Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente REIZENDE WATERTENTOONSTELLING IN GEMEENTEHUIS EN BIBLIOTHEEK ZUID-HOLLANDSE WATERREIS DOOR DE TIJD: "LEERZAAM, LEUK EN INSPIREREND' BAGGERBELEIDSPLAN ONDERHOUD WATERGANGEN VASTGESTELD SECUNDAIRE BOUWMATERIALEN, DUBBELE WINST DOOR HERGEBRUIK! VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES WINNING VAN BETON- EN METSELZAND IN DE EENDRAGTSPOLDER LIJKT NIET HAALBAAR VERGUNNINGEN SCHADES BEHANDELING BEGROTING IN DECEMBER GLADHEID BESTRIJDEN Gemeentenieuws 5 november 2003 «A Sg :f>i Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPEU^^j WEEK45 Het is vijftig jaar geleden dat Zuid-Holland, net als Zeeland en Noord-Brabant slachtoffer werd van de watersnoodramp. Wat is er des tijds in Zuid-Holland gebeurd? Welke maatregelen zijn na de ramp genomen en hoe ziet het regionaal waterbeleid in dé toekomst eruit? De reizende watertentoonstelling "Rijzend Water" van de provincie Zuid-Holland geeft op al deze vragen antwoord. De tentoonstelling is van 31 oktober tot en met 29 november te zien in de centrale hal tussen het gemeentehuis en de bibliotheek. Burgemeester J.D. Wes tendorp heeft de tentoonstelling maandag 3 november jongstleden officieel geopend in aanwezigheid van groep 8 van een basisschool uit de gemeente. Alle groepen 7 en 8 van de basisscholen zijn uitgenodigd deze maand de expositie te komen bezoeken. Ook Zuid-Hollarid werd in 1953 getroffen. In de documentaire die in februari 2003 op de televisie is uitgezonden, sprak Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Willem Alexan der over een heldendaad in Nieuwerkerk aan den IJssel. Daar werd een schip dwars in de IJssel gelegd om het wassende water tegen te houden en overstroming van dit laaggelegen gebied voorkomen. Anders had Den Haag ook natte voeten gehad, aldus de Prins. De reizende watertentoonstelling biedt voor elk wat wils. Naast informatieve pane len is er een video over de water snoodramp in Zuid-Holland. Bezoekers kunnen de tentoonstelling aan de hand van een quiz bekijken.Ook biedt de ten toonstelling ruimte aan lokale bijdragen. zoals oude foto's en verhalen van slacht offers. Kinderen worden uitgenodigd teke ningen te maken of verhalen op te schrij ven van herinneringen van hun grootou ders. Zo blijven ook die herinneringen bewaard. Een bijdrage leveren Inwoners die een bijdrage willen leveren aan de watertentoonstelling, kunnen hun inzending afgeven bij of opsturen naar Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle of naar Bibliotheek Zevenhuizen (Dorpsstraat 89 en Dorpsstraat 87). Uiteraard zal al het materiaal met zorg worden behandeld. Na afloop van de tentoonstelling kunt u uw bijdrage weer ophalen. De lokale bijdragen geven de watertentoonstelling eeh extra dimensie. De kans bestaat dat er onbe kende foto's of knipsels boven water komen van familieleden of oude bekenden. Dat zal de emotionele waarde van de herdenking alleen maar vergroten. Op Reis Op 31 januari 2003 is de reizende waterten toonstelling officieel geopend in het provin ciehuis te Den Haag. Daarna is de rondreis door Zuid-Holland officieel gestart. In opdracht van het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle is samen met het Hoogheemraadschap Schieiand een Baggerbeleidsplan opgesteld. De uitvoering van het totale baggerwerk in de 31 km aan watergangen in en buiten de bebouwde kom vraagt om een planmatige en structurele aanpak over de periode 2004 tot en met 2011, vindt het college. Het plan is in de collegevergadering 14 oktober 2003 vastgesteld. Baggerwerkzaamheden moeten dus regel matig en planmatig worden uitgevoerd, beoogt het kersverse baggerbeleidsplan. Het is ook wettelijk verplicht in verband met de waterkwaliteit, de waterafvoer, de scheepvaart, het natuurlijk milieu en de volksgezondheid. De regels en normen worden in belangrijke mate door het waterschap bepaald, maar ook de wet op de bodembescherming stelt kaders.Daarnaast verschaft het plan inzicht in de hoeveelheid baggerspecie, de kwali teit van de waterbodems en de verwer kingsmogelijkheden van de uitkomende baggerspecie om te komen tot een meerja renraming van de kosten verdeeld over de periode 2004-2011. Een ander doel is het verkrijgen van een basis voor de onder- houdsoverdracht van hoofdwatergangen aan het Hoogheemraadschap van Schie iand. Met het vastgestelde baggerbeleidsplan is het voor de gemeente toch nog mogelijk - nu de looptijd van de subsidieregeling tot Ijanuari 2005 is verlengd -om een aanvraag in te dienen voor de subsidieregeling "bag- gerplannen bebouwd gebied". Het doel van deze rijkssubsidie is de opgelopen bagger- achterstanden in de stedelijke gebieden in Nederland weg te werken. Er is een bedrag van maximaal €22.689 mee gemoeid. Gemeentelijk beleid baggerwerk De gemeente volgt voor het onderhoud de zogenaamde schouwvakkenindeling van Secundaire bouwmaterialen zijn materia len die opnieuw gebruikt kunnen wor den, zoals bijvoorbeeld raamkozijnen, vloerdelen, sanitair, deuren of zelfs volle dige trappen. De herkomst zal in de meeste gevallen een sloopproject zijn, maar ook restmaterialen van bouwprojec ten worden op deze wijze verkocht. Het betreft materialen die na selectie kwalita tief goed genoeg blijken te zijn voor her gebruik. Het is de bedoeling dat steeds meer gebruik gemaakt gaat worden van secundaire bouwmaterialen, dit bespaart grondstoffen en energie. Behalve dat gebruik van secundaire bouwmaterialen gunstig is voor het milieu, is het ook een stuk goedkoper: dubbele winst dus! Wilt u meer weten? Kijk dan op www.kringloopbouwmateria- Raad Commissie I Commissie II 21 oktober 2003 1 december 2003 2 december 2003 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur. in het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Ver laat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website Schieiand. Van de 10 schouwvakken komen er 5 in de gemeente voor. Elk schouwvak komt iedere 10 jaar aan de beurt. Bagger specie kan afhankelijk van de klasse op de kant worden verwerkt, als bouwstof worden toegepast of naar een (tijdelijk coorgangs)baggerdepot worden afgevoerd. Voor de verwijdering van verontreinigde bagger kan een subsidie op basis van de sub sidieverordening van Schieiand door de gemeente worden aangevraagd. De baggerwerkzaamheden voor 2004 wor den in samenwerking met een extern bureau door de gemeente voorbereid. De Stuurgroep Eendragtspolder bestaat uit bestuurlijke vertegenwoordigers van: Pro vincie Zuid-Holland; Gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle; Hoogheemraadschap van Schieiand en Recreatieschap Rottemeren Deze partijen trekken gezamenlijk het project Eendragtspolder. In december 2002 is het Gebiedsperspectief Eendragts polder uitgebracht (470 ha.) dat inmiddels is goedgekeurd door Minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselvoor ziening. Met de toegezegde middelen van het ministerie en een eigen bijdrage van de Gebiedspartners kan volgens het Gebiedspespectief 300 ha aan natuur- en recreatiegebied worden ontwikkeld. Voor het resterende deel van de polder (ca. 150 ha. moet aanvullende financiering wor den gevonden. Hiertoe heeft de Stuur groep in de periode maart tot en met sep tember 2003 laten onderzoeken of - van uit de provinciale verantwoordelijkheid - de winning van beton- en metselzand soelaas zou kunnen bieden. Gelet op het feit dat aan zandwinning ook nadelen kleven, moest er sprake zijn van een sub stantiële bijdrage om deze nadelen te com penseren. Uit de onderzoeken bleek dat zandwinning een te bescheiden bijdrage zou kunnen leveren aan de realisering van DANA International bv te Moerkapelle; reguliere bouwver- gunning en vrijstelling van de voorschriften van bestem mingsplan Dorpsgebied Moerkapelle voor het bouwen van een vrieshuis plaatselijk bekend Bredeweg 27-29 te Moerka pelle (verzonden 3 november 2003) Ingekomen aanvragen bouwvergunning aanvraagdatum: 28 oktober 2003, BR/2003/0065: Spekflo- wers BV voor het vergroten van een tuinbouwkas op het perceel Industriestraat 18-20 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 30 oktober 2003, BR/2003/0066: F.J.L. van Eunen voor het plaatsen van een woonwagen op het per ceel Zuidplasweg 18a te Zevenhuizen: Vergunningen Algemene Plaatselijke Verordening Dhr Welles voor de huis aan huis verkoop van bloemen ten behoeve van Unicef op 4 november 2003 in de Dorpskern van Zevenhuizen. Bezwaar vergunningen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de proce dure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende ver gunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezen ding/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvra ger. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Bij de gemeente zijn de volgende schades binnengekomen: Een vuilniscontainer in de brand gestoken kosten: 506,50 Bomen vernield kosten 298,25 per boom Bushok beschadigd kosten 500,00. De gemeente zal de veroorzaakte schades in rekening brengen bij de daders. Ien.nl. Hier vindt u de adressen van bedrij ven in uw buurt die secundaire bouwma terialen verkopen. Tevens treft u daar een kaart aan met daarop alle verkopers van secundaire bouwmaterialen én hun pro ducten in Nederland. De behandeling van de programmabegro ting 2004 van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle vindt plaats in december in plaats van november. De technische behandeling gebeurt in de commissiever gaderingen van 1 en 2 december aan staande. In de raad van 16 december 2003 zal de begroting worden vastge steld.In de laatste week van november verschijnt in Hart van Holland de jaarlijks begrotingspagina van de gemeente. Hierin leest u meer over het "huishoud boekje" van de gemeente. Het heeft de afgelopen weken al een paar keer 's nachts gevroren en gesneeuwd. U kunt daarbij te maken hebben gehad met gladheid op de wegen. Voor de bestrijding van gladheid zijn onze machines weer gebruiksklaar gemaakt. We zijn op de gevolgen (van nachtvorst en sneeuwval voorbereid. Daarbij kunt u zelf ook een aandeel leveren bij de bestrij ding van gladheid, bijvoorbeeld op uw stoep, straat of voet pad. U kunt tijdens de openingstijden van het gemeentelijk afvalbrengstation aan de Zuidplasweg 14 uw emmer met pekelzout gratis daar vullen. Daarmee houdt u de paden begaanbaar voor uw zelf en uw (minder mobiele en oudere) medeburgers! In geval van gladheid zal de hoofdroute binnen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle de eerste prioriteit krijgen. Daarna de overige routes. Het strooien kan al dan niet bemoeilijkt worden door verkeersdrukte op onze wegen als gevolg van de ochtend- of avondspits. Ook zijn gestrooide wegen niet altijd vrij van gladheid en dus veilig.U bent als weggebrui ker zelf verantwoordelijk voor uw veiligheid. In nauwe samenwerking met de meteorologische diensten en P°'ltie streven wij naar een optimale bestrijding van gladheid en andere winterse verkeersongemakken. De Stuurgroep Eendragtspolder schrapt de winning van beton- en metselzand in de Eendragtspolder. Uit technische en economische onderzoeken blijkt dat de zandwinning financieel te weinig oplevert voor de planvorming van het project. Mocht voor 15 januari 2004 blijken dat de zandwinning wel degelijk een positieve bijdrage kan leveren, dan zal een inhaalslag worden gepleegd. De zand winning zal dan alsnog als alternatief bij de planontwikkeling worden meegenomen. het totale gebied. Daarnaast betekent zandwinning een langlopend traject terwijl het project Eendragtspolder volgens de voorwaarden van het Ministerie van L.N.V. in het jaar 2010 dient te worden opgele verd. Gezien de resultaten van de onderzoeken heeft de Stuurgroep Eendragtspolder besloten het element zandwinning uit alle projectactiviteiten te schrappen. Het technisch onderzoek is openbaar gemaakt. MELDINGSFORMULIER ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN Via onderstaande meldingsbon kunt u onderhoudswerkzaamheden aan wegen, straatmeubilair, riolering, openbaar groen en straatver ic ting aan de gemeente doorgeven. Let op, de meldingen woraen o basis van urgentie afgehandeld en er wordt niet schriftelijk op gere~ ageerd. U kunt ook telefonisch een melding doorgeven van maan ay t/m vrijdag van 12.00-14.00 uur, 3 0180-634275. Omschrijving van de melding: adres: woonplaats: telefoon*: *ik wil wel/niet teruggebeld worden (doorhalen wat niet van toep sing is) Zevenhuizen/Moerkapelle, Handtekening: 2003 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegid overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4