speelt bij de aan- of verkoop van een huis. Tevens werden de ontwikkelin gen van het huizenaanbod in Zeven huizen en Moerkapelle behandeld. Mede door het grote aantal geïnteres seerden dat aanwezig was is de avond succesvol verlopen. Het Chipknipgebruik blijft groeien. In de maand oktober vonden 10,8 miljoen Chipknip betalingen plaats. In de eerste drie kwartalen van 2003 steeg het aantal transacties met 42% ten opzichte van dezelfde perio de in 2002. Met name voor parkeren, in cate ringomgevingen en bij verkoop automaten wordt vaak gechipt. Consumenten kunnen inmiddels bij meer dan 175.000 betaalauto maten in heel Nederland betalen met de Chipknip. Rabofoon: Rabo orderlijn; Verzekeringen: 'Ondanks de groei zijn er nog steeds veel consumenten die het gemak van de Chipknip nog niet hebben ontdekt'. Op 3 november startte daarom de landelijke Oplaadactie Chipknip. Deze loopt tot en met 30 november, ledereen die in deze periode zijn Chipknip oplaadt, maakt kans op één van de 3.500 tussendoorvakanties van Landal GreenParks.' In de actiepe riode wordt 215 keer een tv-com- mercial uitgezonden.' Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Tweehonderdduizendste Bedrijven Compact Polis afgesloten Een klant van Rabobank Assen- Rolde-Smilde nam vorige week de tweehonderdduizendste Bedrijven Compact Polis van Interpolis af. Om de mijlpaal te vieren, stelde Interpolis twee duizend euro beschikbaar die Rabobank Assen samen met de klant aan een goed doel mocht schenken. Dat werd uiteindelijk het Koningin Wilhelmina Fonds. De Bedrijven Compact Polis van Interpolis is een pakketpolis waarmee ondernemers hun meest voorkomende bedrijfsri sico's kunnen verzekeren. De formule van deze pakketpolis slaat aan bij het bedrijfsleven, concludeert Interpolis. Het aan tal van tweehonderdduizend polissen werd in nog geen vier jaar bereikt. Leer beleggen met EUR 1 miljoen De derde editie van de Young- Dynamic InvestorGame, een beleggingsspel voor jongeren op www.raboyoungdynamic.nl, is op maandag 3 november gestart Het spel is speciaal ontwikkeld voor jongeren van 12 tot 18 jaar die deelnemen aan het Robeco Youngdynamic Fund of een Rabo JongerenRekening heb ben. Deelnemers kunnen een maand lang een miljoen virtuele euro's beleggen in dertig aan sprekende bedrijven als Coca Cola, Nokia en McDonald's. Naast real time handelen kan de jeugd deelnemen aan een quiz, elkaar ontmoeten in het forum en prij zen winnen. Er zijn dag-, week en eindprijzen en de hoofdprijs is deelname aan een Snowcamp voor twee personen. Vorig jaar deden ruim 5.000 jonge beleggers mee. Geinte resseèrden kunnen zich tot 1 november aanmelden voor de InvestorGame op www.rabo- youngdynamic.nl. Het spel duurt tot 28 november. Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2